www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Alkohol u mladosti, infarkt u starosti!!!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~
::  
Autor Poruka
Marjan84
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 03 Feb 2008
Poruke: 511
Mesto: Izmedju pakla i raja "KingCity"

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 09, 2008 3:14 pm    Naslov poruke: Alkohol u mladosti, infarkt u starosti!!! Na vrh strane Na dno strane

Osobe koje su u mladosti preterano konzumirale alkohol kasnije imaju veću opasnost da dobiju
srčani i moždani udar, saopštili su američki naučnici u najnovijoj studiji.

U istraživanju je ispitano više od 2.800 odraslih. Stručnjaci su naveli da su oni koji su mnogo pili alkohol u mladosti, kasnije razvili metabolički sindrom.

Metabolički sindrom se odnosi na grupu rizičnih faktora za dobijanje srčanog i moždanog udara, dijabetesa, abdominalne gojaznosti, visok krvni pritisak i visok holesterol. Smatra se da osobe, koje imaju tri ili više tih simptoma, imaju metabolički sindrom.

Premda, umereno konzumiranje alkohola može da ima blagotvorno dejstvo na srce, preterano konzumiranje ima suprotan efekat.

"Već postoje brojni razlozi da se obeshrabre mladi ljudi da piju alkohol", rekla je jedna od autora studije Marša Rasel i dodala da je povećani rizik od dobijanja kardio-vaskularnih oboljenja jedan razlog više da se ne pije.


 
KK_Niksic_15
~<2_High_4_U>~
<b>~<2_High_4_U>~</b>



Godine: 31

Datum registracije: 21 Jan 2008
Poruke: 1575
Mesto: Niksic,Montenegro...

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 09, 2008 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

HEHE,zato ja ne pijem nista,i ne planiram da pocnem uskoro............ Cool

_________________
Ko hoce da vidi kako Vukota(moj drug) jede papir, i jos mnogo toga u vezi sa njim, neka klikne OVDJE
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 09, 2008 3:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

znao ja coveka nit pice, nit cigare zgazio ga bus... Laughing

_________________
~Duo de la muerte~
 
Vucinic88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jun 2007
Poruke: 169
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 23, 2008 12:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neka ljudi nemojte me plasit Mr. Green ,znaci ne gine mi smrt od infrakta,bas me zanima kakvo je to Rolling Eyes

_________________
***tezak je ovaj zivot***
 
cezar1071944
Glas mog anđela
<b>Glas mog anđela</b>





Datum registracije: 11 Mar 2008
Poruke: 20385
Mesto: Ni na nebu,ni na zemlji...

seychelles.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 16, 2013 5:09 pm    Naslov poruke: Upozoravajući znakovi srčanog udara Na vrh strane Na dno strane

Upozoravajući znakovi srčanog udara

Najpoznatiji simptom srčanog udara, vrlo jak pritisak u grudnom košu, uzbuniće većinu. Međutim, daleko manje ljudi zna da trećina pacijenata kod srčanog udara uopšte ne oseća bol u grudnom košu. Zanemarujući druge, manje poznate simptome, odlažu odlazak u bolnicu, gde dolaze u proseku dva sata kasnije.



Upozoravajući znakovi srčanog udara

Neki simptomi su očigledni, a druge zanemarujemo




Neki srčani udari su iznenadni i jaki, ali neki počnu polako, uz blag bol i neprijatnost. Ljudi često i ne znaju šta nije u redu, zbog čega čekaju da to nešto samo prođe i pomoć lekara ne potraže na vreme. Ovo su neki od znakova srčanog udara na koje se slabo obraća pažnja.



Neprijatnost u grudima
- Većina srčanih udara uključuje neprijatan osećaj u grudima, koja traje duže od nekoliko minuta ili se javlja u više navrata. Pacijent oseća veliki pritisak i bol.



Neprijatnost u gornjem delu tela
- Simptomi mogu uključivati bol i neprijatnost u jednoj ili obe ruke, leđima, vratu, vilici i želucu. Bol u leđima i vilici češće se javlja kod žena.



Zadihanost
- Može se javiti sama ili uz gore spomenute simptome. Ovaj simptom češći je kod žena.



Preznojavanje - Pojava hladnog znoja.



Mučnina i vrtoglavica - Žene često imaju nespecifične simptome koje prati i neobjašnjivi umor.



Čak i ako niste sigurni na šta upućuju vaši simptomi, potrebno je da što pre odete kod lekara jer brza reakcija može da vam spasi život. Zato ne čekajte duže od pet minuta pre nego što pozovete lekara.



Kada su srčani problemi u pitanju bolje je pozvati hitnu pomoć nego da se sami odvezete u bolnicu. Pored toga što je bezbednije i za druge učesnike u saobraćaju, u kolima Hitne pomoći postoje svi uslovi da se u slučaju zastoja rada srca pruži neophodna pomoć.

_________________



Nađi me srcem.Voli me dušom.Čuvaj me razumom.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Zdravlje ~ -> Alkohol u mladosti, infarkt u starosti!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon