www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biblija vs. Evolucija...
Strana 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 01, 2004 2:16 pm    Naslov poruke: Biblija vs. Evolucija... Na vrh strane Na dno strane

elem, ostavljam mogućnost da je bog bio inicijalni stvoritelj sveta, a da je tek onda išlo onako kako je darvin pretpostavio....ili...

vecito pitanje covecanstva mozesova ( uslovno receno ) protiv darvinove teorije
da li ste se nekada upitali , sta je istina ?



_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.


Poslednja prepravka: budidobar datum Sre Dec 01, 2004 7:41 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Iwan
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 25 Dec 2003
Poruke: 279
Mesto: Frankfurt/nemacka

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 01, 2004 3:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hmmm dobro pitanje. samo treba naci i dobar odgovor na to. Po naj bolje je verovati darvinovoj teoriji jel je ona donekle dokazana, a odgovri koji se ne mogu naci u darvinovoj teoriji , onda bog .
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 01, 2004 3:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

verujem u obe teorije a koja je istinita.. Question ..pa mozda se dopunjuju.. Question ..nikada nisam bas lomila glavu o tome.....

_________________
 
Najdrazi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 72

Datum registracije: 14 Sep 2004
Poruke: 187
Mesto: Blok 28

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 02, 2004 1:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1. Sve ima neki svoj znacaj i sluzi svojoj svrsi koja je izvan nase moci poimanja, zato nicemu ne treba pridavati veliki znacaj i zastranjivati u pokusaju da se dokuci nesto sto je jako visoko. Ali sve je to potreba naseg duha, pa svaki covek ima sposobnost da zamisli neki drugi svet ili onakav kako mu odgovara (duhu).
Mi trazimo racionalno koga nema (racionalnog principa), robujemo zabludasma o mogucem, gubimo vreme u pokusajima, a do sada to niko nije uspeo - niko nema NIKAKAV odgovor.

1.a. A Buda rece: Eto da ne bi mene ne bi bilo ni svemira!!!!
1.b. podstaknut Njime ja napisah (vidi moj potpis).

2. Ne znam zasto sam je javio, ali MoZes biti pametan koliko hoces ako te onaj prekoputa ne razume, a ako te razume, razumecE te se i bez reci. Znacii: Cuti!

3. Bog jhe izraz iracionalnog principa, dali su mu oblik da bi bio stvaran da ne bi bilo sumnje. Nas Mozak je samo snalazljiv da na nas prevari i pomogne samom sebi u stvaranju bilo kakve i nama krajnje nekorisne i besmislene ideje. Covek sve pretvara u vidljivo da bi imalo vrednopst! Zasto! Pa ceo zivot j osmisljen i zasniva se na principima Kompenzacije, tako da sto pojmimo da je znacajno dolazi iz beznacaja. (Zivot iz nicega). Tako i nama sada dok zivimo, mi mislimo da je nesto vazno i znacajno, prilagodjavamo ga sebi i vrednujemo ga jer je beznacajno.

4. Sta je zivot?
Zivot je ideja.
Mi smo samo samospoznajuca pojava, alotropska modifikacija hemijskih elemenata i ponovo idemo u zemlju. dezintegrisEmo se. Nema tu duboke filozofije.
Covek celog zivota lije znoj da da smisao besmislu, iracionalnom racionalno, da oboji crno u belo, ili da oboji ono sto je transparetno, da uhvati nepostojece.
Zivot dolazi iz iracionalnog jer je svakome njegov zivot ono sto on misli da jeste - NEMA UNIVERZALNOG ODGOVORA jer je to pravo prisvojio nas um da odgovor prilagodi sebi - kako mu odgovara i da nas navede da mi mislimo da je to nase.

_________________
Da ne bi mene, svemiru ne bi imao ko da kaze da je najveci.
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 26, 2004 5:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Darvinova teorija je oborena,mozda bi to on odradio i sam poshto je zapocheo da sumnja u svoja dela pri kraju?!??!
 
art
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 26 Dec 2004
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 26, 2004 5:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biblija tvrdi.
Darvin teoretise
 
carpe diem
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 09 Jan 2005
Poruke: 719
Mesto: Novi Sad

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 10, 2005 10:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Biblija je stvorena u vreme kada ljudi nisu imali naucne dokaze o postojanju sveta. Naravno da je bila potrebna neka pricica koja bi u to vreme dala ljudima odgovor na pitanje zasto postojimo. Danas je bar malim delom nesto otkriveno i dokazano. Zasto bi se posle svega ljudi vracali na neke pricice, nije mi jasno. Ja ne iskljucujem eventualno postojanje neke sile..necega...ali biblija...to nikako ne prihvatam kao moguce resenje.

_________________
Put do zvezda je samo etapa kruznog puta do sebe, i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne bato... Stigao si cim krenes...Cilj nosis skriven pod kaputom, istetovoran na grudima kao metu...
 
LuUuJkA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18

japan.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 3:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

i biblija je napisana od ljudi...kao darvinova teorija...

a shta su nam vera i biblija donela...

pa ovako...u vreme rimljana,ljudi su imali prave kanalizacije,mozhda ne na danashnjem nivou,ali su ih imali.imali su ulice....imali su mnogo toga...a onda je doshao srednji vek....biblija i vera su tad bili jachi nego ikad i to je zakochilo i evoluciju i nauku...odjednom su kanalizacije,ulice i demokratija nestale...sve smo morali ponovo da izmislimo,shta smo pre 2000 godine imali...

vera je neshto lepo u principu,vera daje nadu,snagu i pomazhe ljudima da sanjaju,ali je problem u tome shto su ljudi preterali u tome....gotovo svi ratovi shto su se ratovali i danas se ratuju je na osnovi vere...

ja to vidim sve malo pragmatichno...vera je zato tu,da bi ljudi imali tradicije,osechaje,venchanja,krshtenja,familije
a nauka je zato tu da bi imali dobar standard zhivota...

da se nebi preterivalo u veri,bili bi mirniji i mnogo dalje nego danas...mozhda bi mogli da lechimo sidu,mozhda bi stvarno imali beamer,da smo sad ovde a u sledechoj sekundi u kini...
da je nemamo uopshte bili bi roboti...
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 11:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Teorija - svi znaju kako, ali nista ne funkcionise Mr. Green
Praksa - sve funkcionise, ali niko ne zna kako. New Evil

Mislim da je to neko nekada rekao, nisam ja. Samo citiram!

_________________
吉国 久美子
六週間も居ていないので特に日本が恋しいですよね。
 
maki007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 63

Datum registracije: 05 Mar 2004
Poruke: 163

slovakia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li vise volite da ste postali od majmuna ( i to prilicno glupog, jer je na drvetu imao sve, a sisao je na zemlju i poceo da radi.) ili da ste proizvod bozanske sile? Laughing

_________________
吉国 久美子
六週間も居ていないので特に日本が恋しいですよね。
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 12:10 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi da vam ja nesto kazem. Sam Darvin je bio veliki vernik i duboko je verovao u Boga. U jednoj od svojih knjiga i sam govori da izmedju coveka i majmuna postoji nepremostiv jaz. Covek je po gradji svog unutrasneg sistema, verovali ili ne, najslicniji svinji. Tako da od toga da je covek postao od majmuna nema nista! Covek i majmun su dve razlicite vrste i sa time cete se svi sloziti. Da bi od jedne vrste postala druga vrsta potrebna je da se desi revolucija. Evolucija i revolucija su dve razlicita procesa! Bog je tvorac svega oko nas pa i nas samih.
 
LuUuJkA
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18

japan.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

maki007 je napisao/la sledeće:
Da li vise volite da ste postali od majmuna ( i to prilicno glupog, jer je na drvetu imao sve, a sisao je na zemlju i poceo da radi.) ili da ste proizvod bozanske sile? Laughing



velja25 je napisao/la sledeće:
Bog je tvorac svega oko nas pa i nas samih.


ovako...adam i eva su se karali...rodili su 3 sina kain,abel iset(ili slichno) i jel onda karao jedan od njih mamu,da bi se dalje razmnozhivali ili kako to?
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Biblija vs. Evolucija... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3 ... 20, 21, 22  sledeća
Strana 1 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon