www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li je Liga Šampiona loša za manje klubove/prvake?
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~
::  
Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 2:20 pm    Naslov poruke: Da li je Liga Šampiona loša za manje klubove/prvake? Na vrh strane Na dno strane

Da li je Liga Šampiona loša za manje klubove i samim time i za razvoj nogometa u manjim sredinama?

Sjećam se da se onih godina kad je počinjala Liga Šampiona u ovom novom sistemu bilo puno razgovora i mišljenja o tome koliko je ta nova Liga po mjerilima velikih i bogatih klubova a kontra onih manjih.

Ja mislim da to tako jest!

U ona vremena neki relativno manji klubovi mogli su daleko otići i čak biti i Prvaci Europe (zadnji primjeri bi bili Steaua ili Zvezda). Novi format su uglavnom podržavali veliki i bogati klubovi: Manchester United, AC Milan, Real, Barcelona, Bayern, Juventus... i od tad mali klubovi tj. prvaci iz manjih Europskih liga ne uspijevaju osvojiti titulu (Porto nije mali tim!). Titula je više manje rezervirana za velike i super bogate klubove.

Sjetimo se isto tako kako su jaki klubovi proizvodili jake igrače i jake nacionalne timove (kakve su repke nekad bile Bugarske, Rumunjske, Jugoslavije itd... a danas je to sve slabije).

Manjim je klubovima ostalo "utješno" natjecanje - Kup UEFE...



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 2:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ne verujem zasto bih liga sampiona bila losa za manje klubove .. takodje .. trebala bih prvo da definishesh rech " mali klub " .. recimo par od tih " malih klubova " ( Crvena Zvezda, Steaua )su osvojili tu famoznu Ligu Sampiona iako dolaze iz " malih liga " ... dakle to nema nikakve veze .. u pitanju je timska igra i u pitanju je naravno talenat igraca koji igraju na terenu

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 3:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro, hajde da promijenim rječnik. Mali su bogati a veliki su SUPER-bogati klubovi.

Ili da prevedem: SUPER-bogati su Manchester United, Chelsea, Real Madrid, Barcelona, Bayern itd. Najjači klubovi iz najvećih liga (Španjolska, Engleska, Italija, Njemačka, Francuska, Portugal...)

Klubovi iz manjih liga su svi ostali, tu uključujem i Zvezdu (dobro nije Zvezda baš mali klub, ali nije bogat kao ovi gore nego je radije ekomomski patuljak u usporedni s ManU ili Realom ili AC Milanom, Barcelonom...).

Otkako je Liga u ovom novom Formatu puno je teže osvojiti titulu manjim klubovima od ovih megalomanskih!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Pon Sep 04, 2006 4:17 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 3:09 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@aureliano ...
Kako kaze ona poslovica " Plati pa klati " .. dakle ne moze se sa timom bez talenata igrati protiv jednog Milana ili Barselone ili tako tih .. a zasto mislis da ti ostali klubovi imaju para .. upravo radi toga sto su im lige bolje .. pogledaj recimo italijansku ligu .. do zadnjeg kola se ne zna ko ce osvojiti titulu dok se u nasoj ligi to zna pre nego sto liga pocne ko ce biti glavni konkurent ..
Rezultat toga je veoma mali broj gledalaca na utakmicama a naravno .. sto manje gledalaca manje novca klub zaradi a sto manje novca .. manje para za " shirenje " tima ...

Evo ti jedan primer novca .. kako mislis da je Chelsea dosao dokle je dosao ... tako sto je jedan " siromasni " rus odlucio da kupi taj klub i onda posle nije gledao gde trosi pare .. samo je kupovao one koje je hteo ..
Ali .. pogledaj ko je osvojio ligu Sampiona .. Barselona ... dakle nije sve u novcu ... nego i u talentu .. ali kao sto reche nego veoma davno " novac vrti gde burgija nece " Wink

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ma čovječe pa ti koristiš iste argumente kao i ja. Pitanje ide uz srž sistema Lige Šampiona jer kroz ovakav sistem veliki klubovi mogu bolje koristiti svoje gotovo beskrajne monetarne resurse. Po prijašjnem sistemu su lakše mogli ispasti od raznih Zvezda, Steaua, Slavija, CSKA i sličnih. Igrao se manji broj utakmica a bio je i Kup sistem. Po starom sistemu Prvaci Europe su bivali i iz liga koje nisu toliko moćne.

Uz to samo još jedno da dodam. U staoj Jugi bio je jedan dobar sistem koji je štitio domaći nogomet. Naime, igrač je mogao u inozemstvo tek s navršenih 27. Zato raznorazni talenti kao Prosinečki, Mijatović, Stojković, Boban, Šuker itd te oni prije njih su ostajali u lokalnim klubovima i tako doprinosili kvaliteti klubova. Danas više nemaš te granice, mogu van kad požele. A s 27 još uvijek su imali dobrih godina pred sobom, jedino što su svoj dio dobrih godina odigrali "kod kuće" a što je bilo dobro za razvoj nogometa u našim manjim sredinama.

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...




Poslednja prepravka: aureliano datum Pon Sep 04, 2006 3:20 pm; ukupno izmenjena 1 put
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 3:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Razumem ja da imamo iste argumente .. ja samo iznosim svoje misljenje .. a sto sta je bilo pre .. pa .. to je proslost .. Wink

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 3:26 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U toj je prošlosti Zvezda mogla osvojiti tu titulu a ne i samo Zvezda. Danas o tome može samo sanjati jer i da stvori par dobrih igrača oni će van u roku keks! Ne možeš izgraditi dobar tim od lokalnih talenata jer ti pokupuju sve što valja a onda ideš i ti kupovat van ali jedino možeš kupiti/platiti škart od igrača koje ovi veliki klubovi neće ni da im griju klupu drugog tima...
No, hajde da vidimo što će drugi reći o temi... ti si rekao svoje a ja svoje...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
vladadu
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 06 Feb 2006
Poruke: 133
Mesto: MuNzE kOnZa

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 04, 2006 8:42 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nije...

_________________
ja sam gospodar sudbine...rodjen sam da bih uspeo,a ne da bih propao... SNAGA I CAST
 
batabg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 18 Apr 2005
Poruke: 55
Mesto: beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 08, 2006 1:49 pm    Naslov poruke: liga sampiona Na vrh strane Na dno strane

kako losa
pa valjda ovi slabiji timovi poput nas trebalo da dobiju neko iskustvo
kad igraju sa boljim i jacim

_________________
bata
 
Lane25
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 05 Jul 2006
Poruke: 145

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 2:40 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa sve zavisi....mislim tesko da mogu da ocekuju rezultat,u najboljem slucaju treba izbeci bruku,ali sa drugwe strane tu je novac,koji je malo upropastio fudbal i oko koga se sada sve vrti.
 
markan_bbb
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 37

Datum registracije: 02 Jul 2006
Poruke: 100

croatia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 11:30 pm    Naslov poruke: nas Na vrh strane Na dno strane

liga prvaka u ovom formatu je jako unaprijedila nogometnu igru... nogomet nikad nije igran ovako kao danas s tolko malo grešaka, gdje svaka pogreška znači izgubljenu utakmicu... loša je za male klubove koji nemaju novac, kao prvo da dovode vrhunske igrače, zatim da plaćaju vrhunske trenere... itd....
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 20, 2006 1:41 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nek mi netko naved manji klub koji je osvojio Ligu Sampiona u zadnjih par godina. Nije nijedan - Porgto nije manji klub...

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Sport - Opšte diskusije ~ -> ~ Arhiva - Sport - Opšte diskusije ~ -> Da li je Liga Šampiona loša za manje klubove/prvake? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon