www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Zavisnost od preplanulosti
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Summer Girl
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 16 Dec 2005
Poruke: 2353
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 11:46 pm    Naslov poruke: Zavisnost od preplanulosti Na vrh strane Na dno strane

Leto samo što nije, a čak i pre nego što leto stigne "sezona sunčanja" počinje. Za neke, koji redovno posećuju solarijume, sezona sunčanja i ne prestaje - a sada će im se pridružiti i ostale dame koje vole da budu preplanule. Sasvim sigurno i vi znate bar neku ženu koja prosto obožava da potamni na suncu - ali da li ste znale da postoje i zavisnice od preplanulog tena?

Na to pitanje većina bi odgovorila: "Da, naravno, ta-i-ta moja poznanica sunča se kad god može", ali većina nije svesna da "zavisnost od sunčanja" nije samo kolokvijalna fraza, već prava pravcata zavisnost. Kao što postoji zavisnost od alkohola, droga, cigareta, tako postoji i zavisnost od sunčanja - nekih 53% obožavalaca sunčanja su stvarno zavisnici. Kako je moguće postati zavistan od sunčanja, pa tu se nikakva supstanca ne unosi u organizam?!

Istina je da se nikakve supstance oralnim putem niti inhaliranjem ne unose u organizam, ali sunčevi zraci podstiču proizvodnju određenih hemijskih supstanci u mozgu - hormona koji popravljaju raspoloženje i ublažavaju bol. Ako se neko sunča i sunča i sunča, može postati zavistan od dobrog raspoloženja koje na taj način postiže - i onda više ne može bez toga.

Pored toga, postoji i psihička zavisnost. Mnoge dame ubeđene su da ih "zdrava preplanulost" (zdrava preplanulost zapravo ne postoji; to što vidite da je koža dobila boju od sunca znači da je oštećenje počelo) čini lepšim, atraktivnijim i mlađim, i čini se nemogućim ubediti ih u suprotno, iako sunce ubrzava starenje kože, tako da zavisnice od sunčanja zapravo izgledaju starije. Jedino što će se sunčanjem nastalo starenje kože manje primećivati dok je koža tamna - kad se preplanulost izgubi, prerana ostarelost kože postaje uočljivija.

Kao i svaka druga zavisnost, kao i neumerenost u bilo čemu, i zavisnost od sunčanja je loša. Možda će zavisnicama neko vreme raspoloženje biti bolje - ali će, kada dobiju rak kože, to raspoloženje (a moguće i njihov život) biti nepovratno uništeno. Zato vas molimo da za podizanje raspoloženja nađete neki zdraviji metod, a sunca se klonite!



_________________
Hey.. I like it like this,I like it like that...
 
ivan1234
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Dec 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 1:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne razumem zasto ljubi vole da se igraju sa svojim zdravljem, mozda kao mladi ne razmisljaju o posledicama
 
Summer Girl
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 16 Dec 2005
Poruke: 2353
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 19, 2006 9:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Drugi podatak koji sam dobila,a tice se preplanulosti je da preteranim suncanjem, odlascima u solarijum,ili jednostavno sredstvima za samotamnjenje dobijamo preplanulu boju,ali ne preterujte jer sigurno ne zelite da zadobijete Tanorexiju, oboljenje u kome mislite da ste beli, i želite da budete sve crnji i crnji.

_________________
Hey.. I like it like this,I like it like that...
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 2:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bela sam rodjena
i bela ostajem Wink
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 46

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bela bila i bela ostajen Wink ko sto neko gore rece!
 
coka_cmoka_80
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 22 Apr 2006
Poruke: 85
Mesto: Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 21, 2006 3:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prirodno imam beo ten i to bas beo.Volim da odem u solarijum s' vremena na vreme,ali u tome ne preterujem.Svesna sam toga da solarijumi nisu zdravi itd,ali ponekad mi prija da odem malo da se suncam,ali sebe ne smatram zavisnikom.
 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 22, 2006 12:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Istina je da se nikakve supstance oralnim putem niti inhaliranjem ne unose u organizam, ali sunčevi zraci podstiču proizvodnju određenih hemijskih supstanci u mozgu - hormona koji popravljaju raspoloženje i ublažavaju bol. Ako se neko sunča i sunča i sunča, može postati zavistan od dobrog raspoloženja koje na taj način postiže - i onda više ne može bez toga.


Mene sunce uspava! Kakvo crno dobro raspolozenje Sad i nakon toga budem bas usporena narednih par sati. Tako da definitivno nisam zavisnik Razz A ni ne volim da se suncam, boju dobijam samo "usput" ili u debelom hladu gde nije vrucina i ona se na moj vec malo tamniji ten vrlo brzo primi. Nemam uopste potrebu za procesom suncanja radi dobijanja preplanule boje.
A sto se psihicke zavisnosti tice, tamnije jeste lepse (po mom bar ukusu), ali kao sto vec rekoh, malo Grcke krvi u mojim venama pa sa njom se nasledila i malo tamnija koza...tako da o tome uopste ne moram da razmisljam.

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 23, 2006 10:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nisma opterecena tim tamnjenejm solarijima
 
romeomarkovic
Otrov za cure
Otrov za cure



Godine: 35

Datum registracije: 31 Maj 2006
Poruke: 1055

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja preko leta idem svaki dan na bazen, da li sam ja u opasnosti od raka koze?? I ja sam cuo da suncanje uklanja i pomaze borbi protiv bubuljica. Da li je to tacno?

_________________
 
Summer Girl
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 35

Datum registracije: 16 Dec 2005
Poruke: 2353
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 11:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tokom poslednjih godina, preparati za sunčanje postali su bolji u zaštiti kože od ultraljubičastih zraka koji prouzrokuju opekotine, rak kože i ostala oštećenja. Novi losioni koji najviše obećavaju sadrže sastojak nazvan heliopleks. Ti losioni pružaju dvostruko veću zaštitu od ultraljubičastih zraka od preparata bez heliopleksa.
Medjutim istrazivanja pokazuju da i pored velikih rizika koje to nosi 70% ljudi ne koristi nikakve kreme sa zastitnim faktorima.

Ako i vi spadate u grupu onih koji ne koriste zaštitna sredstva, trebalo bi da znate da time praktično „prizivate“ rak kože. Melanom, najsmrtonosniji tip raka kože, po podacima Američkog društva za rak danas je drugi po učestalosti rak kod žena starosne dobi između 20. i 29. godine. A istraživanje Mejo klinike iz 2003. pokazuje da su se stope obolevanja od karcinoma bazalnih i karcinoma skvamoznih ćelija - što su dva manje smrtonosna tipa raka kože - među 20-godišnjacima i 30-godišnjacima tokom proteklih godina više nego udvostručile. Skok učestalosti obolevanja od raka kože može pre svega da se pripiše našoj kulturi obožavanja sunca. Velikim delom za to je odgovorna popularnost solarijuma. Nekoliko istraživanja je pokazalo da postoji veza između sunčanja u solarijumu i sve tri vrste raka kože, a ipak se mlade žene i dalje „čvare“ u njima - ubeđene da sa preplanulom kožom tokom cele godine deluju vitkije i zdravije. Evo šta je u celoj toj priči utešno: rak kože skoro 100% možete sprečiti ako se uspostavi ravnoteža između uživanja pod vedrim nebom i uklanjanja faktora rizika.

@romeomarkovic Tako da, posto ides na bazen pobrini se da koristis dobar preparat za zastitu od sunca, sa faktorom koji nije manji od 25. I ne izlazi se suncu u onim kriticnim popodnevnim satima.
Ako imas jos neku nedoumicu,pitaj.
Pozz!

_________________
Hey.. I like it like this,I like it like that...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 10:42 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

romeomarkovic je napisao/la sledeće:
Ja preko leta idem svaki dan na bazen, da li sam ja u opasnosti od raka koze?? I ja sam cuo da suncanje uklanja i pomaze borbi protiv bubuljica. Da li je to tacno?

od raka koze postoji opasnost u svakom slucaju, i o tome smop razgovarali u mnogim temama ovde Wink a za bubuljice jos nisam cula..i moj savet je..ne veruj..ipak bih se radije cuvala raka koze nego izlagala suncu radi uklanjanja bubuljica Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
pachule
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 06 Maj 2006
Poruke: 433

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 12:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ako ti sunce malo pomogne oko bubuljica, prljava voda iz bazena ce sigurno da odmogne. Za taj problem je bolje more, ali ni ono nije ne-znam-koliko korisno. U svakom slucaju je najvaznija zastita od sunca, ali ne samo kad krenes na bazen vec na svaka 2-3 sata ako preparat koji koristis nije vodootporan, u suprotnom moze i malo redje.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Zavisnost od preplanulosti Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon