www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Istina je negde tamo....
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Dejan71
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 305
Mesto: NBGD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 2:50 pm    Naslov poruke: Istina je negde tamo.... Na vrh strane Na dno strane

Ako pogledamo vremenski pre i posle naseg zivota, pre nas je vremenski beskonacan prostor u kome nas nije bilo, posle nas je takodje vremenski beskonacan prostor u kome nas nece biti (sa ovim se nece svi sloziti),... jesmo li mi svesni koliko smo mali i beznacajni u svemu tome, sva nasa tehnika, planeta, suncev sistem, nas razum i svest koji sve sto se vise siri shvatamo koliko nista ne znamo, i odakle nam pravo da " naucno dokazujemo da Bog postoji ili ne postoji..." Nasa svest i razum su nula da bi se na ovako vazne stvari stavljale aksiome..... Koliko god nesto naucno da dokazemo ko nama garantuje da to ne funkcionise samo u nasem dvoristu, nasoj dimenziji, nasoj svesti zarobljenoj u materijalnom telu u materijalnom svetu koji se nalazi u materijalnom kosmosu i td. Kako da znamo da ne postoji i neka druga duhovna dimenzija koju mi ne mozemo nikako ni da vidimo, ni cujemo, dodirnemo, omirisemo...... shvatimo jer nemamo ni cula ni svesti za tako nesto.... Kazu da je covek nastao od majmuna tako sto mu se javio razum i svest (grubo govoreci), i da je to korak ili koliko hocete koraka ispred zivotinje.... a ko nama garantuje da ne postoji isto toliko udaljen od nas koliko smo mi od zivotinje i drugi korak.... pa treci..... ili su granice istine omedjene granicom nase spoznaje......Uh, pitanja je tako mnogo, a opet ogranicena nasom mogucnoscu da ih postavljamo na pravi nacin....

 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 3:07 pm    Naslov poruke: Re: Istina je negde tamo.... Na vrh strane Na dno strane

Dejan71 je napisao/la sledeće:
Ako pogledamo vremenski pre i posle naseg zivota, pre nas je vremenski beskonacan prostor u kome nas nije bilo, posle nas je takodje vremenski beskonacan prostor u kome nas nece biti (sa ovim se nece svi sloziti),... jesmo li mi svesni koliko smo mali i beznacajni u svemu tome, sva nasa tehnika, planeta, suncev sistem, nas razum i svest koji sve sto se vise siri shvatamo koliko nista ne znamo, i odakle nam pravo da " naucno dokazujemo da Bog postoji ili ne postoji..." Nasa svest i razum su nula da bi se na ovako vazne stvari stavljale aksiome..... Koliko god nesto naucno da dokazemo ko nama garantuje da to ne funkcionise samo u nasem dvoristu, nasoj dimenziji, nasoj svesti zarobljenoj u materijalnom telu u materijalnom svetu koji se nalazi u materijalnom kosmosu i td. Kako da znamo da ne postoji i neka druga duhovna dimenzija koju mi ne mozemo nikako ni da vidimo, ni cujemo, dodirnemo, omirisemo...... shvatimo jer nemamo ni cula ni svesti za tako nesto.... Kazu da je covek nastao od majmuna tako sto mu se javio razum i svest (grubo govoreci), i da je to korak ili koliko hocete koraka ispred zivotinje.... a ko nama garantuje da ne postoji isto toliko udaljen od nas koliko smo mi od zivotinje i drugi korak.... pa treci..... ili su granice istine omedjene granicom nase spoznaje......Uh, pitanja je tako mnogo, a opet ogranicena nasom mogucnoscu da ih postavljamo na pravi nacin....


Ja se ne bih slozio sa tobom u jednoj stavci. A to je da smo mi tako beznacajni. Da li treba da te podsecam na ljude kao sto su Ajnstajn, Tesla, Amper, Aristotel i ostali velikani istorije. I oni su imali isti zivot kao i mi - razlika je sto su oni uradili nesto za ceo svet. Da li su oni takodje beznacajni? Njihov zivot? NE. Svako od nas ima priliku da uradi nesto za sve. Pitanje je samo da li smo sposobni ili ne da ispunimo ocekivanja. A sto se ovih ostalih teza tice apsolutno se slazem sa tobom Smile
 
Dejan71
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 53

Datum registracije: 17 Feb 2006
Poruke: 305
Mesto: NBGD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 10, 2006 3:22 pm    Naslov poruke: Mala ispravka Na vrh strane Na dno strane

Kada sam rekao da smo "mali i beznacajni u svemu tome" mislio sam na materijalni svet i na vrednosti u njemu kojima poklanjamo paznju. A s` obzirom da sam vernik (na zalost vise na recima nego na delu) mislim da ne samo da nismo beznacajni i mali vec veoma znacajni i veliki jer nas Bog voli i maksimalno pokusava da nam pomogne a da pri tom ne narusi nasu slobodu odlucivanja...
 
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 04, 2008 6:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Kako da znamo da ne postoji i neka druga duhovna dimenzija koju mi ne mozemo nikako ni da vidimo, ni cujemo, dodirnemo, omirisemo......


Bravo!

Citat:
ili su granice istine omedjene granicom nase spoznaje


I o5 bravo!

Tim putem se kreću i moje misli...Ako su to uopšte misli...Razz I ako imaju put...Razz I kako zapravo možemo da znamo da je to entitet moždanih talasa, kad je to možda tek zračenje, muzika sfera, ili nešto treće što naš um i ne poznaje?

_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
---X---GIRL
[●Sancta ஐ Sapientia●]
<b>[●Sancta ஐ Sapientia●]</b>



Godine: 31

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 16644

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Feb 13, 2008 3:45 pm    Naslov poruke: , Na vrh strane Na dno strane

Mislim da se vise niko to ne pita,jer dosli smo do savrsenstva i vecini ljudi odgovara ovaj nacin zivota a niko od njih ne gleda na onu mracnu stranu koju ostavljamo za sobom pa cak ni nasa buducnost nece biti toliko svetla koliko se nadamo ako nastavimo ovim tempom zivota,mislim da su se osecanja potpuno zanemarila i zivimo u svetu robota.

_________________
 
Dedda
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 18 Feb 2008
Poruke: 516

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 26, 2008 11:22 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se sa ---X---GIRL

_________________
"Now it's my time
It's my time to dream
Dream of the skies
Make me believe that this place isn't plagued by the poison in me
Help me decide if my fire will burn out before you can breathe
Breathe into me"
 
sansei
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Okt 2007
Poruke: 89
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 15, 2008 2:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudi su tako daleko od savrsenstva da o tome ni sanjat nemogu,
a Sto se tice velikana kao Einstein il pak Tesla i ostali, oni su veliki ali samo za nas,jer oni su otkrili nesto na cemu pociva svijet nesto sto je prastaro,a ko zna koliko jos stvari ima koje neznamo jer definistivno ovo sto sad znamo je sitnica,naposljetku mi neznamo u potpunosti ni sami sebe a mislimo da znamo sve,ljudi ne vladaju znanjima kompleksnosti mozga i njegovog nacina rada,pa ljudi cak neznaju ni nesto tako obicno kao sto je smjeh,sta ga izaziva kako nastaje,mozete misliti da cak neznamo lijek za gripu,pa zar mi ovakvi da kazemo da smo savrseni,hah.
istina je da smo mi tako maleni ali zbog egoisticne prirode covjeka mi mislimo da smo centar svega,kao sto su ljudi u srednjem vijeku mislili da je Zemlja centar svemira,tako danas ljudi misle da se sve vrti oko njih da su oni najvazniji,a svakako nisu.

_________________
biti pokoren,a vladati osvajacem- najveca je zenska vrlina!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Istina je negde tamo.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon