www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaginalni porodjaj ili Carski rez?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 4:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa prirodnim putem je bolje jedino ne daj boze bude neki problem onda mora se carski rez...

 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Lane86 je napisao/la sledeće:
Sandrice, epidural, koliko ti pomogne, toliko može i da ti našteti... Dobro razmisli, i raspitaj se kakve sve posledice može epidural da ostavi na tebe. Rolling Eyes


A jel mozes molim te, da nas informises, sta to moze i kako da nasteti epidural?!?!?!? Rolling Eyes Mislim, kad vec tvrdis nesto, tako sigurna u to sto tvrdis, bilo bi fer i korektno i da obrazlozis i objasnis! Hvala! Wink



Nema problema... Ne znam koliko znas o tome, i kako se primenjuje epidural... Naime, reci cu ti to ukratko, epidural se "udara" u deo kicme, i u koliko nesto, ne daj Bože, krene naopako, možeš da ostaneš nepokretna. To se primenjuje samo kada je baš neophodno. Ja, imam par slučajeva iz svoje okoline... Pozz Smile

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ljudi hvala u svakom slucaju... :hello2:

_________________
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 11:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sandrice, samo se opusti, i nemoj misliti na ništa ružno, i sve će biti u redu Smile Ne znam koji si mesec, ali dosta bi ti pomogle vežbe disanja, koje možeš pohađati i raspitati se gde i kada možeš da ideš... Sve će biti u najboljem redu! Pozz Smile

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 12:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u cetvrtom mesecu sam...mozda cu uspeti nesto pronaci...hvala na savetu...mada malo ce teze ici jer jos ne znam jezik.... Crying or Very sad

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lane86 je napisao/la sledeće:
knknpnkn je napisao/la sledeće:
Lane86 je napisao/la sledeće:
Sandrice, epidural, koliko ti pomogne, toliko može i da ti našteti... Dobro razmisli, i raspitaj se kakve sve posledice može epidural da ostavi na tebe. Rolling Eyes


A jel mozes molim te, da nas informises, sta to moze i kako da nasteti epidural?!?!?!? Rolling Eyes Mislim, kad vec tvrdis nesto, tako sigurna u to sto tvrdis, bilo bi fer i korektno i da obrazlozis i objasnis! Hvala! Wink



Nema problema... Ne znam koliko znas o tome, i kako se primenjuje epidural... Naime, reci cu ti to ukratko, epidural se "udara" u deo kicme, i u koliko nesto, ne daj Bože, krene naopako, možeš da ostaneš nepokretna. To se primenjuje samo kada je baš neophodno. Ja, imam par slučajeva iz svoje okoline... Pozz Smile


Lana, hvala na objasnjenju!Koliko ja znam o epiduralu-ne znam Very Happy . Temu o epiduralu sam sama otvorila na sajtu, pa mozes pogledati dole, koliko znam o mestu gde se daje epidural i o celom procesu. Posto sam i sama bila pocetkom godine trudna, pa sam se ovde kod 3, a kod nas kod jednog ginekologa totalno detaljno raspitala. Cak, ovde mi je pruzena mogucnost, da gledam sam proces davanja epidurala, uz kompletno objasnjenje od strane anesteziologa i mog ginekologa. Na drugoj temi sam postavila cak i sliku, prostora u koji se daje epiduralna anestezija, a tacno su prikazani i nervi i sve ostalo! Kao sto rekoh-opasnosti od "paralize" NEMA! I to ce ti svaki doktor koga pitas, reci. To ti garantujem!Sem naravno, kao sto sam rekla, ako anesteziju, tj. iglu, ne implatiraju nestrucne osobe, a ja stvarno ne znam, gde se to radi!
Drugo, sve se cesce daje epiduralna anestezija i za carski rez, jer su bolovi posle samog porodjaja nesnosni, pa je moja rodjena sestra, koja se porodila u Narodnog Fronta, u Beogradu, porodila se carskim rezom, a implatirana joj je epiduralna anestezija, koju je ona posle budjenja i tokom celog narednog dana, samoj sebi "pustala" i "zatvarala" u odnosu na bol!
Kao sto sam rekla, ne treba slusati price okolo, vec je najbolje SVE pitati svog doktora, ili bilo kog doktora!

Sandra, ja ti zelim svu srecu sveta, laku i ugodnu trudnocu! Mislim da je ok da procitas i pitas ovde sta te interesuje, ali mislim da je ipak najbolje da se za SVE konsultujes sa svojim doktorom. Mozda da probas da nadjes nekoga, koga znas, a ko ti moze pomoci sa prevodom. Moj ti je savet, da napravis listu svih pitanja koja te zanimaju i pitas doktora jedno po jedno. Ali da sve informacije koje dobijes, stavis ispod doktorskih informacije. Jer opet, bez obzira na sve, ipak su oni ti koji znaju najvise i najbolje! Jos jednom-srecno i pomazi stomacic od nas Very Happy ! Wink

_________________


 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:19 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Naravno, prirodan porodjaj, mislim vaginalan.
Dva sam imala, i kad bih i trece radjala, sigurno opet.
Brze se oporavljas i divan je osecaj.
Nekako mi carski totalno ne prirodan, i oporavak posle mnogo
duze traje.
Znaci bolovi pre, bolovi posle, u svakom slucaju ih imas
al sa prirodnim porodjajem bar znas zasto ih imas

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati


Poslednja prepravka: Slejdž datum Uto Nov 28, 2006 11:42 am; ukupno izmenjena 1 put
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 1:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da, slažem se sa tobom "knknpnkn", sve više je žena koje se odlučuju baš za epidural i sve češće se koristi kod nas... Naravno, ti imaš više iskustva u tom slučaju, iz razloga što si to već iskusila na svojoj koži, i to je razlog više da ti verujem. Ali, moraš priznati da postoje i slučajevi kada to baš i ne ide tako... Kažem ti, ja poznajem takve ljude, ali se opet slažem sa tobom da je to slučaj nestručnosti! Pogledaću slikicu. Pozz

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 2:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da se razumemo, nisam iskusila na svojoj kozi. Ja sma se samo o svemu raspitivala na vreme, ali nisam iznela trudnocu do kraja, ejr sam imala spontani! No, to je sad druga tema. Ali opet, tvrdim da paraliza nije cak ni u 0,00000001% moguca! Ti tvrdis opet, da znas zene, koje su ostale paralizovane zbog epiduralne anestezije? Gde? U kojoj drzavi? Kojoj bolnici? Sta je sada sa tim zenama? Da li su tuzile bolnice! Ja znam da kod nas, NIKADA nije zabelezen NITI I JEDAN slucaj paralize, zbog epidurala! NIKAD! Ba sme zanima, gde se to desilo i kako?! Kako su ostale paralizovane od epidurala? Ako nije problem, posto vec tvrdis jako ozbiljnu stvar, da sa nama podelis i neke detalje! Hvala! Wink

_________________


 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 9:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[/B]mislim da odosmo malo naopako ovde...
bice mnogo zbunjenih svim ovim mudrovanjem,
a stvari su ustvari jako proste,jednostavne k'o pasulj. Wink
carski rez je uvek bio "reservisan" za komplikovane porodjaje.
peridural je divna mogucnost da se dolazak bebe dozivi
bez nepotrebnih,ponekad beskrajnih muka...
i sama sam izabrala taj nacin porodjaja za moju kceru
(osim sto je gospodjica bila brza od anesteziste)
cudim se samo na ne razumevanju oko rizika...
i komentarima da "kod nas" nije nista kao kod drugih...
ja licno sam se porodila u francuskoj,
moj ginekolog je sef odelenja,anestezista i on specijalizovani u kanadi.
posle svih pregleda,analiza sam ipak morala potpisati da prihvatam rizik.
svaka anestezija je rizik,nemojte mi reci suprotno.
nije logicno!
anestezista koji zabada iglu izmedju kicmenih prsljenova
u masu gde je sve sami zivac do zivca Rolling Eyes
treba da je bas dobro naspavan Wink [B]
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 9:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

knknpnkn je napisao/la sledeće:
Da se razumemo, nisam iskusila na svojoj kozi. Ja sma se samo o svemu raspitivala na vreme, ali nisam iznela trudnocu do kraja, ejr sam imala spontani! No, to je sad druga tema. Ali opet, tvrdim da paraliza nije cak ni u 0,00000001% moguca! Ti tvrdis opet, da znas zene, koje su ostale paralizovane zbog epiduralne anestezije? Gde? U kojoj drzavi? Kojoj bolnici? Sta je sada sa tim zenama? Da li su tuzile bolnice! Ja znam da kod nas, NIKADA nije zabelezen NITI I JEDAN slucaj paralize, zbog epidurala! NIKAD! Ba sme zanima, gde se to desilo i kako?! Kako su ostale paralizovane od epidurala? Ako nije problem, posto vec tvrdis jako ozbiljnu stvar, da sa nama podelis i neke detalje! Hvala! Wink


Izvini, izgleda da te nisam dobro razumela, ali u svakom slučaju si mnogo bolje upućenija od mene Smile To što se mojoj drugarici desilo, bilo je davno, tek kada je epidural i počeo da se primenjuje. Pre nego što je došao kod nas. O kojoj bolnici je reč, to ti ne mogu reći, kao ni ime osobe kojoj se to desilo. Mogu ti samo reći da su se mnogi ljudi pobrinuli da zataškaju taj dogadjaj. Pa zar misliš stvarno da bi čelnici rekli, i priznali tako nešto? Naravno, da bi svi pokušali da se prave da nije bilo ništa, i da što pre zaborave na to. Ne, nije ih tužila, jer je bila jako mlada i sama kada se sve to desilo, i neiskusna... Posle tog dogadjaja, pokušala je operacijama da ponovo stane na noge... Iskreno, ne znam da li je uspela, jer je prekinula svaki kontakt sa svojom porodicom... Ali, sada je sigurno sve to drugačije, jer je sigurnije, poznatije, i stručnije... Tada, je to sve bilo tek novo. Sada se mnogo više zna i priča o tome. Meni je to ostalo u lošem sećanju, što ne znači da žene ne treba da se opredeljuju za to. Pa svako je za to da ga, ako već ne mora, i ne boli Smile Kažem ti, još uvek se nisam dovoljno obavestila i raspitala o svemu tome, verovatno ću, kada budem i imala potrebe.


A, u potpuno sti se slažem sa "please"! Ako ne postoji rizik, zašto bi se potpisivalo, zar ne? Pozz

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink



Poslednja prepravka: Lane86 datum Čet Okt 12, 2006 9:55 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 9:55 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da je epidural dobar i potpuno neštetan svi bi rađali uz njega. A znam dosta žena koje su rodile bez epidurala-moje dvije prijateljice prve. Očito doktori to ne vole baš
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Vaginalni porodjaj ili Carski rez? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 4 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon