www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Tri prsta
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

poluostrva u grckoj tamo je i nasa sveta gora


_________________
sudbina ili hir

 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 3:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gagily je napisao/la sledeće:
poluostrva u grckoj tamo je i nasa sveta gora

kakve to ima veze sa temom o tri prsta Question

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
gagily
Banovan!

***UvEk U pOkReTu***
***UvEk U pOkReTu***





Datum registracije: 03 Feb 2007
Poruke: 11546

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 6:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to je simbolika
ostrva podsecaju na tri prsta sama cinjenica da je Hilandar tamo je dovoljna.
tri prsta mozete tumaciti kao poruku, molitvu,simboliku.
poruka moze bitu "samo sloga spasva"
molitva "oca , sina i svetoga duha" (sveto trojstvo)
simbolika vec navedena

_________________
sudbina ili hir

 
nebofirm
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 11 Jun 2005
Poruke: 313
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 9:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobra tema za diskusiju.
Ali ja mislim da stvari mogu da se pojednostave i da nije samo stvar u skupljenim prstima.
Takodje rastavljena tri prsta na grudima tj na srcu imaj isto znacenje kao i sakupljena pri krstenju.
Bliskost svetog trojstva srcu, sto ne mora znaciti da ih mi drugacije shvatamo nego kao jedinstvo.

_________________
Zauvek slobodan...
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 08, 2007 11:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nebofirm je napisao/la sledeće:
Dobra tema za diskusiju.
Ali ja mislim da stvari mogu da se pojednostave i da nije samo stvar u skupljenim prstima.


Pre par meseci sam na ovoj temi to lepo objasnio: "Lakse je rasiriti tri prsta i drzati tako pola sata [najmanje] jer manje boli, a i bolje se vidi izdaleka"

Malo procitaj prethodnu diskusiju. Wink

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 09, 2007 5:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

gagily je napisao/la sledeće:
to je simbolika
ostrva podsecaju na tri prsta sama cinjenica da je Hilandar tamo je dovoljna.
tri prsta mozete tumaciti kao poruku, molitvu,simboliku.
poruka moze bitu "samo sloga spasva"
molitva "oca , sina i svetoga duha" (sveto trojstvo)
simbolika vec navedena

misli ne mogu da citam,ali ovako mi je draze bilo,hvala na odgovoru.o tome tog momenta nisam razmisljala.uostalom nama zenama je pristup zabranjen-salu na stranu Wink

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
mar4kos
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 09 Dec 2006
Poruke: 115

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 25, 2007 10:41 pm    Naslov poruke: w Na vrh strane Na dno strane

to je veoma vazno za srpski narod.jer hriscani se krste sa tri prsta
 
jakuzza
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 26 Apr 2007
Poruke: 18

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 20, 2007 11:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tri prsta....Pa lepo je sto je pokrenuta ovakva tema...Stalno se koriste kod nas Srba...a da niko ne zna odakle poticu.A i to sve pada u vodu jer je taj simbol duboko ukorenjen u blizoj istoriji i nadam se buducnosti Srbije i kao sto je neko vec pre mene rekao treba ga gajiti...A to sto su neki pre nas vec koristili tri prsta...pa to nema nikakve veze....jer danasnja ''tri prsta'' znace nesto sasvim drugo...jednostavno sa podignuta tri prsta pokazujes da si Srbin i pravoslavac i nista vise....Zar to nije dovoljno...pa svi u svetu nas prepoznaju po ta tri prsta...i to je cinjenica...! Ko razume shvatice....ako je pre nas koristio taj simbol ne interesuje me a ma bas uopste....Srbi nadam se da me razumete....Pozdrav!!!

jakuzza
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 21, 2007 4:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Charmed je napisao/la sledeće:
gagily je napisao/la sledeće:
poluostrva u grckoj tamo je i nasa sveta gora

kakve to ima veze sa temom o tri prsta Question


Gagily nije skroz objasnio...
Hilandar se nalazi na poluostrvu Halkidiki koje izgleda kao da ima tri prsta.
Kontinentalni deo Grcke, juzno od granice sa Bugarskom.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
taban
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 14, 2007 11:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se tice tri prsta postujem ovo sto se vidi na slikama gde ustase i ss vojnici pozdravljaju ili daju zakletvu sa tri prsta ali ja sam tri rasirena ili polurasirena prsta vidjao na ikonama.U svakom slucaju ja sam Srbin i to cu ostati u dusi sa tri rasirena ili nerasirena prsta sve je jedno
 
andrija81210
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 12 Jun 2007
Poruke: 3

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 4:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolje bi bilo da pitate vuka. mada ja mislim da je "otac, sin, sveti duh", kao simbol pravoslavlja. a što ih je raširio? ljepše izgleda.
 
velociraptor
Banovan!
<b>Banovan!</b>





Datum registracije: 15 Apr 2007
Poruke: 12000
Mesto: www. pokloni mi ljubav...pokloni mi sebe.com

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 21, 2007 12:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

andrija81210 je napisao/la sledeće:
najbolje bi bilo da pitate vuka. mada ja mislim da je "otac, sin, sveti duh", kao simbol pravoslavlja. a što ih je raširio? ljepše izgleda.


Tek onda će doći do konfuzije, ako pitamo njega. Prvo je rekao da ta tri prsta znače " slobodu, monarhiju i pitaj_Boga_sta_ bese_ono_ trece!.
Posle je rekao da je to asocijacija na Oca , Sina i Svetoga Duha( što je neka logična asocijacija običnog čoveka). Medjutim, i katolici veruju u sveto Trojstvo. Neki od njih su ubijali i klali, pošto su prethodno položili zakletvu pred nožem i krstom sa podignuta tri prsta.
Kakve veze imaju Hilandar ili samo sloga spasava ( ovde fali 4 reč) ?
Nikakve, baš nikakve. Po toj logici , mogu se naći još 1000 pojmova na konto kojih se može tumačiti šta predstavlja taj novokomponovani pozdrav.
Verovatno je bilo interesantno da pored pozdrava "V" koji koristi pola Zapada, mi njima kontriramo sa tri prsta.

btw, taj pozdrav V ( Victory) je postao poznat po engleskom političaru Čerčilu, koji je bio vrlo blizak nekim tajnim društvima.
Mi smatramo da je to simbolika pobede, ali...

V , sa raširenim kažiprstom i srednjim prstom, neodoljivo asocira na djavolje rogove. Satanizam? Možda, ko zna...
Ipak, plasirali su priču koja pije vodu ( V ==> pobeda).
Alister Krouli je često pravio viceve na račun toga " Pitajte Čerčila neka stvarno objasni , ako sme, šta znači taj pozdrav".
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Tri prsta Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 5 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon