www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mali problemi kod integracije stranaca
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 09, 2007 4:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bhdba je napisao/la sledeće:
Znate sta mene najvishe nervira kod stranaca, sto oni kad dodju ovdje mi moramo pricat engleski, kad mi odemo tamo, moramo pricat njihov jezik.. Mislim ono skroz naskroz naopako..


Kada si u bilo kojoj stranoj zemlji, trebalo bi bar da se nauci nekoliko osnovnih fraza. Turisti bi onda bilo lakse da se snadje, a domacini ce biti ponosni [a samim tim i gostoljubiviji] ako turista pokaze interesovanje za njihov jezik. Zamisli turistu koji pola sata u kaficu pokusava da naruci kafu...

Kao sto sam vec spomenuo, najvaznija fraza koja mora da se u startu nauci je: "Gde je ovde WC?". Ako tu recenicu uspes da pronadjes u recniku za 2 minute - znaci da je recnik dobar. A ako ne... Ne smem ni da pomislim na posledice... Laughing

A to sto mi [kao domacini] moramo da im pricamo na engleskom... Koja pitanja najcesce postavljaju turisti?
- Gde je...?
- Koliko je sati?
- Sta je ono? itd.
Sad, ako bi nas to pitali na [losem] nasem jeziku onda bi bilo najbolje da im odgovorimo na engleskom, jer na ta pitanja nikako ne mozes odgovoriti sa "Da" i "Ne".

@ please
Znas da se sve vise stranaca interesuje da nauci nas jezik? Krene na kurs za jedan, a kad zavrsi - nauci cak tri jezika! Laughing



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Mali problemi kod integracije stranaca Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon