www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Sudbina ili slucajnost????
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Pređite na stranu broj:  
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Annabel_Lee
ஐ NaUgHtGeLiC ஐ
<b>ஐ NaUgHtGeLiC ஐ</b>



Godine: 41

Datum registracije: 02 Feb 2005
Poruke: 30310

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Apr 25, 2008 12:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Engleski jezik raspolaže i sa jednim terminom koji je nešto između Very Happy

serendipity Arrow slučajnost, koincidencija, ali sudbinski Smile Što bi mi rekli - 'zadesilo te' Smile



_________________
ƸӜƷ Tread softly because you tread on my dreams ƸӜƷ
 
taelojd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 12 Feb 2009
Poruke: 28
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Feb 12, 2009 6:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ni jedan vrabac ne pada bez volje bozij,a kamoli da je slucajnost bilo koji dogadjaj u cocekovom zivotu kome je i svaka dlaka na glavi izbrojana i koji je mnogo bitniji od vrabca.
sudbina se,sem u nekim azijskim verovanjima gde je sve vec zapisano,dozivljava kao uzrocno-posledicni odnos upotrebe coveku date slobode

_________________
KO ZNA ZA STA JE TO DOBRO!
 
martinca666
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 15 Feb 2009
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 28, 2009 7:57 pm    Naslov poruke: Sudbina... Na vrh strane Na dno strane

Da li vjerujete u sudbinu? Da li sve sto se desava nazivate dijelom sudbine ili vjerujete da je svako sam kovac svoje sudbine? Da li uopste vjerujete u sudbinu?[B] Arrow
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jan 03, 2010 2:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Malo teza tema za kratke razgovore, sudbina ili slucajnost, pitanje je sad? Kad god mi je islo nizbrdo, a znalo je cesto u zivotu, pitala sam se sto mi je sudbina nenaklonjena, zasto se to desava, sta sam kriva... Kad god mi je islo u zivotu i kad sam imala samo uspone, nisam se pitala nista, isla sam dalje i ne razmisljajuci i tako opet do nekog pada i opet isto pitanje...
Ljudi su samo u nesrecama jedinstveni po tom pitanju, svi krive sudbinu i cak je proklinju ne znajuci uopste postoji li i ne pitajuci se da li su i kad i cim mozda samo zasluzili da im se vrate neke stvari koje su ucinili a kojih se vise i ne sjecaju...
Zivot mi ne dopusta u ovom pitanju i odluci biti kategoricna. Jer postoje stvari koje su neobjasnjive tako da se cak i najvecim skepticima po pitanju sudbine javljaju odredjene nedoumice (samo tesko je to priznati) mogu samo reci da cu se truditi birati put kojim idem, vecim razumom i svjescu,i da je to ono sto bi trebali i raditi, paziti da na tom putu ne povrijedim nekog i ucinim svjesno bilo sta lose, da se ogradim od mrznje i svega sto bi me moglo povrijediti ili slomiti. Ostalo...mozda i jeste sudbina, ko to uostalom moze sa sigurnoscu tvrditi i znati?
 
Dean33
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 23 Mar 2009
Poruke: 22

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 28, 2010 4:03 pm    Naslov poruke: : Na vrh strane Na dno strane

Sta reci...velika dilema i neodgovoreno pitanje vec vekovima oko koga se lome koplja....pa neke stvari tesko je protumaciti kao slucajnost a opet ako je sve sudbina gde je slobodna volja?
Mislim da je svako kovac svoje srece ali i da tesko mozemo da uticemo na uslove oko sebe i na prosle dogadjaje, zbog toga se to pojavljuje kao sudbina...ali nije iskljuceno da je istina negde na sredini da mozda imamo neki izbor pa ako ga ne iskoristimo onda sudbina bira umesto nas...

_________________
Dean33
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Sudbina ili slucajnost???? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 od 15

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon