www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mesa Selimovic
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  sledeća
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~
::  
Autor Poruka
miretheking
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 31 Dec 2004
Poruke: 135
Mesto: Tuzla

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Jan 13, 2005 10:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

O Meši se nema više ništa reći nego što je rečeno u prethodnom kontekstu. genijalac. Sve ostalo bilo bi suvišno.


_________________
željezničar nk
 
mickus
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Mar 2005
Poruke: 1

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Mar 17, 2005 6:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meša Selimović je roman Tvrđava napisao prema jednoj od pjesama iz zbirke Kamena uspavanka od Raičkovića
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 24, 2005 2:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

a iiiiiiiiiiiiiiii cijela knjiga
Dervis i Smrt i Tvrdjava su super

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
L_A_Z_Lj_I_V_A
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 09 Jun 2005
Poruke: 244
Mesto: pakao :)

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 01, 2005 11:27 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

joj ma covek je extra..poslednji sam citala njegov roman "Dervis i smrt" AND I LIKE it Smile

_________________
pricace ti jednom mozda kako sam ja bio stosta..pile moje..pache moje malo....mudrovace badavani kad me nema da se branim..da sam blizu ne bi im se dalo...
 
selektor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 45

Datum registracije: 09 Jun 2004
Poruke: 120

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jul 09, 2005 12:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Dervis i smrt" sam radila u srednjoj skoli.Mislim da ne postoji knjizevno delo koje je toliko jak utisak ostavilo na mene. I sad patim sto nemam vremena da citam opet.A i sve su mi knjige ostale kuci kad sam dosla u ovu glupu Nemacku
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 05, 2005 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Derviš i smrt, zakon knjiga, zaista nikoga ne ostavlja ravnodušnim...

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
mikonen
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 24 Sep 2005
Poruke: 130
Mesto: Antalya/Turkey

turkey.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 19, 2005 12:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Na univerzitetima Prston, Liverpool, Warwick, Boğazıcı, na odsjecima za knjizevnost, postoje posebni pododsjeci za izucavanje Mese Selimovica

_________________
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 05, 2006 1:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mesa Selimovic je po meni knjizevnik svetskog renomea."Dervis i smrt" i Tvradjava" su romani-klasici,ali i sva druga njegova djela.Meni se jako dopao roman"Ostrvo".

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
Kiki07
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Feb 2006
Poruke: 78

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 05, 2006 2:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zaboravili ste Krug.

_________________
Break
 
Mirel123
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Feb 2006
Poruke: 219

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 06, 2006 9:45 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno najbolji pisac na ovom podrucju, obozavam citati njegova djela Smile
 
mrakodol
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 16 Nov 2004
Poruke: 86

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 09, 2006 8:36 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

najbolji pisasc nasih prostora..mada ne bih nikako da zaboravim ni naseg nobelovca Ivu Andrica.
 
milanche_81
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 43

Datum registracije: 27 Jan 2006
Poruke: 323

germany.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 10, 2006 11:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan od nashih najvecih pisaca, Dervish i smrt je remek delo, knjiga je fenomenalna i zao mi je shto nisam prochitao nishta drugo od ovog velikog pisca. Iskreno preporuchujem svakome da prochita.

_________________
Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Književnost ~ -> Mesa Selimovic Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  sledeća
Strana 2 od 11

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon