www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Idealista ili materijalista
Strana 1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~
::  
Autor Poruka
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 28, 2006 11:28 pm    Naslov poruke: Idealista ili materijalista Na vrh strane Na dno strane

Koliko značaja pridajete novcu i materijalnom bogatstvu uopšte? To je pitanje koje vas može pozicionirati na listu onih koji najviše vode računa o materijalnom, ili, s druge strane, na listu onih koji smatraju da novac nije najvažnija stvar na svetu, bez obzira na to koliko ih savremeno društvo razuveravalo u tome. Moguće je da novac pokreće svet, ali je neizvesno da li se novcem može kupiti i ljubav. Pitanje je samo za šta ste sve spremni zbog novca, tačnije, da li vašim životom gospodari keš ili vi gospodarite njime?


_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 29, 2006 1:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hahahaha.....veoma interesantno pitanje......razmisljam sta da napisem.......i nekako mislim da sam malo i jedno i drugo........ali mi je definitivno veoma, veoma drago da sam nasla ljubav pre nego sto smo zajedno dobili financijski dzekpot.......nikada se ne bih odrekla udobnosti koju mi novac pruza (kao hronicni sopoholik).........nizasta, sem za muza i porodicu, bez trunke razmisljanja......i ako je to merilo onda definitivno ja gospodarim svojim kesom........ 8) .........dakle meni licno kes moze da kupi udobnost i sigurnost u zivotu......ali ono sto mi je najvaznije, a to je moja porodica, to sam dobila besplatno.....i to je, za mene, ono najskupocenije sto posedujem........ 8) ..........prema ovome mozda ipak malo vise naginjem idealisti........uf, rekoh, tesko pitanje......... Very Happy

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
ksantipa
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Jul 2005
Poruke: 1228

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 02, 2006 5:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Neznam za sta bi se prije odlucila. Obe stvari su mi jako bitne i mislim da su jako povezane. Bez novca ljubav ide tezim putem (priznali vi to ili ne tako je), a bez ljubavi koji ce ti k***c novac kad ga nemas sa kime trositi.

_________________
*^*^* Neveruj onome ko ti sa osmehom na licu kaze "volim te", vec onom ko te sa suzama u ocima pita "volis li me? "*^*^*
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thorn je napisao/la sledeće:
dakle meni licno kes moze da kupi udobnost i sigurnost u zivotu......ali ono sto mi je najvaznije, a to je moja porodica, to sam dobila besplatno.....


Ne bih se slozila da si to dobila "besplatno"... Naime, za sve sto postignes i steknes u zivotu potrebna je odredjena kolicina vremena, energije, znanja i truda, koje ipak ulazes, pa samim tim i produkt svega toga - "kosta" nesto, tj. ima svoju cenu. To sto njegova vrednost nije izrazena u novcu, vec u nekom drugom obliku, ne znaci da je besplatan. Ali, ok, tvoja poenta je jasna... Wink

Elem, i moj stav na ovu temu je slican. Novac upravlja, na zalost, celim svetom i svima nama ( u odredjenoj meri ), ali na nama je da postavimo te granice... Cinjenica je da se bez novca ne moze ziveti, a bez ljubavi moze ( nije bajno i sjajno, ali moze! ). S toga, hteli ne hteli, moramo u izvesnoj meri svi biti materijalisti, ako zelimo da obezbedimo sebi i svom potomstvu one osnovne, egzistencijalne stvari... To je prosto tako... Sad

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
Plavih_11
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 02 Jul 2006
Poruke: 12
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 10:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hmm... I jedna i druga stvar su bitne u zivotu... Meni je drago sto sam se ozenio i skrasio u vrijeme dok nisam ni radio ni imao stan ni nista svoje tako da sam dobio ljubav svog zivota... Znaci da smo jedno sa drugim radi ljubavi... Iz te ljubavi rodio se i sin... A onda smo zajedno krenuli u obezbjedjivanje materijalnih sredstava za bolji i lagodniji zivot... I sad imamo, Bogu hvala, i stan i dobar posao i fine uslove za zivot... Po meni jedno bez drugog neide...

"Parama ja mogu sve, lijepe zene imati,
svi oko mene moraju glavom klimati,
al' upamti frajeru, da ti pare nemogu,
kupit raju iskrenu...
Dobre jarane, para kupit nemoze..."

-Zabranjeno Pušenje-

_________________
Sarajevska furka
"Jer ovo je grad u kome mozda i nisam najsrecniji, ali u kome i kisa kad pada, nije prosto kisa..."
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 1:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hm.. novac je nešto što je potrebno za bolji život. Medjutim nije najvažnija stvar u životu. Prije novca ima mnogo čega drugog važnijeg u životu od novca kao naprimjer zdravlje i dr.
Ja nikada nisam bila materijalista i nikada pa ni dan danas nikoga nisam gledala na osnovu toga koliko novca ima niti koju marku nosi ni kakvo auto vozi. Za mene novac ne igra prioritetnu ulogu u životu.

I kao što kaže narod nije ni sve u novcu ima nešto i u zlatu! Very Happy Šala naravno.

Ne nije novac moj gopspodar već sam ja sama kao individua s razumom gospodar sebe i svoga života , a novac ni u kom slučaju.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 03, 2006 2:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thorn je napisao/la sledeće:
hahahaha.....veoma interesantno pitanje......razmisljam sta da napisem.......i nekako mislim da sam malo i jedno i drugo........ali mi je definitivno veoma, veoma drago da sam nasla ljubav pre nego sto smo zajedno dobili financijski dzekpot.......nikada se ne bih odrekla udobnosti koju mi novac pruza (kao hronicni sopoholik).........nizasta, sem za muza i porodicu, bez trunke razmisljanja......i ako je to merilo onda definitivno ja gospodarim svojim kesom........ 8) .........dakle meni licno kes moze da kupi udobnost i sigurnost u zivotu......ali ono sto mi je najvaznije, a to je moja porodica, to sam dobila besplatno.....i to je, za mene, ono najskupocenije sto posedujem........ 8) ..........prema ovome mozda ipak malo vise naginjem idealisti........uf, rekoh, tesko pitanje......... Very Happy



Bravo draga! Slazem se sa tobom od A do Z Very Happy

Ali moram da se slozim i sa sirnicom: bez para se ne moze, bez ljubavi moze! Jesam mnogo vise idealista, ali sam i materijalista. Jer da nisam, zivela bih negde na nekom pustom ostrvu, ili kao beskucnik, sa jos jednim beskucnikom, jeli bi iz kanta za djubre, ili ono sto ulovimo, godisnji odmor bi nam bio park do naseg i sl. ZNaci, svi smo mi itekako materijalisti. Samo je razlika ono sto kod svakog od nas prevagne! Kod mene je prevagnuo idealizam, ali ne za puno. Jer volim i lep i ugodan zivot. Mislim da te stvari ne moraju nuzno da se razdvajaju! Bitna su oba. Niti bih moj proodicni, ljubavni zivot menjala ni za koje pare na svetu, niti bih se menjala sa nekim ko zivi mnogo siromasnije (materijalno, naravno) od mene, za njegovu oskudicu. Eto, odgovorih ne bas jasno, ali odgovorih Very Happy !

_________________


 
LaNa83
rizmalovo srculence
rizmalovo srculence



Godine: 40

Datum registracije: 20 Jun 2006
Poruke: 4308
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 2:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivot me je naucio da je novac ono sto danas mozes da imas a sutra da ostanes bez toga...al ako imas iskrene prijatelje, ljubav, uvek ces se moci podici na noge i krenuti dalje uz njihovu pomoc...Naravno ne kazem da se bez para moze-za svaki uzitak moras da platis al ako nemas voljenu osobu sa kojom bi taj uzitak podelio onda ti dzaba sva lova...pomalo od svega al ipak sam neko ko veruje da novac dodje i prodje,al ono sto ostaje i sto nas cini LJUDIMA jesu osecanja i saznanje da je mnogo veca vrednost ono sto gajite prema voljenom bicu i da su pravi dijamanti oni koji vas mogu ozariti jednim pogledom... Wink
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 04, 2006 9:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lana, jeste da novac dodje i prodje, a neretko se desava i sa ljubavlju. No, ti pricas o uzicima! A mi o egzistenciji. Znas li koliko dece umire od gladi?! Koliko dece i koliko ljudi umire od bolesti raznoraznih, a sve opet jer nemaju materijalnih mogucnosti za egzistenciju. Ne prica se ovde o velikom novcu. Vec o novcu. A on ako dodje i prodje i ako dodjemo u tu situaciju da ga NEMAMO, svkako je od presudnog znacaja za nas zivot. Jer ljubav nas ne hrani. Zaljubljeni ne mozemo da prezivimo na ulici, bez hrane, krova nad glavom na minus 15. Wink

_________________


 
malaala987
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 07 Dec 2005
Poruke: 101

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 05, 2006 2:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NOvac bude i prodje.danas ga ima sutra ne. Idealli postoje od kada je sveta i veka i bice ih do sudnjeg dana. Stoga ja glasam za ideale
 
sirenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 53

Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 183
Mesto: Novi Sad

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 9:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

...ali ova tema vec postoji - "Ljubav ili novac" Rolling Eyes

_________________
Zivot se ne meri brojem udaha koje napravimo, vec trenucima koji nam oduzmu dah!
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 06, 2006 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa nije totalno ista tema. Tamo se prica samo sta bi izabrali izmedju novca ili ljubavi, kad bi MORALI da biramo. Ovde je tema o tome-sta smo. A idealisti ne idu samo za ljubavlju! I ovde je i pitanje teme u poslednjoj recenici teme!Nije isto! Wink


U svakom slucaju,veliko hvala na sugestiji! Wink

_________________


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Psihologija i problemi društva ~ -> Idealista ili materijalista Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3  sledeća
Strana 1 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon