www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rast kose
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 17, 2005 12:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kosa predstavlja poseban ukras i dragocenost. Stoga je treba negovati i cuvati. Zdrava kosa podrazumeva pravilnu ishranu, fizicku aktivnost, unutrasnje zadovoljstvo. Takodje i pravilnu negu koja zavisi od tipa kose. Tipovi kose se dele na:
1. Normalna kosa, koja je leprsava, sjajna, lako se ceslja i odrzava. Dovoljno je prati jednom sedmicno, blagim samponom. Jednom mesecno staviti pakung i skratiti vrhove 1/2 cm.
2. Masna kosa je uzrokovana pojacanim lucenjem lojnih zlezda vlasista, a ovo pak poremecajima u metabolickim procesima organizama. Znaci, pravilna ishrana je od primarnog znacaja u regulisanju ovog problema. Pored toga, od velikog su znacaja i sredstva koja koristimo za negu. Sampon mora biti precizno definisan, biljnog porekla, da ne bi jos vise nadrazio lojne zlezde. Ne treba upadati u gresku i svakodnevno prati ovaj tip kose, jer se time nadrazuju lojne zlezde. Inace, masna kosa vise opada od ostalih tipova. Od pomoci moze biti sredstvo za suho pranje kose. Pozeljno je primeniti posebne tonike za masazu vlasista nekoliko puta nedeljno, a povremeno i pakung od lisca nane, maslacka i ribizle.
3. Suva kosa je posledica smanjenog lucenja lojnih zlezda na vlasistu. Ona je krta, bez sjaja, tesko se oblikuje. Ishrana je i ovde bitna, kao i sredstva za vanjsku negu. Samponi za pranje ovog tipa kose treba da imaju uljnu podlogu. Takodje su obavezni i regeneratori, pakunzi, masaza vlasista. Masaza se obavlja cescim cesljanjem, ali i vrhovima prstiju, kruznim pokretima, svakog dana. Pri tome upotrebljavati odgovarajuce kreme ili regeneratore. Topli pakunzi maslinovog ulja pre samponiranja cine veliku korist ovom tipu kose.
Po svojim ostalim kvalitetima kosa se deli na gustu i retku, meku i cvrstu. Za meku i slabu kosu nije preporucljivo da se izlaze jakim hemijskim procesima kao sto su minival i bojenje. Za nju je najbitnije dobro sisanje, primena volumajzera i stiling gela radi boljeg oblikovanja i punoce vlasi.
Za razliku od tanke i meke kose, cvrsta i gusta kosa mnogo lakse podnosi hemijske procese. No, i kod nje, od najveceg znacaja je pravilno sisanje i dodatna nega. Kod ovog tipa kose cesto se upotrebljava regenerator koji malo omeksava vlas, da bi se kosa lakse oblikovala.
Bojenje kose se primenjuje kada zelimo prekriti sede vlasi, osveziti prirodnu boju kose ili pak promeniti boju. Pri tome treba voditi racuna o kvalitetu sredstava koje primenjujemo, pravilnom izboru nijanse. Kod velikog broja osoba postoji preosetljivost na pojedine komponente takvih preparata, pa prije svega treba iskontrolisati ( 12 casova prije bojenja naneti malo boje na podlakticu. U slucaju crvenila, osipa bojenje nije preporucljivo). U tom slucaju preostaju prirodna sredstva kao kana(zavisno od boje podloge, duzine drzanja i dodataka - ona daje razlicite nijanse crvene boje. Pored toga, kana spiralno obavija vlas i cini je debljom) i ekstrakt orahove kore koji daje tamnije tonove.



_________________
 
ado82
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 01 Maj 2005
Poruke: 9

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam i ja jedno malo pitanje,vidim da se nalazim medju ekspertima sto se tice kose Laughing
meni je do sada uvek bila gusta i cvrsta kosa,ali u zadnje vreme je pocela da se proredjuje i opatda-ljudi koji mi je Mad tek mi 23 god Confused Sad
 
Gotcha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 02 Maj 2005
Poruke: 15

croatia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

A šta ako imaš masno vlasište i suhe vrhove, ja uvijek budem izrod u svemu!

_________________
Ledena kraljica
 
Milenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Maj 2005
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 06, 2005 7:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jano ja te potpuno razumem. Mozes da probas sve zivo, ali nema pomoci slaboj kosi. I ja imam isto iskustvo i nekad sam besna do ludila. A oduvek sam sebe zamisljala sa dugom kovrdzavom kosom. Nista od toga.
 
nikola87bg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Maj 2005
Poruke: 10

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Maj 21, 2005 5:33 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

iako ne deljuje normalno u 21. veku ali istina je da je najbolja stvar za pranje kose (ne znamk kako se tacno zove) pomesati pepeo i vodu i onda procediti vodu i sa tom vodom prati glavu,skroz smiruje kogu glave.....a sto se tice peruti moze je smanjiti mada nista nikad ne moze zauvek zaustaviti perut samo iz razloga sto su to izumrle celije,a kao sto svi znamo izumiranje celija se ne moze saustaviti..... Shocked
 
jeremija85
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 22, 2005 5:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to nema nista stoga...to je geneticno....
 
buubili
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 26 Maj 2005
Poruke: 11

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 26, 2005 2:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kako izgleda vasha kosa kad se neisfenira..Ja se navukla na feniranje tako sjana tako meka..I ne mogu da prestanem....Help!
 
cileilija
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 20 Jan 2005
Poruke: 10

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 16, 2005 6:28 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moja je kosa srednje duzine,sa pramenovina.Dosta je unistena.Odrzavam je dosta dobro ali mi treba savet.Koje je dobro ulje za kosu!
 
gaga021
Banovan!

~ Little sweet Angel ~
~ Little sweet Angel ~



Godine: 42

Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 12412
Mesto: * Tamo negde je srce moje u ponoru tvojih lazi da utehu trazi ostalo*

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jul 28, 2005 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moja kosa je dugacka i gusta a prirodno je suva ja koristim avonove sampone i kristile za kosu dosta mi pomogne i kosa mi izgleda bolje Wink

_________________
da budemo ti i ja
ona zemlja sto se ne menja
tvrda zemlja od tvrdog kamenja

 
DKoala
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Avg 2005
Poruke: 16

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 04, 2005 6:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

moja kosa je fantasticna cak imam i pirrodne pramenove
 
lekne
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 14 Maj 2005
Poruke: 159
Mesto: guildford uk

uk.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 04, 2005 6:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

pa svojoj kosi posvetjujem dosta paznje pocevsi od toga da se farbam satiram sa vremena na vreme pa moram je negovati.tip kose mi je "normalan" za sada :)

_________________
It has been said that something as smal as the flutter of a butterfly`s wing can ultimately cause a typhoon halfway around the world.


m1sLiTe o tOmE...
 
Mare34
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 25 Mar 2005
Poruke: 125
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 05, 2005 12:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najbolje za pranje kose je cedj od drvenog pepela.
Za negu kose je dobar rastvor od djumbirovog soka i susamovog ulja, koji sprecava opadanje i isusivane kose i jaca koren.

_________________
Don't worry, be happy.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Rast kose Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 4 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon