www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Simsir
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~
::  
Autor Poruka
bobem
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 46
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 03, 2005 10:40 pm    Naslov poruke: Simsir Na vrh strane Na dno strane

Zanima me kako izgleda simsir.Ako imate neku sliku ili ako znate gde mogu saznati....bio bih vam zahvalan. Wink

 
ZOZEFINA
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 44

Datum registracije: 03 Jul 2005
Poruke: 2340
Mesto: Nis

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 12:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo ti jedne slicice, meni se jako svidjaju ali sporo rastu Rolling Eyes

_________________
Sve se oko mene kretalo i bujalo, zivelo zivotom koji ja nisam osecala. Praznina, strasna praznina u glavi i grudima ispunjavala je moje trulo telo
***************************
Ovo je mesto gde sve stvarno prestaje gde mali deo mene krije se, secam se nekada nesto sam zelela i nekud sam krenula
 
bobem
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 24 Nov 2005
Poruke: 46
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 04, 2005 11:59 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Hvala ti puno Very Happy
 
Daca
~Žena Sanjicinog švalera~
~Žena Sanjicinog švalera~



Godine: 51

Datum registracije: 16 Apr 2004
Poruke: 2617
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Mar 19, 2006 12:36 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



Šimšir


Šimšir, koji je u antici bio posvećen Hadu i Kibeli, bio je i ostao pogrebni simbol, a istovremeno i simbol besmrtnosti, jer je zimzelena biljka.

Drvo mu je tvrdo i čvrtso, pa šimšir simbolizuje čvrstoću i postojanost. Od njega se izrađuju čekići masonskih loža. Zbog tvrdoće, stari narodi su od njega pravili bičeve, čigre, češljeve, frule, a posebno pločice: prekrili bi ih slojem voska, pa je na takvim čvrstim podlogama bilo moguće i pisanje.

Budući da je bio svrstan među grmlje podzemnog sveta, smatrao se simbolom neplodnosti. Zato su stari narodi pomno pazili da ga ne izlože na žrtvenike Venere, boginje ljubavi, bojeći se da takvim prinosom ne izgube muževnost.
 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 27, 2006 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Šimšir je divno ukrasno bilje,koje se može uzgajati i na ovaj način

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
maucetung
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 04 Dec 2005
Poruke: 4360
Mesto: Sremski Karlovci

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 01, 2006 9:10 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

volim onaj sareni zuckasti-on mi je najlepsi

_________________
Ta tvoja oka dva,dva mala badema
sto mi ih posla Bog protiv vradzbina.
Umesto ordena na mojim grudima,
nocas su zaspala!
 
vesko73
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Dec 2006
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 12, 2006 8:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

simsir
 
damir_tz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 08 Jan 2006
Poruke: 85

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 10:58 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ma najljepsi samo mu treba dugo vremena da naraste
 
vesko73
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Dec 2006
Poruke: 2

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Dec 13, 2006 10:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

sporo raste zavisi od vrste ima tzv patuljasti kojima treba stvarno dosta vremena da izrastu.ja imam ovaj sto brze raste,malo boluje kad se rasadi ali izuzetan je
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 38

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 05, 2007 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Simsir se potkresuje svake godine, a to se radi od pocetka juna do kraja avgusta.
Ko hoce zaista 'odrzavanu' (guuuuuustu) zivicu, moze prvo potkresati pocetkom juna, a 'poravnati' krajem avgusta.
Tokom sezone je dobro ponekad poprskati simsir 'hranom za simsir' - bice zdraviji.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Flora i fauna ~ -> ~ Biljni svet ~ -> Simsir Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon