www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Grcka muzika i plagijati
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~
::  
Autor Poruka
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Pet Jul 13, 2007 4:30 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne........... Mr. Green


_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
Penelopi2006
Banovan!

Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Jul 2007
Poruke: 45

greece.gif
PorukaPostavljena: Pon Jul 16, 2007 6:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo za one koji ne znaju, a voleli bi da saznaju...
»...Grčka muzika je dosta specifična po svom karakteru.Najslušanija muzika u Grčkoj je pop muzika,mada ona više ponekad liči na našu zabavno-folk scenu sa primesama buzukija i laganih morskih tonova.Među najpoznatije grčke izvođače ove muzike spadaju Keti Garbi, Ana Visi,Nataša Teodoridu,Antonis Vardis, Dimitris Kokotas,Lena Papadopulo, , Ellena Paparizou, Sakis Rouvas, Notis Sfakianakis, Pashalis Terzis, Giannis Ploutarxos, Mihalis Xatzigiannis...Druga vrsta muzike,neka vrsta lagane,morske moderne muzike bez primesa folka (kao Željko Samardžić, Saša Vasić kod nas) su Jorgos Mazonakis, Stamatis Gonidis,Sakis Ruvas... Moderna pop-dance muzika je malo manje popularna u Grčkoj,a predstavnici su joj Despina Vandi,Triantafilos, Nino, Hristos Dantis ...Pevači,čije albume možete da uzmete u nekoj radnji,a da sigurno ne pogrešite su svakako i Dimitris Kokotas, Nikos Karveljas,Hristina Farmaki, Glikeria, Cik-Cak,Elefterija Arvanitaki, Peggy Zina, Eirini Merkouri, Thanos Petrelis, ...Posebna priča bi bila o legendi grčke muzike Mikisu Teodorakisu. Mikis je poznat po celom svetu po svojim kompozicijama. Komponovao je čuvenog grka Zorbu i mnoge instrumentalne kompozicije gde dominira buzuki.Mikis je pre svega veliki prijatelj srba,Srbije i Jugoslavije.Pogođen nepravdom koja nas je zadesila prilikom nato bombardovanja organizovao je brojne demonstracije u Grčkoj i digao svoj glas u svetskim kulturnim,politickim i medijskim institucijama protiv agresije na nasu zemlju. Prijatelj nase zemlje je i čuveni muzičar Jorgos Dalaras koji je organizovao sa Goranom Bregovićem čuveni humanitarni koncert na Aristotelovom trgu u Tesalonikiju za pomoć Jugoslaviji.Značajan je i album koji je napravio zajedno sa Goranom Bregovićem.Prilicno mnogo grčkih pesama su obradili nasi pevači (Zorana,Jovana, Osvajaci) .Sve u svemu,grčka muzika je predivna i lako vam moze ući pod kožu jednoga dana! Pravi doživljaj i ono što se dugo pamti jesu svakako buzuki večeri i čuvenki običaj kada pevač ana sceni obasipate ružinim pupoljcima.."
 
P_r_e_d_a_t_o_r
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 31

Datum registracije: 05 Mar 2007
Poruke: 637
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 18, 2007 7:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sad sam u grckoj...
Usla mi u krv ovih 30 dana sto sam tu...
Nije losha.....
 
JovanaRad2003
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Jul 2007
Poruke: 1

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 5:00 pm    Naslov poruke: Interesantna diskusija Na vrh strane Na dno strane

Geia sas filoi mou,

Ja sam veliki ljubitelj ne samo grcke muzike, vec Grcke uopste.
Ne bih se slozila da su tekstovi nasih obrada toliko bolji od grckih originala. Doduse moze biti istina da su prevedene grcke fraze totalno bla bla- bezveze, ali jako su pevljive(jer je grcki jedan od najlepsih i najstarijih jezika sveta) u toj meri da mogu da pricaju i pevaju totalne gluposti ( malakies) a da to deluje izuzetno lepo.
Obrade pesama od strane drugih autora ukoliko su ucinjene uz znanje autora pozdravljam. Ali kradju tudjeg rada i teksta, falsifikovanje i ostale manipulacije.... pa to bi trebalo da se krivicno goni.
I tu ne bi trebalo da bude rasprave.

Imam jedan strasan problem...pomozite...
Ne mogu nigde da nadjem free mp3 download Notisa Sfakianakisa.
Bilo sta...a obozavam ga...peva kao pticica...i on i remos i sakis...

Dragi moji, ako znate neki dobar link, molim vas da mi isti prosledite.

Lep pozdrav,
Jovana
 
Bojan_kralj
~Angel azul~
<font color='blue'><b>~Angel azul~</b></font>



Godine: 33

Datum registracije: 23 Apr 2007
Poruke: 12820
Mesto: Debela 'ladovina

spain.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 01, 2007 6:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja jedino od Grka volim Dj Pantelisa. Covek pravi odlicne mixeve Very Happy

_________________

Nema 'leba bez motike...reče lopov i motikom razbi izlog pekare !
 
xvekab
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 25 Avg 2004
Poruke: 25

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Avg 23, 2007 3:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

muzika je muzika.. malo je glupo to sto kradu ali moraju ljudi da se snalaze..a kod nas to opet sve prolazi i opet ih slusamo i lupamo flase Cool
 
chuchica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Mar 2007
Poruke: 1

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 04, 2007 11:27 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

JA naprosto obozavam grcku muziku i jedino sto znam je da svi ovi nasi plagijati koji su skinute grcke pjesme nikada ne mogu i nece biti bolje od originala.... Notisa Sfakianakisa jaaaako volim slushati ali i Yiorgos Mazonakisa , Mikisa, Keithi Garbi, Helena Paparizou... ma superr su mi...
evo za one koji zele saznati nesto o njima linkovi njihovih web sites:
Code:

http://www.notissfakianakis.gr

http://www.katygarbi.com

http://www.helenapaparizou.com

http://www.mazonakis.net


Sto se tice downloada mp3 files ja za to imam rjesenje.... Limewire 4.0
Eh, jedino josh da naucim grcki jezik,....

Pozz svima ........ Wink

_________________
>>Muzika je moje oružje<<
 
I-day
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2008
Poruke: 27

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dal znate ko pjeva i kako se zove grcka pjesma koja je na nasem funky g -sta ti mogu kad Question
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 12, 2008 11:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I-day je napisao/la sledeće:
Dal znate ko pjeva i kako se zove grcka pjesma koja je na nasem funky g -sta ti mogu kad Question



nikos vertis-pes to mou ksana

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
I-day
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Mar 2008
Poruke: 27

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 9:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

hvala ti puno,a da neznate kako se zove na grckom,il kojem vec jeziku pjesma od goge sekulic-sexy biznisman? HVALA PUNO
 
dameski
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 42

Datum registracije: 19 Dec 2004
Poruke: 43130

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 10:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I-day je napisao/la sledeće:
hvala ti puno,a da neznate kako se zove na grckom,il kojem vec jeziku pjesma od goge sekulic-sexy biznisman? HVALA PUNO




Giorgos Mazonakis - Nikotini

_________________
"You'll remember me, for the rest of your life"

" I know the way to fuck them all...."
 
BulatCar
::The Dark Knight::
<b>::The Dark Knight::</b>



Godine: 35

Datum registracije: 25 Jun 2007
Poruke: 10451
Mesto: ~Liga senki~

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 14, 2008 10:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Marko Bulat gospodin covek otisao i zatrazio prava da uzme muziku za pesmu-
Srce puno tuge / paparouma. dobio papir i dovidjenja...

_________________
~Duo de la muerte~
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Strana muzika ~ -> ~ Diskusije o stranoj muzici ~ -> Grcka muzika i plagijati Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 4 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon