www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Otklanjanje virusa formatiranjem!!!
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~
::  
Autor Poruka
Rajaxx
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 03 Avg 2006
Poruke: 3
Mesto: Layarevac

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 06, 2006 1:39 am    Naslov poruke: Otklanjanje virusa formatiranjem!!! Na vrh strane Na dno strane

Postoje li virusi koji nemogu da se otklone formatiranjem?

 
Zoran_Karavla
~ Beli mišOv ~
~ Beli mišOv ~



Godine: 38

Datum registracije: 18 Avg 2002
Poruke: 661
Mesto: NS

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 06, 2006 3:39 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Danas, ne.
Nekada su postojali virusi koji su ostajali u memoriji, ali danas se to vise ne desava.

_________________
 
hoho
Banovan!

Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 23 Mar 2005
Poruke: 1381
Mesto: Ja nisam odavleee

zimbabwe.gif
PorukaPostavljena: Uto Okt 03, 2006 12:01 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne mora da znaci, i dalje ima virusa koji znaju daleko otici, pa se desava da se zarazi boot sector, a onda je to zesce sr**je, bojim se da tada format nece biti toliko od pomoci Smile

meni se desilo da je zamalo ram mi usro, srecom nekako sam ga na kraju ukinuo, s virusima se nikad ne zna, oni su uvijek u razvoju Smile

_________________
Krvave oci,krvave noci,krvavi pogled,kroz staklo te gledam,u njemu se topim,u krvi oci sklopim....krvavo srce moje.....

"Pobjeci od svega ustvari je lako,ako zazmuris jako i pusti da te vjetar nosi polako,bas ovako!"

Ja sam,sto nisam!

Pitanje mora biti pitano!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 10:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

svi virusi ostaju nakon formatiranja ja sam pomocu sistem mehanika pomocu opcije za povrecaj podataka hteo da povretim neke podatke posle reinst sis i tad mi je ladno povratio i viruse stare 2 godine koje sam dobijao kad sam uzo ovaj HD...tako da sam morao da ih brisem ponovo...tako da nikad nisi siguran dal si ih istrebio ili nisi...

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
drone
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 32

Datum registracije: 24 Avg 2006
Poruke: 406
Mesto: underwrold

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 10:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da tako je nikad nisi siguran imali ih ih vise ili ne to je ptoblem.
Zato uzmi dobar antivirus i rijesi probleme
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Okt 11, 2006 11:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Cini mi se da neki ovde ne razumeju sta je to formatiranje. Formatiranje HDDa ne znaci uklanjanje podataka (razmagnetisavanje HDDa tj. vracanje na osnovno namagnetisano stanje). Naime, svima su nam dobro poznati tipovi particija (FAT, FAT32, NTFS, ext2, ext3...). Svaki tip particije pravi svoju tabelu koja se (kad bi to bukvalno predstavili) sastoji iz 2 kolone. Prva kolona je ime fajla da druga tacna adresa na HDDu gde se nalazi pocetak fajla (postoje josh neki podaci kao sto su sirina cilindra, velicina fajlova i bit-ovima itd..). Kada mi formatiramo sistem mi samo izbrisemo tu tabelu i sistem je u mogucnosti da ponovo na stara mesta postavlja fajlove preko onih koji se nalaze na HDDu. Virusi su kao i sve ostalo na racunaru zapisani u binarnim ciframa ( 0 i 1 ) i oni ostaju na HDDu nakon formatiranja. Ako uradite povracaj podataka nakon formatiranja - a imali ste virus na hardu pre toga - naravno da ce se i virusi - kao i sve ostalo vratiti. Ako hocete bukvalno da obrisete sve sa HDDa onda posle formatiranja napunite HDD na primer fajlovima koji sadrze samo slovo A, ili bilo cime, ali ga napunite do kraja. Tek tada mozete biti 100% sigurni da nishta od starih fajlova nije ostalo na njemu.

Nekada su pisani virusi koji su se ubacivali u BIOS, u neke chipset-ove i pomocne memorije maticne ploce i bili su daleko opasniji od danasnjih virusa. Sada je skoro nemoguce da vam virus zarazi maticnu plocu, najgore sto sam ja cuo je da dovede do unistenja podataka na vasem HDDu tako sto prepise podatke koji vec postoje pri bootovanju (naravno to je bila rupa u Windows XP)... Dakle da zakljucim.

FORMATIRANJE NE BRISE NIJEDAN FAJL SA HARD DISKA PA SAMIM TIM NE BRISE NI VIRUS

A sada da se osvrnem na Boot Sektor. MBR ili vam Main Boot Record cine pocetnih nekoliko cilindara HDDa u kojima se smestaju OSNOVNI podaci o sistemu. Poznati su Boot Loaderi kao sto je Lilo, Grub itd... E sada, AKO virus njih zarazi vi necete moci da dignete sistem. Medjutim za razliku od virusa koji se ugnezde negde na HDDu (preostalom delu) MBR virus SIGURNO ce biti obrisan nakon formatiranja HDDa i instalacije novog sistema jer ce novi sistem prepisati CEO stari MBR... Samim tim prepisace i virus. Sada se pitate zasto onda samo ne uradimo reinstalaciju sistema. Ukoliko je virus ubacen u MBR preko nekog spoljnjeg fajla (negde na HDDu) on ce se, nakon reinstalacije i dizanja sistema PONOVO ubaciti u MBR tako da nista niste sredili. Znaci morate formatirati HDD (naravno ukoliko ga Anti Virus ne detektuje i ne obrise.... ovo su krajnje nuzde) i reinstalirati sistem. Ni u ludilu ne raditi povracaj podataka jer cete vratiti i virus...

Eto nadam se da su sada neke stvari mnogo jasnije...
 
baki8
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 28 Avg 2006
Poruke: 5
Mesto: Uzice

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 26, 2006 6:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sve se brise formatiranjem
 
sikaa2007
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 23 Nov 2006
Poruke: 52
Mesto: trogir

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Nov 24, 2006 1:48 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

danas koliko ja znam trakvih problema vise nema
 
dj_wolf87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 03 Dec 2006
Poruke: 94
Mesto: Beograd-Vrchin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 08, 2006 3:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

DJ Intruder je u pravu! Sve sto je napisao je potpuno tacno...
 
Vilenjakinja
Sašina Kumica
<b>Sašina Kumica</b>





Datum registracije: 28 Mar 2006
Poruke: 120889

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Dec 09, 2006 9:23 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne virujen. Ja san imala taj slučaj. Formatirala komp, medjutim i dalje ga imala.
 
dj_wolf87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 03 Dec 2006
Poruke: 94
Mesto: Beograd-Vrchin

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 10, 2006 7:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljudi, nema pomoci Very Happy Very Happy Very Happy
 
andrejica
Tico & Ada
Tico & Ada



Godine: 39

Datum registracije: 04 Jan 2005
Poruke: 12591
Mesto: Subotica

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Jan 02, 2007 11:34 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

slazem se... ja sam pokupila neki virus koji ni jedan antivirus program ne nadje.. cak sam i formatirala hard i onda je opstao..
a odakle znam da je jos tamo? pa zato sto moj dragi virus mi zdere mb,za 1 dan mi pojede 100 mb stim da nista ne download-ujem... Evil or Very Mad

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Internet i zaštita ~ -> Otklanjanje virusa formatiranjem!!! Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon