www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Dali verujete humanitarnim organizacijama ?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~
::  
Autor Poruka
XLgrobar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Maj 2004
Poruke: 41
Mesto: England

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 3:38 pm    Naslov poruke: Dali verujete humanitarnim organizacijama ? Na vrh strane Na dno strane

U Srbiji ,RS i ostalim srpskim zemljama stvarno ima takve bede i nesretluka da covek nepoveruje.
Razgovarao sam sa puno ljudi i pokusavao nesto pokrenuti ali uvek zapinje.
Mi smo narod koji voli svoju zemlju i zeli pomoci ali najvise odgovora su bar meni bili negativni.
Sve se svodi na to da ljudi hoce pomoci ali neveruju da ce novac zavrsiti u pravim rukama.

Kako ovaj problem resiti i dali vi verujete raznim humanitarnim org. koje skupljaju pomoc i novac za nas narod ?



_________________
SRBI ZA SRBE

Humanitarna organizacija !
 
Slejdž
Gospodja Selektorka
Gospodja Selektorka



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2005
Poruke: 4716
Mesto: Frankfurt/ Loznica

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 7:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo sam gledala po ovom vasem sajtu sto ti je link za njega u potpisu i svaka vam cast.
Tesko je sresti nekog ko se bori da pomogne nasim ljudima koji zive u takvim uslovima kao
npr ova porodica Gogic.

Nije cudo sto nasi ljudi slabo veruju humanitarnim organizacijama,posle na zalost svih mogucih prevara koje su se desavale, posebno za vreme rata u Bosni.
Bar ono sto je meni odavde poznato.
Kupio se novac, pomoc u svakom obliku i zavrsavali kamioni kod ljudi koji su vise platili.
A ko plati za kamion lekova, garderobe i sl. sigurno nije u toj grupi kojoj se treba pomoci

Kad odvojim malo vise vremena ovih dana, obavezno cu da se ukljucim u ovu vasu ideju
i da vidim kako bih mogla da pomognem

Treba pomoci onima koji nemaju krov nad glavom, a povecavaju nam broj Srba, nego onima koji zele da kupe skupe krpice ili sl. za taj novac

_________________
Bez tebe ne smem
ja ne umem
disati,smejati se, hodati
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 7:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Upravo ovo sto je slejdz napisala sam i ja napisao osnivacu ove teme u pp .. dakle nije sve u cilju da ja ne zelim da pomognem .. nego je cilj svega toga da te pare ili ta pomoc stigne u one ruke u koje sam ja kao osoba zeleo da to stigne a ne da se to raspodeli pa da posle osoba kojoj sam ja zeleo da pomogne dobije ustvari najmanje.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
Berka
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 26 Jan 2006
Poruke: 404
Mesto: Holandija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne vjerujem - ali cast izuzecima.
Vise ne dajem novac u nepoznato.
Odaberem kome cu konkretno pomoci.
Tako znam da moj novac nije otisao onome ko ima bazen u dvoristu ili eto malo vise od mene.
 
XLgrobar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 17 Maj 2004
Poruke: 41
Mesto: England

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 31, 2006 8:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala na vasim odgovorima.
Kada smo osnivali organizaciju SRBI ZA SRBE prvo smo razmisljali o tome kako uveriti donatore da novac zaista odlazi u prave ruke.
Prvo smo odlucili napraviti forum na sajtu gde bi objavili svaku donaciju , ali to nije dovoljno pa smo odlucili skenirati uplatnice i postaviti na forumu .
Na uplatnicama se vidi kome je novac poslat kada se salje preko WU ili banke.

Medjutim i dalje ima potencijalnih donatotra koji zele vise dokaza zato i postavih ovu temu.
Neznam sta vise uraditi a da je u nasim mogucnostima .
Pozvao sam dosta ljudi da se aktivno ukljuce u rad organizacije jer svi zivimo u dijaspori i nikada se nismo videli oci u oci , pomoc nam jed potrebna .
Bilo je zainteresovanih i to je pomoglo da trenutno imamo mislim 199 reg. clanova.
Ali posto su mesecne donacije male (5-10eura) ocigledno ja da nam treba vise redovnih donatora, recimo 1000.

Znam , znam 1000 ljudi je mozda preveliki broj ali kada uzmete u obzir da u dijaspori zivi oko 4 miliona srba ja mislim da je realan.

Dakle imate li ideju kako ubediti donatore da nismo prevaranti .
Ima li medju vama onih koji bi mozda pomogli organizaciju ne novcano vec mozda u marketingu ili necemu sto znate raditi ?
Ima li medju vama dobrih textopisaca koji bi nesto lepo napisali a ja bih postirao na raznim forumima.
Nameravamo sajt prevesti na druge jezike pa i takva pomoc bi bila dobrodosla.

Otvoreni smo za svaki vid saradnje !
Otkad sam usao u ove vode svatio sam da je samo malo potrebno da nekog jaaaaaaako usrecite i pomognete.
Hvala na citanju !
SRBI za SRBE

_________________
SRBI ZA SRBE

Humanitarna organizacija !
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 01, 2006 7:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U potpunosti se slazem sa grobarom .. jednostavno treba ljude ubediti da taj novac ide u ruke ljudi kojima to stvarno pripada .. nije to tako lako .. ja i moja drugarica planiramo da otvorimo fond za donaciju deci kojima je potreban novac kako bih se izlecili od opakih bolesti .. e sada .. kao sto rece grobar .. treba sada ubediti ljude da cemo ja i drugarica te pare poslati u prave ruke .. zato smo mi odlucili da to sve bude legalno i da ide preko drzave pa da uz pokazivanje papira dokazemo ljudima koji daju pare da je to veoma rizicno ako novac ne predamo ljudima jer smo sa potpisivanjem ugovora dali rec da necemo krsiti zakon i da kazne koje budu sledile uslez rusenja pravila licno mi platimo.
Ne bih zeleo da idem u detalje kolike su kazne ali samo mogu da vam kazem da mi se DOSTA vise isplati da posaljem ljudima direktno pare nego da posle placam kaznu radi necega sto ce me kostati DOSTA vise.

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
rara
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 37

Datum registracije: 10 Jul 2005
Poruke: 485
Mesto: Yverdon

switzerland.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 06, 2006 11:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne verujem u neke al ima ih dosta koje su stvarne!!!
 
Laznep
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 13 Avg 2006
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 14, 2006 12:03 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cuo sam slucajeve da oni koji su zaduzeni za sakupljanje love obicno pokupe dobar dio za sebe.
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 14, 2006 4:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

NE.i sumnjam da cu ikada vise verovati...
u sustini su sve organizacije dobre namere nego
od ruke do ruke sva se svrha promeni ipak.
kad se samo setim kako su nam prodavali pakete crvenog krsta Crying or Very sad
 
srna2422
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 24 Mar 2005
Poruke: 2402

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 4:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne, ne vjerujem. svi mi znamo sta se desavalo sa donacijama koje su bile namjerene za bosnu, hrvatsku ili kosovo. dobro sto nas drugi upropastise, ali sami sebe tako da varamo---to jos uvijek ne mogu da prebolim.
pogledala sam vasu stranicu. jako lijepa akcija ako je stvarno tako kao sto pisete. cak sam htjela da napravim donaciju, ali nemam paypal account. u procesu sam stvaranja tog konta. znaci, ipak vjerujem da u nama ima nesto dobro, a mozda sam samo naivna?!
 
randi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Jan 2006
Poruke: 128

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 26, 2006 9:33 pm    Naslov poruke: hej Na vrh strane Na dno strane

iskreno receno ne vjerujem.
Takva su moja dosadasnja iskustva, losa, losa da nemogu biti gora, i zato nevjerujem
 
Mladen 7
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 27 Maj 2006
Poruke: 94
Mesto: Koprivnica

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 06, 2006 5:06 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja baš i ne vjerujem previše

_________________
We ride together, we die together, Bad Boys for life
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Dijaspora ~ -> Dali verujete humanitarnim organizacijama ? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon