www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

London
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
aco04
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 39

Datum registracije: 19 Mar 2005
Poruke: 1111
Mesto: Sydney/Doboj

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 03, 2005 2:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolja stvar o Londonu je to sto u njemu igra najbolji fudbalski klub na svijetu. I naravno, mislim na Arsenal. Evo i od mene mala slicica.


_________________
We'll give of our best whether home or away,
At the end of the day they'll have nothing to say,
For when they're asked who's the man of the year,
Our own Thierry Henry's the name that you'll hear...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 13, 2005 9:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Oduvek sam zelela otici u London pre svega zbog usavrsavanja jezika. Da je bilo srece, i da nije bilo drugih obaveza trebala sam ici na razmenu studenata u Enlglesku..ali naisli su neki drugi dani..drugi ljudi...i srecna sam tu gde jesam.Ipak ostala je zelja da kad tad odem...

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
vive
*plavušica*
*plavušica*



Godine: 34

Datum registracije: 15 Maj 2005
Poruke: 6528
Mesto: ''....Med javom i med snom...''

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 19, 2005 4:31 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Joj i ja imam zelju da odem u London...dace Bog da i odem tamo

_________________

Jer kad ljubav zameni krv u žilama,onda ni svi olujni vetrovi,ni sve nedaće ovog života ne mogu uništiti koren duboko zasađen u našim dušama...
*V*I**V*E*
 
rain-man
* EXITovac *
* EXITovac *



Godine: 42

Datum registracije: 30 Jul 2004
Poruke: 2552
Mesto: 44°49'14" / 20°27'44"

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 19, 2005 2:10 pm    Naslov poruke: Muzeji Na vrh strane Na dno strane

Muzeji

Bethnal Green Museum of Childhood je muzej posvećen igrčkama, lutkama, kućicama za lutke, kostimima za decu...
Otvoren je svakim danom, osim petka, od 10:00 do 17:50. Nalazi se u ulici Cambridge Heath Road, Bethnal Green, London, E2 9PA.
Ako posetite ovaj muzej vikendom ili praznikom možete prisustvovati raznim živim programima.











Londons Transport Museum (Muzej transporta) u ovom muzeju se možete sresti sa raznim modelima autobusa, tramvaja i vozova koji su obeležili gradski prevoz Londona u periodu od 1800. godine na ovamo. U sastavu muzeja nalaze se i radionice za decu u kojima se ona na zanimljiv način upoznaju sa istorijom razvoja transporta. Adresa ovog muzeja je London's Transport Museum, Covent Garden Piazza, London, WC2E 7BB.














Natural History Museum (Prirodnjački nacionalni muzej) sadrži stotine eksponata raspoređenih po oblastima ekologija, žiotinjski svet, zemljotresi, dinosaurusi. Veoma je interesantan novi tyrannosaurus rex koji se pomera, reži i miriše. Posetioci su u prilici i da se sretnu sa kustosima ovog muzeja i pronalazačima i da se upoznaju sa njihovim radom i skorašnjim pronalascima.
Muzej je otvoren od ponedeljka do subote od 10:00-17:50 i nedeljom 11:00-17:50. Adresa muzeja je Cromwell Road, SW7 5BD.

















Royal Airforce Museum (Muzej avijacije) poseduje jedinstvenu kolekciju britanskih, nemačkih i italijanskih aviona. Muzej se nalazi na adresi Grahame Park Way, NW9 5LL, a otvoren je 10:00-18:00.



[img]http://www.rafmuseum.org/london/[/img]









Science Museum (Muzej nauke) ima kolekcije posvećene nauci, tehnologiji i medicini. U Svemirskoj (Space) galeriji možete videti komandni modul Apola 10, novi Wellcome Wing, boasting Digitopolis - an entertaining look at modern technology and the IMAX cinema. Launch Pad, the interactive area, is always popular with children.
Muzej je otvoren 10:00-18:00. Adresa je Exhibition Road, SW7 2DD.














Theatre Museum (Muzej pozorišta)-pet galerija ilustruje istorijski razvoj glumačke umetnosti u Engleskoj. Kolekcija poseduje prikaze pozorišta, baleta, plesa, cirkusa, lutkarstva, opere, muzike, popa i roka. Često se uživo izvode predstave pantomime.
Muzej se nalazi u ulici Russell Street WC2E 7PR , Covent Garden, a otvoren je za posetioce svakim danom osim utorka u periodu 10:00-18:00.










_________________

...lagano umire:
onaj koji ne menja život kad nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavlju,onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti, radi nesigurnosti,
i koji ne ide za svojim snovima...
:glasses2:
 
Kondicm
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Sep 2005
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 28, 2005 5:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jer i u Londonu u mom si fazonu ... Gotivan grad skroz samo da kisa stalno ne pada , i da ga Bin Laden malo zaobidje
 
MeGaMili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 28 Dec 2005
Poruke: 12
Mesto: tu negdje...

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 28, 2005 5:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

London, predivan grad, meni je se odma dopao! Bila sam pre 4 godine tamo. Ima se svacega videti, dosta muzeja, parkova, katedrala, buckingham-palace, big ben, itd. Stvarno predivan grad, samo nije preporucljivo otici na jesen tamo, kisa nonstop i jako hladno, najbolje je kad dodje prolece skoknit.
 
maxifax
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 17 Jan 2006
Poruke: 77

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 20, 2006 8:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jako lep grad..... ali jelo nije nista posebno Wink
 
aglej
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Maj 2006
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 22, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ko god ode u london treba otici da posjeti kucu gdje zivljela pokojna ana frank....zalosna atkrakcija...
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

obozavam putovanja ............. london me odusevljava ...... mnogo bi volela da otputujem u london i ostanem recimo nekih 15 dana da okusim cari ovog grada
 
DavorCity
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 28 Jun 2005
Poruke: 212
Mesto: Kumanovo

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 12:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jao London.Jedva cekam da odem tamo.Posto sam osmi stepen iz Engleskog i sad cemo da napravimo jednu ekskurziju do Londona..... Razz
 
Maza_uk
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2006
Poruke: 50

uk.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 01, 2006 7:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve te zgrade i slike Londona sto su postavljene su strava, ali da zivite u Londonu 7 godina to je nesto drugo ima on i svojih mana, a ne samo vrlina.
 
XLgrobar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Maj 2004
Poruke: 41
Mesto: England

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 05, 2006 2:33 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ziveo sam u londonu 6 meseci i sve sam obisao.
Medjutim nakon tih 6 meseci nisam mogao docekati da se odselim i jedno manje mesto a London sada samo posecujem ponekad.
Mislim da je London jedno veliko ime ali previse razvikan grad.
Ima puno lepsih gradova u evropi i to mnogo.
Pozzzzzzzz

_________________
SRBI ZA SRBE

Humanitarna organizacija !
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> London Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 4 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon