www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Rast kose
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~
::  
Autor Poruka
slatka_sanerka
Anđeo s greškom
<b>Anđeo s greškom</b>





Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 24591
Mesto: *tamo pokraj Miljacke*grada cevapa, viceva, ubica, muja i sulja, al i rokera, oskarovca, nobelovaca

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 10, 2006 8:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

probajte majonezu i ricinsovo ulje djeluje extra al za suhu i ostecenu kosu

 
slatka_breskvica
*samo tvoja...*
*samo tvoja...*



Godine: 25

Datum registracije: 08 Jun 2006
Poruke: 8864
Mesto: USA

california.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 13, 2006 1:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja imam jako veliki problem jer mi je koza masna kao i kosa... danas je operem ,ali vec sutra uvece je masna.... koristim svasta da bi uklonila tu masnocu,ali ne vredi... mada mislim ipak da je bolje imatio masniju kosu nego suvu.... meni jako tesko cveta kosa, a nikada nije suva.... cak sta vise ja kada odem na more ja kosu ne perem po dva dana i opet nista mast mi pobedi i ni tada se ne osusi.... bude opet ista... Wink

_________________
Happy & Married
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 13, 2006 8:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kosa mi je skroz upropastena od blansa, da li neko ima savet kako da je oporavim? skroz je suva i ispucala pa se to cak povuklo do korena kose
 
bree
BabyG´s mezimica
BabyG´s mezimica



Godine: 33

Datum registracije: 09 Sep 2005
Poruke: 3890
Mesto: daleko u mislima

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jun 14, 2006 6:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne negujem je nesto posebno,samo je perem.Retko idem kod frizera,i svi kazu da mi je kosa super....

_________________
~People will always talk,I might as well give them something to talk about!!!~

Jedna je CECA i jedna je CRVENA ZVEZDA!
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 17, 2006 2:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

imam masnu kosu i muku mucim s njom ne znam sta da koristim da mi se malo manje masti
 
kissuzana
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 58

Datum registracije: 30 Maj 2006
Poruke: 200
Mesto: nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 18, 2006 10:23 pm    Naslov poruke: pozdrav Na vrh strane Na dno strane

Maslinovo ulje,kad god imate vremena nanesite na kosu i drzite sto duze.

_________________
ja sam suzana , a ti??????
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 24, 2006 5:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Stres proredjuje kosu

Dermatolozi kažu da je normalno da dnevno ispadne izmedu 80 i 100 vlasi, ali kada se kolicina kose koja ispada povecava, valja potražiti uzrok. Kod muškaraca je taj problem uglavnom povezan s hormonskim i naslednim uzrocima, ali kod žena postoji više mogucih uzroka. Jedan od cestih razloga pojacanom ispadanju kose kod žena je i nepravilna ishrana - Kosa i nokti tada pate zbog nedostatka vitamina, belancevina i minerala. Hormonske promene posebno kod porodaja ili u menopauzi mogu uzrokovati jacu proredenost kose. I u starosti dolazi do znatnijeg gubitka kose. S godinama se smanjuje aktivnost korena pa kosa raste sporije. Vlakna kolagena koja obavijaju koren vlasi postaju kruta, stežekorenkose koji ne dobija dovoljno hrane.
Pravila za zdravu kosu
- perite je nežnim šamponom
- najbolje je sušiti je na vazduhu, a ne fenom
- izbegavajte cetkanje i snažno cešljanje, posebno kada je mokra
- kosu bojite samo kada je baš neophodno i ne menjajte cesto boje
- zaštitite je od vetra i hladnoce

Stres postaje sve znacajniji faktor rizika za nastanak mnogihbolesti, a primeceno je da ima znatnog udela i kod ispadanja kose. Stres izaziav suženje kapilara, što onemogucava dotok kiseonika do korena kose, pa dlaka ispada. Poznato je da kosa jace ispada u jesen, a i višak masnoce u korenu dlake kao i perut takode mogu uticati na problem ispadanja kose. Ovome treba dodati i agresivne tretmane kose, kao što je snažno cetkanje, cesto pranje agresivnim šamponima, sušenje toplim vazduhom, farbanje, mini-val...
Za razliku od muškaraca, ispadanje kose kod žena retko dovodi do celavosti Ipak, treba delovati brzo kako bi se sprecilo dalje ispadanje kose, bilo kao gubljenje pojedinacnih vlasi ili u pramenovima. U dogovoru s dermatologom mogu se uzimati vitaminski preparati, a intenzivni tretman podrazumeva upotrebu vitaminskih ampula ili losiona. Najcešce se primenjuju vitamini grupe B, posebno PP ili B3, kao i vitamini A, C i E. U nekim slucajevima mogu pomoci i pakovanja za kosu, ali mora se paziti da se ona na glavi ne stvrdnu, jer ce tako prilikom ispiranja kosa još više ispadati.

http://www.herbateka.com/node/637

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Milenica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Maj 2005
Poruke: 16

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 25, 2006 11:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Meni je kosa strašno propala i počela da opada posle farbanja u plavo, navodno "kvalitetnim" farbama.
 
perakojot013
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član





Datum registracije: 27 Okt 2005
Poruke: 535

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 26, 2006 10:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nijedna farba nije kvalitetna, tj. koliko god da je farba kvalitetna ona ipak ostecuje kosu. Zato je najbolja prirodna boja kose, mada nekad i to dosadi...

Ja imam gustu, talasastu smedju kosu. I primetila sam da mi vise opada u toku ispitnog roka, ili kad imam neke druge obaveze oko kojih se dosta nerviram. tako da mislim da je sigurno tacno da stres pospesuje opadanje kose...
 
schatzibaby23
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 25 Dec 2005
Poruke: 250

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 1:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cula sam da ako mazes kosu za majonezom jednom nedeljnom da ce kosa biti meksa i dobice sjaj...dali je to tacno Shocked
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 9:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="Milenica"]Meni je kosa strašno propala i počela da opada posle farbanja u plavo, navodno "kvalitetnim" farbama.[/quote]

skroz ista prica... sad je non stop skracujem,kako samo malo naraste,stavljam pakovanja na kosu 1-2 put mesecno,uzela sam aparat za secenje krajeva kose.... jos bi [B]trebala[/B] da mazem krajeve kose kremom ali me to mrzi... Very Happy
pa vajda ce vec jednom zivnuti... Sad
 
Mala_Zvezdica
Interceptorov Kikiriki
Interceptorov Kikiriki



Godine: 41

Datum registracije: 21 Dec 2003
Poruke: 5243
Mesto: Frankfurt - Zemun

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 27, 2006 11:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NEGA KOSE

1.MASIRAJTE KOŽU GLAVE
To ubrzava cirkulaciju I normalizuje rad lojnih zlezda.Pre nego sto pocnete sa pranjem kose masirajte glavu kruznim pokretima najmanje 3 minuta.Masaza ce biti jos efikasnija ako prethodno nanesete na kozu glave 2dve kasike ulja od badema.

2.KORISTITE BALZAM
On stiti kosu.ako je kosa suva,balzam mora da sadrzi glicerin,ako je masna ulje ruzmarina.Kda birate sampon prednost dajte biljnim samponima ili onim na bazi kokosovog ili maslinovog ulja.

3.NE ISUSUJTE KOSU
Kosa mora da se susi prirodnim putem.Nakon pranja pazljivo istrljajte kozu peskirom,a onda rascesljajte cesljem sa retkim zubcima.Upotreba fena se ne preporucuje a ako bas ne mozete bez njega ukljucite ga na mali temperaturni rezim.

_________________


Suze su coveku najbolji drug,
kada te svi napuste, one se uvek pojave!
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Moda i lepota ~ -> ~ Arhiva - Moda i lepota ~ -> Rast kose Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 7 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon