www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Nega vashih stopala...
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 12:45 pm    Naslov poruke: Nega vashih stopala... Na vrh strane Na dno strane

Kako negujete stopala tokom leta?
Nasha stopala podnose veoma veliki teret,sa tim cete se svi sloziti.Valja da se njima sto vishe posvetimo,jer nas ona nose.Pogotovo moramo paziti na njih sada,tokom leta kada su izlozena toploj klimi koja ih isusuje,kada od obuce dobijamo zuljeve,i kada gazimo po vrelom pesku(aaa morski pesak,dugo nisam gazila to!)ili betonu na bazenu ili ko zna gde?
U ovim nashim parfimerijama Lili ima dosta onih vocnih pilinga za telo,a i za stopala,vocnih mirisa,uzbudljivi za stopala.
Licno,uvek sama sebi radim pedikir,i u tome sam veoma uspesna.Probala sam i neke dezodoranse za stopala,iz Oriflame-a,i sooper su.Sto se tiche smrada nogu,imam jedan puder za noge u kutji,ali to koriste keva i tjale.Meni noge,NE SMRDE.To je dobro...mislim da nasha stopala zasluzuju posebnu paznju!


 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 30, 2006 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Našim stopalima nema ravnih. Stojimo na njima, hodamo, trčimo, skačemo na njima. Prosečna osoba prepešači preko 2 hiljade kilometara svake godine. Sa 26 kostiju, 19 mišića i tucetom ligamenata i tetiva, ljudsko stopalo je neverovatno tehnološko čudo. Bez obzira na to, mi ih izneveravamo nepažnjom. Nije čudo što nas ponekad brinu i teraju da 'plešemo na njihovu muziku'. Malo obazrivosti i nege učiniće ih srećnim i zdravim.
Neka Vam stopala budu čista

Važno je da su Vam stopala stalno čista. Perite ih svakog dana, bar dva puta, sapunom i vodom. Ako imate suva stopala, svake ih večeri posle pranja namažite kremom.Budite sigurni da je prostor između prstiju suv i čist. Za vreme kišnih perioda stavljajte puder na svoja stopala. Menjajte čarape svakodnevno. Nosite pamučne čarape, pre nego sintetičke.

Vežbajte stopala redovno
Jednostavne vežbe su nešto što je Vašim stopalima potrebno redovno. Ispružite noge ispred tela i okrećite stopala. Takođe, istežite i uvrćite prste i onda savijajte i istežite cela stopala.

Hodajte bosi
Najbolja vežba za stopala je boso hodanje. Mada hodati ne treba po tvrdoj površini, najbolje je to raditi na neravnom zemljištu.

Nokti na nogama
Uvek održavajte nokte kratkim i čistim. Redovno ih secite i budite sigurni da su isečeni ravno. Ako isečete ivice, nokat može da uraste u meso prouzrokujući jak bol.

Kupujte udobnu obuću
Vaša stopala zaslužuju najbolju obuću. Prvi korak je nalaženje pravog broja. Obuća treba da bude odlučno pasuje. Moderna ili skupa obuća to ne garantuje. Obuća treba da štiti noge i da ih ne povređuje. Budite sigurni da Vam je obuća koju kupujete udobna i da možete da je nosite duže preko dana. Vodite računa o sledećim stvarima:

Cipele koje kupujete treba da budu bar 1 cm duže od stopala.
Kupujte cipele uveče kad su Vam stopala umorna i pomalo otečena.
Probajte obe cipele pre nego što ih kupite. Mnogi ljudi imaju jedno stopalo veće od drugog.
Obuća ne sme da bude veća od one koja Vam je potrebna. Stanite na prste pa ako vam cipela spada sa pete, prevelike su Vam.
Ne slušajte prodavca kad Vam kaže da će se obuća opustiti posle malo nošenja. Ne stežite svoje prste.
Izaberite dizajn koji Vam je udoban. Suviše uska obuća će Vam doneti bol i nije zdrava.
Kupujte obuću sa nižom potpeticom da bi se težina ravnomerno rasporedila na pete i prste. Suviše visoke potpetice dovode do bolova u člancima i leđima velikom broju ljudi.
Obuća treba da bude fleksibilna i meka. Biće Vam udobna ako lako možete da pomerate prste.
Kako da pobedite bol u stopalu

Bol u peti je najčešća žalba. Uzrok može da bude bolest, isuviše vežbanja, nošenje pogrešne obuće ili dugo stajanje. Mada bol može lako da se izleči kod kuće, treba se konsultovati s lekarom ako ima simptoma kao što su trnjenje, kočenje, grčevi ili groznica.

Da bi bol prestao, mazite malo svoja stopala. Potopite ih u toplu vodu (dodajte malo morske soli) 10-tak minuta. Ovo opušta mišiće i oslobađa bola. Onda dobro obrišite (posebno oblasti između prstiju) i nežno masirajte stopala kremom ili losionom (ako imate suvu kožu).
Vežbajte svakodnevno.
Nosite udobnu obuću.
Ako imate prekomernu težinu, smanjite unos kalorija. Prekomerna težina je stres za Vaša stopala.
Za brzo oslobađanje od bola, popijte aspirin. Onda podignite stopala i opustite se.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
maaraa
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 15 Jan 2006
Poruke: 438

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 1:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Raspicom sredim pete, nalakiram nokte nekom lijepom neupadljivom bojom i malo kreme i to bi bilo to! Very Happy
 
perakojot013
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 535

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 10:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prvo ih potopim nekih 10-tak minuta u vodu sa mirisljavom soli. Zatim ih lepo obrisem i dobrooo namazem Avonovom kremom za stopala, i onda na spavanje. Ne volim da ih turpijam sa onim kamenom za pete ili raspicom... Mada ni nemam potrebe za tim.
Razmisljam da ubacim i piling za stopala, ali ne znam koji bi bio OK.
Nokte na nogama ne lakiram cesto, samo u specijalnim prilikama, i to je onda u boji odece.
 
markoP_BG
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 21 Nov 2005
Poruke: 643
Mesto: Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 3:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kupite kamen za noge i mehanicki odstranite keratinski sloj tako da bi stopala bila svojerucno unistena. niste valjda ludi da kupite glicerinsku kremu fitogal sa ekstraktom kamilice za suvu i ispucalu kozu i da namazete stopala njome i tako resite problem bez bola i ostecenja. ne nikako Neutral

_________________
Da oni sto me mrze :ljutko:
Mrze jos vise :320:
Da nestane im osmeh sa lica

:greenjumpers:
 
Lea20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Apr 2006
Poruke: 185

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 11:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jednom sedmicno idem u salon da sredim ruke i noge...sama jednostavno nemam zivaca za to...
 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 1:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

retko kad idem u salon da mi sredjuju nokte i noge... volim sama da ih sredjujem i lakiram...

obavezno posle kupanja namazem na stopala neku kremicu i ona su uvek mekana i nezna... retko kad secem nokte na nogama,ja ih uvek turpijam i jako su lepa i negovana moja stopala i uvek nokti lepo lakirani....

_________________
Happy & Married
 
kiki1979
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 13 Mar 2006
Poruke: 184
Mesto: Bec

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 23, 2006 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

budu mi na vakoj vrucini suva. sta da radim?
 
Lea20
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Apr 2006
Poruke: 185

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ih mazem maslinovim uljem...
 
schmekerica
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 546

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 25, 2006 11:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lea20 je napisao/la sledeće:
Ja ih mazem maslinovim uljem...


I ja se isto poslužijem maslinovim uljem, jer imam jako suva stopala, i mogu reći da pomaže i sad nemam problema sa tim.
A inače pedikuru jednom sedmično napravim sama, stavim nogice za jedno 10 min. u neku kupku, pa onda namažem maslinovim uljem,kad to izperem namažem i sa kremom, nalakiram nokte i to je to, volim kad su mi stopala uvijek uredna, posebno ljeti.

_________________
fuck the cola, fuck the pizza all i need is schljivovitza!! Smile)))))))
 
cica20
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 01 Mar 2006
Poruke: 265

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 03, 2006 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Avon ima bas dobru kozmetiku za stopala i ja je koristim vec duze vreme.Naravno,stopalima posvecujem najmanje vremena ali kad je leto mora se...
 
bebacka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 15 Jun 2006
Poruke: 239
Mesto: SUBOTICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 12, 2006 4:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice nege stopala,preporucujem vam svima da koristite losion iz kolekcije (one jeftine) fresh step pogotovo onima koji imaju osetljiva stopala na gljivice,ekceme od obuce neprirodnih materijala...Preparat,tj. losion je fantastican. Govorim iz licnog iskustva,i to ne samo svog, jer sam ja lecila i ekcem i gljivice svakojakim skupocenim preparatima skoro bezuspesno,ali od kako sam probala ovaj ,po preporuci prijatelja, koristim ga redovno....posle njega nanosite sta god vam volja. Krema za pete od hemel kozmetike je vrlo dobra za omeksavanje npr
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Nega vashih stopala... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon