www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta sve može laser u kozmetici
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 2:10 pm    Naslov poruke: Šta sve može laser u kozmetici Na vrh strane Na dno strane

San je svake žene da izgleda, pa, savršeno. Ne postoji žena koja za sebe zaista misli da joj je telo savršeno - uvek tu ima još nešto što bi moglo da se "doradi". Recimo, tu su problemi tipa popucalih kapilara, ožiljaka, dosadnih dlačica kojih bi zaista volele da se oslobodite jednom zauvek... U ovakvim problemima tretmani laserom vam zaista mogu pomoći - evo šta možete da očekujete od njih.

Kako uopšte deluje laser? Dubina prodiranja laserske svetlosti u tkivo zavisi od njene boje i talasne dužine. Laser, u principu, pogađa samo tkivo određene boje. Tako će jedna vrsta lasera zagrevati samo crveno tkivo i neće imati nikakvo dejstvo na tkivo neke druge boje. Druga vrsta lasera delovaće samo na crno, bez ikakvih propratnih dejstava na crveno tkivo. Tako je upotrebom određenog lasera moguće tretirati isključivo ono tkivo koje je u fokusu pažnje vašeg lekara (podrazumeva se da bi trebalo da se raspitate o nivou stručnosti i iskustvu svog lekara sa tom vrstom lasera).

Jedno od čestih pitanja je koliko je tretmana laserom potrebno da bi se rešio neki problem. U principu, kada se radi o manjim dermatološkim problemima, dovoljan je jedan tretman da bi se postigao željeni efekat. Ukoliko su zahvaćene veće površine kože, ili se problem krije u dubljim slojevima, moguće je da će biti neophodno da se tretman ponovi više puta; recimo, uklanjanje dlačica: dešava se da za trajno uklanjanje dlačica bude neophodno i osam tretmana - jer laser pogađa samo one dlačice koje su u tom trenutku u fazi rasta.

Kod lasera je jako zgodno to što zahvati njime obezbeđuju zaista izuzetnu preciznost, ne oštećuju okolno tkivo (osim ako je laser jako loš ili onaj koji njime upravlja nije dovoljno stručan za takvu vrstu posla) i uglavnom nisu jako bolni (mnogi su i potpuno bezbolni). Dakle, pri kakvim problemima možete očekivati pomoć od lasera?

Izražene bore: koža se glača tako što se uklanja njen gornji sloj; pored toga, deluje se i na dublje slojeve, pa se vlakna kolagena skupljaju, a koža se zateže. Za takav zahvat koristi se CO2 laser sa dobrim dubinskim efektom ili erbijumski laser sa slabim dubinskim efektom i blagim glačajućim dejstvom (bolji je kad se radi o manje izraženim borama). Prilikom ovog zahvata oseća se blago peckanje (zato je sedativ preporučljiv), a sledećih dana pojaviće se i kraste. Efekat je u principu odličan, ali je ograničen na pet do sedam godina.



_________________
 
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 05, 2004 2:11 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Popucali kapilari i žilice: visoka temperatura laserske svetlosti uništava žilice, a imunološki sistem ih onda ponovo formira. Koriste se argonski laser, treptajni pigmentni laser, "Fotoderm VI" laser i YAG laser (za slučajeve kuperoze i popucalih kapilara lica). Ovaj postupak takođe nije naročito bolan - osećaj je sličan čupkanju, a sutradan počinje blago peckanje kao da se radi o opekotinama od sunca. Ovaj tretman je uspešan kada se sprovede, ali će se tokom sledećih godina ponovo pojaviti uklonjene žilice. Uspeh je nešto manji kad se radi o popucalim kapilarima na nogama.

Tetovaže i fleke: laser uništava pigmente koji su u koži, bilo da se radi o tetovažama ili flekama. Koristi se rubinski ili aleksandrijski laser (zelene, crne, crno-plave boje) ili YAG laser (crvene, crne boje); kada se radi o višebojnim tetovažama, neophodna je upotreba više lasera uzastopce. U toku tretmana oseća se blago peckanje, a nakon nekoliko dana, pojave se crvenilo i otoci. Kada se radi o uklanjanju staračkih fleka, ovi tretmani su vrlo uspešni; manji je uspeh kada se radi o tetovažama.

Ožiljci: laser će uticati na smanjenje ožiljka i podstaći će formiranje novog kožnog tkiva (kolagena). Upotrebljavaju se CO2 laseri i erbijumski laseri. Bol prilikom ovog tretmana je blag, kao da ste se opekli, pa se uglavnom pre početka tretmana daju tablete protiv bolova. Ožiljci će retko sasvim nestati nakon ovih tretmana, ali će s vremenom postati sve manje primetni, kao i njihova specifična boja.

Dlačice: laserska svetlost prenese se preko tela dlake do njenog korena, uništavajući ga delimično ili sasvim. Na tom mestu više se ne formira nova dlaka. Ukoliko se radi o tamnijim dlačicama, koriste se rubinski i aleksandrijski, a ako se radi o svetlijim dlačicama, koriste se treptajni diodski laser i "Epilight". U toku tretmana javiće se blag osećaj čupkanja, a nekoliko dana kasnije na koži će se pojaviti crvenilo, delimično i kraste. Kada se radi o crnim i jakim dlakama, uspešnost uklanjanja je do 80 procenata; kad se radi o svetlijim i tanjim dlačicama, procenat je nešto manji.

_________________
 
somborka81
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 02 Jan 2005
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 03, 2005 8:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Laseri se danas koriste skoro za sve, u kozmetici, u medicini..... Pogotovo u kozmetici vise ne postoji problem koji se ne moze leciti pomocu lasera, ali da li je to bas dobro. Naravno da je u nekim situacijama dobro al opet u nekim.... Koristiti laser cesto i za popravljanje bas svake mane ipak je preterivanje. Al ono sto znam je da se upotreba lasera u otklanjanju mladeza nepreporucuje jer se mladezi mogu opet pojaviti, zato je bolje koristiti radio talase ili hirurskim putem uklanjati mladeze, mnogo je sigurnije.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 1:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razmisljala sam se da li da ovaj post stavim u depilaciju ili lasersku kozmetiku., jer ima elemente oba, ali evo ovaj put cu ga uvstiti u lasersku kozmetiku a vi procenite zasto. Tekst i silke su preuzete sa sajta beauty line Wink

LASERSKA EPILACIJA


Tretman
EPIL COMBI
sa ND YAG LASER i IPL aparatom

TRAJNO BEZ DLAKA I DOŽIVOTNO MLAD
Trajno i nežno uklanjanje malja

Od sada zaboravite na redovno čupanje, depiliranje i na torturu epilacijom uz pomoć igle. Želja mnogih žena i muškaraca, da se trajno reše dosadnih dlaka, može da se ispuni! Zahvaljujuci najnovijoj tehnologiji mi smo u mogućnosti da vam pružimo nežan i brz tretman za vaš lep i negovan izgled.

Po vašoj potrebi i u nezavisnosti od kože i maljavosti mi sa Vama izradjujemo individualan tretman.

Epil Combi vam nudi brzu, sigurnu i nežnu metodu, da neželjene dlake trajno uklonite. Folikul dlake se selektivno uništava što znači da na tom delu dlaka više ne može da raste.


PRE TRETMANA POSLE 4 TRETMANA


Kako se to radi?
Vidljivo energetsko svetlo se sa JPL – ručicom aplicira na odredjeni deo tela. Dlaka koja sadrži pigment (melanin) u sebi apsorbira svetlošću energije i pretvara je u toplotu, bez povrede kože. Preko dlake ta toplota stiže do korena dlake i koagulira folikul, tako da taj koren više nije u mogućnosti da stvara nove dlake.

Kako raste dlaka?
Dlaka raste u tri faze:
- Anagena faza
- Katagena faza
- Telogena faza

Da bi se dlaka trajno uklonila bitno je da se folikul koagulira u kasnoj anagenoj fazi i u ranoj katagenoj fazi. Pošto se samo 10-20% dlaka nalaze u prvobitnoj fazi potrebno je da se tretmani u intervalima ponavljaju. U zavisnosti od regije tela sastav dlaka, poreklo, godine i hormoni su potrebni 4-6 tretmana u intervalima od 1-2 meseca.

Koliko dugo traje tretman?
U zavisnosti od dela tela od 10 minuta do 60 minuta.

Da li je tretman bolan?
Tokom tretmana nije potrebna lokalna anestezija. Jedan fleš koji traje milisekund u zavisnosti od regije tela se ne oseti ili primeti kao blago peckanje.

Šta se dešava posle tretmana?
U zavisnosti od tretiranog dela tela i od osetljivosti kože par minuta posle tretmana može doći do blagog crvenila, koje se brzo povuče i koža izgleda prirodno.

O čemu mora da se vodi računa?
- Pre i posle tretmana izbegavati intezivno sunčanje (solarijum).
- Fotosenzibilne lekove

Koje regije tela mogu da se tretiraju?
- Lice
- Ruke, pazuh
- Grudi, leda
- Bikini zona
- Noge

Prednost na jednom pogledu
- Za Epil Combi stoji vam svetski i vodeći sistem za trajnu epilaciju na usluzi
- Tretman je precizan, brz, siguran i uspešan
- Lokalna anestezija vam nije potrebna
- Posle tretmana Epil Combi vaše dlake su trajno uklonjene i Vi se osećate bolje i oslobodjeno

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 2:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

beauty line je lanac salona, kojih ima svuda po svetu. Uglavnom, oni se reklamiraju da rade sa laserom, a ustvari rade najobicniju fotolizu! To su dve jako slicne, a opet kao zemlja i nebo razlicite stvari! I sva njihova objasnjenja ovde su samo delimicno tacna. Naime-nije tacno da citiram:
Citat:
Preko dlake ta toplota stiže do korena dlake i koagulira folikul, tako da taj koren više nije u mogućnosti da stvara nove dlake
, jer dlaka ce izrasti ponovo i to 100%! Pogotovo posle fotolize, kojom se oni koriste. U laserskom tretmanu, MORA da se ponovi vise puta tretman, da bi dlaka "prestala" da raste! I nije ni malo tacno da ne boli! Ja sam isla i na fotolizu i na laser i bole oba zahvata, bez velikih razlika. I ostaje veliko crvenilo taj dan. Boli recimo kao depilacija, mozda cak i jace. Primera radi: nausnice sma radi laserski. Morala sam da ponovim 6 puta zahvat, da bi prestale da rastu dlacice. Nisu skroz skroz prestale, a ja sam recimo svaki put platila 100 evra samo za nausnice. Pa ih opet depiliram, jer nisu sve dlacice unistene. Ovde u Beauty line-u sam radila "laser" nausnica i intimnog dela, da bi otkrili i da mi posle 10 tretmana (koje naplacuju kao laserske tretmane, jer izgleda isto (lampica tj. pistolji su skoro isti), pa laicima kakav sam i sama bila, mogu bez problema da podvale), meni su dlacice rasle ponovo. Dok nisam otisla u LASER centar i pocela sve iz pocetka. Namerno sam ostala samo na nausnicama (nisam kao u b.lineu radila i intimni deo, dok ne vidim ishod) i bila sam u pravu! Sve u svemu, mnogo utrosenog novca, mnogo crvenila......preferiram depilaciju. Istina-imam mnogo manje malja nego ranije, ali depilacija mi ne gine. Tako da, ovakvi reklame sa sajtova,koji se bave ovom delatnoscu, ne govore mnog istine. Njima je cilj da prodaju svoju robu i na tome rade! Bolje se raspitajte kod nekoga ko je imao LICNO iskustvo, jer ovo sto je pinkie postirala, klasicna je reklama, a do sad smo naucili, da u onome sto oni reklamiraju svoje proizvode i usluge i u onome sto je stvarno tacno-nema puno veze! Wink

_________________


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 2:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

bas zato sam i postavila ovo, jer kazem nisam imala potrebe da isprobam i zaista je korisno kada neko ume da pokopa argumente ovakvih reklama Wink Mislim na nekog ko je probao bilo koji od ovih preparata i lasera. Reklama je previse i cinjenica je da vrlo cesto budu samo prazne price.ALi i njih trebamo ponekad izneti, bas zato da bismo pokazali ljudima u kolikoj su zabludi kada su u pitanju bas takvi preparati. Mr. Green

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
knknpnkn
* Đavolkova žena *
* Đavolkova žena *



Godine: 45

Datum registracije: 03 Dec 2004
Poruke: 4162
Mesto: Zemlja cuda

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 21, 2006 3:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma narvno, ali ja sam bila primorana da napisem svoje misljenje, jer su prilicno velike pare u pitanju (bar meni,mozda nekome nije). Velika vecina zena nije probala, tako da je vrlo lako nasesti na reklamu. Kazem, ne bi bio problem ni probati, da nisu cifre sa dve nule (znaci od 100 evra, pa na dalje) u opticaju za svaki tretman! Znaci, da zakljucim: Na fotolizu treba da ide, samo onaj ko zeli da bukvalno baci pare, jer nikakvih trajnih rezultata koje pominju! I nema NIKAKVIH dugorocnih rezultata. Rezultati su istog trajanja, kao najobicnija i bar 90 evra jeftinija depilacija!
Laser: svako ko ima novca i zivaca, jer mora da se ponavlja tretman! Ali ima rezultata (ne potpunih, ali prilicno)!

_________________


 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Mar 28, 2006 12:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad vec pricamo o laserima, koleginica se strasno hvali na avnov(nije reklama) laser neki za podmladjivanje koze lica.Iskreno, ja bas nesto ne verujem u vrednost istog, ali eto, ona kaze da je njena majka koristila i da se koza lica zaista podmaldjuje..za nas neverne tome(mislim na sebe) ne isuvise vazno jer ga svakako necu kupiti, ali eto...ko veruje, neka proba Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
Uniqa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 26 Okt 2006
Poruke: 159

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 29, 2006 10:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

uuu nisam znala da tak sta postoji Embarassed
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Šta sve može laser u kozmetici Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon