www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Motivacija
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
estremusmexus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 24
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 5:11 pm    Naslov poruke: Motivacija Na vrh strane Na dno strane

Imam ozbiljan problem sa motivacijom. Evo jedva sam se nakanio i ovaj post da napisem. Mislim da bih nekoliko strana mogao da ispisem o tome koliko mi to stvara problema u zivotu ali me jednostavno mrzi da pisem. Ima li leka protiv ove posasti?


_________________
Ma da svakako
 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 16, 2006 10:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

previse si lijen, aktiviraj se malo hahhaa
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 1:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Motivacija ima više vrste.Motivacija za uspjeh u ljubavi,na poslu itd.Ako si izgubio motivaciju za bilo sta u zivotu onda bi trebao potražiti stručnu pomoć.Ako si postavio temu i iskreno želiš čuti kako bi ti neko mogao pomoći trebao si obrazložiti i razloge svoje nemotiviranosti,a ako si je postavio iz nekih drugih razloga onda imas motivaciju da zamajavaš ljude.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
estremusmexus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 24
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam lenj. Najvredniji sam na svetu ali kad imam motiv da radim to sto radim tj. kad ocekujem da ce moja aktivnost doneti bilo kakve rezultate. Konkretno i ovu temu sam zapoceo ne bi li cuo misljenja drugih ljudi na temu motivacije a i da bih kroz prepisku sa ljudima nekako naterao sebe da naguram tih 20 postova neophodnih da mogu da saljem privatne poruke na ovom forumu posto sam vec neke dobijao i treba da odgovorim na njih a za sada ne mogu.
Nisam izgubio motivaciju baz za sve na ovom svetu ali je izbor ipak ostao prilicno skucen. Imam motivaciju da mastam i da citam a kako su to dve prilicno neproduktivne stvari u zivotu pocinjem da se brinem za sebe.
Razlozi nemotiviranosti? Otkud znam. Konkretno na ovom forumu cek i kad nadjem neku temu koja me zanima obicno je iscitam i konstatujem da ce ljudi doci do nekog zakljucka ili bar pravca u kome treba misliti/delati i bez mog bogznakakvog "pametnog" misljenja.
Sta uvek?

_________________
Ma da svakako
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 4:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako je bitna da motivacija bude unutrasnja (postoji unutrasnja (stvari koje te zanimaju inace, o koojima zelis da saznas/naucis/radis bez obzira da li to isplativo i da li time nesto dobijas jer ti pronalazis zadovoljstvo samij toj aktivnosti) i spoljasnja motivacija (to je kada radis nesto samo zato sto ces time dobiti nesto ali ne uzivas u toj radnji.npr, ocene u skoli ili to sto pises ove postove da bi mogao da primas i saljes privatne postove ne zato sto si sam od sebe to pozeleo)). Kao sto vidis uvek je bolja ta unutrasnja motivacija ali ni spoljasnja nije za bacanje. mozda bi mogao da pronadjes neku produktivnu aktivnost gde bi mogao da mastas i citas?rad u bibliotece/pokusaj da napises nesto/bilo kakav kreativan rad...mozda na kompu?
cini mi se takodje da spektar stvari koje te motivisu nekako raste ako nadjes stvar koja te interesuje. npr, ja sam krenula da volontiram da bi dobila iskustvu ali sada to radim i da bi pomogla i zato sto bi se druzila i zato sto moje samopouzdanje tako raste...

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
estremusmexus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 24
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 7:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Radio bih u biblioteci vrlo rado ali ko me pita. "Dobar dan, dobar dan, ja bih da radim u biblioteci, da svakako udji samo smo tebe cekali celog zivota". Mislim da sada postoje i neki bibliotecki smerovi na raznim fakultetima i skolama (kao i internet bibliotekarstvo) ta su mesta rezervisana za njih.
Sto se tice pisanja pomisljao sam i na to medjutim nema sansi. Volim samo da citam ne i da pisem.

_________________
Ma da svakako
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 9:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

palo mi je nesto na pamet...mozda bi mogao da citas za fonoteku za slepe...cak i ako ne budu mogli da te placaju trazi da to radis volonterski (ipak ces raditi nesto sto volis a usput ces pomagati i drugima)...ako budes dovoljno dobor (ne vidim razlog zasto ne bi bio) sigurna sam da ce se ponuditi nesto i da ti plate.
zamisli, po ceo dan samocitas knjige, pomazes nekome i jos dobijas pare za to!

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
deluxer
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 06 Nov 2004
Poruke: 31

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 10:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U danasnje vreme je veoma bitno imati motivaciju u suprotnom tones .
a i ja imam problema sa motivacijom , evo neznam ko i sta ce sad da me natera da ucim istoriju a moram.
 
estremusmexus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 23 Apr 2006
Poruke: 24
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 2:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gde da nadjem tu fonoteku?

_________________
Ma da svakako
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 7:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam iz Valjeva ali sigurno postoji neka NVO koja radi sa ljudima koji imaju invaliditet.idi tamo, raspitaj se...ako ne nadjes u Valjevu mogu ti srediti mozda nesto u NS. ?U sustini tebi jedino treba knjiga i diktafon i to mozes da radis gde god zelis...ne zavisis od mesta.

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jedino kad sam zaljubljena imam motivaciju za sve i svasta

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
nexinet
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 56

Datum registracije: 14 Jul 2006
Poruke: 110
Mesto: Majdanpek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 07, 2006 2:12 am    Naslov poruke: to je...... Na vrh strane Na dno strane

Motivacija je veći skup osećanja koji povećava potrebu za nekom vrstom
akcije ili reakcije u nekom obliku a sve to po prirodnom redosledu istih.
Motivacija mora bit sastavljena iz kažem više osećanja koja sada
nabrajamo po redu akcije ili reakcije.Znači prvo osećanje je određena
norma i tvoja moćosećanje za upoređivanje sa tom normom koja već postoji.
Dalje ide osećanje,potreba za iskazivanjem tog čina.Sledeće procena svojih
mogućnosti prema određenoj radnji po cenu izvlačenja maksimuma iz sebe po
bilo kom osnovu i sposobnosti.I na kraju potreba za rezultatom odnosno opet
poređenje sa normom,ostvarenjima po kvalitetu i kvantitetu u jedinici
vremena.

Obzirom da je moja radna motivacija apsolutno usavršavanje u poslu kojim
se bavim,što podrazumeva povećanje opšteg obrazovanja,a može se reći
jednim delom i novac,ne mogu o tome da pričam jer su pod tim vidom
motivacije kod mene najmanje izražene emocije.
Moje emocije i najveća motivacija su ljudi,njihovi odnosi,sve osobine,
potrebe i ostvarenja na bilo kom životnom polju.Pa zar mislite da bih
se družio sa vama da nije tako.Moja najveća motivacija su nova
poznanstva nove veze u bilo kom obliku gde mogu da putem kontakta ili
razgovora doprem do psihe osoba do njihovih misli.

_________________
nexi
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Motivacija Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon