www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

kasiopi-KRF
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Arhiva - Svet i putovanja ~
::  
Autor Poruka
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Avg 30, 2006 3:10 pm    Naslov poruke: kasiopi-KRF Na vrh strane Na dno strane

upravo sam uplatila za 12.09-pa ako je neko bio,molila bih utiske,savete,sta obici...unapred zahvalna..


_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
***Srna***
Chilly
Chilly





Datum registracije: 09 Apr 2006
Poruke: 13261

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 01, 2006 4:04 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Evo da se javim ja sa mojim utiscima! Bila sam na Krfu prošlog avgusta, ali sam bila smeštena u mestu Dassia. Posle par dana smo iznajmili auto i turistički vodič nam je rekao da u obilasku ostrva obavezno posetimo jedno mestašce - Kasiopi. Pošto je Krf inače malo ostrvo, vrlo lako smo našli Kasiopi i bili smo u šoku. Naspram naše Dassie, ovo mesto je izgledalo kao iz bajke. Prepuno, prepuno, prepuno je taverni, kafića i restorana, odličnih prodavnica. Bukvalno na svakom koraku možete sesti i popiti piće, kao i u restoranu naručiti mnogo ukusne morske plodove. Zatim, u ovom mestu se nalaze apartmani - tačnije takve vile i kuće od kojih može da te zaboli glava, a da cene i nisu tako visoke! Pošto smo tamo bili dva sata, od plaža nismo videli mnogo jer smo se zadržali u ,,centru,, Kasiopija odnosno njegove male, predivne luke i tamo ručali.

Moji utisci o Kasiopiju su mnogo jaki, tako da se nadam se da ćeš se i ti dobro provesti..
 
smecker
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 07 Sep 2006
Poruke: 3
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 07, 2006 11:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kassiopi jeste lep grad, ali se netreba zadrzati samo u njemu.
Ja sam bio prosle godine na Krfu i obisao sam ceo severni deo ostrva (za juzni deo nisam imao vremena) i za 9 dana provedenih tamo sam ispucao oko 500 slika!!!
Sta drugo da ti kazem!!!

Plaze u Kassiopima i nisu nesto posebno, ima jedna velika gradska plaza koja je sljunkovita i tu je ok. Ostale su uglavnom male uvalice sa stenovitim plazama,a ima i par malih koje su kamenite!
Obavezno iznajmi auto, jer bez njega neces nista videti od Krfa. Kao sto napisah, ja sam za 3 dana presao oko 350 km!
Obavezno obidji
1.grad Krf (staru i novu tvrdjavu, stari grad, ostrvo Vido, Srpsku kucu)
2.Sidare (kanal ljubavi)
3.Aquapark (kazu da je najveci u tom delu Evrope)
4.Ahilion palatu (mesto je kao iz bajke!!)
5.Muzeje (ako imas vremena)

Najbolje zezanje je (kako kazu) u Ipsosu, mada ni grad Krf nije los!

Ako je za vajdu, dosta je

Ako ti trebaju neke slike, trazi!!!
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 23, 2006 9:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E,vratih se...ja sam ispucala 1300 slika-strasno...obisla sam sve sto si napisao,samo nisam bila u staroj i novoj tvrdjavi...i zakasnili smo za muzeje,jer smo u Ahilion palati proveli 3sata,a na povratku svratili u Jumbo-robna kuca sa decijim stvarima.Evo par slicica za one koji bi voleli da vide Krf

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 25, 2006 10:38 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

skarlet slike nisu ubacene a bas bi volela da vidim divote krfa, ono sto si ti obisla.....
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 25, 2006 11:02 pm    Naslov poruke: krf Na vrh strane Na dno strane

plava grobnica-vido
sidari-kanal ljubavi
ahilion
akvapark

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
SKARLET2004
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 48

Datum registracije: 17 Avg 2004
Poruke: 323

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 25, 2006 11:34 pm    Naslov poruke: krf Na vrh strane Na dno strane

opet

_________________
dobro je kad u zivotu za nesto se boris
rukama stvoris
dobro je kad u zivotu nekoga volis
neko te voli
dobro je kad u zivotu neko te sluti
ti nekoga slutis
ali najbolje kad u zivotu
imas nekog s kim mozes ovako da sutis...
 
nenaantena
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 41

Datum registracije: 12 Dec 2005
Poruke: 2649
Mesto: tamo gde zivot traje ..............

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 27, 2006 11:40 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

extra slike, deluje mi mnogo lepo i definitivno ima sta da se vidi moracu da posjetim krf
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 23, 2007 11:59 pm    Naslov poruke: Letovanje Krf Na vrh strane Na dno strane

POsto nema teme o turizmu i letovanjima/zimovanjima tako da ne znam gde bi stavio ovu temu stavljam je ovde...

Interesuje me dal je neko biio na Krfu u kom mestu i kako je bilo kako to izgleda i kakvi su utisci....
I dal je neko cuo za Moritiku i dal je bio u njoj i kako vam se svidela Moraitika..
I koje plaze i mesta preporucujete kao nezaobilazna mesta prilikom posete Krfu....

edit by škorpijica: Tema 'Letovanje Krf' je spojena sa temom 'kasiopi-KRF' Wink

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Anđela
inso umjetnica
<b>inso umjetnica</b>



Godine: 39

Datum registracije: 18 Dec 2006
Poruke: 10293

blank.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 8:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane



krf je jedno od sedam jonskih ostrva. Zbog blage klime i velike vlažnosti poznat je po smaragdnim uvalama, kristalno čistom moru, luksuznim hotelima, lepim plažama okruženim zelenilom i nepreglednim brdima obraslim maslinjacima.
ostrvo je dobilo ime po nimfi korkira, k}erki reke assopos u koju se posejdon zaljubio, kidnapovao je i doveo na krf.
glavni grad ostrva je grad krf jedan od najlepših gradova u grčkoj, prepun zelenila, divnih trgova, uskih uličica u kojima preovlađuje venecijanska i engleska arhitektura, dobro sačuvane znamenitosti ranijih osvajača. Grad ima dve tvrđave, staru i novu, obe se nalaze u centralnom delu grada. Jedna od najposećenijih je svakako liston ulica, sa mnogobrojnim fenjerima, pruzice vam poseban ugodjaj u toku večernjih šetnji.




obavezno posjeti

ostrvo vido! turistički brodići polaze svakog punog sata iz male turističke luke u centru grada, a vraćaju se na pola sata sa vida! Na vidu možete videti mauzolej srpskih vojnika, a čarobna tišina na ostrvu i priče koje ste čuli u srpskoj kući o hrabrim srpskim vojnicima nateraće vas na duboko razmišljanje.
polasci su svakim danom od 9 do 21 .

srpska kuća nalazi se u gradu krfu i svakako je mesto koje ne smete propustiti! U muzeju možete videti istoriju i stradanje sroskog naroda u prvom svetskom ratu.
ulaz se ne plaća


paleokastrica
udaljena 25 km od grada, najstarije je naselje na ostrvu. Sa svojim predivnim plažama i kristalno čistim morem pružiće vam nezaboravan izlet. Na vrhu brda, gde se pruža predivan pogled na zaliv, nalazi se manastir zoodochou pigis. Sagrađen je 1228. Godine pre nego sto uđete u paleokastricu, preporučujemo vam da posetite mestašce lakones, oblast bella vista sa predivnim pogledom na paleokastricu i deo ostrva.

ali pored toga mesto za opustanje i odmaranje svih cula, je besprekorno. Najbolje je iznajmiti auto, ali jos bolja stvar motor-nemozete u autu doziveti toliko koliko mozete na motoru-najjeftinije prevozno sredstvo, ali pazljivo vozite.
kupjate se na pescanoj plazi a iznad vas ogromno uzvisenje koje se ravno penje iznad obale! Imate utisak da ce svakog trenutka da nesto padne, ali se to ne deesava!
i ja bih pohvalio paleokastricu, agios georgios, agios stefanos i jos mnogo usputnih plaza!
ali najupecatljiviji dozivljaj je kada se ide iz sidarija prema paleokastrici pa prelazite preko ogromne planine koje ih razdvajaju!
pogled je nezaboravan i prelep, pruža se pogled na sve plaže koje ste obišli!




 
kapljica
ULT_RAS-ov Anđelak
ULT_RAS-ov Anđelak



Godine: 40

Datum registracije: 17 Avg 2005
Poruke: 1985
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Feb 24, 2007 11:07 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Citat:
POsto nema teme o turizmu i letovanjima/zimovanjima tako da ne znam gde bi stavio ovu temu stavljam je ovde...

Interesuje me dal je neko biio na Krfu u kom mestu i kako je bilo kako to izgleda i kakvi su utisci....
I dal je neko cuo za Moritiku i dal je bio u njoj i kako vam se svidela Moraitika..
I koje plaze i mesta preporucujete kao nezaobilazna mesta prilikom posete Krfu....


Ja sam bila u Dassiji. Mesto i nije nista posebno. Za dobar provod uvece ipak vise mora da se uzda u ono "s kim si, a ne gde si". Plaza i nije tako losa. Pola mesta ima nikakvu, sljunkovitu i uzanu plazu, dook druga polovina pescanu i siroku. Ali...
Na Krf ne vredi ici ako nemas nameru iznajmiti kola tamo. Ja sam tako svaki dan isla u drugo mesto, na drugu plazu i obisla severni deo ostrva. Moraitika je u juznom delu (koji mene i nije specijalno interesovao - najlepse plaze su u severnom delu) tako da za nju stvarno ne znam nista. Ali svejedno gde bio, poenta letovanja na Krfu je bas u tom obilasku celog ostrva, pa ce na kraju ispasti da si i najmanje vremena proveo bas u tom mestu gde si odseo (kao ja npr. u Dassiji Wink ).

Nezaobilazna mesta...smecker je vec naveo kljucne stvari, ali evo i ja cu svoju listu...

- Glavni grad Krf, i danju i nocu (pod obavezno), sve ukljucujuci sa osrvom Vido i Plavom Grobnicom. Nocu je potpuno drugaciji dogadjaj i za izlaske mnogo bolje od "moje" Dassije, a hvala bogu nije daleko, svega 15tek km, tako da sam najveci broj veceri provela ovde...

- Njihov Aquapark u samom srcu ostrva...mada preporucujem da se na tobogane ide sa gumama, jer moja drugarica ostala bez 2 kupaca kostima Rolling Eyes

- Ne znam zasto ali meni je najlepsi utisak ostavila plaza Agios Stefanos. Sitan pesak, kao svila, bistra voda, postepeno zalazenje u dubinu, bez vrve i buke okolo, bez guzve...Prava atmosfera za odmaranje, leskarenje i uzivanje... Razz

- Kad se krene od Agios Stefanos, pa pre Sidarija, postoji mesto Peroulades koje se ne sme propustiti. Ovde sam videla najlepsi pogled za celo letovanje!!! Kafic (cini mi se da se zvao bas "Panorama") koji se nalazi uz samu ivicu stene, a pogled je...ne znam da opisem...ogromna provalija direktno ispod tebe, beskrajno plavo more, stene kao "odsecene"...jednostavno oduzima dah! Jos su napravili malu "terasicu" tako da se na tom mestu stoji u bukvalnom smislu iznad provalije! Posmatrati zalazak sunca sa ovog mesta je nesto to ostaje za ceo zivot.

- Canal d'Amour u Sidariju. Kazu da ko prodje ispod tog kanala sa svojom boljom polovinom zauvek ce ostati u vecnoj ljubavi (ili tako nesto)...U svakom slucaju, meni se nije ostvarilo, ali lepo je verovati, a svakako jos lepse plivati kroz kanal Very Happy

- Paleokastritsa je poznata po tome sto ima 6-7 uvalica i sto se na brdu iznad nje nalazi neki manastir iz 13 veka (al zaboravih po cemu je on poznat). Ali ako ne zbog manastira, treba se popeti gore zbog pogleda. Prelepo. Za jednu od stena koje se odatle vide kako izranjaju iz vode postoji legenda da je to brod koji se skamenio... Wink

- Kassiopi je po meni mesto lepo za oci, ali nista vise. Plaza je od sljunaka i kamenja i nikako mi se nije svidela mojim tabanima, ali zato vizuelno izgleda predivno.

- Guvija (koja je na 3-4km od Dassije) ima nesto bolji nocni zivot, pa sam nekoliko puta i tamo odlazila uvece, ali zato plaza koja na prvi pogled izgleda lepo, je u vodi muljevita i fuj Crying or Very sad

- Pod obavezno je i voznja brodicem do plaza do kojih se ne moze stici kolima. Nama je to agencija organizovala, ali postoje tamo lokalne agencije koje rade to. Pored tih divnih plaza odvedu te i do nekih pecina gde moras da zaronis da bi usao/izasao.

To je od prilike to... "ukratko" Wink

_________________

Kad suze govore, istina razvaljuje
I svaka rec me obori s nogu
To sto si varao, to bih ti oprostila
Al' sto si mene - to ne mogu!
 
rizmal
Lanin Sicilijanac
Lanin Sicilijanac



Godine: 40

Datum registracije: 27 Maj 2005
Poruke: 8742
Mesto: Beograd

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 26, 2007 12:20 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

da to za kola sam cuo da bez njih to nije to... e sad me interesuje e ti treba tj meni medjunarodna vozacka ili moze samo s nasom da se iznajme kola???
I naravno jos neko ako ima neke utiske ili je bio u moraitici... 8)

_________________

....tvoj i u dobru i u zlu....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Svet i putovanja ~ -> ~ Arhiva - Svet i putovanja ~ -> kasiopi-KRF Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon