www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dora 2004
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 44

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 07, 2006 6:07 am    Naslov poruke: Dora 2004 Na vrh strane Na dno strane

Sjecate li se suca na natjecanju u pravljenju chilija?

Evo iz danasnjeg Novog lista tri kritièara ocjenjuju pjesme za buduæu Doru (obratite pažnju na Sveca, npr. pjesme 4, 5, 6, 8, 13, 15, 19, 24)

1. Chante: »Zašto pitaš«
Dujmiæ: Pjesma je u trendu, no preslièna konfekcijskoj europskoj produkciji. Moja ocjena bi bila solidna èetvorka
Novkoviæ: Nema neke šanse niti na domaæem niti na stranom tržištu. Jedna standarda pjesma na tragu R'N'B' a, ali nedovoljno transparentna
Švec: Ozbiljan pokušaj. Od polovice, pjesma postaje lagano iritantna. Osrednje vokalne moguænosti djevojke koja pjeva. Sve u svemu, dobar i obeæavajuæi poèetak

2. Sandra: »Gdje snovi poèinju«
Dujmiæ: Klasièan domaæi mainstream. Preblago!
Švec: Kao da slušam »Divasice« na poèetku njihove karijere. Dobro otpjevano. Više nego solidna pjesma.
Novkoviæ: Vidi prethodnu ocjenu!

3. Angie: »Umrla bih na tvojim rukama«
Švec: Nešto poput Sante Esmeralde u izvedbi stanovite Angie, pjevaèice koja bi trebala »šutjeti poput robinje« (citat iz pjesme)
Dujmiæ: Dobro je. Osjeæam miris Francuske, Nizozemske i R'n'B'-a.
Novkoviæ: Standardna domaæa komercijala i ništa više.

4. Azzuro: »Trebam te«
Dujmiæ: Mješavina »Suprimesa« Tamla Motown i našeg Dvornika.
Novkoviæ: Pjesma koja se dosta dobro uklapa u normative Eurosonga. Dobra je izvedba i solidno aranžirano. Nije ludilo, ali se s ovom numerom ne možemo osramotiti.
Švec: Što je to »Azzuro«? To je neka pizzerija? A pjevaè je to? Paaa... nije loše, jedino što malo tu nedostaje života. Ustvari, ovo je bljedunjava i malaksala izvedba neèega što bi trebalo zvuèati kao inteligentni pop osamdesetih poput »Hue & Cry« ili »Style Council« sa Dee. C. Lee. Upješno poput Sanaderove vlade u prvih devedeset dana.

5. Renata Holi: »Nosiš mi proljeæe«
Dujmiæ: Domaæa špranca.
Novkoviæ: To je pjesma koja nema neke bitnije šanse vani. Mislim da æe je publika ovdje doživjeti kao neku verziju »Magazinske« balade, a to je veæ potrošeno.
Švec: Svašta tu ima. Usne od baršuna, kreveti, nosi se proljeæe, koraci koji su zastali, snovi od stotinu godina. Eutanazirati autora!!!

6. Karma: »Malo pomalo«
Dujmiæ: Pjesma je izvrsna, ali i namjenska za domaæe tržište. Tekst bi trebalo pojaèati, ali totalu je dobro za posao »u kuæi«.
Švec: Slušajuæi ovu pjesmu poželim da nikad nisam upoznao Vedrana Strukara iz Novoga lista jer onda nikada ne bih morao slušati ovakvu grozotu. Kad bolje promislim, nije inkvizicija bila ni tako loša.
Novkoviæ: Tipièni domaæi dance hitiæ.

7. Andreja Èubriæ: »Diva«
Dujmiæ: Do sada najkompletnija i najinteresantnija pjesma pogotovo za domaæu radio fuziju. Dobra kopija Alicie Keys.
Novkoviæ: Potpuni pandan u ženskoj verziji u odnosu na èetvrtu pjesmu.
Švec: »Diva« je još jedan iskorak prema modernoj r'n'b produkciji. Da je bilo malo više hrabrosti, bio bi to solidan proizvod.

8. Andrea: »Noah«
Dujmiæ: Ova æe pjesma doživjeti ili veæi uspjeh ili još veæi neuspjeh. Bez srednje ocjene.
Novkoviæ: Ovaj broj doživljavam kao etno-klasik; sigurno interesantno vani jer je neobièno i zasigurno izdvojeno u masi. Od svih prethodnih izborio bi najbolji plasman.
Švec: Oprostite na mom neznanju, jel' to nju nešto boli ili je nešto još ozbiljnije? Da nije Žena pred porodom? Da zovemo nekoga?

9. Mladen Grdoviæ: »Ljubav moja si ti«
Dujmiæ: Standardno dobro
Novkoviæ: Pjesma u domeni germanskog šlagera. Cilj je po meni više medijskog karaktera, a manje želje za pobjedom. Možda bi od germanskih zemalja i bilo podrške u bodovnom smislu.
Švec: Grdoviæ je uvijek moj favorit. Meni je to najbolje od neslušljive glazbe.

10. Alen Nižetiæ: »Pala si sa neba«
Švec: Jeftino. Jeftini i i na trenutke blasfemièan tekst, jeftina melodija, još jeftinija produkcija. Slutim veliki uspjeh kod domaæe publike.
Dujmiæ: Do sada uvjerljivo najbolja.
Novkoviæ: Jako solidna pjesma, ali je to ipak Johnny Loganovski tip, a znamo kad je to bilo. Eurosong se ipak dosta promijenio, ali vidi se da su ovo radili profesionalci.

11. Meritas & Massimo: »Odjednom ti«
Dujmiæ: »L art pour l art«. Pjesma zbog pjesme i ništa više.
Novkoviæ: Ne doima me se ni u èemu posebno.
Švec: Merita's i Massimo neoèekivana je, ali izvrstna suradnja, odlièna pjesma. Upravo onako kako bi trebala zvuèati prava pop stvar. Najbolje do sada a sigurno je da æe to biti i najbolje što æemo èuti.

12. Jacques: »Nema razloga«
Dujmiæ: Ova pjesma pokazuje interesantnu koincidenciju da u dobrom dijelu pjesme koristi rijeèi »dlan, dlanovi...«
Novkoviæ: Ne mogu tvrditi kako bi ovo prošlo u Turskoj, ali na domaæem terenu æe biti zasigurno najveæi hit. Izvrstan izvoðaè.
Švec: Nema razloga da se kaže išta protiv ove pjesme i njenog interpretatora. Možda?!

13. Rivers: »Kiša ljubavi«
Dujmiæ: Dobrano oslonjeno na »Mamas & Papas»; malo previše jazz za naše ljude.
Novkoviæ: Zanimljivo i muzikalno, stilski teško odredljivo. Mala mirotvorna himnica ljubavi. Svi æe hvaliti, a manje konzumirati, ali ipak dobro.
Švec: Nedjelja je ujutro. Na livadi pred crkvom skuplja se puk. Djeca u narodnim nošnjama, roditelji u svojem najboljem izdanju, misa samo što nije poèela. U zraku se osjeæa miris vlažne zemlje i sve miriše na proljeæe. Život je lijep. Ali... što je ovo. Tamni, prijeteæi oblaci pojaviše se niotkuda. Snažan vjetar zakovitlao je nekoliko krava u zrak i one preplašeno muèu. Negdje kroz huk vjetra, djeèju vrisku i zapomaganje krava èuje se vokalna skupina »Rivers«. Jesu li i one u zraku zajedno s kravicama, ne zna se. Poželimo im svako dobro. Kome? Pa kravama, naravno.

14. Petra Kosalec: »Ostani«
Dujmiæ: Neupitno kvalitetno, samo bez »muda«. Aranžman je »pase«.
Novkoviæ: Pase. Teško da ova pjesma može nekoga »cimnuti«, Jednostavno nema neke bitnije šanse ni ovdje ni u inozemstvu.
Švec: Ostao bih suzdržan, ali ova sigurno neæe pobijediti.

15. Vladimir Bodegrajac: »Ne plaèi«
Dujmiæ: Obiteljski business i ništa više
Novkoviæ: Pop šansona ili kancona. Teško mi je reæi u što to spada.
Švec: Plink-plonk po klaviru. Neki glas pjeva ili nešto slièno. Vrlo avangardno. Slutim fijasko.

16. Magnetic: »Iluzija«
Dujmiæ: Konfekcijska plesna pjesma.
Novkoviæ: Tipièna dance pjesmica. Možda æe se kod nas zavrtjeti, ali vani je to bezbojno.
Švec: Èista dance konfekcija brzog ritma. Brzo se zaboravlja.

17. Tina Vukov i Matija Dediæ Trio: »Tuga dolazi kasnije«
Dujmiæ: Trebalo bi promijeniti izvoðaèa. Bilo bi dobro da je pjevaju Maja Vuèiæ i »Divasice« i da se aranžman »oboji« na Siciliju.
Novkoviæ: Tipièno anglosaksonsko pjevanje. To dijete zapravo dobro pjeva. Dobro je, muzikalno, ali bez velikih hitoidnih predispozicija.
Švec: Još jedna stvar s dignitetom kojeg daje Matija Dediæ Trio. Za nijansu preozbiljno za Doru.

18. Ivana Kindl: »Strastvena žena«
Dujmiæ: Ivana bi trebala promijeniti zemlju koju æe predstavljati. Bilo bi idealno da pjeva tu pjesmu predstavljajuæi Bosnu.
Novkoviæ: Oèito se »pucalo« na prošlogodišnju tursku pobjednicu.To je neki etno-r'n'b ako ta kategorija postoji. Nje dovoljno ritmièki atraktivno postavljeno.
Švec: Ivana Kindl je uz Ninu Badriæ bila moj favorit za prošlu Doru. Strastvena žena primjetno odsklizuje prema istoku. Malo razoèaravajuæe. Oèekivao sam da æu dobiti više od Ivane.

19. Ina: »Ti si moja nesreæa«
Dujmiæ: Ovo kao da pjeva Runjiæeva pjevaèica Zrinka.
Novkoviæ: Staromodna melodija, malo dancea, nesuvremen aranžman. Nema neke šanse za prolaz.
Švec: Opa, dobro poèinje! »Želim te u sebi«... pravi poziv na parenje. Bit æe mladunaca. Bit æe sreæe na Kaptolu!

20. Peggy: »Sve«
Švec: Peggyjeva stvar je OK. Malo retro zvuka, pamtljiv refren, solidna produkcija.
Dujmiæ: Domestos disko bez ekscesa
Novkoviæ: Ovo bi trebao biti neki funky-disco. Standardno napravljeno, ali što radi na ovoj priredbi?

21. Lana: »Prava istina«
Dujmiæ: Uz neupitno puno truda, samo kopija »E.T-ja«
Novkoviæ: Standardno, prosjeèno. Atraktivna cura treba mnogo više
Švec: Jadno, neinventivno, nemušto, ali dobro otpjevano.

22. En Face: »Tvoje lice«
Dujmiæ: Ostavlja me neutralnim
Novkoviæ: Solidna programska radio pjesma i ništa više. Solidna atmosfera, ali to nije za ovakvu manifestaciju.
Švec: »Tvoje lice« je simpatièno, mlado i predobro za ostatak ovogodišnje još mlaðe ponude, što god to znaèilo.

23. Ibrica Jusiæ: »Još samo ovaj put«
Dujmiæ: Meni uvjerljivo najbolja, ma ljudi to je to.
Novkoviæ: To je Ibrica, to je za njegovu publiku, ali izvan toga nema funkciju. Dobar uradak ta Ibricu s iskorakom.
Švec: Ibrica s ovom pjesmom može na San Remo.

24. Ivan Mikuliæ: »Daješ mi krila«
Dujmiš: Dobro napravljeno!
Švec: Ajme meni. Prava ornitološka. Krila pa opet krila, nedostaje perje, katran i dio željeznièke pruge, a na njoj Ivan putuje.
Novkoviæ: Sve divno i lijepo, ali izvan ovog vremena. Jasno, odlièan pjevaè, ali, jasno, pjevalo se ovo nekada davno; za dobra stara vremena. Moguæ visok plasman na Dori.



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Smehotresno odeljenje ~ -> ~ Čitanje i smejanje ~ -> Dora 2004 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon