www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ko ce biti novi selektor?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  

Ko ce biti novi selektor?
Bora Milutinovic
18%
 18%  [ 2 ]
Ratomir Dujkovic
36%
 36%  [ 4 ]
Radomir Antic
9%
 9%  [ 1 ]
Slaviljub Muslin
9%
 9%  [ 1 ]
Rud Gulit
27%
 27%  [ 3 ]
Ukupno glasova : 11

Autor Poruka
saki10
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 07 Jun 2006
Poruke: 63

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 10:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nemam predstavu ko ce biti novi selektor,ali bi licno voleo da to bude Radomir Antic!!!

 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 12, 2006 2:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sascha336 je napisao/la sledeće:
I dalje su u igri Dujković, Muslin i Tumbaković


Kud plovi ovaj brod?! Pa oni nisu valjali ni Zvezdi i Partizanu. Ovog Tumbakovica niko nije hteo pa se na kraju skrasio u Kini... Nisamo va;ljda toliko nisko pali Rolling Eyes
 
mirza_bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 11 Maj 2006
Poruke: 89

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 3:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svi navedeni su losi.Taj posao moze da radi samo neki stranac i neko veliko ime ali to nije realno.Mozda Bajevic uzme i reprezentaciju
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 14, 2006 11:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

14/07/2006 | Izvor: B92, Novosti
Koler odbio klupu Srbije

Nemac Jirgen Koler odbio je u četvrtak uveče ponudu da postane prvi selektor reprezentacije Srbije.

Nekadašnji fudbaler Bajerna, Juventusa i Borusije iz Dortmunda i višestruki nemački reprezentativac (105 utakmica, dva gola), posle kraćeg razmišljanja, poslao je negativan odgovor Terziću.

Za sada nije poznato zašto se Koler koji je u kratkoj trenerskoj karijeri vodio mladu selekciju „elf“ i bio neuspešan na klupi Duizburga, zahvalio na pozivu.

Prvi čovek FSS u petak će se u Milanu ponovo sastati sa Robertom Manćinijem i Sinišom Mihajlovićem...

_________________
I C E M A N
 
Knjaz1989
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 96

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 16, 2006 10:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma daj bre ljudi,tu se ne zna ko sta radi!Hteli da stave onog nemca sto ima 3 tekme u trenerskoj karijeri! Mislim da bi novi selektor trebao da bude Ratomir Dujkovic,ali da mu niko ne sastavlja tim sem njega

_________________
Ja sam godine proveo sa tobom,tebi dao sve,za tebe ziveo.Sad sam opet tu i bicu uvek s tobom,vecno ostaces ti u srcu mom........
 
Savior
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 06 Okt 2004
Poruke: 3316

germany.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 16, 2006 10:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako MIhajlovic tu ima svoje ruke u igru nema nista od toga, tek sad ce da nam propada Reprezentacija, nama treba jedan stranas kao selektor a ne neki Mihajlovic ko je uvek pravio sranja.
Ma nek idu svi u tri lepe, nista od nase Reprezentacija, i nikad nece nista ni da bude od nje.
 
vladeling
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 45

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 4728
Mesto: Lazarevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 16, 2006 9:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Velja25 je napisao/la sledeće:
Sascha336 je napisao/la sledeće:
I dalje su u igri Dujković, Muslin i Tumbaković


Kud plovi ovaj brod?! Pa oni nisu valjali ni Zvezdi i Partizanu. Ovog Tumbakovica niko nije hteo pa se na kraju skrasio u Kini... Nisamo va;ljda toliko nisko pali Rolling Eyes


Za Tumbakovica ne znam, necu komentarisati, ali o Muslinu hocu, jer je to pravi gospodin medju nasim trenerima! Kazes nije valjao Zvezdi? Ja ne bih tako rekao, tacnija definicija je da nije nasao zajednicki jezik sa Džajom, ili ako tako hoces, nije valjao Džaji Wink , a Zvezda i Džaja nisu isto... Muslin je izuzetan strucnjak, u Zvezdi je uvek dobro radio, samo kada se pobunio oko odlazaka igraca i kada je trazio da se i on pita oko odlazaka istih, tada je nastao problem...
Elem, da ne skrecem sa teme, i da se pravilno razumemo Wink ...Ja nisam za dolazak Muslina za selektora, ali iz drugog razloga...Trenirati klub i biti selektor reprezentacije nije isto, smatram da je Muslin extra trener za klupski fudbal, ali da nije on trenutno za reprezentaciju, ne samo nasu, vec bilo koju...
Moje misljenje je da bi najbolje prosli kada bi dosao Dujkovic, ali kako sam cuo, Terzic ga nije ni pozvao na razgovor... Rolling Eyes

_________________
Ne mogu lepo da zaboravim tek tako, da svoje sutra pišem kao prošlo vreme...




 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 8:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

17/07/2006 | Izvor: B92
Klemente prvi selektor Srbije?

Do nedelje uveče, u medijskoj licitaciji oko toga "ko će biti novi (ili prvi) fudbalski selektor Srbije", uglavnom smo ostajali po strani i prenosili šta drugi imaju da kažu. Ali sada je došlo vreme da se i mi aktivno uključimo: kako B92 nezvanično saznaje, a kako nam je potvrđeno iz više nezavisnih izvora, novi selektor Srbije mogao bi da bude španski državljanin (a Baskijac po nacionalnosti) Havijer Klemente.

Po istim izvorima, dogovoreni su svi bitni detalji saradnje FSS i Klementea, a njegov dolazak u Beograd očekuje se u četvrtak, kada bi trebalo da bude potpisan i ugovor.

56-godišnji Havijer Klemente u karijeri je, kao prvi trener, vodio timove Atletik Bilbaa - tri puta (prvi put pre 26 godina, kada je u dve sezone zaredom osvojio prvenstvo i duplu krunu, 1990/91 i 2005), Espanjola (dva puta), Atletiko Madrida, Real Betisa, Real Sosijedada, Tenerifa i Olimpika iz Marselja. Selektor Španije bio je od 1992. do 1998. godine, a u periodu od septembra 1994. do januara 1998. godine ostvario je sa "Crvenom furijom" skor od 31. utakmice bez poraza. Pre par godina ostala je upamćena i njegova izjava da je "Samjuel Eto sišao sa drveta"...

_________________
I C E M A N
 
držte lopova
Banovan!

Zna tudju muku
Zna tudju muku



Godine: 28

Datum registracije: 14 Nov 2005
Poruke: 9553
Mesto: debian city

argentina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 4:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da nijedno zvučnije ime neće prihvatiti taj vruć krompir.

_________________
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 18, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

18/07/2006 | Izvor: B92, DSL Sport
Klemente u petak, sa njim Vidaković


Iako u Fudbalskom savezu Srbije još nije zvanično objavljeno ime novog (prvog) trenera selekcije Srbije, na klupu će definitivno sesti španski stručnjak Havijer Klemente.

"Imao sam tri ponude, od jednog kluba, jedne zemlje koja nije u Evropi i iz Srbije. Na moju odluku uticala je vizija koju mi je izložio predsednik FSS. On ima jasan plan rada sa 'A' i mladom selekcijom, ja sam tu našao sebe i dolazim u Beograd sa mnogo želje i volje da napravimo rezultat," rekao je Klemente.

Klemente je potvrdio i da će mu pomoćnik biti nekadašnji reprezentativac i fudbaler Sarajeva i Crvene zvezde Risto Vidaković, koji je igrao u Betisu kada je Klemente bio trener tog kluba.

U Fudbalskom savezu kažu da dok se novi selektor ne izabere, neće biti zvaničnih izjava.

"Dok se ne potpiše ugovor, nećemo davati imena, mediji imaju pravo da dolaze do informacija preko svojih izvora. Planirano je da posao završimo do 25. jula, ali mislim da će sve biti rešeno do petka," kaže generalni sekretar FSS Miroljub Rajić.

Dakle, u petak će Havijer Klemente potpisati dvogodišnji ugovor sa FSS, a istog dana biće predstavljen i novi trener mlade reprezentacije Miroslav Đukić.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 19, 2006 10:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

19/07/06 Izvor:Blic

Fudbaleri Srbije poručuju novom selektoru Klementeu
Odvedi nas na Evro 2008
!
Dolazak Havijera Klementea na kormilo reprezentacije Srbije potez je saveza koji je naišao na odobravanje igrača koji su nosili dres reprezentacije na proteklom Mondijalu u Nemačkoj. Klementea baš ne bije glas da je, kako mu u prevodu kaže prezime, milostiv i blag, ali to ne smeta igračima koje smo pitali šta misle o dolasku Španca u Beograd.

Goran Gavrančić, fudbaler Dinama iz Kijeva pozdravlja dolazak iskusnog stručnjaka na klupu crvenih.

- Moj klub je prošle godine tražio trenera. Činjenica je da ovde nikada ranije stranac nije bio trener, ali koliko znam, Klemente je bio ozbiljan kandidat da sedne na klupu Dinama iz Kijeva. Činjenica da su čelnici kluba želeli da ga angažuju pokazuje da ga i u Ukrajini smatraju vrhunskim trenerom. Mogu samo da kažem da bi mi bilo drago da sarađujem sa tako poznatim stručnjakom. On će, sigurno, u reprezentaciju doneti nešto novo. Nema mnogo vremena za aklimatizaciju, avgust će proći brzo, kvalifikacije počinju u septembru. Klemente treba prvo da vidi s čim raspolaže, pa će, verovatno, prema tome praviti neku svoju šemu igre i određivati taktiku. Mislim da je reč o veoma ozbiljnom i zahtevnom stručnjaku - kaže Gavrančić.

Dolazak stranca na klupu, smatraju mnogi, može da bude prepreka u komunikaciji, ali Gavrančić navodi i drugačiji primer:

- Jezik ne bi trebalo da bude barijera. Do sada su nas vodili naši ljudi, sve ih lepo razumemo, a onda izađemo na teren i sve zabrljamo! To što je Klemente stranac nema veze, pretpostavljam da će uz sebe imati prevodioca. U našem timu ima dosta igrača koji razumeju i govore španski, što će biti veliki plus. Svi smo mi profesionalci i nikakvih problema ne bi smelo da bude - smatra Gavrančić.

Vest da će Baskijac preuzeti kormilo reprezentacije stigla je i do Saše Ilića u Turskoj.

- O Havijeru Klementeu je mnogo toga rečeno. U svakom slučaju, radi se o poznatom imenu, osim španske reprezentacije vodio je mnogo velikih klubova u Primeri i imao je dosta uspeha. Njegova velika prednost je ogromno iskustvo. Zna šta se od njega očekuje, izazov je da sa našom reprezentacijom napravi rezultat bolji od prethodnog i da nas odvede na EP 2008. u Austriju i Švajcarsku. Prvi put imali bismo stranca na mestu selektora, ali to ne bi trebalo da bude neka posebna prepreka. Ne sumnjam u kvalitet Klementea, mislim da ljudi koji odlučuju o tome ko će nas voditi znaju tačan razlog zašto su se opredelili za njega - kaže bivši kapiten Partizana.

Golman Nanta Vladimir Stojković smatra, takođe, da bi zvaničan dolazak Klementea bio pun pogodak.

- Sviđa mi se to što ćemo imati stranca na mestu selektora! Ja sam prošle sezone u Zvezdi imao izuzetno lepa iskustva sa Zengom i to je primer da takve stvari mogu da funkcionišu. Mislim da je dovođenje Klementea dobar potez, u celini verujem da će doneti dosta dobrog našem fudbalu. Jeste, poznato je da je Klemente prgav i da je imao problema sa igračima, ali on je selektor i mi treba da se prilagodimo njemu. Moramo da ga slušamo, on je komandant. Ne verujem da ćemo imati problem u komunikaciji. Ja sam u Nantu novajlija, pa imam uz sebe prevodioca, to je normalno danas u fudbalu. Ako mi budemo dobri na terenu, mnogo će mu biti lakše da nas odvede na Evropsko prvenstvo 2008. godine - smatra Stojković.

Ognjen Koroman će, najverovatnije, i naredne sezone igrati za Portsmaut. I on poput ostalih smatra da je Klemente pravi stručnjak za srpsku reprezentaciju.

- Mislim da je Havijer Klemente dobro rešenje ljudi iz Fudbalskog saveza Srbije. Španac je pravi čovek na pravom mestu i veoma kvalitetan izbor. Mogao bi dosta toga da promeni u našoj igri, verujem da ćemo sa njim naći put do Evropskog prvenstva. Niko mu se sa strane sigurno neće mešati u posao. Time ne želim da kažem da se bivšem selektoru Iliji Petkoviću neko mešao u rad, naprotiv. Samo mislim da je trenerska autonomija veoma bitna. Pratio sam Klementeovu karijeru pažljivo, mogu da se pohvalno izrazim o svemu što je uradio - izjavio je Koroman.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 19, 2006 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

19/07/06 Izvor:Blic

Ivica Dragutinović o selektoru Srbije
Kad Klemente priča, svi ćute


Ivica Dragutinović je sa Seviljom na pripremama i skuplja snagu za iskušenja koja predstoje u sledećoj sezoni. Njegova prva klupska obaveza biće Super kup protiv Barselone, 25. avgusta u Monaku, dok bi za manje od mesec dana mogao da zaigra u crvenom dresu reprezentacije Srbije protiv Češke.

- Vrlo rado ću se odazvati pozivu novog selektora, u slučaju da stigne poziv - kaže Ivica Dragutinović. - Imam još tri godine ugovora sa Seviljom i kao profesionalac na raspolaganju sam ako se proceni da sam potreban A reprezentaciji. Lično, mnogo mi znači što smo sada Srbija, što ćemo igrati u novim dresovima, sa himnom kojoj se neće zviždati. Jednostavno, to su momenti koji igraču dižu adrenalin i zaista se radujem.

Novi selektor, bar po medijima, stiže sa Iberijskog poluostrva. Havijer Klemente je, istina nezvanično, promovisan u novog selektora Srbije.
- Baš sam čitao „Marku“ u kojoj je Klementeov menadžer potvrdio da je dogovor postignut. Ono što je bitno jeste da je Klemente izuzetno poznat i cenjen stručnjak. Svi sportski novinari iz Sevilje koji su me zvali rekli su mi da je Srbija sa Klermenteom napravila odličan izbor. Prošle sezone napravio je nemoguće. Loš tim Atletik Bilbaa, koji su svi već videli u nižem rangu, preuzeo je i izborio opstanak u Primeri. Igrao sam u tom periodu protiv Atletik Bilbaa, pobedili smo ih u Sevilji sa 2:1, i zaista mislim da je prava umetnost takvu ekipu ostaviti u ligi.

Svi pričaju o čvrstoj ruci Malog Napoleona.
- Istina je. Kažu da traži maksimalnu ozbiljnost na svakom treningu i utakmici, ali i da zna da se našali, napravi atmosferu. Međutim, kad se radi - sve pršti. Možda je to i dobro kada je naša selekcija u pitanju.

Uskoro nam predstoje kvalifikacije za EP 2008?
- Treba što pre zaboraviti Mondijal. Ilija Petković nije najveći krivac za krah u Nemačkoj, ali su nam se desile neke stvari unutar reprezentacije koje mi sami između sebe treba da rešimo. Nije nas krasila atmosfera iz kvalifikacija i platili smo danak. Treba reći i da smo imali pehove sa Vidićevom i mojom povredom. Pred nama su novi izazovi i treba sve učiniti da se plasiramo na još jedno veliko takmičenje. Uvek sam bio optimista, pa ni sada nemam razloga da menjam način razmišljanja - završio je Dragutinović.

_________________
I C E M A N
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete menjati ili upisivati poruke.    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Ko ce biti novi selektor? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon