www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

manual ili automatik
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~
::  
Autor Poruka
dacaBL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jul 2006
Poruke: 41
Mesto: Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 5:05 pm    Naslov poruke: manual ili automatik Na vrh strane Na dno strane

bash me interesuje koje konkretno prednosti, a i mane karakterishu kako manuelne, tako i automatske mjenjace. eto, pa razglabajte malo.

posto vozim i manuelni i automatik uporedo..svaki ima svoje prednosti i mane..

U gradu, na putevima koji zahtevaju ucestalo prebacivanje brzina, ukoliko imas decka/devojku automatik je zakon , takodje obe ruke su na volanu sto samo vas samo po sebi cini spremnijim na iznenadne situacije u saobracaju. Za sve ostalo, pogotovo zimi, katastrofa... Ukoliko zapnete negdje u snegu nemate mogucnost kretanja jer ne mozete da auto doterate na tacku izmedju kretanja i gasenja motora jos ako je slucaj da imate zadnji pogon, onda ste obrali bostan. Ako neko jos ne zna, bezglavo dodavanje gasa uopste ne pomaze na snijegu. Mana automatika je jos i kocenju, jer ne postoji mogucnost kocenja motorom (mislim postoji ali opet to nije to) a samim tim se daleko vise trose kocnice (veci problem je bezbednost ali ajd...) sto zna biti veliki problem a i trosak ako imate redak primerak automobila. To je uglavnom i slucaj sa automaticima na nasim prostorima.


Zaboravih da napisem...automatici su i poznati po tome sto se lako kvare


 
speedoje
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 41

Datum registracije: 24 Feb 2006
Poruke: 358

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 10:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nikad nisam vozio auto sa automatskim menjacem, ali po pricama drugih a i po mom nekom misljenju, manuelni menjacu su daleko bolji, jer su jednostavniji, i sto rece dacaBL bezbedniji ukoliko dodje do otkazivanja kocnica, a i da dodam da mi je zanimljiji auto sa manuelnim menjacem
 
miskopisko
~Dream-Maker~
~Dream-Maker~



Godine: 38

Datum registracije: 03 Sep 2005
Poruke: 4446

neth_antilles.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 10:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je bolji manual...ja radim ono sto ja hocu...sve je u mojim rukama...a i tacno je da se automatici brze kvare
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 13, 2006 11:32 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa ovako automatik je bolji samo kad su u pitanju gradska voznja i gradske guzve a sto se tice bolje voznje i bolje kontrole nad autom manuelni je zakon jer kad zatrreba mozes da prebacis u nizi stepen prenosa kad ti oces ,ma jednostavno ti imas kontrolu nad autom,onda tu ja malo manja potrosnja(s automatikom je neznatno veca potrosnja),s manuelnim imas (ako naravno znas dobro da vozis) bolji i brzi odziv motora u odnosu na automatik jednostavno automatik je po meni izmisljen (zasta po meni i dobro sluzi naravno za one koji ne uzivaju u voznji) da bi se u gradskim guzvama covek s manje muke kretao tj znamo da u americi svi imaju automatski menjac sto zato jer su debilni sto zbog toga sto su tamo jako velike guzve tokom rush hour-a i tad mile pa zamislite da na 100 metara bar 5 puta prebacujete iz 1. u 2. brzinu al sve u svemu manuelni je po meni daleko bolji.........

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
dacaBL
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Jul 2006
Poruke: 41
Mesto: Banja Luka

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 14, 2006 9:52 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad sam spomenula da se automatici lako kvare,mislila sam da ce neko od onih koji su za automatik(ali vidim da ih nema) spomenuti korpe i lamele i sta ti ja znam na manuelcima ali i to se menja samo na vozilima sa bar 250-300 000 kilometara u tockovima i to samo ako je kakva sirovina vozila ta kola.
A automatici imaju filetere za ulje koji se moraju menjati, a cim se filter mora menjati onda se verovatno i ulje u menjacu mora ponekad menjati... Smile
 
Gardas88
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 01 Maj 2006
Poruke: 147
Mesto: Podgorica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 14, 2006 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Automatici su ubačeni u prizvodni ciklus da bi olakšali vozaču putovanja na dugim relacijama, koja iziskuju veliku potrošnju energije! Zbog toga je poznato da se u SAD-u manuelni mjenjači naručuju posebno, ako je to zelja kupca!
Nisam ljubitelj automatika, jer manuelno mijenjanje brzina daje mnogo veću slobodu vozaču, pogotovo ako je vozač ljubitelj sportske voznje! Medjutim danas imamo automatike koji zadovoljstvo šaltanja brzina podizu na neki viši nivo, tiptronic, 4matic, dsg, smg(nezamjenljivi sistem duplog kvačila)!
 
melkor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 20 Jan 2005
Poruke: 236

saudiarabia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 11, 2006 2:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam bio veliki ljubitelj manuelnog menjanja brzina dok nisam kupio automatika! Ovo je uzivancija samo se opustis i okreces volan! A oni koji se loze na menjanje brzina i misle da je auto brzi tako, prave veliku gresku jer nema sanse da dobiju automatika koji poseduje kick-down!!! To je ludilo! Nikad se ne bi vratio na rucno!!!
 
adamovicivan2
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 01 Jul 2006
Poruke: 67

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 13, 2006 3:55 pm    Naslov poruke: odg Na vrh strane Na dno strane

pa za onoga ko stvarno uziva u voznji je mnogo bolji manualni jer pruza kompletan dozivljaj voznje,sa automatikom je sve tako dosadno...
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Gardas88 je napisao/la sledeće:
Medjutim danas imamo automatike koji zadovoljstvo šaltanja brzina podizu na neki viši nivo, tiptronic, 4matic, dsg, smg(nezamjenljivi sistem duplog kvačila)!


SMG je manuelni menjac, koji moze da menja brzine automatski. Mislim da je kod DSG i Tiptronik isti slucaj. Za mene je manuelac #1.

_________________
 
Vlada_R
///M
///M



Godine: 38

Datum registracije: 02 Sep 2005
Poruke: 1256
Mesto: NL

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 22, 2006 2:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nego ima i drugih stvari. Uzbrdica, nizbrdica, kad prolazis kroz neku guzvu mozes pod kvacilo ne treba da kocis celo vreme, ako se zaglavis negde. U svim ovim situacijama (koje sam doziveo i sam) je meni mnogo bolji manuelac.
 
MPS-Zarko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 09 Sep 2006
Poruke: 72
Mesto: ...

madagascar.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 18, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u normalnom autu mi se automat nesvidja

a kad sam vozio za posao Ford Transita od skoro 7 metara, i jos po velikim gradovima (Amsterdam itd) bilo je bome zakon!
samo gas i kocnica, i uvjek imas jednu ruku slobodnu
i za guzvu su super, sa manualom odpade noga od kvacila :S

i zavisi kakav je automat, neznam jel su svi isti ali ovom Transitu sam ja mogao sam dirigirati kad da prebaci, ako stisnem gas jako brzo on je isao do +-4500 obrtalja (to je puno za dizel kombija) a normalno je prebacivao oko 2500
i kad vozim sporo sa malo obrtalja i stisnem gas jako on sam prebaci brzinu nize i pici ko lud

kad smo dobili nove Volkswagen LT manual kombije u firmi nije mi bilo tolko ljepo kao automat
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 18, 2006 10:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ipak Manual. Vozio sam automatika u USA, nekako mi je uvijek falio manual.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Auto-moto svet ~ -> ~ Ostala vozila i zanimljivosti ~ -> manual ili automatik Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4  sledeća
Strana 1 od 4

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon