www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Biblija vs. Evolucija...
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 16, 2005 3:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

velja25 je napisao/la sledeće:
Ljudi da vam ja nesto kazem. Sam Darvin je bio veliki vernik i duboko je verovao u Boga. U jednoj od svojih knjiga i sam govori da izmedju coveka i majmuna postoji nepremostiv jaz. Covek je po gradji svog unutrasneg sistema, verovali ili ne, najslicniji svinji. Tako da od toga da je covek postao od majmuna nema nista! Covek i majmun su dve razlicite vrste i sa time cete se svi sloziti. Da bi od jedne vrste postala druga vrsta potrebna je da se desi revolucija. Evolucija i revolucija su dve razlicita procesa! Bog je tvorac svega oko nas pa i nas samih.

Gde si chitao ti to?Skoro sam chitao da je uspeshno izvrshena transplantacija svinjskog bubrega u choveka.I tachno je da imamo vishe slichnosti sa svinjom nego sa majmunom.
Danas ti se evolucionisti koriste modifikovanim izrazom za evoluciju a to je genetska mutacija.


 
Loojka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Mar 2005
Poruke: 11

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 22, 2005 4:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

elem...
Izjasnicu se kao neko ko vise naginje ka naucnoj varijanti, (koja ipak ima mnostvo mana Wink ) a, stavise u crkvu kao instituciju ne verujem.

Secam se jedne exurzije kada nam je svestenik u manastiru rekao "Stidite se, deco...! Vi verujete u Darvina jer ga Coca Cola finansira pa se nalazi u udzbenicima, no, da njegova teorija nije tacna, kasnije cete saznati..."
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 23, 2005 8:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CaPRIcORn je napisao/la sledeće:
velja25 je napisao/la sledeće:
Ljudi da vam ja nesto kazem. Sam Darvin je bio veliki vernik i duboko je verovao u Boga. U jednoj od svojih knjiga i sam govori da izmedju coveka i majmuna postoji nepremostiv jaz. Covek je po gradji svog unutrasneg sistema, verovali ili ne, najslicniji svinji. Tako da od toga da je covek postao od majmuna nema nista! Covek i majmun su dve razlicite vrste i sa time cete se svi sloziti. Da bi od jedne vrste postala druga vrsta potrebna je da se desi revolucija. Evolucija i revolucija su dve razlicita procesa! Bog je tvorac svega oko nas pa i nas samih.

Gde si chitao ti to?Skoro sam chitao da je uspeshno izvrshena transplantacija svinjskog bubrega u choveka.I tachno je da imamo vishe slichnosti sa svinjom nego sa majmunom.
Danas ti se evolucionisti koriste modifikovanim izrazom za evoluciju a to je genetska mutacija.




Vi, momci ste nesto pobrkali! Tacno je da smo najslicniji svinji, ali od domacih zivotinja. A od svih zivotinja smo najslicniji covekolikom majmunu. Verovali ili ne, ljudska DNK se od majmunske razlikuje samo 5%! I to su proverene informacije.
 
estel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 38

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 25, 2005 10:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

CaPRIcORn je napisao/la sledeće:
velja25 je napisao/la sledeće:
Ljudi da vam ja nesto kazem. Sam Darvin je bio veliki vernik i duboko je verovao u Boga. U jednoj od svojih knjiga i sam govori da izmedju coveka i majmuna postoji nepremostiv jaz. Covek je po gradji svog unutrasneg sistema, verovali ili ne, najslicniji svinji. Tako da od toga da je covek postao od majmuna nema nista! Covek i majmun su dve razlicite vrste i sa time cete se svi sloziti. Da bi od jedne vrste postala druga vrsta potrebna je da se desi revolucija. Evolucija i revolucija su dve razlicita procesa! Bog je tvorac svega oko nas pa i nas samih.

Gde si chitao ti to?Skoro sam chitao da je uspeshno izvrshena transplantacija svinjskog bubrega u choveka.I tachno je da imamo vishe slichnosti sa svinjom nego sa majmunom.
Danas ti se evolucionisti koriste modifikovanim izrazom za evoluciju a to je genetska mutacija.


ajde vas dvojica, ako vam je stalo da stvarno poznajete ono o cemu pricate, obojica u ruke udzbenik "Evoluciona biologija" Smile , jer obojica iznosite stvari koje su ili apsolutno netacne ili polu tacne.(a ja ne mogu sada da vam prepricavam strane i strane da bih vam ukazala sta je pogresno jer ovo nije topic "kurs iz evolucije" Smile )
no offence, ali stvarno ste me nasmejali ovim postom, Velja sa tom "revolucijom" a ti sa ovim "modifikovanim izrazom za evoluciju" Smile

_________________
it's not what u think...
 
zandrey
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 27 Mar 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 27, 2005 5:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ako hocete da pricate na ovu temu, morete dobro da razumijete i bibliju 9ili neku drugi religijsti tekst) a i da veoma dobro poznajete teorije evolucije.
Sto se mene tice, ja ZNAM da evolucija postoji, ali i da neradi onako kako je Darvin predlozio, i kako to trenutno uce djecu po skolama.
Evolucija postoji na miocro nivou, sto se mize jako jednostavno dokazati. To jeste, postoji ADAPTACIJA. Ali evolucija, gdje je sve postalo od par jedno-celijskih organizama je teorija bez ikakvog dokaza, a protiv koje sva tri carstva zivih bica svijedoce.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 8:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

»Inteligentni plan« u SAD-u sve glasnija alternativa darvinizmu

Teorija Charlesa Darwina o porijeklu i evoluciji vrsta izložena je diljem SAD-a oštrim napadima desničarskih vjerskih krugova koji u škole žele uvesti tezu o božanskom podrijetlu svijeta. Incidenti usmjereni protiv Darwina zabilježeni su u već 19 saveznih država, ističe Nacionalni centar za znanstveno obrazovanje. U središtu spora je vjera u »inteligentni plan« prema kojemu je život toliko složen da može potjecati samo od Stvoritelja. Pokret je posljednjih godina dobio na zamahu zahvaljujući organizacijama kao što su Discovery Institute, koje se pozivaju na svoj znanstveni karakter.
Ta je teza, međutim, bez znanstvenog utemeljenja i predstavlja jednu od varijanti kreacionizma, doslovnog tumačenja biblijske geneze, koju je američki Vrhovni sud zabranio u javnom školstvu 1987. U svakom slučaju čini se da joj pogoduje konzervativno okruženje te stajališta predsjednika Busha koji je 2000. priznao svoj skepticizam glede evolucije izjavom da »porota o tom pitanju još nije presudila«.
Školsko vijeće Dovera, u državi Pennsylvaniji, postalo je krajem 2004. prvo koje je »inteligentni plan« proglasilo alternativom darvinizmu. Prema ispitivanju Američkog udruženja profesora znanstvenih predmeta, 31 posto njih osjećalo se pod pritiskom da u svoja predavanja uključe ideje povezane s kreacionizmom, a pritisak je često dolazio od učenika i roditelja.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
sutenburg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 18 Mar 2004
Poruke: 10
Mesto: Istanbul

turkey.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 28, 2005 2:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

LuUuJkA je napisao/la sledeće:
i biblija je napisana od ljudi...kao darvinova teorija...

a shta su nam vera i biblija donela...

pa ovako...u vreme rimljana,ljudi su imali prave kanalizacije,mozhda ne na danashnjem nivou,ali su ih imali.imali su ulice....imali su mnogo toga...a onda je doshao srednji vek....biblija i vera su tad bili jachi nego ikad i to je zakochilo i evoluciju i nauku...odjednom su kanalizacije,ulice i demokratija nestale...sve smo morali ponovo da izmislimo,shta smo pre 2000 godine imali...

vera je neshto lepo u principu,vera daje nadu,snagu i pomazhe ljudima da sanjaju,ali je problem u tome shto su ljudi preterali u tome....gotovo svi ratovi shto su se ratovali i danas se ratuju je na osnovi vere...

ja to vidim sve malo pragmatichno...vera je zato tu,da bi ljudi imali tradicije,osechaje,venchanja,krshtenja,familije
a nauka je zato tu da bi imali dobar standard zhivota...

da se nebi preterivalo u veri,bili bi mirniji i mnogo dalje nego danas...mozhda bi mogli da lechimo sidu,mozhda bi stvarno imali beamer,da smo sad ovde a u sledechoj sekundi u kini...
da je nemamo uopshte bili bi roboti...


Jedino sta si tacno zakljucio jeste da je bibliju napisao covek ali ne pravu bibliju vec ovu danas koju publikuju i citaju normalni ljudi. Original biblije je skriven a mozda i unisten do sada.
Drugo sto se tice onog nazadovanja rimljana tu si potğuno pogresio da nema vere mnogo bi gore ziveli i sadasnja situacija u svetu je proizvod neverstva i pogresnog tumacenja vere. Koliko vera moze da pomogne u napredovanju jednog naroda mozes uzeti iz primera Islama. Jer su Arapi pre dolaska objave bili plemenski narod koji je ziveo na tako zaostalop da su tek roedjenu zensku decu odma ubijali (zive ih zatrpavali), imali su na 1000 bogova i klanjali su se svemu i svacemu. Odnosi izmedju plemena su bili na nuli stalno su vodjeni bezciljni i glupi ratovi, nemoral je bio na svakom cosku a narod je umirao zbog nedostatka higijene i ne poznavanja medicine. Sad dolaskom vere Arapi su toliko uznapredovali da su za malo vremena uspeli da osvoje skoro celi svet. Uspeli bi da se nisu opet iskvarili i poceli da napustaju veru to jest oslabila im je cistoca duse u veri. A napredovali su jer su se slusali reci Allaha c.c. koji je objavu poceo recima 'Uci u ime gospodara koji te stvra od kapljice vode(misli se sperme), uci jer gospodar tvoj je milostiv'. Ovo automatski potire tvoje reci da vera nazaduje ljude jer u ovom slucaju Bog zahteva da u njegovo ime ljudi uce i prosiruju svoje znanje a sve u cilju da bi bili korisni jedni drugima i da nebi dozvolili da ih sopstvena glupost unisti.
 
SerVladicus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 26 Mar 2004
Poruke: 11
Mesto: Kragujevac

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 05, 2005 7:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Posteno, kao covek od nauke (lekar), moram da kazem da Darvinova teorija, koliko god logicno zvucala ima previse rupa da bi bila 100 % shvacena kao tacna. O biblijskoj teoriji da i ne govorim.
 
Seraphim
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 12 Sep 2004
Poruke: 190
Mesto: SRB

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 3:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jerotije slazem se.Ovo shto sam ja napisao za svinjske bubrege je takodje tachno.
Estel po tebi vidim da zestoko kasnimo za evropom ili svetom sobzirom da ti je genetska mutacija smeshna.
http://www.discovery.org/articleFiles/PDFs/100ScientistsAd.pdf
Jedino se ta adaptacija ne moze sporiti ali da je ona bash evolucija Rolling Eyes
Inache zanimao me je Veljin komentar.
 
yelena_cca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Apr 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 7:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemoze se reci da je darwinova teorija 100% dokazana, jer nije, isto tako i evolucija. svaka ima svoje rupe. jedino ste preostaje jeste da verujete, ili u jedno ili drugo. ja mislim da treba vise vere za darwino-vu teoriju, da smo se razvija milionima godinama to ovog stanja, nemoguce je da postoje tolko vrsta zivih bica od samo jedne tvari.
tako da ja bez sumnje verujem u Bozju moc, da je stvori coveka po svom oblijcu, i da je imao savrseni plan za njega da zivi vecno, ali posto mu je takodje poklonio slobodnu volju, mi smo sad u ovom stanju....to je tema za drugo pitanje...
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Sre Apr 13, 2005 5:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

leggy je napisao/la sledeće:
@Agy

Nije cilj da "biblijsko tvrdjenje" ima dokaz. Biblija kaze da treba da verujes...



Leggy bolje nisi mogao reci. Biblija je kniga vere, mi verujemo sta je napisano u Bibliji. BIblija nije naucna enciklopedija, vec je vodic pravednog Hriscanskog zivota, znaci ako pratimo dela Hristova koja su prikazana u Bibliji i ako prihvatamo to kao istinu i mi to isto radimo mi se lecimo se od grehova i molimo se za bezbolan Hriscanski kraj zivota. Vera nemoze da se objasni, vera je jednostavno vera i mi ili verujemo ili ne.
 
Jelena18
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Feb 2004
Poruke: 3

PorukaPostavljena: Sub Apr 16, 2005 9:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E ovako, pitam se, kako su ljudi mogli da se razmnoze ako su Adam i Eva imali samo dva sina?! A jedan je drugog ubio, znaci, imali su samo jos jednog sina! I zna se da su adam i Eva privi ljudi bili. E, i ko ce meni da objasni kako su se razmnozili? Nije valda sin sa Evom imao neke odnose??? U bibliji pise samo, da je njihov sin upoznao neku devojku. a odakle mu ta? Neutral
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Biblija vs. Evolucija... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  sledeća
Strana 5 od 22

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon