www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Pusenje u trudnoci
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~
::  
Autor Poruka
mariolina
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 55

Datum registracije: 13 Jun 2004
Poruke: 84

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 24, 2006 3:29 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Svako prema svom nahodjenju... Ja sam recimo istog trenutka kad sam saznala da sam trudna ostavila cigarete, i nisam pusila tokom trudnoce i dok sam dojila... posle toga sve po starom...

 
anabela
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 38

Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 860

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 03, 2006 2:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne pušim uopće, a nema mi ništa odvratnije kad vidim trudnicu s cigarom
 
Majda_T
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Jul 2006
Poruke: 155

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 05, 2006 10:53 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zasto rizikovat taj mali zivot koji pocinje da raste u vama
 
Bestijica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Apr 2005
Poruke: 190
Mesto: Melbourne

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 20, 2006 4:18 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sve se ja to slazem da nije pozeljno ni dobro za bebu ja prva nisam pusila u trudnoci i dok je beba dojila ali ne zaboravite sat bi sa djecom cije su majke radale 60tih 70tih a malo i 80tih a vecina pusile kako to objasnjavate evo ja prva nista mi ne fali?
 
zena_bez_imena
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 45

Datum registracije: 31 Maj 2004
Poruke: 369

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 21, 2006 12:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da tu nema pravila.
Na prvoj trudnoci nisam pusila i rodila sam bebu od 2.500gr prevremena,bolesnu Sad
a u drugoj trudnoci sam bas pusila i rodila sam podpuno zdravu bebu i to 4.700gr!
Mislim da stres ima jako vecu ulogu!
 
ametist heart
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 08 Avg 2006
Poruke: 2018
Mesto: **I Agapi Sou Me Den Menei Pia Edo**

bhutan.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 22, 2006 5:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nisam neka kronicna ovisnica o cigarama, ali volim uz kavu sa prijateljima/cama zapaliti. Jednostavno uz pricu, kavu i sunce...uuuh.. A lijepo mi je nekad otici i sama u grad, sjesti uz more i odmarati se sa svojim mislima. Cigara me stvarno ponekad smiruje.,
Vjerujem da cu u trudnoci manje pusiti, ali potpuno necu prestati...Bar prvih nekoliko mjeseci, mogu nekoliko cigareta dnevno. Jednostavno, to zelim, i mislim da ima mnogo vise i mnogo otrovnijih stvari u danasnje vrijeme osim toga. Pa i sam zrak oko san je kancerogenan i pun otrovnih plinova, pa sva ona umjetna hrana itd...
Iako mi je decko rekao da ce me ubiti vidi li me sa cigarom. Laughing Ali on radi, pa nece imati vremena sve da zna... Wink

_________________

I svaki dodir njegov nema cijenu, od tužne je stvorio sretnu ženu...
To je vrijedilo čekati...

 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 8:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

lako je tudjom rukom vatru gasiti.........nisam pusac i nikada u zivotu nisam zapalila cigaretu.......pa neznam kakav je to osecaj i kolika je to stvarno ovisnost.....ali.....da mislim da je pusenje u trudnoci nezdravo......mislim.......a dali sam ja kompetentna da nekog osudjujem zato sto u trudnoci pusi........e pa to nisam.......ako zena ode kod doktora......i onje svestan da je ona pusac.......i svestan je toga da pusaci nemaju dugme koje mogu da iskljuce i odluce da nijednu ne zapale 9 meseci........e onda taj doktor moze sasvim kompetentno da vodi trudnocu trudnice pusaca, i monitoruje napredak iste.......a sigurna sam da ijednoj majci kazu da joj je dete u ozbiljnoj opasnosti, da bi svaka u tom slucaju nasla to "dugme" i ne bi nijednu zapalila do posle porodjaja........ Mr. Green

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
Cute Blondie
* Belphegor's bitch *
* Belphegor's bitch *



Godine: 43

Datum registracije: 03 Jan 2006
Poruke: 2193
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 16, 2006 12:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam strastveni pusac godinama, i kada sam saznala da sam trudna (sada sam 2 mesec) planirala sam da prestanem da pusim. Zaista sam imala dobru volju ali to je zaiiiiiiiiista tesko. Ko je strastveni pusac zna o cemu pricam. Komentari tipa "nema nista odvratnije od trudnice sa cigarom" su smesni, naravno da ima mnogo toga goreg. Ja sam licno presla na najslabije cigarete moguce (0,1 mg nikotin, 1 mg katran) ali od samog cina pusenja ne mogu da se oslobodim. Cini mi se da bih plakala i ujedala da ne pusim, pored svih ostalih psihofizickih promena kroz koje prolazim, pored hormona, promena raspolozenja, gladi, gojenja, bolova....ma daj pa ja bih nervni slom dozivela da jos uz kafu ili posle rucka ne zapalim. Prema tome to su smesne price kao lako je, i "treba i mora" da se ostavi. Naravno da nije to tako.
Moja sestra je u obe trudnoce pusilo (umeeno i takodje najslabije cigare), mnoge moje drugarice i koleginice s posla takodje, sva su im deca hvala Bogu ziva i zdrava i nista im ne fali. Cak neki doktori kazu da nije ni preporucljivo naglo i potpuno prestati zbog moguceg stresa i depresije zene u trudnoci (sto je mnooogo gore za bebu), tako da su misljenja tu podeljena.
Ja licno pusim i dalje, trudim se da to bude manje nego obicno, presla sam na najslabije cigarete koje sam nasla, i molim Boga da ovu trudnocu iznesem lepo i rodim zivo i zdravo dete. Ipak smatram po iskustvima onih koje poznajem i koje su pusile (naravno umereno) u trudnoci da ce s mojom bebom (koja bi trebalo opet ako Bog da, da se rodi u julu 2007) biti sve u redu.

_________________
 
Idealno_losha
Banovan!

Опасница ©
<b>Опасница ©</b>





Datum registracije: 15 Dec 2006
Poruke: 33698
Mesto: Jedno veeeoma ali veeeoma idealno loše mjesto ;)

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 14, 2007 7:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

thorn je napisao/la sledeće:
lako je tudjom rukom vatru gasiti.........nisam pusac i nikada u zivotu nisam zapalila cigaretu.......pa neznam kakav je to osecaj i kolika je to stvarno ovisnost.....ali.....da mislim da je pusenje u trudnoci nezdravo......mislim.......a dali sam ja kompetentna da nekog osudjujem zato sto u trudnoci pusi........e pa to nisam.......ako zena ode kod doktora......i onje svestan da je ona pusac.......i svestan je toga da pusaci nemaju dugme koje mogu da iskljuce i odluce da nijednu ne zapale 9 meseci........e onda taj doktor moze sasvim kompetentno da vodi trudnocu trudnice pusaca, i monitoruje napredak iste.......a sigurna sam da ijednoj majci kazu da joj je dete u ozbiljnoj opasnosti, da bi svaka u tom slucaju nasla to "dugme" i ne bi nijednu zapalila do posle porodjaja........ Mr. Green



U potpunosti se slažen Wink
 
teodorinho
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 01 Avg 2006
Poruke: 272

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jan 17, 2007 11:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Karelia ultra slim - cigarete za trudnice...
Sto bi rekla jedna moja drugarica: "Pa ovo je cistije od vazduha!"
 
Nedina98
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 18 Jan 2007
Poruke: 7

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 18, 2007 10:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ima hiljade dokaza da je pusenje stetno za osobu, a isto tako ima puno research kako je stetno za bebu koja majka pusi, te moguce je dozivjeti svakakvih komplikacija.....bolje je da se to izbjegne , prvo za zdravlje majke, a naravno i bebe...sto je stetno, stetno je Smile
 
nadalina68
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 56

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 623
Mesto: Bgd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 21, 2007 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pusila sam u obe trudnoce kao sto sam vec negde napisala druga trudnoca mi je bila teza ne zbog cigareta (mislim)u pitanju su blizanci i mislim moj rezus faktor kako mi je tada rekao moj ginekolog i sam moj organizam a savet trudnicama i buducim trudnicama sa moje strane je ako moze ostaviti cigare u trudnoci OSTAVI ako ne pa sta je tu je

_________________
vera,ljubav,nada
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Roditelji i deca ~ -> ~ Trudnoća ~ -> Pusenje u trudnoci Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon