www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ogulin
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~
::  
Autor Poruka
OGULINAC
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 30

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Avg 27, 2006 4:17 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ogulin se nalazi u samom centru Hrvatske, na polovici puta između Zagreba i Rijeke, unutar turističkog područja Plitvičkih jezera (s istoka), šumovitog Gorskog kotara (sa zapada) i sjevernog Jadrana (s juga).
Površina grada sa 24 naselja: 542,32 km2
Nadmorska visina grada: 323 m
Zemljopisne koordinate:
zemljopisna širina: 450 15´ 59"
zemljopisna dužina: 150 13´ 44"

Ogulin je smješten u Karlovačkoj županiji, u podnožju planine Klek, a u njegovu podzemlju nalazi se ponor rijeke Dobre, koji žitelji ovoga kraja zovu "Đulin ponor"


Stanovništvo

Područje grada Ogulina prema posljednjem popisu iz 2001. godine ima 15.054 stanovnika, od čega 75.7 % Hrvata i 20.8 % Srba. Uže gradsko područje Ogulina ima 8.712 stanovnika.



Povijest
Ogulin je nastao oko utvrde koju je izgradila plemićka obitelj Frankopan krajem 15. stoljeću.
Jači razvoj počinje u 19. stoljeću kada je u njemu sjedište Modruške županije.





Slavni ljudi
Ivana Brlić-Mažuranić (Ogulin, 18. travnja 1874. - Zagreb, 21. rujna 1938.), hrvatska spisateljica.


Spomenici i znamenitosti
Đulin ponor
Frankopanski kaštel u Ogulinu


Obrazovanje
Osnovne škole
OŠ Ivane Brlić-Mažuranić
Prva Osnovna Škola

Radio Ogulin



_________________
MAČAK
 
pecaros
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 38

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 29, 2006 1:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Lijep grad, zivim u susjedstvu pa znam! www.ogulin.hr Very Happy
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Avg 29, 2006 1:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Bas sam malopre pregledala internet stranicu ovog gradica...Zaista puno lepih slika, puno detalja, puno kulturnog i umetnickog pa i sportskog zivota u njemu..zaista mesto za primer...narocito mi se svidjaju slike tj fotografije pejzaza i uopste priroda koja vas okruzuje..mesto koje svakako treba posetiti. kroz Hrvatsku sve cesce prolazim u zadnje vreme ali nekako mi nikad nije bilo usput cak ni da prodjem tuda...no, ima vremena zivot je predamnom Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
OGULINAC
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 50

Datum registracije: 03 Apr 2006
Poruke: 30

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 02, 2006 12:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Frankopanska kula u središtu Ogulina

_________________
MAČAK
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Znam za jedan grad ~ -> Ogulin Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon