www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

savjet!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
stuttgart2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 10:56 am    Naslov poruke: savjet! Na vrh strane Na dno strane

Molim vas da mi kazete vas savjet, uzimala sam mjesec dana kontracepcijske pilule yasmin no od njih sam cijeli mjesec imala smedju sukrvicu i kad sam popila cjelo pakiranje evo danas je 5 dan pauze menstruacija nije dosla samo malo pojacana ta smedja sukrvica ponekad malo crvenkasta ali ne kao krv. Bila sam kod gin. i kaze da je to od pilula da nije trudnoca pa me muci sto menstruacija nije dosla. i jos jedno pitanje otkako sam uzimala te tablete imam jaku bol u lijevoj dojki, boli me na dodir jel to zbog hormona ili? hvala vanm unaprijed

 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 12:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako ti je ginekolog rekao da je u redu čemu briga...a to za bol u dojci pođi na mamografiju. Za svaki slučaj.
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 3:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pretpostavljam da ti ta pilula ne odgovara. Verovatno doza hormona nije za tvoje telo odgovarajuca.
Ili jednostavno sacekaj jos jedan mesec, pa vidi mozda se nesto promeni.

Ja bih verovatno na tvom mestu odmah reagovala sa prekidanjem uzimanja pilule ili menjala ginekologa. Jer ako ja osecam da nesto nije u redu, on mora da vidi zbog cega.

Bol u dojci je sigurno zbog hormona. To sam cesto cula od zena da im se desava.

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
stuttgart2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Nov 2006
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 15, 2007 8:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ginekologica mi je rekla da prestanem s uzimanjem pilula i da sacekam da vidim hoce se ta sukrvica smirit, negdje oko 6-e popijene pilule nam je puknu kondom i bilo me strah trudnoce i tad mi je gin rekla da se nebrinem da necu zatrudnit, i sad na zadnjem pregledu kad sam bila zbog te sukrvice radila mi je ultrazvuk i kaze da nije trudnoca. Recite mi bil ona mogla vidit 17dana koliko je proslo od tad na ultrazvuk, ona kaze da bi mogla. Sad me jako strah

i jos vas molim da mi objasnite pregled mamografije, kako se radi koliko traje, koliko kosta

[Edit by slejdz: Pisanje poruke jedne za drugom, u istoj temi, gde to nije neophodno (SPAM-ovanje), strogo je zabranjeno Pravilnik-om.]
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 9:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cilj svih preventivnih pregleda dojke je pronaći tumor u najranijoj fazi razvitka, kada je njegovo izlječenje gotovo 100%. Obzirom na učestalost raka dojke i činjenicu da u dobi od 20 godina obolijeva samo jedna od 2.500 žena, u četrdesetim jedna od 63 žene i u pedesetim jedna od 28 žena (National Cancer Institute USA), osobita pozornost se posvećuje ženama starijim od 50 godina.

# mlade djevojke trebaju početi sa samopregledom dojki već od 20. godine života (jedanput mjesečno između 5. i 10. dana menstruacijskog ciklusa),
# nakon 25. odnosno 30. godine života preporučuje se jedanput godišnje obaviti klinički i ultrazvučni pregled dojki,
# s 40 godina potrebno je obaviti tzv. bazalnu mamografiju, uz ultrazvučne kontrole svakih 6 mjeseci do godinu dana. Mamografija se potom preporučuje svake dvije godine.
# nakon 50. godine života preporučuje se obaviti mamografiju jedanput godišnje.

Mamografija je najučinkovitija, neinvazivna, rendgenska metoda pregleda dojki, kod koje se koristi specijalno građen rendgenski aparat (mamograf), kojeg odlikuje posebno konstruirana rendgenska cijev koja emitira zrake male energije (oko 20 kV). Upotrebljava se kao klinička mamografija - u dijagnostici nejasnih kliničkih nalaza kod simptomatskih pacijentica, mamografija za rano otkriće raka dojke - u dijagnostici klinički okultnog karcinoma i kao screening mamografija - metoda probira kod asimptomatskih pacijentica.

Razlikuju se nativna mamografija, kod koje se obavlja snimanje dojki bez uporabe dodatnih pomoćnih ili kontrastnih sredstava, MR-mamografija i scinti-mamografija. Kod nativne mamografije vrlo je važno pravilno namještanje dojki kod snimanja. Pri tome se obvezatno koriste dva položaja: profilni i kraniokaudalni. Veoma je bitno prikazati cijelu dojku, jer se tumori mogu nalaziti blizu stijenke prsnog koša i ostati neotkriveni. Dijagnostička točnost ove metode procjenjuje se na 85 - 90%. Ako se nešto na mamogramu (rendgenska snimka dojki) naziva vjerojatno dobroćudnim izgledi da će to biti rak manji su od 2%. Postotak lažno pozitivnih mamograma (koji pokazuju nešto abnormalno kad toga nema) je 6 - 10%. Galaktografija je vrsta mamografije kada se koristi kontrastno sredstvo koje se ubrizgava u mliječne kanaliće. Tehnika je osobito pogodna kod patološkog iscjedka iz bradavica dojke.



Izvor Poliklinika Harni-Onkoloske teme

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
~brza~
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2007
Poruke: 497
Mesto: Dubrovnik

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 19, 2007 5:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U banku gdje moja mama radi je stigao poziv svim ženama od pedeset godina da obavezno moraju doći na mamografiju. U protivnom, ako obole a nisu se odazvale pozivu, ne mogu očekivati puno od zdravstva Rolling Eyes
 
*kissy*
*zauvijek njegova*
<b>*zauvijek njegova*</b>





Datum registracije: 05 Sep 2006
Poruke: 10195
Mesto: između jave i sna,vrha i dna

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 30, 2007 4:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bolovi su moguci od hormona, a sto se tice toga da ti je izostala menstruacija,to je sasvim normalno,postoji takva mogucnost,mene je ginekolog na to upozorio,i rekao da ako se to desi,ne prestanem piti tablete nego samo da se javim njemu...
sto se tice mamografije preporucujem je svim zenama,pogotovo starijima od 40,bolje sprijeciti nego lijeciti

_________________

**hell&granger neka vam je sa srećom**
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> savjet! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon