www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Razlike izmedju ljudi u Srbiji i ljudi iz dijasore...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
Baraba
Džentlmen
Džentlmen



Godine: 48

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 25413
Mesto: Na livadi, na zelenoj travi

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 26, 2007 5:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije preterano, nije. Samo ako godinama dolazish i taj "poklonchic" donosish sa sobom, predajesh ga i ne dobijesh ni jedno, sasvim, obichno, "lepo od tebe" ili neshto u tom smislu, onda nema vishe. Jer ako je to podrazumevanje da se donese, onda bez mene. Rekoh, ni meni se ne seti neko da donese neshto, jer, zaboga, preko sam - ne treba mi. E, tu je razlika. I ja bih se obradovao, verovali ili ne. Mada, ovim ne generalizujem, samo se osvrcem na izvesne osobine, nachine ponashanja, ovdashnjih zhitelja (mislim ovim na zhitelje u sadashnjoj SRB). Da li je to sada razlichito od sreza do sreza? - Ne znam. Iskustva su pokazala da vecina, meni poznatih, pripada u ovde opisanu skupinu.
Nastavice se, sigurno. Smile



_________________









Ne zaboravi da zaboravljeni nikada ne zaboravljaju zaboravne!
Ne zaboravi da vratiš dugove, jer oni kojima duguješ tebe nikada neće zaboraviti!
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 26, 2007 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Betty Boo je napisao/la sledeće:
Da i ja napisem svoje misljenje. Ja imam isto rodbinu preko i desilo se da dodju posle dvadeset godina da se vidimo. Oni zive u Australiji i daleko su, ali ipak to je mnogo vremena. Nismo u losim odnosima i to nije razlog zasto nisu dolazili. Uglavnom kada su dosli oni su toliko bil oprezni sa parama (da ne kazem da su se preterano stiskali) da nisam mogla da poverujem koliko vode racuna o bukvalno svakom dinaru. Moji u Srbiji su obicna prosecna porodica i nemaju za bacanje, ali nikada se nisu tako stiskali. Ovi opet su cak i kasetu za snimanje na kameri pazili da ne kupe slucajno jednu visak da se ne baci ako ostane mozda. Niko od mojih nije ocekivao da neko njima kupuje i poklanja, ali ostali smo svi bez teksta. Inace oni tamo imaju neke nekretnine i slucajno smo culi od nekog coveka koji je ranije dolazio a njihov je komsija da su jedna od bogatijih familija. Mi o tome nemamo pojma, jer oni sve to kriju od mojih. Moram da skrenem paznju da moji nikada marku ili evro nisu trazili za sve ove godine krize kroz koju je Srbija prolazila, tako da se nisu morali plasiti da će im neko nešto možda tražiti. Moje kućno vaspitanje mi nalaže da kada idem u goste negde gde ima dece i slično moram da kupim deci bar čokolade i sl. Ali, u čemu je stvar da se ljudi pretvore u takve štediše, a pritom imaju dovoljno i došli su posle toliko godina na odmor. Stvarno mi je ostala misterija i moji su rekli da takvi nisu bili kada su odlazili i da su se strašno promenili.

Imam još rodbine preko u Evropi i kada dolaze vamo donesu kafu i keks i piće. E, i to sve kupe u prodavnici pored mojih što mi je totalno fuj. Mislim, ja kada idem u goste isplaniram šta ću odneti i imam spremljeno uvek nešto. Ne pričam o skupim poklonima, ali čisto o nekoj pažnji da se vidi da je neko razmišljao o tobi. Pritom deci ne ostave ni 10 evra a kamoli neku igračku (valjda isto da se ne istroše), doduše kupe uglavnom čokoladu. Moji koji imaju primanja zajedno oko 300 evra nisu otišli u goste kod rodbine koje nisu videli dugo bez igračke za decu ili da im daju bar da se kupi nešto za dete. Znači govorim o tom stiskanju koje me totalno izluđuje. Zašto je plata nekog od 3000 evra manja od plate mojih zajedno od 300 evra i zašto je teško izdvojiti jednom u godinu, dve deset evra detetu za poklon ili igračku. Te stvari mi nikada neće biti jasne.


opet rekoh svako ima svoje mišljenje i svi ljudi su drugačiji...
moji npr. nisu takvi ..
uvek kad odemo u srbiju damo familiji da se pomogne..
i ne govorim o 10 evra nego o većim količinama novca..
da budem preciznija sad za letnji raspust kad smo bili, tata je dao svom bratu pare da sagradi kuću do kraja..
što mi grozno ide na živce jeste do da ljudi tamo mislee da smo mi baaaaaaaaaaaaaaaaaaajno bogati i da neznamo šta ćemo sa parama pa jih tako razbaacujemo.
.

al to nije istina jer moji hoće sam da pomognu jer znajju u kakvoj je situacijii...
jer su i moji bili u takvoj situaaciji...
nismo ni mi ovde bogati bog zna šta..
opet moji imaju grozne kredite koje isplaćuju...
Ima stvari koje sebi nemožemo priuštit jer su jednostavno preskupe, a dobro bi nam došle!tako je i tačka.
al kome ćemo pomoć ako nećemo svome ???
I ne donosimo mi deci neke bajne igračke..nešto malo i čokoladu..
al znaju kolko finansijski pomažemo ( ustvari moji )
i svima pomogu ako su u mogućnosti..
i svi tako koje ja znam što žive u dijaspori pa su iz srbije-bosne..

al i to mi je grozno ( ko što si rekla ) da dodju posle toliko godina i ne donesu neki mali znak pažnje.....grozno !!! jbg postoje i takvi.

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
Betty Boo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Sep 2007
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 26, 2007 11:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne treba da se gleda poklonu u prste, ali mene bi bilo sramota da odem negde u goste i da iskuliram i pravim se da je sve u redu. Kad moji odu u goste rodbini po Srbiji na sve se misli i svima se da po malo. Domacici, domacinu, deci. I to mi je tako normalno da sam mislila da o tome i ne treba pricati, ali izgleda da nije kod svakog tako. I kao sto sam rekla i kada kod mojih neko dodje u goste oni ga isprate lepo i posalju obavezno nesto, kolko imaju i mogu. Da idu preko u inostranstvo je skupo i treba milio papira pa nisu ni odlazili, ali da mogu da odu sigurna sam da ne bi otisli kao kod komsinice kod koje idu svaki dan na kafu.

Svaka cast tvojima sto toliko pomazu rodbini i iskreno mislim da je to malo i preterano, jer dobro je pomoci nekome, ali stvarno ako imas visak para. Ovako da vi tamo budete u kreditima, a vamo da gradite nekom kucu i to ne ide. I ja isto ne volim te fore cim si iz inostranstva odmah moras da budes deda mraz i svima sve da poklanjas kao da ti pada sa neba, ali netreba se stisnuti vise nego sto je to normalno. Ima i takvih primera da kad dodju ovde svima pomazu, daju pare za ovo ono, a tako kad odes preko kod njih sokiras se kako i u kakvim uslovima zive. Ispada onda da daju ovde da bi se pokazali, jer se hvale da im je to nista sto daju nekom za ovo i ono da zavrse, a kad se vrate sa odmora tamo ceka ih namestaj star 30 godina, stiskaju se da bi ustedeli na hrani i na svemu se štedi itd.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 27, 2007 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja licno ne vidim nikakvu razliku izmedju ljudi u srbiji i ljudi u dijaspori .. i dalje smo svi ljudi .. zar ne Question ...

Razlike koje postoje u Srbiji naspram dijaspore nisu u ljudima nego u onima koji kontrolisu tu zemlju ..

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Strankinja
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Dec 2007
Poruke: 14

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 28, 2007 3:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Po meni ipak postoji razlika među ljudima iz dijaspore i onih koji su u Srbiji. Ipak se preko živi jedan malo drugačiji život, a i standard ne može da se poredi. Običan čovek ima više mogućnosti da zaradi i kupi nešto sebi, proputuje i slično, što za običnog radnika u Srbiji ne bi moglo da se kaže da to može olako sebi da priušti. A, važi i pravilo da kada se vrate u Srbiju posle nekog vremena više ljudi cene pare koje su preko zaradili nego oni koji zarađuju u Srbiji. Sad neko bi rekao da ceni neko pare i da se ne razbacuje, a neko da se stiska. Laughing
 
jbstapar
[Caliente con el fuego]
<b>[Caliente con el fuego]</b>



Godine: 32

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 10893
Mesto: Does it matter?

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 29, 2007 7:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Heh pa neznam ...
mi smo jednostavno tako navikli..
možda i zato što ovde u sloveniji nemamo nikog..nikakve rodbine...
.. i zato što smo jako povezani ..
možda je to tebi čudno da tolko pomažemo jedni drugima pošto si i sama rekla da ti rodbina iz inostranstva ne dolazi često pa nisi navikla..
meni to nije pogrešno al dobro svako ima svoje mišljenje..Razz

_________________
You can be the greatest!
You can be the best!
You can be the King Kong banging on your chest!
 
beyondmyself
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2007
Poruke: 46

germany.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 06, 2008 4:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da, postoje ogromne razlike u nacinu zivljenja pre svega pa onda i navikama, kucnom vaspitanju, mentalitetu na poslednjem mestu.
nacin zivota nije isti u SR , EU, USA ili bilo gde na svetu. Problem vecine nasih ljudi kad ode napolje je da nekome nesto treba da dokazuje, pravda u najgorem slucaju, kad dodje ovde na odmor. sta ce reci svet i te fore.
kad sam otisla u DE, upoznala sma srbina koji mi je pricao sta je sve uspeo d auradi za 5 god. tamo i kako se nije stideo da kaze da cisti WC, ali da se isto tako sada ne stidi da kaze da ima svoju firmu i da odlicno zaradjuje. meni se to jako dopalo, jer to pokazuje kakav je covek,a ne odakle je. posao je posao i ne treba ga se stideti, ma sta ko rekao.
s druge strane, nemcima i nasim ljudima koji su tamo rodjeni izuzetno smeta nasa sposbnost da prezivimo u najgorim mogucim uslovima ( posledice previranja na Balkanu poslednjih 20 god) i mogucnost da iskoristimo svoje iskustvo da napravimo nesto dobro od svog zivota. uspeh pocinje tamo gde prestaju opravdanja. ma gde neko ziveo i koje nacionalnosti bio.takodje, primecujem da im smeta moje obrazovanje i sirina uma. kako to da jedna sprkinja toliko zna o istoriji, knjizevnosti, filozofiji, politici, modi, ljudima, hemiji, biologiji, kulturi lalalal. oni vode prazne i glupe razgovore, pgotovo zene i meni to jako smeta. ja sam navikla na moje prijatelje i da se druzim sa ljudima od kojih mogu nesto novo da naucim.a u DE ne postoje takvi "obicni" ljudi. sto je kod nas obrazovan prosecan gradjanin to su uglavnom u DE doktori nauka.
onos to mi se ovde svidja a u SR nema, to je nezadiranje u privatan zivot i distanca u druzenju, postovanje pravila i zakona, red i rad.
kad neko pita: kolka ti je plata, odakle si i sl. ja odgovorim sa : jel moram da ti odgovorim na to pitanje? i tu se stavlja tacka.
sto se tice troskova zivota, zivot u SR je daleko skuplji u odnosu na primanja.ima ona fora koja je apsolutno tacna...srbin primi 200e a potrosi 700e. odakle mu onih 500 ni on ne zna. vecina zivi od pomoci roditelja, rentiranja nekretnina, svoje mizerne plate i kredita. sto je daleko vise od ljudi u DE. pa opet, vecina nasih ljudi u SR kuka kako nema. retki su oni koji kukaju na sistem, na korupciju i mito, politiku, na nepostojanje zakona i postovanja istih, minimalce koji se isplacuju intelektualcima, jednakih prava i sloboda, lalalla kao da ce time sto ce se primati veca plata u SR automatski ovo ostalo resiti?!
u te retke spadam ja. iako dolazim iz SR mene niko ovde nije cuo da kukam kako dole nisma imala pare ili da mi je zivot bio los. ne zato sto nije bio vec zato sto samim tim sto sma sada tu imam sansu da ga promenim. sta imam od toga da kukam?imam skolu, mozak i mogucnost. sta ce mi vise?!
verujem da onaj ko se stidi da radi ne moze ni lepo da zivi. onaj ko je vredan i uporan, neminovno je i uspesan. onaj ko nije sposoban da zaradjuje i zivi, neminovno je osudjen na propast i smrt. to je prirodna selekcija.
ne osudjujem ljude koji se natovare poklonima kada dolaze na odmor u SR pa dele deci, rodjacima itd. ok je, neko to voli i raduje ga da nekog usreci novcem.
ja to ne praktikujem jer bi se ja licno uvredila da je obrnuto.
mislim da u ovoj situaciji tacno znam ko mi se raduje zbog mene same, a ko ne. deci cokolade, neku lepu igrackicu, odraslima flasu pica ili kafu i to je sve, kao sto bih i da sam kuci. necu nikoga tim cinom da vredjam i ponizavam, a jos manje da stvaram naviku.ni u SR ni u De nisma stipsa, ali sam ekonomicna, to mi je prof.deformacija. pare se nigde ne zaradjuju lako, prema tome, ako nekome nisam duzna a nije mu rodjendan,niti je Bozic, nema razloga da ga kupujem novcem. Hvala Bogu,moji prijatelji i porodica nemaju nista protiv jer se raduju da vide nas i da se ispricamo a ne nase kofere i dzep Very Happy

_________________
Blago onom ko rano poludi,zivot mu prodje u radosti i veselju Smile
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 06, 2008 4:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

beyondmyself je napisao/la sledeće:
da, postoje ogromne razlike u nacinu zivljenja pre svega pa onda i navikama, kucnom vaspitanju, mentalitetu na poslednjem mestu.
nacin zivota nije isti u SR , EU, USA ili bilo gde na svetu. Problem vecine nasih ljudi kad ode napolje je da nekome nesto treba da dokazuje, pravda u najgorem slucaju, kad dodje ovde na odmor. sta ce reci svet i te fore.
kad sam otisla u DE, upoznala sma srbina koji mi je pricao sta je sve uspeo d auradi za 5 god. tamo i kako se nije stideo da kaze da cisti WC, ali da se isto tako sada ne stidi da kaze da ima svoju firmu i da odlicno zaradjuje. meni se to jako dopalo, jer to pokazuje kakav je covek,a ne odakle je. posao je posao i ne treba ga se stideti, ma sta ko rekao.
s druge strane, nemcima i nasim ljudima koji su tamo rodjeni izuzetno smeta nasa sposbnost da prezivimo u najgorim mogucim uslovima ( posledice previranja na Balkanu poslednjih 20 god) i mogucnost da iskoristimo svoje iskustvo da napravimo nesto dobro od svog zivota. uspeh pocinje tamo gde prestaju opravdanja. ma gde neko ziveo i koje nacionalnosti bio.takodje, primecujem da im smeta moje obrazovanje i sirina uma. kako to da jedna sprkinja toliko zna o istoriji, knjizevnosti, filozofiji, politici, modi, ljudima, hemiji, biologiji, kulturi lalalal. oni vode prazne i glupe razgovore, pgotovo zene i meni to jako smeta. ja sam navikla na moje prijatelje i da se druzim sa ljudima od kojih mogu nesto novo da naucim.a u DE ne postoje takvi "obicni" ljudi. sto je kod nas obrazovan prosecan gradjanin to su uglavnom u DE doktori nauka.
onos to mi se ovde svidja a u SR nema, to je nezadiranje u privatan zivot i distanca u druzenju, postovanje pravila i zakona, red i rad.
kad neko pita: kolka ti je plata, odakle si i sl. ja odgovorim sa : jel moram da ti odgovorim na to pitanje? i tu se stavlja tacka.
sto se tice troskova zivota, zivot u SR je daleko skuplji u odnosu na primanja.ima ona fora koja je apsolutno tacna...srbin primi 200e a potrosi 700e. odakle mu onih 500 ni on ne zna. vecina zivi od pomoci roditelja, rentiranja nekretnina, svoje mizerne plate i kredita. sto je daleko vise od ljudi u DE. pa opet, vecina nasih ljudi u SR kuka kako nema. retki su oni koji kukaju na sistem, na korupciju i mito, politiku, na nepostojanje zakona i postovanja istih, minimalce koji se isplacuju intelektualcima, jednakih prava i sloboda, lalalla kao da ce time sto ce se primati veca plata u SR automatski ovo ostalo resiti?!
u te retke spadam ja. iako dolazim iz SR mene niko ovde nije cuo da kukam kako dole nisma imala pare ili da mi je zivot bio los. ne zato sto nije bio vec zato sto samim tim sto sma sada tu imam sansu da ga promenim. sta imam od toga da kukam?imam skolu, mozak i mogucnost. sta ce mi vise?!
verujem da onaj ko se stidi da radi ne moze ni lepo da zivi. onaj ko je vredan i uporan, neminovno je i uspesan. onaj ko nije sposoban da zaradjuje i zivi, neminovno je osudjen na propast i smrt. to je prirodna selekcija.
ne osudjujem ljude koji se natovare poklonima kada dolaze na odmor u SR pa dele deci, rodjacima itd. ok je, neko to voli i raduje ga da nekog usreci novcem.
ja to ne praktikujem jer bi se ja licno uvredila da je obrnuto.
mislim da u ovoj situaciji tacno znam ko mi se raduje zbog mene same, a ko ne. deci cokolade, neku lepu igrackicu, odraslima flasu pica ili kafu i to je sve, kao sto bih i da sam kuci. necu nikoga tim cinom da vredjam i ponizavam, a jos manje da stvaram naviku.ni u SR ni u De nisma stipsa, ali sam ekonomicna, to mi je prof.deformacija. pare se nigde ne zaradjuju lako, prema tome, ako nekome nisam duzna a nije mu rodjendan,niti je Bozic, nema razloga da ga kupujem novcem. Hvala Bogu,moji prijatelji i porodica nemaju nista protiv jer se raduju da vide nas i da se ispricamo a ne nase kofere i dzep Very Happy




u potpunosti se slazem sa ovim

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
Beki70
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 24 Nov 2007
Poruke: 7

australia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 10, 2008 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pozdrav svima!

Tema je zaista jako zanimljiva i nemoguce je ne prokomentarisati je. Posto zivim preko tek dve godine moji su utisci naj sveziji Wink

Mislim da nema nikakve razlike izmedju nas koji zivimo u dijaspori i vas koji zivite u domovini. Ljudi su ljudi , pa gde god oni ziveli. Karakter i domace vaspitanje su osnov svega i to se jako tesko moze promeniti. Ljudi koji su dosli ovde da zive su u glavnom ostali onakvi kakvi su i bili kad su ziveli u domovini, samo sto uz malo vise novca mogu pokazati ko su zaista. Onaj ko je skrt , skrt je i tamo i ovde. Ko je nevaspitan, nevaspitan je gde god ziveo. Ljudi koji zidaju vile u svom selu a ovde mozda gladuju bi isto radili i da su ostali kuci a da su imali novac. Jeli bi "leba i jezika", ali bi im kuca bila tri cigle visa od komsijine. Oni koji su tu bili prosti ostali su prosti i ovde, to se ne menja. Svakodnevno srecem nase ljude i verujte mi da ih ima razlicitih kao i tu. Neki su divni, kulturni skromni, a neki totalni kontrast, znaci isto kao i tu u domovini. Naravno novac malo ljude okurazi i da im mogucnost da se pokazu u pravom svetlu i mislim da je to jedina razlika.


Sto se tice baskarenja nas iz dijaspore kad dodjemo kuci, molim vas nemojte nam zameriti zbog toga, pa to nam je najlepsi deo godine. Ovde se ljudi ne druze mnogo, uglavnom svi rade, rade, rade....I onda kad se docepamo familije, starog drustva mi se malo vise opustimo. Ovde ljudi ne pevaju, ne igraju kolo, ne slusaju muziku do daske kao mi, ne vesele se za praznike, ne daju zadnji dinar za provod...I onda nam je boravak u domovini izduvni ventil, punjenje baterija, nova snaga i nemojte nam zameriti. Ima izuzetaka ali kao sto vec rekoh , oni bi bili isti i da su ostali tu i obogatili se. Pa imate primere nekih novih bogatasa i osoba sa besnim kolima, a nisu iz dijaspore.


I na kraju ...Svi kukamo, a sedimo ovde. Pa znate ne mozemo se svi vratiti kuci. Neki su ovde predugo i ovde su im se i unucici rodili. Neki su dosli zbog bracnog druga, neki nemaju gde da se vrate jer su dosli kao izbeglice, neki ne zele vise da zive u takvom sistemu. I pored dobrog zivota preko , nostalgija ubija i to je jace od svih nas i zato i kukamo. Toliko od mene!

_________________
 
pedja2121
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 15 Avg 2008
Poruke: 19

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 15, 2008 11:22 am    Naslov poruke: mnogo ima razlike Na vrh strane Na dno strane

mnogo ima razlike ja mislim da pare pokvare ljude koi su u inostranstvu i mno se izmene zaborave sve kako je bilo pre toga ima izuzetaka ali jako malo recimo da ljudi jednostavno prilagode se mestu gde zive i tako i poprime mentalitet taj i to je to
 
djavolce
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 35

Datum registracije: 29 Jan 2006
Poruke: 3422
Mesto: Nish/Bech

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 15, 2008 9:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mene moji naucili da budem bogu zahvalna sto imam priliku da zivim u boljoj sredini od vecine u srbiji,ali su me takodje naucili da cenim tudj trud i rad i da se nikada ne hvalim time sto zivim u bechu...ne kapiram kako neki mogu da se prave neko i nesto a u sustini zive u dijaspori kao najgori i jedva krpe kraj sa krajom,da bi u srbiji gradili palate za svoju nezahvalnu i razmazenu decu...STRASNO Confused

_________________
Covek sretne mnogo ljudi u svom zivotu... Ali samo pravi i iskreni prijatelji ostave tragove u njegovom srcu
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 15, 2008 10:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Moram da kazem da dosta ljudi u ovom delu dijaspora gde sam ja su veliki nacionalisti. Meni to ne smeta, ali kad neko dodje recimo iz Hrvatske sa 5 godina, oba roditelja katolici, a on doso ovde i pravi se veliki Srbin. Mislim u redu je i to, ali to dolazi od ljudi koji Srbiju na mapu ne bi mogli naci. I mislim isto da su svadje u "nasim" klubovima ovde sve uzrok toga

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Razlike izmedju ljudi u Srbiji i ljudi iz dijasore... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon