www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Potraga za istinom
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
ja znam
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 29 Avg 2005
Poruke: 22

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 04, 2006 5:21 pm    Naslov poruke: Potraga za istinom Na vrh strane Na dno strane

Cjeli naš život je jedna velika potraga. Cjeli život tragamo za smislom, za srećom, za zadovoljstvom. Mislim da je sam Gospod Bog u nas usadio tu potrebu kako bi ga mi pokusali naći.
Ovi marerijali prestavlja djelove moje potrage, moj pogled na svijet. Ja sam se potrudio da ih postiram na internet u vidu bloga.

Pa me zanima vaše mišljenje o njima?

Ovi materijali će vas na uzbudljiv način povesti u potragu za odgovorima. Potraga počinje sa osnovnim ljudskim pitanjima i dovodi nas pred sam cilj. U ovom traganju „potraga“ vas vodi kroz sve krajeve svijeta, šalje vas daleko u prošlost u prapočetke ljudske civilizacije i opet vas vraća u sadašnjost. „Potraga“ se ne zaustavlja na ovome već naš pogled usmerava i na budućnost dajući nam generalnu sliku sudbine ljudske istorije.
Osjetite sve avanture koje u sebi nosi „potraga“ i dozvolite mašti da pokrene vašu želju za dubokim razmišljanjem o smislu.



[Edit by gilence: Pisanje teksta velikim slovima [ALLCAPS] je zabranjeno Pravilnik-om. Koristite blagodeti formatiranja teksta ako želite nešto da naglasite.]



_________________
Sto se tice moga korisnickog imena, ne odnosi se na moje znanje, nego na jednu cinjenicu koju znam.
To je da me ISUS voli.
 
please
Odomaćeni član
Odomaćeni član





Datum registracije: 25 Apr 2006
Poruke: 1427
Mesto: pogresna drzava

france.gif
PorukaPostavljena: Sub Avg 12, 2006 5:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

smisao Rolling Eyes
hajd' sad malo nam pricaj o smislu... Wink
 
Tandzi
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 16 Avg 2006
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 20, 2006 3:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zivot nebi imao smisla da ne tragamo za necim ili nekim. Sve bi bilo monotona i iz te monotonije vise bi zla nastalo.
 
simbel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Okt 2005
Poruke: 165

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 21, 2006 11:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Misliš nešto kao: "Smisao života je tražiti mu smisao."?
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 24, 2006 5:07 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne bih se bas slozio.
Radije bih rekao da je smisao zivota borba za opstanak, a sve ostalo su prolazne stvari.

Svaki pojedinac imas svoju definiciju srece, tako da je tesko reci da ceo zivot tragamo za srecom, tj. da zivimo za srecu.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
sansonjer
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 21 Avg 2006
Poruke: 65

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 24, 2006 7:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije bas sve tako jednostavno, ne bih rekao da se radi samo o opstanku. Nesto nas vuce da istrazujemo sve i svasta. Mozda je u podsvjesti upravo ta potraga o smislu zivota i svega ostalog. Takodje mislim da se to u stvari odnosi na kompletan ljudski rod pa je malo teze to sagledati iz ugla pojedinca. Pitam se kad se jedom dodje do tog saznanja, ili budemo mislili da smo dosli, sta ce se desiti: da li cemo stici do nekog savrsenstva, recimo duha, ili cemo stici do haosa?
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Avg 25, 2006 12:44 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisi me shvatio.
Svi imamo jedan i najbitniji cilj OPSTANAK. Da se ne borimo za opstanak nebi ni dosli do danasnjeg savrsenstva. Sto se tice istrazivanja opet se vracamo na pojedince, ne mozemo generalizovati.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
MarimJa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 4

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 6:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šta je smisao života? Kako mogu da nađem svrhu, ispunjenost i zadovoljstvo u životu? Da li imam potencijal da postignem u životu nešto što je od trajnog značaja? Mnogi ljudi se nikada nisu zaustavili da razmisle o smislu života. Mnogo godina kasnije, oni se osvrću nazad i pitaju se zašto su se njihovi odnosi raspali i zašto se osećaju toliko prazni iako su možda uspeli da postignu ono što su postavili sebi za cilj. Jednog igrača bejzbola koji se uspeo do samog vrha su upitali šta bi želeo da mu je neko rekao prvi put kada je počeo da igra bejzbol. On je odgovorio, "Želeo bih da mi je neko rekao da kada dostigneš vrh, tamo nema ništa." Mnogi se ciljevi pokažu isprazni tek pošto se godine protraće u težnji da ih dostignemo.

_________________
Al' marim ja,
to su samo kapi vremena
prosute k'o šaka semena
po širokoj njivi Gospodnjoj.
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivot je jedan veliki smisao...ne trazim nista,samo zivim
 
toledo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 61

Datum registracije: 28 Dec 2004
Poruke: 44

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 3:32 am    Naslov poruke: Sta je zivot? Na vrh strane Na dno strane

Makro je napisao/la sledeće:
Svi imamo jedan i najbitniji cilj OPSTANAK.


Pitanje je sta se ovde podrazumeva pod zivotom?

Zivi svet? Onda je i svakoj bakteriji cilj opstanak, ali mozda i reprodukcija. Jer opstanak u vremenu moze da se ostvari samo putem reprodukcije, nema besmrtnosti i tvoji geni ce opstati samo zahvaljujuci potomstvu.

Ljudski zivot? Ovde se postaje fiozof, jer se smatra da covek moze prevazici sebe. A onda puki opstanak nije vise jedini niti glavni cilj.

Zivot uopste? Ovo podrazumeva da postoji duhovni, vecni svet u kojem nema patnje niti umiranja. Tu niko i ne pomislja na opstanak. Sta bi ovde bio smisao zivota?
 
tv
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 12 Maj 2005
Poruke: 428

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 3:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma sve je to cudnovato...
 
ekonomista87
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 36

Datum registracije: 20 Sep 2006
Poruke: 278
Mesto: Vojvodina, Pancevo

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 2:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hm, ovo je bas za razmisljanje
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Potraga za istinom Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon