www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je....
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
bojana_ar
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 33

Datum registracije: 26 Mar 2005
Poruke: 13

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 09, 2005 7:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da li je ovo sto mi zapravo znamo,ustvari ispravno i ono sto je zaista istina koju treba da znamo?Aj sad provali sta sam htela reci...


_________________
Hip-hop rulles!!!
 
samricak
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Apr 2005
Poruke: 11

PorukaPostavljena: Čet Apr 14, 2005 9:51 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mudrost zahtjeva mnogo stvari...... i vjerujem da je genetika jako vazna stvar kada je o tome rjec...
 
norskbgd
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2005
Poruke: 61

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 29, 2005 9:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mudra osoba posmatra druge, ali posmatra sa mudrošću, ne sa neznanjem. Ako posmatraš s mudrošću, možeš mnogo naučiti. Ali ako posmatraš sa neznanjem, pronalaziš samo tuđe mane.

_________________
Nismo mi anđeli...
 
maestro071
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 64

Datum registracije: 04 Jun 2005
Poruke: 21

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 12:24 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

kad povedes magare i covjeka na put oko svijeta vjerovatno ce ovaj drugi
da sakupi malo vise mudrosti od ovoga prvog.
 
Mirjana_87
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 03 Jun 2005
Poruke: 10

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 04, 2005 4:57 pm    Naslov poruke: Znanje Na vrh strane Na dno strane

Znanje nije nikako ekvivalent mudrosti, vec starost nosi sa sobom mudrost.Samo pravo iskustvo :D
 
Maja S.
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 43

Datum registracije: 18 Jun 2005
Poruke: 1570

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Okt 13, 2005 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas naprotiv, ja mislim da znanje i mudrost nisu povezani i ne moraju da idu jedno uz drugo.
Mudrost je urodjena......i to ne moze biti svako. Mozda se znanjem samo vremenom nadogradi.

_________________
"Strast je zaludjenost nekom osobom, želja za nekim...Kada strast prodje na svetlo izlazi ljubav. Jer ljubav znači voleti nečije mane, dok STRAST voli vrline..."
 
mistik29
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 47

Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 7173
Mesto: Zagreb

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Okt 14, 2005 7:28 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

I ja mislim da je mudrost urođena... ali ponekad graniči s glupošću (šta je tu je). Potpuni neznalica može biti mudriji od čovjeka s mnogo godina škole. Što znači da se mudrost nikako ne stječe znanjem.

_________________
JoŠ PoSToJe iSTiNe KoJe VoLe BoLJeTi
 
ivaaaaaa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 11 Avg 2006
Poruke: 192

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 09, 2006 11:47 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mudros je urodjena..ali covek ne moze biti mudar ako se ne razvija,tj ako ne uci i koristi istu...
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 7:56 pm    Naslov poruke: Re: Da li je.... Na vrh strane Na dno strane

Yasmin je napisao/la sledeće:
.... svako znanje mudrost i koji su znaci mudrosti? Šta je potrebno da bi se bio mudar? Da li je mudrost genetika i urođena, ili je mudrost slična znanju, odnosno izgrađuje se obrazovnim putem? Da li iskustvo podrazumeva mudrost ili ne? Da li je mladost nemudra, a starost mudra? Da li na kraju mudar čovek prizna sebi da je nadasve glup? Šta mislite o tome?



Diskutovati o mudrosti je danas pomalo prozaicno.
Pre bi se reklo danas pamet...ali mislim da su mudrost i pamet suprotnosti.
Bicu toliko slobodna da vam pamet definisem,sa moje tacke gledista,kao znanje.
A mudrost kao vestinu koriscenja tog znanja.
Ali,svako znanje ne mora biti mudrost.
Krenimo od primera sa kojim se srecem svakog dana...oko sebe imam mnostvo ljudi koji neke stvari koje pogresno rade znaju,i opet nastavljaju da ih rade kao da im to ne skodi nimalo...sto bismo preveli:ni trunke mudrosti.
Da si mudar,ono sto ide lose iskoristices i podrediti svojim mogucnostima tako da ide tebi u korist,a ne tebi na zlo.
Jer se sve lose sto radimo moze ispraviti,samo ako imamo cime da shvatimo kako da to ispravimo.
Sta je potrebno da bi covek bio mudar?
Da bi covek bio mudar i umno sasvim istrosen,potreban je bol.
Prvi stepenik na kojem cemo pasti.
Mudrostima ne uce knjige ni reci velikih filozofa,oni su samo tu da ukazu na ono sto ljudi porazima uce.
Dakle,svaka knjiga i svaka rec filozofa je posledica nekog bola,neke patnje,nekog sivog perioda...
Da bi covek bio mudar potreban mu je dakle bol,da ga natera da razmislja o nesvakidasnjim stvarima,da se pomalo osami,da se zadubi nad sobom samim i nad drugim ljudima i situacijama...
Mislim da mudrost nije nasledna,vec da je individualna.
Nasledni moze biti jedino gen za usvajanje znanja,tj. da lakse ucite i shvatate,na jednog ili drugog roditelja,ali mudrost od coveka do coveka je posebna,i svako je na svoj nacin mudar,upravo jer je svaki covek drugacijeg mentalnog sklopa i svako drugacje definise mudrost pa samim tim i neko moze ziveti u ubedjenuju da je mudar(kao jedna moja drugarica),a i vise nego ocigledno je da to ubedjenje nema blage veze....
Iskustvo i mudrost mogu biti povezani ali i ne moraju.
Neko ce hiljadu puta pasti dok ne sazri iz zelene i male jabuke u veliku i crvenu a neko ce pasti jednom i procvetati u momentu.
Mladost nije nemudra,mladost je nezrela,zanesena,opijena.
U mladosti nema bas nesto preterano mudrosti jer tada uglavnom mislimo da ako sad ne udjemo,voz ce zauvek otici i zato smo vrlo nepromisljeni.
Ne mogu reci,mladost nije mudra ali isto tako ne mogu da kazem da je mladost suprotno od toga,nemudra.
Mladost je jednostavno zanos,kao sto vec rekoh,i da tu i ima mudrosti,ona retko dolazi do izrazaja jer sve drugo nad njom preovladava u tom cudnom dobu odrastanja.
Cini mi se da je starost vise mudra jer to misli da jeste,nego sto stvarno jeste mudra.
Takodje,mislim da stariji ljudi malo preteruju sa pricama kako oni :"Bolje znaju,jer,BOZE MOJ,oni su sve prosli,oni sve znaju,ja u tvoje godine vise nikad necu doci a ti u moje hoces,zato slusaj me,mene je zivot naucio"...
ma,covek se uci dok je ziv,starost je samo iskusnija i prozivljenija od mladosti i to je sve.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 8:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Da bi covek bio mudar potreban mu je dakle bol,da ga natera da razmislja o nesvakidasnjim stvarima,da se pomalo osami,da se zadubi nad sobom samim i nad drugim ljudima i situacijama...


Ako ljudi neshto ne zele da urade nishta ih na to ne moze podstici, a opet nasuprot toga ako velika zelja postoji nisu im potrebni posebni uzroci da bi ih podstakli na bilo sta.

Zanimljivo mishljenje da je bol u osnovi pokretac misli, ali nikako ne mogu da se slozim sa tim. U nekim filozofskim pravcima da, ali globalno gledano ne moze se samo on izolovati.

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 12, 2008 11:13 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro mozda sam malo filozofski pristupila temi,ali,to je moje misljenje.
Smile
I dalje mislim da mudrost potice od bola.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
♥ QueeN ♥
[°mama 3 anđela°]
<b>[°mama 3 anđela°]</b>





Datum registracije: 15 Feb 2008
Poruke: 15445
Mesto: ♥ Sakrivena u Njegovom Pogledu,Zarobljena u Njegovom Srcu,Zauvek u Njegovom Toplom Zagrljaju ♥

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Jun 30, 2008 10:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
Bas naprotiv, ja mislim da znanje i mudrost nisu povezani i ne moraju da idu jedno uz drugo.
Mudrost je urodjena......i to ne moze biti svako. Mozda se znanjem samo vremenom nadogradi.


Inteligencija je urođena, a mudrost se stiče kroz životno iskustvo. Mudar čovek obiluje osobinama poput razumnosti i snalažljivosti. Znanje nije ekvivalentno mudrsti. Toliko.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li je.... Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3  sledeća
Strana 2 od 3

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon