www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Proxy
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
dados
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Avg 2005
Poruke: 80

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 26, 2006 2:10 am    Naslov poruke: Proxy Na vrh strane Na dno strane

Da li moze neko da mi objasni kako se koristi proxy server a da neplatim i kako ustvari on radi.


_________________
Sve o sportskom lovu i ribolovu
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 26, 2006 12:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja bih mogao da ti to objasnim ali trenutno i nisam bas raspolozen. Ovo pitanje ti je jedno opste pitanje ciji odgovor bi trebao da zna svako ko se kaci na net. ali ima nas raznih... Evo sta tebi konkretno treba: jedan Recnik Engleskog jezika, probaj da nadjes negde po kuci ili u prodavnici posto ces verujem tu pre naci nego na netu.
Kada budes nabavio isti ti pokusaj da odes na stranicu www.google.com ili www.google.co.yu i pocni polako da kucas reci na engleskom koje su vezane za pojmove koje trazis.
Moraces nesto u zivotu i sam da naucis.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
dados
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Avg 2005
Poruke: 80

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 1:14 am    Naslov poruke: Mala kritika. Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Ovo pitanje ti je jedno opste pitanje ciji odgovor bi trebao da zna svako ko se kaci na net. ali ima nas raznih...


Slusaj druze nije ti bas u redu ovakav odgovor, a cini mi se da forum sluzi i za informisanje oko nekih tema koje te interesuju i zeleo bi da znas nesto vise o tome i to od ljudi koji to znaju i zele pomoci. A ovakav odgovor:

Citat:
Evo sta tebi konkretno treba: jedan Recnik Engleskog jezika, probaj da nadjes negde po kuci ili u prodavnici posto ces verujem tu pre naci nego na netu.
Kada budes nabavio isti ti pokusaj da odes na stranicu www.google.com ili www.google.co.yu i pocni polako da kucas reci na engleskom koje su vezane za pojmove koje trazis.


E druze takav odgovor sam mogao da dobijem i od deteta iz zabavista. Posto ti se ocigledno nije dalo odgovarati:

Citat:
Ja bih mogao da ti to objasnim ali trenutno i nisam bas raspolozen


Nisi se trebao ni truditi da postavis svoj post i da trosis svoje dragoceno vreme na nas ovakve "svakakve". Tako da bi trebalo malo da se naucis nekoj kulturi i postovanju prema drugim Avatarima a i prema ljudima inace, a kako vidim prema drugim postovima, naravno tvojim i nisi mi bas neki znalac da mozes da se dicis. Ali u svakom slucaju ipak imas neko znanje pa evo ja te licno molim da ga iskoristis i verujem da bi mogao i jos mnogo toga nauciti jer verujem da mozes!!!!

Bez ljutnje molim, nisam mislio nista lose. Pametan si decko ali iskoristi to znanje na najbolji nacin a ne tako, vredjanjem.

_________________
Sve o sportskom lovu i ribolovu
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 10:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaki korisnik koji izlazi na net ide preko necijeg servera koji mu dodeljuje IP adresu, u tvom slucaju kao i u mom to je server nekog provajdera. Server provajdera ne dozvoljava da se ostali korisnici (osim ako nisu njihovi) kace na njihov server, jer tu ne bi imalo logike.
Proxy server inace radi kao bilo koji drugi server koji korisnike pusta na net s' tim sto ima dodtnu funkciju da dopusta "kacenje" drugih korisnika na server i naknadno im dodeljuje svoju IP adresu.
Znaci ti si izasao sa IP adresom (koju ti daje tvoj provajder, po izlasku na net, i ti je ne mozes promeniti) koja ne moze da predje broj 255 (znaci moze izgledati ovako nekako 25.100.79.255) i u trenutku kada odes na neki drugi server tvoja prava IP je zamaskirana a tada imas drugu koja je od proxy servera. To ti je kako radi na osnovu tvog znanja.

"Da li moze neko da mi objasni kako se koristi proxy server?"
Pokazacu ti kako da koristis kroz browser, znaci "koristice ti" prilikom surfovanja.
Prvo moras da nadjes IP adrese sa portovima.
Da se ti nebi mucio nasao sam ti ja OVDE.
E sad ipak ces i ti imati posla treba odabrati IP (sa portom naravno) koji ce da radi ali isto tako i da mnogo ne uspori rad neta. IP da radi ces naci ali ako ikada budes nasao neku da ne usporava tvoj dotadasnji rad ti postavi na forumu da mogu i drugi da vide, ali ja mislim da tog posta nece biti.
Inace..... odaberes neku IP (ja trenutno koristim browser FireFox) odes na Tools===> Options a ostalo pogledaj sa slika.

P.S. Ja ne znam sta si ti hteo da uradis kada promenis IP ali svako da skoro nista nisi uradio sa tim. Onaj ko hoce da ti pronadje pravu IP to ce i da uradi ako koristis ovakav proxy. A da bih stvarno to nekako izbegao morao bih da napravis lanac praxy adresa znaci sa jednog na drugi a takvi programi se placaju. Postoje razni programi koji menjaju tvoju IP adresu u svim aspektima na netu ne samo u broswer-u, kao sto je CCProxy koji je mnogo prost ali mislim da ti to nece trebati. Da bih video tvoju trenutnu IP ili kada ubacis neku proxy IP mozes videti na stranici www.whatismyipaddress.com

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
dados
Upozorenja: 2 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Avg 2005
Poruke: 80

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 3:13 pm    Naslov poruke: Pohvala. Na vrh strane Na dno strane

Hvala ti na odlicnom odgovoru, to sam hteo da cujem, znao sam ja da si ti pametan decko. Hvala ti puno. Izvini ako sam te uvredio u proslom postu nisam hteo nista lose samo me je pogodio malo tvoj odgovor. Mlad si i perspektivan samo tako nastavi! 8)

_________________
Sve o sportskom lovu i ribolovu
 
losmi200
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 14 Jan 2004
Poruke: 709

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 7:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@nenadmorpheus

Stvarno svaka cast za post!
Ja sam znao oko tih proxiya al ne dovoljno al sada mi je bas sve ok jasno..
Hvala i smoje strane
poz
losmi200
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 7:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Sone

Svaka cast majstore!Pa i ja sam nesto petljao oko proxy servera ali sam batalio - nisam dovoljno strucan Neutral Sone, kad smo vec kod ovoga, jel bi mogao da bu napises isto uputstvo kao ovo gore ali za Internet Explorer? 'Ajde leba ti ako te ne mrzi...

_________________
Master
 
nenadmorpheus
Just me
Just me



Godine: 35

Datum registracije: 23 Okt 2005
Poruke: 7677
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 8:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovako ti imas isto Wifi, ides na Tools====> Internet Options ====> Connections a dalje prati sliku.

_________________
You're off the map now, radar can't even find you
We stay on the grind, you slip, we out-grind you
You walk around mad, you let your anger blind you
We walk around just playin' the violin behind you
 
Rile_Master
*Master*
*Master*



Godine: 37

Datum registracije: 12 Feb 2005
Poruke: 5200
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 27, 2006 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala, legendo Wink Ne treba mi ovo nista hitno ali cisto nesto da proverim.

_________________
Master
 
Nikolakej
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 03 Jun 2006
Poruke: 134
Mesto: Cacak

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 03, 2006 9:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala care najjaci si od sve djece Smile
 
pax5xl
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 26 Jun 2006
Poruke: 29

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dečki uzmite WINGATE!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Proxy Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon