www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mlada reprezentacija(U20) Sampion EVROPE u Izmir
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 21, 2006 9:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Želim im puno sreće u polufinalu i ubjeđen sam da se tu neće zaustaviti


_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

23/07/2006 | Izvor: B92
Izmir: 'Plavi' kroz dramu do finala

Mlada košarkaška reprezentacija SCG plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Izmiru pošto je posle dva produžetka savladala Italiju sa 89:83!

Mladi košarkaši SCG su, posle loše početka i zaostatka od šest poena (2:8), igrali dobro i prvu četvrtinu dobili sa 23:15, a sredinom druge imali i dvocifrenu prednost - 31:21.

"Azuri" su se, medjutim, vratili serijom 12:0 i prvo poluvreme dobili sa 42:35.

U više nego dramatičnoj utakmici 'plavi' su, iako neporaženi, do polufinala dva puta u produžetku jurili prednost Italijana, a vrhunac je bila trojka Maraša 12 sekundi pre kraja prvog produžetka.

U drugih pet minuta do tog trenutka tragičar u našem timu Mijatović pogodio je jednu dvojku, onda i dva slobodna bacanja, čime su se naši igrači odlepili na u tom trenutku velikih četiri poena prednosti, a kada je Jerominov ukrao loptu Pjaci pobednik je bio rešen. Pre pogodaka Mijatovića, vrlo važne poene ubacio je Rakić koji je pogodio preko visokog Lehtalera uz faul.


U regularnom toku utakmice, tim Miroslava Nikolića odigrao je slabije nego u ranijim mečevima, ali je fenomenalan meč odigrao Nikola Peković koji je „držao“ naš tim u igri, ali su plavi čak imali i priliku za pobedu u 40 minuta. 18 sekundi pre kraja fauliran je Vitali koji je pogodio oba penala, poslednja akcija išla je na Maraša koji je sekundu pre kraja promašio.

SCG: Peković 23+8 skokova,Mijatović 21,Tepić 14,Dragović 11+10 skokova,Maraš 9+6skokova,Dragićević 6,Rakić 3,Paunić 2.
Italija: Mikele Antonuti 22 poena, Luka Vitali 20, a Luka Lehtaler 14.

Protivnik SCG u finalu (nedelja 19 i 30) biće poznat posle drugog polufinala izmedju Slovenije i domaćina Turske.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 8:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bravo Momci Svaka Cast Very Happy Wink


23/07/2006 | Izvor: B92, zvanicni sajt
EP(U20): SCG do zlata bez poraza!

Mlada košarkaška reprezentacija SCG osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u turskom Izmiru. U finalu, "Plavi" su bili bolji od domaće selekcije rezultatom 64:58 (20-16, 13-12, 12-17, 19-13)

Selekcija Srbije i Crne Gore, koju je sa klupe predvodio selektor Miroslav Nikolić, do trofeja je došla bez poraza, a u finalu najefikasniji bili su Tadija Dragićević sa 18 poena i 5 skokova i Nikola Peković sa 18 poena, ali i velikih 8 skokova, 2 blokade i asistencija.

Boris Bakić bio je izuzetno koristan u svim fazama igre sa 6 poena, 7 skokova i 7 asistencija. Standardan učinak imao je i Milenko Tepić sa 13 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Najefikasniji na meču bio je Iljasova sa 21 poenom i 6 skokova.

Najbolju petorku šampionata čine Turci Iljasova i Akjol, Peković, Italijan Vitali i Slovenac Prevdžić. Za MVP-ja turnira proglašen je najbolji igrač turske reprezentacije Arsen Iljasova. Bronzanu medalju osvojila je Slovenija koja je pobedila Italiju 83:75.

"Plavi" su odlično počeli, i što je najvažnije dobrom igrom i vođstvom umirili prepune tribine. Nikola Peković je na startu bio naš najbolji igrač, a trojkomTadije Dragićevića u devetom minutu stekli smo sedam poena viška (20:13). Odličnom minijaturom Maraša plavi su stekli 11 poena viška 31:20, ali u tim trenucima naši košarkaši su neobjašnjivo stali. Zanimljivo je da trener naše reprezentacije Miroslav Nikolić punih 13 minuta nije izvršio izmenu, a ulaskom Nenada Mijatovića zaškripalo je u organizaciji igre našeg tima. Plavi su krajem druge i početkom treće deonice više od četiri minuta bili bez koša, što su Turci iskoristili da priđu na tri poena minusa (33:30). Solo partiture Dragićevića vratili su nam osetniju prednost (38:30), međutim tada se probudio Ilijasova. Na vodenicu Turaka išla je i tehnička greška dosuđena našoj klupi, pa su izabranici Nihata Izića serijom 9:0 došli do tri poena viška - 43:40.

Ipak u finišu meča Tepić i Dragićević su uzeli stvar u svoje ruke, vratili prednost našem timu, a Nikola Peković je efektnim zakucavenjem zakucao pobedu za veliku radost plavih.

Srbija i Crna Gora – Turska 64:58 (20:16, 13:12, 12:17, 19:13)

SRBIJA I CRNA GORA: Dragićević 18, Tepić 13, Bakić 6, Veličković, Labović, Mijatović, Jereminov, Rakić 2, Peković 18, Paunić 2, Dragović, Maraš 5.

TURSKA: Akis, Erden 5, Altintig, Akjol 13, Iljasova 21, Kavaklioglu, Cetin 2, Bajav, Asik, Nalga 4, Savaš 5, Demirel 8.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 10:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ONI SU OSVOJILI ZLATO


24.07.2006

4. Tadija Dragićević, krilo, 203 sm, rođen 28. januar 1986. u Čačku, igrač Crvene zvezde

5. Milenko Tepić, bek/krilo, 200, 27. februar 1987. Novi Sad, Partizan

6. Boris Bakić, bek, 193, 23. maj 1986, Podgorica, Partizan

7. Novica Veličković, krilo/centar, 205, 5. oktobar 1986. Beograd, Partizan

8. Dragan Labović, krilo, 207, 20. april 1987. Beograd, Borac

9. Nenad Mijatović, bek, 194, 22. januar 1987. Split, Budućnost

10. Branko Jereminov, bek, 187, 1. februar 1987. Pančevo, Hemofarm

11. Miljan Rakić, bek, 193, 14. maj 1986. Novi Sad, Hemofarm

12. Nikola Peković, centar, 208, 3. januar 1986. Bijelo Polje, Partizan

13. Ivan Paunić, bek, 193, 27. januar 1987. Beograd, Vojvodina

14. Nikola Dragović, krilo, 293, 20. decembar 1987. Podgorica, bez kluba

15. Ivan Maraš, centar, 206, 20. april 1986. Podgorica, Budućnost

Trener: Miroslav – Muta Nikolić (Hemofarm)

Pomoćni trener: Dejan Mijatović (OKK Beograd)

_________________
I C E M A N
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 10:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nasi genijalci definitivno !!!!Dusa mi se u paramparcad sinoc cepala dok sam ih gledala kako osvajaju zlato!E to se zove igrati srcem..a ne politikom, a ne pripadnoscu u tim.Grle se slave zvezdasi i partizanovci...srbi i crnogorci!!@Ma svaka im cast.I neka kaze ko sta hoce, ali sinoc kad su otpevali Hej Sloveni Rolling Eyes Crying or Very sad ma doslo mi je da vristim od srece..Nisam Jugonostalgicar, ali oni su pravi dokaz da ma za koju zastavu, ma za koju himnu igrao, ma kako ti se zemlja zvala, kad igras srcem, onda ces biti covek, a en da se vadis na himnu i politiku zbog sopstvenog neuspeha.I neka su nam zvizdali turci, najbolji smo na svetu!!!Ipak nasa kosarka ima svoju perspektivu!Sinoc smo to dokazali!Svaka cast momcima..nadam se samo da ce ih danas docekati kako dolikuje Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Ronaldo27
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 03 Jul 2006
Poruke: 313
Mesto: New Now , Ruma City

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 12:52 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Majstori!!!!!!!!!!!!!!! Pekovic-Tepic tandem za buducnost!!!!!!!!!!!

_________________
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 25, 2006 7:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

24/07/2006 | Izvor: B92, Beta
Dragović: "Bliži sam Srbiji"

Košarkaš beogradske Mega ishrane Nikola Dragović, član mlade reprezentacije Srbije i Crne Gore, koja je na EP u Izmiru osvojila zlatnu medalju, nagovestio je da bi u budućnosti mogao da igra za nacionalni tim Srbije.

"Jesam Crnogorac iz Podgorice, ali sam košarkašku afirmaciju stekao u Srbiji, a u Beogradu sam već petu godinu. Nisam u najboljim odnosima sa ljudima iz Košarkaškog saveza Crne Gore, imao sam neke probleme kada sam odlazio iz Podgorice, i sve ću to uzeti u ozbir kada budem donosio konačnu odluku", rekao je Dragović.

Košarkaši podgoričke Budućnosti Ivan Maraš i Nenad Mijatović, koji su se, kao i Dragović i ostatak reprezentacije iz Izmira, vratili u Beograd, izjavili su da su bliži odluci da igraju za Crnu Goru.

_________________
I C E M A N
 
Sascha336
* Vatreni delija *
* Vatreni delija *



Godine: 51

Datum registracije: 06 Dec 2004
Poruke: 39701
Mesto: BEC/Srbija

austria.gif
PorukaPostavljena: Uto Jul 25, 2006 7:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

24/07/2006 | Izvor: B92, Beta
Stigli zlatni juniori iz Izmira

Mlada košarkaška reprezentacije Srbije i Crne Gore, koja je u Izmiru osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu, doputovala je u Beograd.

Selektor reprezentacije Miroslav Nikolić ocenio je da je uspeh tima još veći kada se uzme u obzir da je ostvaren pod imenom nepostojeće države.

"Uputio sam ih na to da, bez obzira što nemamo svoju zemlju i svoju himnu, treba da je pevamo kada osvojimo to zlato", rekao je Nikolić.

Reprezentativci su po prijemu pehara otpevali himnu SCG "Hej, Sloveni".

"Dogovorili smo se da svi pevamo himnu i pokažemo da smo svi zajedno i da nam je isto Srbija ili Crna Gora. Nikolić nam je rekao da ga ne zanima ko je odakle, ni da li imamo državnu himnu, ali želi da dobijemo svakog protivnika", izjavio je Nikola Dragović.

Dragović je dodao i da su košarkaši SCG "odučili Turke od košarke", jer su ih u Izmiru i četvrti put dobili u finalu nekog takmičenja.

Reprezentacija SCG je u Izmiru pobedila u svih osam utakmica, a igrači su rekli da je presudan uticaj da postignu takav uspeh imao Nikolić, koji im je pre početka finala pročitao govor majora Dragutina Gavrilovića "U odbranu Beograda".

"Kada je počeo sa 'vaši životi više ne postoje', mada je to rekao kroz šalu, sve nas je prošla jeza i definitivno je delovalo. Svi smo želeli da damo sve od sebe", rekao je bek Nenad Mijatović.

Mijatović je priznao da je pogrešio kada se tokom finala verbalno sukobio sa Nikolićem i rekao da ga selektor opravdano do kraja meča nije pustio u igru.

Nikolić je rekao i: "Hvala mojim lutkicama (tako zam zvao reprezentativce na prvenstvu). Trebalo je i mene da istrpe, a ja sam težak čovek. Mislili su da sam tiranin, ali kada su shvatili da nije tako, ginuli su na parketu."

_________________
I C E M A N
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 26, 2006 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka čast momcima, zaista su uradili pravu stvar

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
vedrancar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 27 Nov 2005
Poruke: 66
Mesto: SUBOTICA

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 27, 2006 1:15 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svaka cast muti nikolicu

_________________
RADIKALNO BOLJE
 
dushan90
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Jul 2006
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 29, 2006 9:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma super su nemam reci.
 
shokatz
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 29 Okt 2005
Poruke: 82
Mesto: subotica

gabon.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 29, 2006 3:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svaka cast maldima. ako su oni buducnost kosarke onad mi je jako drago. samo da nas ovi stariji ne izblamiraju u japanu. bas dobro sto je gore naveden sastav turske reprezentacije, jer ga sad samo treba uporediti sa sastavom turske A reprezentacije, svi su presli :)
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Mlada reprezentacija(U20) Sampion EVROPE u Izmir Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon