www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Simptomi trudnoce
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 4:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lepo samo ja mislim da necu moci zavrsiti skolu u roku jer mi dragi u jednom gradu a skola u drugom... a imam obavezna predavanja i vezbe...
ali svejedno,bice kako bude..


 
bibilibi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 49

Datum registracije: 17 Maj 2006
Poruke: 128
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 14, 2006 11:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam rodila cerku u 31. godini. Skoro sam rekla svom suprugu da mi je zao sto nisam rodila mnogo ranije, dok smo studirali. Nema lepseg osecaja kada osetis da se pomera u stomaku, pa sad kad je zagrlim. S toga, Andrejice, samo napred, tu su bake da pomazu kad budes spremala ispite.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 11:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Simptomi trudnoce

Da li sam trudna? Mnogim ženama ova pomisao donosi radost dok drugima osecaj nesigurnosti. Dok god ne odete kod lekara ne možete biti sasvim sigurni da ste trudni. Ipak postoje neki simptomi koji ukazuju da se možda radi o trudnoci.

Rani simptomi trudnoce su:

Izostanak menstroacije nedelju ili dve, koje su do tada uglavnom bile redovne kod seksualno aktivne žene , sa velikom verovatnocom govori da je možda u pitanju trudnoca.

Bolovi u ledima

Konstipacija (zatvor), ovaj simptom se dešava zbog hormonalnih promena i zato što nabubrela materica vrši pritisak na creva.

Tamnjenje areole i bradavica na grudima - ovaj simptom je se cesto javlja prvi, vec nedelju dana posle zaceca i zadržava se do kraja trudnoce.

Pojacano lucenje pljuvacke

Osecaj pospanosti, javlja se 6 do 8 nedelja posle zaceca i može trajati do kraja trudnoce.

Pojacan apetit

cesto mokrenje, ovaj simptom se može pojaviti izmedu šeste i devete nedelje trudnoce i traje do kraja trudnoce. Javlja se zbog hormonalnih promena i pritiska materice na bešiku.

Glavobolje

Pojacan osecaj za mirise

Mucnina i povracanje, ovaj simptom se obicno javlja oko 10-te nedelje trudnoce, karakteristicna je jutarnja mucnina ali se ona moce javiti u bilo koje doba dana, prouzrokuju je hormonalne promene.

Uvecane i bolne grudi, ovaj simptom se veoma rano javlja, nedelju do dve posle zaceca i prati vas tokom cele trudnoce.

Stres, bolesti, promene u ishrani mogu prouzrokovati simptome trudnoce. Jedini nacin da potvrdite vašu sumlju da ste trudni je da izvršite test na trudnocu a zatim da posetite ginekologa zbog potvrde i daljeg pracenja trudnoce.

Testovi za proveru trudnoce su veoma pouzdani, vecina je pouzdana vec 10-tog do 14-tog dana po zacecu.

cak i ako imate pozitivan test trudnoce i vecinu simptoma koji vam ukazuju na nju, morate da odete na pregled kod ginekologa kako bi ste dobili apsolutnu potvrdu o trudnoci .

Ako imate simptome trudnoce i ako verujete da ste trudni pobrinite se o vašem zdravlju. Izbegavajte kofein, alkohol, cigarete i lekove dok se ne posavetujete sa lekarom koji ce voditi vašu trudnocu.
preuzeto sa interneta topVita.info. Wink
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 11:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gorušica je jedan od cestih propratnih simptoma trudnoce. Rec dolazi od grcke reci pyrosis, što u prevodu znaci vatra ili oganj. Sam simptom vrlo je neugodan i retki od nas nisu ga osetili kao pecenje u želutcu ili iza grudne kosti, a ponekad se oseca i u grlu i ustima. Cešce se javljaju kod saginjanja i u ležecem položaju, a ucestalija je kod debljih osoba i trudnica.
Ima više poremecaja koji pogoduju nastanku gorušice ili im je ona jedan od simptoma: povecani volumen hrane, to jest preobilnost obroka, posebno pre spavanja, masna hrana, što je opaženo u zimskim mesecima kad ona smanjuje tonus donjeg sfinktera jednjaka i usporava pražnjenje želtuca. Osim toga, gazirana pica i slatka hrana, konzumiranje alkohola i nikotina imaju za posledicu vrlo cesto gorušicu.
Lecenje gorušice vezano je za uzrok. Ipak, postoje neke opšte prihvacene mere, kao dijeta bez masnoca, cesti i mali obroci, ne piti gazirana pica i ne pušiti , smanjiti caj i kafu; ne jesti nekoliko sati prie spavanja; ne leci posle obroka; pokušati spavati s uzvišenim uzglavljem.
U toku trudnoce se ne preporucuje konzumiranje nikakvih lekova pre konsultacije sa lekarom.
E sada nesto nevezano za lekare i njihove metode..Mnoge starije zene smatraju da je gorusica znak da ce se vasa beba roditi sa dugom kosom Smile hehehehe Laughing pa ko veruje veruje Smile

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 2:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uzela sam rapid screen test za trudnocu.. pokazalo mi je negativan rezultat a meni menstruacija kasni vec nedelju dana.. sta da radim? verovatno je hormonski poremecaj,da cekam stice mi kad tad ili da odem kod lekara?
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 4:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja bih ti preporucila da u svakom slucaju odes kod lekara...da potvrdis trudnocu (ako je to zaista slucaj) ili da vidis da li je zaista hormonski poremecaj ili nesto sasvim levo...u svakom slucaju srecno

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 4:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to sto ti je rapid pokazao negativno-ne znaci da nisi trudna Wink znaci-ne iskljucuj tu verovatnocu Wink
A zasto bi odlagala i posetu lekaru?Ne razumem? zar ti nije lakse otici sto pre kod lekara i saznati da li je trudnoca, ili nesto deseto uzrok ovog kasnjenja? Wink

_________________


 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 7:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

andrejica je napisao/la sledeće:
uzela sam rapid screen test za trudnocu.. pokazalo mi je negativan rezultat a meni menstruacija kasni vec nedelju dana.. sta da radim? verovatno je hormonski poremecaj,da cekam stice mi kad tad ili da odem kod lekara?


Ako ne zelis ici na pregled,uradi serumski beta HCG.
U Beogradu u privatnoj laboratoriji ta analiza kosta 650 din Wink
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 8:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mislim da zaista imam hormonski poremecaj jer sam uzimala tablete za kontracepciju i kako je lekar rekao godinu dana i onda posle 3-6 meseca moram da drzim pauzu,ovo mi je prvi mesec kako sam prestala da ih pijem... pa zato mislim da je u pitanju hormonski poremecaj..
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 17, 2006 10:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemoj misliti vec jednostavno idi lekaru. Najiskrenije ti savetujem.daca ti je dala odlican savet, a i svi ostali smo ti preporucili IDI lekaru.Nema svrhe odlagati odlazak.Sve i da nisi trudna, i da je u pitanju hormonski poremeceja moraces se konsultovati sa lekarom.dakle sto god da je u pitanju idi sto pre i resi svoje zdravtsvene probleme. To ti je moj najiskreniji savet

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 01, 2006 1:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni je menstruacija preskočila jedan mjesec i bilo mi je muka, povraćanje i sl, već sam mislila da je beba na putu! Kasnije se ispostavilo da je samo hormonalni poremećaj
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 01, 2006 1:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hehe ja bi se posteno ublasila od toga.. Mr. Green

nego da vam javim na kraju sta je bilo... kasnila mi mesecnica 10-14 dana ali sam na kraju ipak dobila.. Very Happy

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Simptomi trudnoce Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  sledeća
Strana 2 od 6

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon