www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Šta je to što ljude chini ljudima ???
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 26, 2005 10:13 pm    Naslov poruke: Šta je to što ljude chini ljudima ??? Na vrh strane Na dno strane

Ponekad se pitam u sebi ...

Šta je to što mene čini čovekom ?

Da li je to svest?
jezik?
telo?
duša?
Bog?
taština?
strah?
Ili nešto drugo?

Želeo bih da čujem vaše mišljene o tome ....



_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 1:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je izvanredna tema Boky. Evo posle duzeg razmisljanja jos uvek ni sama nisam sigurna kako da odgovorim ali mislim da je ovo odgovor koji najbolje mogu da dam trenutno.

Mislim da vise stvari uticu na nase ponasanje, ili na to sto nas cini takvim kakvi smo.
Prvenstveno ja mislim da je DUSA upravo to sto cini coveka bogatim. BOG nam je dao zivot tj. dusu i dao nam je jos tezi zadatak a to je da odrzavamo nasu Dusu ili Duh cistim. Sta je telo bez duse? Nista, a Dusa bez tela je sve. Kao malena sam odgajena da verujem U Boga, i u postajanje DUSE, i zbog toga mislim da je DUSA, odgovor na ovo. Moje osobine, karakteristike raznorazne, individualnost, osecanja, ne poticu iz TELA, nego is DUSE.

Ali ista tako mogu reci da sta mene pravi covekom ili zenom ili sta vise, je STRAH. Ovaj strah koji osecam mene cini svesnijom svojih postupaka. Tera me da razmisljam kada nesto treba da pocinim ili kazem. Ovaj isti strah nije strah od stvari, osoba i tdk., vec je strah od Boga. Ja verujem da Bog moze da vidi sve, a posto sam vernik i verujem u Sledeci zivot duse, mislim da svaki moj postupak mora da bude primeran a ne jos veci greh.

Znaci DUSA, BOG I STRAH mene skoravaju i istovremeno moldiraju u osobu koja ja jesam. Mislim da nema drugog ili vaznijeg sto mene podsticava da budem bolja osoba svakodnevno. Wink
 
Jugović
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 43

Datum registracije: 16 Jan 2005
Poruke: 18475

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 6:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Slazem se potpuno sa Jovanom.

Dusa je ono sto cini coveka takvim sto jeste. Ne kazu ljudi uzalud da je neko dobrodusan. Telo svako dobije na drugi nacin i ono se menja cesto i retko se neko pamti po telu. Dosta licnosti se pamte po duhu, hrabrosti, mudrosti i pameti, i ja mislim da je to ono sto je vezano za ljudsko bice.

U ostalom mislim da svaki nedostatak nekih osobina isto utice na ljude, jer onda se stvaraju prepreke koje covek mora da prevazidje. Ako izadje kao pobednik iz tih situacija, onda je pravi covek, tako se bar kaze. A sta je izvor svega toga?? DUSA!!!

To je ono sto je u nama, ono sto izaziva sve lose a i sve dobro u nama, sto nas deli na dobre i lose ljude; ono sto nam daje snagu, sto nas hrabri, sto nam daje nadu a istovremeno ono sto ume da nas izbedaci, da nas stavi na dno i na pitanje da li zivot ima smisao.

Bog je Onaj sto nas stvorio, koji nam takodje daje snagu i veru, koji je tu kad nam je lose i kad nekad ne vidimo spas i mislim da On ima takodje uticaj na to da li je neko covek ili ne. Nevernici ce sada da kaze da je to cista glupost, ali ima dosta slucaja i primera, koji su dokazali da postoji neka veca sila, a bas ta zeli da nam je dusa cista i bezgresna.

Jezik? Hm, ima toliko raznih jezika da na kraju mozda i nije potreban da se ljudi razumu. Postoji nacin da se covek izrazi bez da prica (kao npr. nemi ljudi) i onda covek ne prica jezikom, vec dusom i eto opet stignemo do cinjenice da je dusa zaista ono sto coveka cini onome sto jeste....

Ovo je bar moje misljenje....
 
beGone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 44

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 10

macadonia.gif
PorukaPostavljena: Pet Maj 27, 2005 8:05 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

To jo sve lepo shto vi mislite, ali ne smete da zaboravite na ovo, da je chovek Brutalan i da je SVESTAN toga, zhivotno ubije da bi prezhivelo, na kraju pojede to shto ubije, to je opravdano, chovek ubije iz zabave (BOlesnici) To jo chovek, Najopasnija zhivotinja, zato shto mozhe napasti iz chista mira da ne kazhem "pederski"... Ovo su crne strane choveka. Ovo je samo jedan dokaz, nije bash neka gordost biti chovek!!!
 
norskbgd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2005
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Maj 30, 2005 5:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Odmalena nas uče da jurimo, da budemo ambiciozni. Uče nas da smo u stalnoj borbi, međutim, to je sve u suprotnosti s bićem čoveka. Čovek je prekretnica u procesu evolucije. U onom trenutku kada je stvoren čovek, kada je stvorena svest, počinje svesni odabir. Ali s tim što smo dobili svest, dobili smo takođe(nažalost) i prokletstvo, jer o svemu kalkulišemo, o svemu razmišljamo i o svemu dajemo svoj sud.

_________________
Nismo mi anđeli...
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2005 7:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dusa,definitivno.Ali danas je svaki covek sve manje zaista covek...vise ni roditelji ne uce decu pravim vrednostima...I iako je mozda nekad teze ispasti dobar,posten,biti covek uopste,to je jedino pravilno.

_________________
Crvenokosa lutalica
 
rosoner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 27 Feb 2005
Poruke: 5

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Maj 31, 2005 8:24 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ko je rekao da bilo sta cini ljude ljudima?

Jedan mudri filozof je rekao: Covek je samo most izmedju majmuna i natcoveka.

Mada ja bih rekao da je volja ta koja cini coveka. Ostalo je nevazno.
 
Mirjana_87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 03 Jun 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 5:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mogucnost da rasudjuju, iskazuju osecanja ma kakva ona bila, da razmisljaju na visokom nivou
 
lacucaracha
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 04 Jun 2005
Poruke: 6

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 10:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne svidja mi se ideja Jovane da odbacuje tijelo jer i tijelo je Bog stvorio, ne kao kaznu vec da bi sjedinio nesjedinjivo tj. duhovno sa zemljom. Hristos je primio tijelo
i obozio ga i bez tijela covjek nije potpun
 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Jun 05, 2005 3:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ljude ljudima cini ta "iluzorna mogucnost" da mogu da misle, da su oni zasebna kategorija medju zivotinjama, a u samoj sustini nema velike razlike...
 
lerellel
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 07 Jun 2005
Poruke: 7

germany.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 11:22 am    Naslov poruke: samokontrola Na vrh strane Na dno strane

Cao,
mislim da covek napreduje u etickom smislu ako je u stanju samoga sebe da kontrolise i po mogucnostima da vrednoneutralno oceni sopstveno stanje .boljega coveka pravi borba protiv samoga sebe
 
dellboy
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 03 Okt 2004
Poruke: 12

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Jun 07, 2005 7:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mane, jedino nas mane cine ljudima.

I zivotinje imaju dusu, telo, osecaju strah, ili bar tako izgleda.

Lepo kaze ona izreka: "Ljude cenimo zbog njihovih vrlina, a volimo ih zbog njihovih mana".
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Šta je to što ljude chini ljudima ??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  sledeća
Strana 1 od 7

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon