www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Koliko je kilograma normalno dobiti u toku trudnoce?
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 12:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlepse je 13-15kg

Ja sam malo preterala dobila sam 35!
ali beba je bila 4.700gr Smile


 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 8:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moj dobri, dragi doktor mi je rekao... Arrow ....kada se zena puno ugoji u toku trudnoce, ne znaci da ce dete biti vecei zdravije, vec samo da ce posle porodjaja mama biti puno veca.... Exclamation ....rekao mi je da jedem zdravu hranu, sto jedem i tako i tako, da pijem vitamine, da vodim racuna o generalnom zdravlju.......sto sve radim i pre, i tad, i sad.......sa prvim detetom sam usla ponovo u moje "skinny jeans" nakon 3 nedelje, sa drugim nakon 4...... New Spiral

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
UNAK
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Apr 2006
Poruke: 168

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 28, 2006 1:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam evo trudna 6 meseci-usla sam u sedmi i do sada sam se ugojila 18 kg.svi prognoziraju da cu do kraja da doguram do 30 ali ja se super osecam tako da svako je za sebe
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ijaoooo...ja sam u depresiji kada otvorim ormar jer skoro ni u jedne farmerke ne mogu da udjem, a i one u koje moge jedva disem Embarassed Ako ovako nastavim do 9 meseca cu biti kao bombarder. Ja ne jedem kolicinski mnogo, ali jedem dosta testo i slatkise a zna se da su to najveci neprijatelji kilaze. Sada planiram da malo vise povedem racuna i da ako ikako mogu odolim pomenutim stvarima, inace cu moje skinny jeans moci samo da sanjam dugo vremena posle porodjaja.

_________________
 
taki78
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Sep 2005
Poruke: 119

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Nov 21, 2006 11:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam se samo 10 kila ugojila i to je samo bilo voda i bebica Very Happy samo pazi na izhranu i bice sve uredu Wink
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 07, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najlepse je dobiti do 12kg

Uh ja sam u drugo trudnoci dobila 35kg bila sam ko slon Very Happy i nikom to ne bi savetovala
 
nastasenjka
~daydreaming~
<font color=BC1DD8><b>~daydreaming~</b></font>





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 34840
Mesto: medju javom i med snom

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 03, 2007 3:02 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Idealno je da zena u trudnoci ne dobije vise od 12 kilograma

U proseku bi trudna zena trebalo da dobije 9 do 12 kilograma . Tezina se u trudnoci povecava zbog bebe (2,7 - 3,6 kilograma) i njenog pomocnog sistema (6,3 - 10,8 kilograma) u koji spadaju palcenta, amnioticka tecnost, dodatna krv... Ako se zena ugoji vise od 12 kg, dobice visak masnoce ili nagomilavanje tecnosti, koji mogu da iskomplikuju trudnocu ili da prouzrokuju probleme posle porodjaja.

Tezina na pocetku raste postepeno, cak se kod neke zene desava da prodje i vise meseci pre nego sto ljudi primete da su trudne. Stabilna tezina znaci da se telo adaptiralo na novo stanje. Ali kako trudnoca napreduje, tako se uveceva i zelja za hranom. U proseku, zena se ugoji 1 - 2 kg tokom prva tri meseca. Ako trudnica pati od jutarnjih mucnina, moze da se desi i da izgubi nekoliko kilograma u prva tri meseca.

Drugo tromesecje trudnoce je vreme kada se najvise dobija na tezini: 5,4 kilograma to jest 500 grama nedeljno, od cega na bebu odlazi samo 1 kilogram. Tokom treceg tromesecja dobija se oko 4.5 kilograma, ali beba tada vec ima 2.7 do 3.6 kg.

Neposredno pred porodjaj, obicno prestane da se povecava tezina i nije nista neobicno ako trudnica u tom periodu cak i izgubi neki kilogram.

izvor:
http://www.yumama.com/trudnoca/problemi/strana.php?s=kilogrami_i_trudnoca_

_________________

Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe, i ako znaš prečicu nema potrebe da se puno
lomataš po bespućima...
Ne, bato...Stigao si čim kreneš...
Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu...
I eto ti...U tome je tajna...U tome je jedini trik...
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 04, 2007 1:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Normalno je 10-12kg
Ja sam u drugoj trudnoci dobila 35 i posle 9 meseci vratila staru kilazu.
Nemam ni strije,sve je ok
 
sanjica980
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 24 Feb 2005
Poruke: 393
Mesto: beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 10, 2007 3:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam sada trudna,peti mesec i ugojila sam se 6kg,ne znam da li je to normalno ali meni ne smeta samo da je moj bebac ziv i zdrav

_________________
ljubav je gospodar, a ti si rob
 
corava koka
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Mar 2007
Poruke: 5
Mesto: banglades

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 13, 2007 10:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam se ugojila u prvoj trudnoci 27 kg a beba je imala 4160g nakon par meseci sam skinula kilazu.Nakon 5 godina i u drugoj trudnoci sam se ugojila 25 kg a beba je imala 3700g ali se rodila 2 nedelje pre termina .
I opet imam istu kilazu kao i pre trudnoce a to je 52 kg nemam ni jedne posledice od trudnoce tako da mislim da to stvarno nema pravila
 
.::CipiRipi::.
divlja macka
divlja macka



Godine: 45

Datum registracije: 26 Maj 2007
Poruke: 1567
Mesto: Tamo gde ljubav pocinje....

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 18, 2007 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni do 6mesca se nije skoro nista videlo da sam trudna i mogla sam da nosim moje pantalone(naravno je moralo biti dugme otkopcano).Dotle sam se ugojila 6 kg,ali odjednom me je uhvatilo da jedem slatko da sam samo za 4 nedelje se ugojila 6kg!Doktor mi vec rekao da napravi test dal nemam slucajno trudnicki dijabetis a ja sam njemu odgovorila da je to samo losa ishrana.Tako da sam na porodjaju imala 20kg vise!Dobro 10kg je otislo odma nakon porodjaja,normalno a sa onim deset sam se do neskoro borila a Dejan ima sad 16 meseci!!Sada imam 60 kg ali bi htela na moju staru kilazu 55kg!!! Crying or Very sad Rolling Eyes Very Happy

_________________
 
Otrovna dama
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 13 Okt 2006
Poruke: 25

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 09, 2007 2:18 pm    Naslov poruke: U TRUDNOĆI: Razumno dobivanje na težini Na vrh strane Na dno strane

Razumno dobivanje na težini

Umjeren, postupan i stalan dobitak na težini sprječava različite komplikacije u trudnoći i porodu, a prije svega šećernu bolest u trudnoći, sve oblike gestoza, osobito povišen tlak i preeklampsiju, proširene vene, hemeroide, malu težinu novorođenčeta ili dug i težak porod zbog prevelika djeteta.
Za trudnoće potrebe u kalorijama i hranjivim tvarima jedva se povećavaju. Od četvrtog mjeseca trudnoće treba unositi samo 200-300 dodatnih kalorija na dan. Ukupna količina unesenih namirnica ne treba rasti, osobito ne treba jesti za dvoje. Prednost valja dati namirnicama siromašnim kalorijama, a bogatim vitaminima i mineralnim tvarima (povrće, voće, krumpir, cjeloviti proizvodi žitarica, posno meso i riba, mliječni proizvodi). Dopušten prirast tjelesne težine trebao bi se kretati između 10 i 12 kg.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Koliko je kilograma normalno dobiti u toku trudnoce? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon