www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Vaginalni porodjaj ili Carski rez?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma nije velik rizik jedan prema 500.000
ali ima ipak rizika.
odvratno je reci da ga nema


 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

please je napisao/la sledeće:
ma nije velik rizik jedan prema 500.000
ali ima ipak rizika.
odvratno je reci da ga nema


Pa da, to i ja hoću da kažem...

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne znam, da je to tako dobro i korisno, doktori bi davali svim trudnicama, zašto da se muče ako ne moraju? Ali očito nije dobro ni zdravo, čim davaju kad baš moraju
 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro ipak je to sve do osobe...kako ko...neko ce prihvatiti rizik a neko ne... Rolling Eyes mislim da sve zavisi od lekara...ipak zena mora da ima potpuno poverenje u tog svog lekara... Confused

_________________
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Tačno, to sve zavisi kako osoba to prihvati... Ja, iskreno, ne bih smela rizikovati... I, tačno je da pre svega toga mora razgovarati sa lekarom i dobro se o svemu tome raspitati. Ja sam za to, da za moje zdravlje i zdravlje svog deteta treba pretrpeti i vanzemaljski bol... Kao što i beba dok izlazi iz majke trpi, neverovatne bolove.

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas tako...ali ja bih ipak volela da to uradim na bezbolniji nacin i ako steknem dovoljno poverenja u svog lekara to cu i uraditi... Wink
hvala vam svima jos jednom...
pozz od mene i bebe... :turn-l:

_________________
 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:46 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad ćeš roditi?
 
Lane86
~The last lady~
<b>~The last lady~</b>





Datum registracije: 02 Okt 2006
Poruke: 24294
Mesto: Nedostižno...

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 10:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sandra H. je napisao/la sledeće:
bas tako...ali ja bih ipak volela da to uradim na bezbolniji nacin i ako steknem dovoljno poverenja u svog lekara to cu i uraditi... Wink
hvala vam svima jos jednom...
pozz od mene i bebe... :turn-l:



Ljubimo mi i tebe i našeg malog andjela....

_________________
jellenadabogdakrepala je napisao/la sledeće:
ljubce jedno odeee za jedno divno malo stvorenje... sa velikim i cistim srcem...
koje zraci svojom toplinom i drugarstvom... po svim temama na koje upise neko slovce...
s kojom sam ovdje proveo mnogo prijatnih trenutaka...kao i svi ostali s kim je slovce makar jedno razmijenila....i drago mi je sto se ponovo vratila medju nas..tracare... Razz
dakle ljubce ode za malu nocnu pticicu...inace svima znanu kao lane... Wink

 
Sandra H.
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 03 Okt 2006
Poruke: 123

austria.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 12, 2006 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa 5-og aprila mi je termin... Laughing ljubimo i mi vas puno... :redlips2:

_________________
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 13, 2006 10:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

please je napisao/la sledeće:
ma nije velik rizik jedan prema 500.000
ali ima ipak rizika.
odvratno je reci da ga nema


"Odvratno" je malo krupna i nepotrebna rec. Na ovakvoj diskusiji pogotovo!!! Wink Posebno, kada se ne cita sve! Recimo, ja nisam napisala da nema nikakvih rizika, ali o riziku od paralize-nema! To sto su vama dali da potpisujete-ne znaci opet nista. Ovde se ne potpisuje nista, kao ni pri normalnoj, totalnoj anesteziji, koja takodje moze da bude jaaaaako rizicna. U Srbiji se ne potpisuje nista. U Engleskoj-nista. U Grckoj-nista. Eto, to su samo one drzave, za koje sam sigurna! A to mozes i sama da proveris!

Elem, da se vratimo na temu!
Carski rez je ok, kada ne postoji drugaciji izbor. Kada beba ne moze da dodje na svet normalnim putem. Ne znam jos, ne mogu bas da tvrdim nesto apriori, ali kako sada razmisljam, mislim da ne bih nikada sama trazila carski rez, ako za to nema stvarne potrebe! Prvo-zbog samog cina dolaska bebe na svet, koji trudnica koja se poradja carskim, propusti. Drugo, posle nastaju problemi sa bolovima. Sa ranom....... Ali, moja poznanica je insistirala na carkom rezu, jer nije htela da "menja izgled svog ponosa", ako razumete sta hocu da kazem. Ok, ona je tako odabrala i ja to postujem. Meni licno, to nije nikakav razlog, tako da se samo zbog tog razloga, nikada ne bih odlucila na carski rez. Wink

_________________


 
Bestijica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 190
Mesto: Melbourne

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 4:06 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e ovako ja sam se porodila vaginalno normalan porod i bez epidural
islo sve normalno po redu tako da nisam ni trazila mada nisam protiv kada zene traze i trebaju
i kada zubaru idete dobijate anesteziju ne kazete ja cu biti hrabar i neka radi na zivo a porod sto puta gori
obadva nacina imaju prednosti i mane
vaginalno bolnije ali brzi oporavak a carski bezbolnije ali duzi oporavak
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam apsolutno za prirodni tj vaginalni porodjaj. Naravno osim u slucajevima gde su beba ili majka u opasnosti i ako se pojave komplikacije onda je carski rez resenje, inace ne vidim zasto bi se ijedna zena odlucila da je seku ako moze da se porodi normalno onako kako je priroda predodredila. Meni je termin negde oko 8 jula '07 i iskreno se nadam da ce sve biti ok, i da cu se poroditi prirodnim putem.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Vaginalni porodjaj ili Carski rez? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 5 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon