www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biblija vs. Evolucija...
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 13, 2010 5:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Crni biseru, sve je tu stvar niceg drugog nego uvjerenja. Netko vjeruje u to da je sve objasnjeno u Bibliji (ili nekoj drugoj knjizi) i nikakva znanost to nece promijeniti.

Nece vidjeti promjene cak i oko sebe - na primjer: Biblija kaze da je prvo bio Adam pa je Bog od njegova rebra stvorio Evu, pa su oni imali tri sina i nekako smo (incestualno???) svi nastali od njih. Ako je tako i ako ne postoji Evolucija (Promjena) kako to onda da Mi, Adamova i Evina djeca, izgledamo ovako razlicito??? Zasto je sam covjek "tamnije boje koze" ako kroz tisucljeca zivi u vrucim krajevima, a onako je bezpigmentan i plav gore na sjeveru Skandinavije, na primjer.

Vidi ovo - Adamova i Evina djeca - dakle, ako je po Bibliji i ako Evolucija je laz i ne postoji, kako li smo se onda ovako ispromijenjivali??????



Cisto kao dan: razum govori jedno, dogma drugo. To vjerovanje u Adama, Evu, Noinu barku itd je stoljecima usadjivano u generacije i generacije. Jednostavno - linijom manjeg otpora - lakse je vjerovati neg rezonirati.

Onog tko vjeruje u to ne treba niti valja razuvjeravati, ionako vjerovatno ne bi dalo rezultata. Nazalost, takav nam je svijet. Dok god imamo ovoliko covjecanstva koje se vodi ovim prastarim knjigama (Biblija, Kuran, Tora, Tevrat itd...) Znanost ce imati poteskoca.

P.S. malo off topic (mogao bi netko pokrenuti taj topic) - Biblijska Arheologija je nesto sto se uci na teoloskim fakultetima i pokusava povezati arheoloska dostignuca s onim pisanim u Bibliji. Ja sam to pratio neko vrijeme, u pocetku je bilo relativno zanimljivo i cinilo mi se da u tom necem nesto mozda ima no s vremenom sam shvatio koliko je to zapravo vjerodostojno jednako kao da kazemo da je Biblija predvidjela da ce Engleska i SAD na Svjetskom Nogometnom Prvenstvu u Juznoj Africi odigrati nerjeseno 1:1. Cisto navlacenje vode na svoj mlin!!!!!

Ali Biblijska Arheologija nije tema ovog topika pa nemojmo o tome.


P.S. Nijedna od ovih okacenih fotografija nije dokaz da Evolucija ne postoji.



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 13, 2010 8:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A svi fosili dokazuju da je svijet stvoren. Evo dokaza da je Biblija tačna i da su postojali Adam i Eva. http://www.cps.org.rs/Cks8/cks8.html
A evo još jedan fosil.

Ovaj fosil i svi ostali koje sam prikazao su navodno stari više miliona godina, po lažnom evolucionom računanju vremena.

Fosil prikazuje te vrste životinja i žive primjerke koji su isti i to je dokaz da se evolucija nije desila, ne dešava se i nikada se neće ni desiti. http://www.domaci.de/files/ek_47_233.jpg
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 13, 2010 9:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tripo 41 je napisao/la sledeće:
A svi fosili dokazuju da je svijet stvoren. Evo dokaza da je Biblija tačna i da su postojali Adam i Eva. http://www.cps.org.rs/Cks8/cks8.html
http://www.domaci.de/files/ek_47_233.jpg


A to su dokazi??????
Tebi su navodi na jednoj web-stranica dokaz? I to web stranica stvorena da propagira kreacionizam??? To je dokaz? Cista propaganda kreacionista i puno, jako puno kvazi-znanosti. Tekstovi koje navodis kao "dokaz" su cisti spin koje nema blage veze s vezom!

Crkvi/Religiji ovavkvi "dokazi" trebaju i uvijek su trebali. Zasto? Pa naravno zato da bi ocuvali svoju moc.

Hvala, sve si rekao...

Pazi, ja tebe ne zelim uvjeravati u nesto u sto ne vjerujes. Ako je tebi to tako i Biblija = istina a Evolucija = laz - fine with me. Mada mi je pomalo jasno da je tvoj zadatak ovdje sirenje te propagande... OK, ako tako hoces, tvoj izbor...

Razum a ne propaganda, please! Smile


_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 8:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi nijedan dokaz iznio koji bi potvrdio tvoju tvrdnju da je taj sajt propagandistički.
Jeste promovišem kreacionizam jer je to jedina i prava nauka i sve kreacionističke tvrdnje su dokazane, a evolucija je baš religija. Sve tvoje tvrdnje u vezi rudimentarnih organa, atavizama, prelaznih oblika sam oborio. Da nauka i Biblija idu zajedno je dokaz da u Bibliji piše da su ljudi stvoreni od praha zemaljskog, tada kada je Biblija pisana nije bilo nikakve nauke koja bi potvrdila takvu tvrdnju.
I zaista čovjek u svom organizmu ima elemente koji se nalaze i u zemlji (tlu) Natrijum, Kalijum itd. Eto vidiš da nije samo Biblija moja omiljena knjiga (jeste najomiljenija) ali i brojne naučne knjige su mi omiljene.
A svaki fosil dokazuje Božje stvaralaštvo pa i ovaj.
http://www.domaci.de/files/ek_35_448.jpg
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 1:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@aureliano oci moje lijepe Mr. Green
istina da sam od malih noga ucena da vjerujem u nastanak od praha i od Adamove kosti Mr. Green
Rekoh da nisam expert u ovom podrucju ali volim procitati svasta nesta novo pa i ovo...

Ali ako obaras teoriju da smo nastali onako kako pise u Bibliji , Kur'anu , Tori , Tevratu , .... ajde ti meni laicki pokusaj dokazati da smo nastali od majmuna sisli s drveca i postali ovako razliciti...i kako smo od majmuna mogli dobiti neko ovakvu neko onakvu boju koze , kulturu i sve ostale razlicitosti Mr. Green

E i sama sebe sad zbunih Rolling Eyes

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 5:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

tripo 41 je napisao/la sledeće:
Nisi nijedan dokaz iznio koji bi potvrdio tvoju tvrdnju da je taj sajt propagandistički.
Jeste promovišem kreacionizam

Khmm... Propaganda je tu da bi promovirala. Propaganda = promoviranje. Dakle - jest propagandisticki, i sam kazes da "promovises kreacionizam"

crnibiser je napisao/la sledeće:
@aureliano oci moje lijepe Mr. Green
istina da sam od malih noga ucena da vjerujem u nastanak od praha i od Adamove kosti Mr. Green
Rekoh da nisam expert u ovom podrucju ali volim procitati svasta nesta novo pa i ovo...

Ali ako obaras teoriju da smo nastali onako kako pise u Bibliji , Kur'anu , Tori , Tevratu , .... ajde ti meni laicki pokusaj dokazati da smo nastali od majmuna sisli s drveca i postali ovako razliciti...i kako smo od majmuna mogli dobiti neko ovakvu neko onakvu boju koze , kulturu i sve ostale razlicitosti Mr. Green

E i sama sebe sad zbunih Rolling Eyes


Darling Mr. Green

Bas na ovoj temi sam cesto puta rekao da Bog i Evolucija ne idu jedno protiv drugog nego jedno zajedno s drugim. Daklem, nisam od onih koji se vide crno-bijelo, ili jedno ili drugo. Nisam iskljuciv niti naginjem iskljucivo na jednu stranu. Ali razmisljam i ne pristajem niti na jedno jednoumlje. Nije li bilo dosta jednoumlja?

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 14, 2010 8:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kojim dokazima se potkrepljuje to između?
Daj nam već jednom neki konkretan dokaz za te svoje tvrdnje. A naravno da je crno-bijelo, radi se o dvije teorije koje su potpuno na suprotnim stranama tj. suprotno govore o nastanku života na Zemlji.

U Bibliji jasno stoji da je Bog Stvoritelj svega, ne piše ni evolucija, ni da je stvorio živa bića koja će onda da evoluiraju u druga bića. Čime se dokazuje ta tvoja teistička evolucija. Svakako da ima ljudi koji traže kompromis, ali to Bog osuđuje i ima za njih jednu riječ, kojom naziva takve ljude. Nema kompromisa sa religijom evolucije, pošto ona nije naučna teorija. Pusti nam filozofiranje, daj nam već jednom konkretne i jasne dokaze za svoje tvrdnje. Jasno je da nema nijednog jedinog fosila koji je prelazni oblik. To i ovaj fosil dokazuje. http://www.domaci.de/files/hjjjkkkkkk_105.jpg
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 6:13 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne znam od koga mi je vishe muka, extremnih vernika il' extremnih ateista.

No, da se sad vratimo na pitanje koje sam davnih dana postavio - Ako je Bog stvorio Adama i Evu, nismo li svi mi zaceti na incestu? I kako crkva onda isti moze da optuzuje?

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
tripo 41
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Maj 2010
Poruke: 41
Mesto: Na strani sjevernoj

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 10:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To nije incest, a dokazano je da su svi ljudi nastali od Adama i Eve, ima gore na mom postu webpage o tome, tamo gdje ona ribica crvena i fosil. A svaki fosil dokazuje Božje stvaranje, pa i ovaj. Eto niko ne prikaza fosil prelaznog oblika, jer i ne postoje. Evolucija je najveća prevara u istoriji čovječanstva. http://www.domaci.de/files/gt67888_102.jpg

_________________
"Sve što više proučavam prirodu, to više ostajem zadivljen pred djelima Stvoritelja" (Luj Paster)
"Tvoje je nebo i tvoja je zemlja; ti si sazdao vaseljnu i što god je u njoj" (Psalam 89,11)
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 15, 2010 9:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Alexns je napisao/la sledeće:
Ne znam od koga mi je vishe muka, extremnih vernika il' extremnih ateista.

No, da se sad vratimo na pitanje koje sam davnih dana postavio - Ako je Bog stvorio Adama i Evu, nismo li svi mi zaceti na incestu? I kako crkva onda isti moze da optuzuje?



Prvo ja ovdje ne vidim nikoga da je extreman.
Drugo svako ima pravo na svoje vjerovanje i na svoj stav i da se drzi toga kao pijan plota ili da promijeni misljenje Mr. Green

Kao trece filozofija i jeste ono sto ona u prevodu znaci " voljeti mudrost"..tu smo da raspravljamo i prosirujemo nase sive celije Mr. Green

i na kraju incest je SPOLNI pdnos izmedju dvije osobe iste krvi a nigdje se u ni jednoj vjerskoj knjizi ni u Bibliji ni u Kur'anu ne kaze da su Adam i Eva / Adem i Hava / imali spolni odnos iz kojeg smo nastali "MI" nego da je Bog stvorio Adama od zemljanoga praha , a Evu od kosti Adamovog rebra i to nema nikakve veze sa incestom Mr. Green

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 16, 2010 6:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da l' ustati il' odustati.. ?

Crnibiseru, postovi od odredjenog clana su apsolutno ogranicavajuci, ne pruzaju ama bash nikakvu vrstu proshirivanja.. mada sam rek'o da mi je muka, dobro sad, mozda ipak neku vrstu..

elem, da crtam:
Bog je stvorio Adama i Evu.
On nije stvori Adama, Evu, Stevu, Pedju, Mladjana, Azru..
Adam i Eva su imali decu, ne?
I ta deca su bili braca i sestre, ne?
Ako braca i sestre(da ne ubacujem u tu kombinaciju i oceve i majke) imaju seksualne odnose, shta je to?

Citat:
A svaki fosil dokazuje Božje stvaranje, pa i ovaj. Eto niko ne prikaza fosil prelaznog oblika, jer i ne postoje. Evolucija je najveća prevara u istoriji čovječanstva.

Ajde mi onda objasni kako dolazi do drasticnih promene genetskog materijala, tj, mutacije prilikom npr. izlozenosti radioaktivnim elementima do te mere da potomci izlozenih imaju promenjene fizicke osobine(poshto je po pojedinim teorijama evolucija najvecim delom direktno uzrokovana mutacijom)?

Uostalom ne vidim poentu da neko troshi svoje vreme trazeci podatke o fosilima prelaznog tipa kad cesh ti i onako na kraju reci da su to bica koja je Bog stvorio takvim, al' su izumrla il' istrebljena, bez ikakvih dokaza da je stvarno tako.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 16, 2010 7:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

(proshla cuka, ne mogu da editujem)
Al' evo, lepo jutro pa cu biti dobar Arrow (zivi) [url=http://sr.wikipedia.org/sr-el/Крокодил]Primer[/url] prelaznog oblika zivota, bice koje zivi i u vodi i na kopnu i dan danas.
i josh jedan [url=http://sr.wikipedia.org/sr/Пингвин]primer[/url] koji potvrdjuje Darvinovu teoriju selekcije, ptica koja ima krila al' ih ne koristi za letenje jer je prilagodjena drugim uslovima zivota.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Biblija vs. Evolucija... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22  sledeća
Strana 19 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon