www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biblija vs. Evolucija...
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 12:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bog je stvorio savrsen svet, a Adam i Eva su prvi ljudi. Oni su okrenuli ledja Bogu i oni su prvi gresnici a nisu nikakvi heroji. Bog ih je kaznio zbog toga, i taj njihov greh nosi svaki covek od rodjenja. Zbog toga greha ljudi umiru ali posto nas Bog neizmerno voli oprostio je nama ljudima i taj greh i dao nam vecni zivot - zivot posle smrti.

 
z-sveti-jovo-88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 231
Mesto: forced emigration

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 3:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

biblija je doktrina crkve, ja verujem u Darwina i njeogovu evoluciju,

"survival of the fittest"

onaj koji misli da su adam i eva privi ljudi taj je nepismen
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 1:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ti verujes u Darvina a on je verovao u crkvu! To ti sve govori... Nemoj opet da ti objasnjavam.
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

z-sveti-jovo-88 je napisao/la sledeće:


onaj koji misli da su adam i eva privi ljudi taj je nepismen


Pazi na recnik! Ako se neko ne slaze sa tobm, ne znaci da tako treba da ga nazivas!

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
z-sveti-jovo-88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 231
Mesto: forced emigration

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 1:58 pm    Naslov poruke: nekuzim Na vrh strane Na dno strane

velja25 je napisao/la sledeće:
Ti verujes u Darvina a on je verovao u crkvu! To ti sve govori... Nemoj opet da ti objasnjavam.



de molim te objasni mi kako to mislis,

darwin je bio oportunista, mozda mu je to bila samo maska verovati u crkvu da se moze dalje baviti antropologiji
 
Velja25
~ Sanjicin komšija ~
~ Sanjicin komšija ~



Godine: 37

Datum registracije: 20 Jan 2004
Poruke: 2594
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 26, 2005 10:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U vreme Carlsa Darvina nije bilo inkvizicije tako da mu maska nije bila potrebna a postoji i njegova knjiga koja je prepuna religioznih shvatanja. U jednoj od knjiga jasno kaze da izmedju coveka i majmuna postoji veliki jaz.
 
rosoner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je prosto neverovatno da u 21. veku moze biti neko toliko primitivan da veruje u boga. Ova Srbija kao da je totalno pomahnitala.

Najvise se najezim kada apsolutni laici pocnu da osporavaju evoluciju. Pa ljudi, idite u neki naucni centar, savetujem vam Petnicu, i informise te se o evoluciji

A onda tek glupost koju sada neki vernici propagiraju da je bog stvorio veliki prasak. Ja kad sam to cuo prosto nisam mogao da verujem koliko se ocajnicki drze.

A koliko se tek stresem kada neko kaze: "darvinova teorija je oborena"

takvome bih dao nobelovu nagradu, ali za idiotluk. Opet savet, idite malo dalje od pecine za bogomoljce (crkve), dodjite u neki naucni centar
 
leggy
Samuraj
Samuraj



Godine: 47

Datum registracije: 24 Nov 2004
Poruke: 4140
Mesto: Tampico, Tamaulipas, Mexico

mexico.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 27, 2005 8:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@rosoner

Isto upozorenje vazi za tebe. Ako ti sumnjas u necija verovanja, nemoj da vredjas!

@all
Jos jedan ispad i zakljucavam i brisem temu!

_________________
Viva Zapata y Subcomandante Marcos!
 
darijanrijan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Feb 2005
Poruke: 25

vietnam.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 28, 2005 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to jos nisam cuo da je darvin verovao u boga. ne moze neko verovati u boga ako se njegova cela filozofija i teorija zasniva na necemu potpuno suprotnom...
ali ta njegova teorija je po meni besmislena...
iz nicega ne moze nastati nesto i necu da prihvatim da mi ovako savrseni smo nekada bili amebe...
 
srdjani
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da ima istine u obe teorije, ali ja sam vise pristalica denikenove teorije o postanku ljudi!
 
icgademon
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 03, 2005 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima argumenata i za jednu i za drugu teoriju.
Svima su opste poznati argumenti Darvinove teorije.
Evo malo drugih na rcun biblije, a da se odnose na naucna ispitivanja:
ako se po Darvinovoj teoriji sva ziva bica prilagodjavaju uslovima zivota, kada pacovu stalno seckate rep (malo po malo) kroz nekoliko generacija trebalo bi da se rodi pacov sa manjim repom. Upravo ovakva istrazivanja vrsena su nad 10 generacija pacova i - nije se rodio pacov sa manjim repom. Naprotiv, pacovi su u istim stadijumima zivota imali skoro iste duzine repova !
 
estel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 38

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 12:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

icgademon je napisao/la sledeće:
ima argumenata i za jednu i za drugu teoriju.
Svima su opste poznati argumenti Darvinove teorije.
Evo malo drugih na rcun biblije, a da se odnose na naucna ispitivanja:
ako se po Darvinovoj teoriji , kada pacovu stalno seckate rep (malo po malo) kroz nekoliko generacija trebalo bi da se rodi pacov sa manjim repom. Upravo ovakva istrazivanja vrsena su nad 10 generacija pacova i - nije se rodio pacov sa manjim repom. Naprotiv, pacovi su u istim stadijumima zivota imali skoro iste duzine repova !


uzdrzala sam se da ne odgovorim na vise postova na ovoj temi ali na ovaj ne mogu Smile
postoje nasledne i stecene osobine. stecene osobine se ne nasledjuju., pa mozete seckati rep hiljadama generacija pacova, necete dobiti kraci rep dok ne dodje do promene u genetskom kodu. kada je Darvin radio na svojoj teoriji o nasledjivanju i DNK se nije znalo nista. recenica da se "sva ziva bica prilagodjavaju uslovima zivota" znaci da ce faktori selekcije uticati na bolje prezivljavanje onih koji vec nose genetski zapis za odredjenu, povoljnu osobinu(zapis se menja mutacijama), a ne da ce taj zapis nastati u toku njihovog zivota(vasim secenjem repa) pa se onda preneti i na njihovo potomstvo
i jos nesto, za sve one koji su napisali da je covek nastao od majmuna(neko je cak napisao i glupog)-covek nije nastao od majmuna, vec covek i majmun imaju zajednickog pretka koji sa danasnjim majmunom ima iveze koliko i sa danasnjim covekom.
o "savrsenosti" ljudi, kao argumentu protiv teorije evolucije, ne znam sta da kazem...po cemu smo to savrseni?

_________________
it's not what u think...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Biblija vs. Evolucija... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  sledeća
Strana 2 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon