www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Americki ili Europski gradovi???
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~
::  

Vise volim biti u / posjetiti:
Europske Gradove
86%
 86%  [ 84 ]
Americke Gradove
6%
 6%  [ 6 ]
Podjednako...
7%
 7%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 97

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 21, 2006 8:06 pm    Naslov poruke: Americki ili Europski gradovi??? Na vrh strane Na dno strane

Volite li vise Americke ili Europske gradove?

Tu s manje vise radi o suprotnim tipovima gradova. Dok su Europski gradovi gradjeni najcesce oko jedne iznimno stare gradske jezgre te su puni povijesti, Americki gradovi su radjeni na vecim prostorima ali im nedostaje bastine. Americki su gradovi generalno jeftiniji za zivjeti u njima dok je prednost Europskih gradova u tome sto kompaktnija infrastruktura dozvoljava vecu bliskost ljudi.

Dakle: New York ili Paris? LA ili Rim? Miami ili Barcelona? Chicago ili Zeneva??? itd...

What do you think?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
MISS_J
ELeCTRiC_ChiCK
ELeCTRiC_ChiCK





Datum registracije: 16 Mar 2006
Poruke: 3261

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 21, 2006 10:08 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitvno Evropa...Uvek sam vise volela evrposke od americkih gradova...Ne samo gradove,nego sve...Nisam ni zasta americko... Wink
 
Francuskinja
♦Un Mal pour un Bien♦
<b>♦Un Mal pour un Bien♦</b>



Godine: 41

Datum registracije: 07 Apr 2005
Poruke: 16007
Mesto: 83700 ST RAPHAEL

france.gif
PorukaPostavljena: Ned Jul 23, 2006 11:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evropa mi mnogo vise simpaticna i lepsih gradovi,priroda lepsa...dok amerika mi vise naduvali nego sto jeste...amerikanci su foliranti,sve misli da imaju najlepse...
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 10:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Iskreno, toliko je lepih gradova u Evropi koje vredi obici da mi Amerika kao Amerika nikad ne bi pala na pamet.U sustini svi ti glavni i veliki gradovi imaju u sebi neku crtu istog..neki ton koji ih sve obelezava.Recimo beograd i Novi Sad skoro ni po cemu ne zaostaju u odnosu na neke evropske gradove.Govorimo o gradjevinama i uopste gledano u celini.Evropa sama po sebi ima duh tradicije, i uspesno ga cuva. Ima stare gradjevine, ima kulturno istorijske ustanove , tvrdjave, zamkove, jako lepe spomenike, setalista, reke u sred gradova, mostove..jednostavno ima onaj duh koji retko koji grad u Americi ima.imaju oni okean, Mcdonaldse(koje imamo i mi) imaju siroke ulice, bulevare, brz saobracaj, prodavnice parkove sta sve ne..ali 90% svega toga ima i po evropi..nekako me je Evropa oduvek vise privlacila.Pogledajte samo prezentaciju razlicith evropskih gradova ovde.Pogledajte tu divotu, te trgove, pijace, gradjevine, jednostavno ..glasam za Evropu Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 24, 2006 10:43 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Definitivno evropske. Mislim da su nekako normalniji i mirniji...
Ja bi naveo još i Monako, London...Madrid, Beč, Berlin...Veneciju...ma ima ih mnogo, a šta ameri imaju svoj Vegas u po pustinje i par tih napucanih gradova gde samo gledaš kad će neko da te likvidira...

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 27, 2006 6:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

boban11 je napisao/la sledeće:
Definitivno evropske. Mislim da su nekako normalniji i mirniji...


Sve je receno Very Happy

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 10:49 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u americi nisam nikada bila po evropi da ..... ali po onom sto moze da se zapazi americki gradovi su mi dosta hladni, uzurbani, nemaju onu toplinu i dusu kao evropski gradovi ...... zato ipak glasam za evropske gradove
 
thorn
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 30 Jul 2005
Poruke: 1031

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 10, 2006 7:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evo da se i ja javim.......kao neko ko zivi u gradu u toj americi.......uporedjivati americke i evropske gradove je kao uporedjivati tresnje i lubenice........sve zavisi od ukusa.......ako trazis da odmor provedes razgledajuci kulturnu i istorijsku bastinu, onda su to definitivno evropski gradovi.........ako volis modernu arhitekturu, brz zivot, velike gradove.......ako volis ludi provod.......gradove gde se svi maksimalno trude da nadoknade nedostatak istorije na sve moguce nacine, i da se dokazu vredni isto kao im puno stariji "rodjaci gradovi".........za one koji vole moderno vise nego klasicno su definitivno americki gradovi........ 8)

imam tu srecu da sam obisla sve vece gradove i turisticke atrakcije evrope........isto kao i amerike.......i mogu reci da je uporedba to dvoje teska........obe strane imaju svoje cari i svoje nedostatke......sto se mene licno tice preporucila bih svima da posete gradove i u americi i u evropi........pa tek onda stvore misljenje o tome koje je bolje....... New Spiral

_________________
originalan pisac nije onaj koga niko ne kopira.....vec onaj koga niko ne moze kopirati......

diplomata je onaj ko cetiri puta meri pre nego sto nista ne kaze........
 
gheo
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 22 Jan 2004
Poruke: 1019
Mesto: Timisoara (Temisvar), Banat

romania.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 10, 2006 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U Amerika zivio sam jedan godina. U Seattle. Oni kazu da Seattle je jednu od najlepse gradovi u USA. Ako to je verovatno, ne hocu da vidim nikada najruzni gradovi od ovde.
Veruj mi, oni ni su gradovi - najzad verovatni gradovi, s jednom centar (piazza), normalni ulice...
Ne znam sta da kazem jos. Americki gradovi ni su bas ziv.
Sigurno, ja vise volim Evropa, s sve njihovi gradovi i seli... I Balkanski gradovi.
 
joker1982
Upozorenja: 1 od 3

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 07 Avg 2006
Poruke: 32

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 10, 2006 11:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U svakom slucaju Europski gradovi mada nikada nisam bio u Americi.
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 17, 2006 4:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

evropski gradovi me vise privlace. amerika i nema vise od 5 gradova.

_________________
Marriage is the triumph of imagination over intelligence.
 
milanche_81
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 42

Datum registracije: 27 Jan 2006
Poruke: 323

germany.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 17, 2006 7:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evropske. Više kulture i znamenitosti,a i ne volim Ameriku.

_________________
Moji su drugovi biseri rasuti po celom svetu...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> Americki ili Europski gradovi??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  sledeća
Strana 1 od 8

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon