www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

manual ili automatik
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 25, 2007 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja vise volim Manuel voznja,mozda sto sam tako i naucila...Ali mislim da je i taj stil voznje komotnije nego automatik...Mislim vise interesantnije,nije dosadno,ono je samo kocnica ili gas Rolling Eyes

 
g_bmw_m3
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 20 Dec 2006
Poruke: 442

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 25, 2007 6:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Za ljude koji ne znaju sta je Automatic svaki komentar je suvisan! Smile Draz jeste da se menjaju brzine ali kad se JEDNOM sedne za automatik nikom nece pasti na pamet da ponovo uzme manuel..upamtite to! Samo po gradu koliko noga otpadne, a da ne pricamo i kako motor mirnije i lakse radi (samo ako nije karoserija teska)
Sto se tice same brze voznje i tu je bolji automatic naravno, ko ne zna da startuje manuelnim menjacem...Samo pun gas! Razz

Obozavao sam manuel ali automatic je zakon!

_________________

Automobilski (BMW i Porsche) FANATIK!
 
ZdEnKo1986
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 11 Dec 2006
Poruke: 56
Mesto: Moscow

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 30, 2007 6:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudi koji komentarisu kakav je automatik a nisu se cak ni vozili a ne vozili jedan primjerak automata. auta sa velikom kubikazom ne mogu da podnesu pritisak na lamelu i zamajac motora, mogu ali 5000 km i to jos ako ih ne lozis previse jer kad dodas gas na npr.audi a8 6.0 1990-1994 god. primjecujete koliko se sporije vraca kazaljka na broju obrtaja znaci lamela i dalje pici kao luda bar 4.5 sec duze i kad ga spojis na te 2-3 hiljade obrtaja normalno je da rusis lamelu a u drugu ruku sa automatem ti je druga stvar sve je u elektronici i motor sam zna kad je idealno vrijeme da prebaci u sl stepen prijenosa.
i jos pogledajte u rally-ju sve sami poluautomati upravo zbog tog broja obrtaja...
ja sam vozio mercedesa s300 2002 4.2 benzin koliko je jaci osjecaj kad npr pretices nekog na autoputu i on kao vraca u manju da bi te presao a ti pez pokreta lijeve noge i desne ruke samo naglo pustis gas i naglo do daske ostavis ga u tri pi4ke materine jos je u mene bio dizel a nisam znao dok se nisam zaustavio dok nije radio na leru kako mrzim te diesel motore samo zbog zvuka.
Automatic je ipak moj izbor!

_________________
**Take me home, United Road; To the place I belong; To Old Trafford, To see United; Take me home, United Road." **


Poslednja prepravka: ZdEnKo1986 datum Sre Maj 30, 2007 6:31 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
lolcina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Sep 2007
Poruke: 21
Mesto: USA

usa.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 19, 2007 11:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

g_bmw_m3 je napisao/la sledeće:
Za ljude koji ne znaju sta je Automatic svaki komentar je suvisan! Smile Draz jeste da se menjaju brzine ali kad se JEDNOM sedne za automatik nikom nece pasti na pamet da ponovo uzme manuel..upamtite to! Samo po gradu koliko noga otpadne, a da ne pricamo i kako motor mirnije i lakse radi (samo ako nije karoserija teska)
Sto se tice same brze voznje i tu je bolji automatic naravno, ko ne zna da startuje manuelnim menjacem...Samo pun gas! Razz

Obozavao sam manuel ali automatic je zakon!

Mislio sam dati slican komentar, ali evo vec je neko dao
Da, slazem se da je automatik jednostavniji nego onaj na koji smo naucili kod nas
Kada sam dosao u USA (prije vise od 10 god.) nisam ni pomisljao da vozim automatik, ali sam poslije shvatio koju oni ovdje prednost imaju
I nije istina da se cesto kvare, naprotiv , ja nemam nikakvih problema
Imam japanska auta i do sada nisam imao nikakvih problema, a posebno ne oko mjenjaca

_________________
 
milan*miki
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 07 Dec 2007
Poruke: 24
Mesto: Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 08, 2007 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e vidite, ja sam imao ford sierru 2.0i dohc - 120 KS, automatik. i jednom padala neka kisa a ja preticem kamion i sta se dogodilo: uslijed naglog ubrzanja zadnji kraj se malo zanese u desno i ja se smotam oko neke lipe.
poenta: automatik je bolji, ali oprez ako nemas ESP

_________________
ako ne znaš šta pričaš, ne laprdaj!!!
 
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 11, 2007 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

automatik definitivno Very Happy nesto mi se nije tesko bilo naviknuti na automatik Cool Laughing
 
ZGboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Sep 2007
Poruke: 17

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 18, 2007 9:45 am    Naslov poruke: ... Na vrh strane Na dno strane

automatik. ko jednom proba shvatiti će
 
Twix
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 120
Mesto: Johannesburg

southafrica.gif
PorukaPostavljena: Pet Jan 04, 2008 11:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

7 godina sam vozio manual, i sada sam prvi put kupio sebi automatc...

Sto kaze ZGboy, ko proba, shvatice Smile

Drugim recima, ljudi smo i po priprodi smo lenji, i sto manje ima da radimo to bolje....

Na manuelnom ima lep osecaj kada spustis stepen prenosa i dodas gas, a auto ode fijuuu Smile , ali kod automatica imas kick-down koji uradi potpuno istu stvar, i takodje skoro svaki automatik ima dva moda normal i "sport" (negde se zove i drugacije kao npr. power ili sta god), tako da su zablude o tome sta je mnogo brze, a sta mnogo sporije manje-vise ne tacne.....
 
Vucinic88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 11 Jun 2007
Poruke: 169
Mesto: Podgorica

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pon Jan 21, 2008 12:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam probao automatic ali za sad manual je zakon!

_________________
***tezak je ovaj zivot***
 
jecika_84
^Everyday Is Viggo day^
^Everyday Is Viggo day^



Godine: 39

Datum registracije: 18 Apr 2006
Poruke: 44637
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 08, 2008 12:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ipak je većina za manual...

dok sam bila manja imali smo automatika i naravno moja (ipak) neostvarna želja je da kad porastem i vozim automatika.. međutim, uspela sam samo da ga provozam (bez dozvole) i to je to... mada znam po tom našem auto da je bilo problema kad se nešto pokvari bilo je baš teško i skupo popraviti i uz to što automatici troše malo više...

ali bez obzira ipak ostajem za automatika... Smile

_________________
~Duo de la muerte~
 
cheda88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 09 Feb 2008
Poruke: 104
Mesto: BEOGRAD

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Apr 03, 2008 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

manualni jel je mnogo lakse za voznju
ali i za lozanje Very Happy Very Happy

_________________
bludnik
 
Mladja G
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 30

Datum registracije: 20 Jan 2008
Poruke: 5
Mesto: kš

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 18, 2008 1:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Imam Mercedes-Benz 190D 2.5 Turbo Diesel i naravno automatik.Prvi sam vlasnik(tj.moj otac) još od 1988.Dosada nikakvih problema,naročito ne oko menjača!!! Manuelni menjač je tu za obične smrtnike Very Happy
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> manual ili automatik Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 3 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon