www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Moj glas sa mikrofona
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Okt 27, 2007 8:02 pm    Naslov poruke: Moj glas sa mikrofona Na vrh strane Na dno strane

Ovo sam našao u "Mikijevom zabavniku" br. 1088 od 3. IX 1997.

Zašto moj glas preko mikrofona zvuči drugačije, kao da je tuđ?

Svako od nas se iznenadi kada prvi put čuje svoj glas preko mikrofona jer on zaista zvuči nepoznato, tuđe. Zašto je tako? Zato što mi dok govorimo, sebe "pogrešno" čujemo. Zabludu o boji, jačini i dubini glasa stvaramo sami.
Tonovi koji nastaju treperenjem glasnih žica u grkljanju mnogo jače odzvanjaju u našoj glavi, pa se takav zvuk prenosi i na bubne opne. On je obično dublji i prigušeniji. A kakav je u stvari? Onakav kakav ga čujemo preko mikrofona.
Kada razgovaramo sa nekim ili govorimo u mikrofon, naš glas prolazi kroz vazduh i čuje se samo zvuk koji nastaje treperenjem glasnih žica koje je oblikovao naš govorni aparat, dakle bez onih dubokih tonova koji odjekuju u našoj glavi. Naši sagovornici neće osetiti razliku između našeg glasa "uživo" i onog preko mikrofona jer nas oni baš tako čuju.



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
paja1911
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 35

Datum registracije: 14 Okt 2006
Poruke: 398

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Okt 28, 2007 1:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja sam cuo da ovi profesionalni pevaci,tj.operski,cuju sebe isto ko i drugi njih.To je extra.Inace ja umrem od smeha kad cuje svoj glas posle snimanja.Ama ni malo ne lici na ono sto ja cujem Very Happy

_________________
Zivot je lep,samo ga treba gledati sa prave strane
 
Johnny-Delija
Banovan!

Delija Sever - Forever
Delija Sever - Forever



Godine: 41

Datum registracije: 07 Nov 2006
Poruke: 3836
Mesto: Negde daleko,daleko od jedne Zloće iz sazveždja Vodolije,negde tamo gde me ta Zloća neće videti.

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 12:54 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako je sve ovo tačno,onda ja imam izuzetno bezveznu boju glasa,jer moj glas koji čujem na snimku sa diktafona na mom mobilnom telefonu ili kad gledam video-zapise na kojima ja govorim,zvuči,baš bezveze i mnooogo različito od glasa koji ja čujem dok govorim.Osećam se kao da imam glas deteta od 12 godina.

_________________
Fan of Maria Kirilenko

Bože,meni tako malo treba
Ispod ovog svetog neba.
Topla postelja
I njena oka dva...
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 1:09 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mene toliko iritira sopstveni glas preko zvucnika da ga momentalno gasim ili napustam prostoriju. Very Happy
Zato potpuno razumem ljude koji ne mogu da me slusaju. Mr. Green
 
telulu
Upućeni član
Upućeni član





Datum registracije: 01 Maj 2006
Poruke: 280

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Nov 15, 2007 1:45 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Mene toliko iritira sopstveni glas preko zvucnika da ga momentalno gasim ili napustam prostoriju. Very Happy
Zato potpuno razumem ljude koji ne mogu da me slusaju. Mr. Green


I ja se šokiram kad čujem sebe. Shocked Više ne dozvoljavam da me snimaju. Laughing

_________________
 
benjo_ze
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 21 Okt 2007
Poruke: 22

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 10, 2007 1:38 am    Naslov poruke: glas Na vrh strane Na dno strane

i moj glas je bas cudan preko mikrofona kao da to nisam ja Very Happy

_________________
Rad je stvorio covjeka,a nerad gospodina!!!!
 
Gertie
◊Poker Face◊
<b>◊Poker Face◊</b>



Godine: 37

Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 5281
Mesto: Neću da ti kažem, ćelavi!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 10:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ni ja ne volim svoj glas, bas mi je ruzan...

_________________
 
maLena_puLa
[.montenegrina.]
<b>[.montenegrina.]</b>



Godine: 30

Datum registracije: 22 Dec 2005
Poruke: 7118
Mesto: Dje Ibar bistro teče / Pula

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 10:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja volim svoj glas...jer se stalno snimam dok pjevam..i svi mi kažu da super pjevam..meni se baš sviđa..=)

_________________
Kakav smo mi to narod kad je gubav jedina riječ koja se rimuje sa ljubav ?
 
srpkinjica
~*+_pevačica_+*~
<b>~*+_pevačica_+*~</b>





Datum registracije: 10 Dec 2007
Poruke: 1391

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 21, 2007 11:02 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Embarassed Ne bih da ovo izgleda kao da se hvalim, ali meni glas dosta dobro zvuči preko mikrofona Embarassed ...potpuno isto kao i bez njega... Dobro, ja se pevanjem bavim od malena pa sam navikla. Sve u svemu, zadovoljna sam kada čujem snimak! Very Happy Cool
 
durlanac
.::=Vitez Ljubavi=::.
<b>.::=Vitez Ljubavi=::.</b>



Godine: 36

Datum registracije: 25 Nov 2006
Poruke: 3150
Mesto: Srbija do Tokia, Durlan do Kalchu!

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 3:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Paite ovako, sve zavisi od kvaliteta mikrofona. Kazes operski pevaci cuju svoj glas bash kako treba... oprema jbg. Isto tako kada pricham izgleda moj glas kao da imam 40 god mada je ionako dosta dubok, a kada pevam chuje se kako valja Wink

_________________
 
Alexns
Tinkerbell's pixie dust
<b>Tinkerbell's pixie dust</b>





Datum registracije: 10 Avg 2005
Poruke: 30635
Mesto: Movin' back to Wimbledon

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 4:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

jerotije je napisao/la sledeće:
Mene toliko iritira sopstveni glas preko zvucnika da ga momentalno gasim ili napustam prostoriju. Very Happy
Zato potpuno razumem ljude koji ne mogu da me slusaju. Mr. Green


Znam feeling Mr. Green Al prvi put sam to otkrio kad sam dobio nov monitor koji je imao mik na sebi...zaprepastio sam se kad sam cuo komentar "shta se 3pujesh da je drugaciji" Mr. Green

_________________
If ya can't
beat them
Eat them!
The tears of a clown make the whole world laugh.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 23, 2007 5:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja sam sebi zvucim nekad kao Pavarotti a nekad kao promukla zaba dubokog kreketa. Tako je, kako je... Mr. Green

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Jezik je produžetak misli, osećaja, znanja ~ -> Moj glas sa mikrofona Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon