www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Mali *.exe fajl |KAKO|
Strana prethodna  1, 2
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~
::  
Autor Poruka
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 27, 2007 3:50 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Informacija o imenu fajla i njegovoj lokaciji je pohranjena u redundantnom delu diska koji sluzi za indexiranje.
Na osnovu toga se i vracaju fajlovi,
Kada izbrishesh fajl ti samo u redundantnom delu obelezavash da su lokacije, na kojima je taj fajl, slobodne za manipulaciju.
Ista stvar je i kod Quick formata.
On samo upisuje kroz ceo indexer da su lokacije slobodne, ali ostavlja sve informacije o podacima koji su bili na lokacijama.
Upisuje samo da su lokacije slobodne za pisanje.
Programi koji vracaju podatke samo upisuju u index da su te lokacije opet aktivne, i to je to!
Ako pishesh po disku, nakon shto neshto izbrishesh, kad pokushash da vratish fajl mogu da se dese dve stvari.
Ako si upisivao u index fajla koji si brisao, fajl ne mozesh da vratish, iako podaci postoje i dalje na disku.
Postoje programi koji ne skeniraju samo index.
Oni mogu vratiti fajl, ali mi nece vratiti ime, privilegije itd.
Drugo, ako upishesh tamo gde se nalazi fajl, a index ostane netaknut, ili se vraca neispravan fajl, ili ce program javiti bad CRC fajla, i nece da vratiti...



_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 27, 2007 8:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Necemo dalje da offtopic-ujemo. Dosli smo do zakljucka da ipak fajl moze da bude manji od 4K ako se nalazi u nekom drugom FS ili ako za blokove vidi manje od 4K.
Ja sam programer malo se slabije razumem u hardver komp-a, ali nemogu reci da se ne razumem,samo sto mi je to malo slabija strana,
ali sto se tice elektronike i programiranja mogu napraviti sta god pozelis
(ne teleport Very Happy , ali razne brojace i merace, sisteme za automatizaciju proizvodnje mogu). Sto se tice programiranja mogu veoma zahtevne programe da odradim. Ja imam 17 godina ( u feb 18), a sa programiranjem i elektronikom sam se poceo baviti sa 13 godina.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 27, 2007 11:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovo je vishe vezano za software nego za hardware, no dobro... Wink

Uglvnom - Da!
U nekom FS-u je moguce...
Takodje je bitno i koliki je fajl kad se instrukcije raspakuju na memoriju, poshto je to znatno bitnije nego realna velichina, ili velichina na disku.
Ne znam da li si gledao one 64K demoe.
Kakvu samo 3D animaciju ljudi strpaju u 64K.
Ali to je 64 realne, a kad se raspakuje na memoriju dogura i do 20mega!

Lepo, ja sa pocheo da programiram u 3. osnovne, pa shta? Smile
Jedan drugar je prvi program napisao sa samo 7 godina...
Opet, upoznao sam choveka koji je komp prvi put video pre 4 godine, a jedan je od najboljih programera i DB-ovaca koje poznajem.
Ustvari, vishe je DB-ovac... Smile
Bitno je da radish.
Vidim da se snalazish i kapirash.
Samo radi, i sve ce biti kako treba... Wink

Da ne duljimo vishe... Smile
Pozz

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
kosta00
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 34

Datum registracije: 02 Jun 2006
Poruke: 243

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 12:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Video sam i sjajne su.
Da upravu si sto se tice memorije. Promenljive razlicitih tipova znaju da gutaju Ram memoriju, kao sto si verovatno primetio ljudi su napravili graficki engine kojim svojim kodovima i sa mnogo promenljivih uspeju da realizuju sliku, slika kao slika je ne stvarna nego je to delo koda koji je generise, zato uspevaju da stave u 64K dosta animacije, koji naravno vise opterecuje procesor i zauzima vise RAM-a.
Poz

P.S. Nista samo sam hteo da vidis da nisam neki pocetnik Very Happy
 
ex_deda
Banovan!

*28*
*28*





Datum registracije: 08 Okt 2006
Poruke: 7256

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 12:27 pm    Naslov poruke: Re: Mali *.exe fajl |KAKO| Na vrh strane Na dno strane

Azazelo je napisao/la sledeće:
Imam ... problem ,treba da napravim mali exe fajl da bude shto manji
A ucio sam do sad Visual Basic .NET tako da ... Embarassed
E sad ako neko zna kako da napravim shto manji exe fajl i sa kojim jezikom
......
Konkretno mi treba da izvrshi par linija koda ,neshto slicno "RUN" prozoru u windows-u ,samo iz konzole

Hvala unapred


Postoje programi koji mogu da smanje .exe failove i ravnaju program kao da je u originalu. Tvoj problem (je sa .NET) taj exe verovatno nece da radi na svakom kompjuteru i ako je windows?
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 28, 2007 2:01 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sa .NET je uvek problem! Very Happy

Najbolje je shto sa njim moze da dobije jako mali fajl, u C#-u su .exe manji nego VC++, ali tu je i framework koji je poprilichno tezak! Smile

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Azazelo
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 30 Sep 2005
Poruke: 75

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Dec 13, 2007 12:00 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nisam ocekivao da ce se toliko produbiti tema inace

prebacio sam se sa vb.net-a na realbasic i odlicn je nisi zavisan o platformi niti o dodatnim instalacijama kao shto je .net samo ono shto ti stvarno treba a velicina je prihvatljiva od 2Mb pa nadalje...


@ex_deda:
Citat: Tvoj problem (je sa .NET) taj exe verovatno nece da radi na svakom kompjuteru i ako je windows?
-----
Nisam imao probleam uvek sam uz svoju aplikaciju dodavao instalaciju "dotnetframework"-a u kojoj je bio pisan i uslucaju da nje nema na tom pc prvo bi se ona instalirala i trazila restart pc a zatim instalirala moj program (naravno ovo je znacilo da moja instalacija je uvek bila program + 30mb) ako si to teo da pitash.
 
1337
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 26 Apr 2009
Poruke: 12
Mesto: bg

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 27, 2009 12:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa programski jezik zavisi, kakav program hoces praviti...
Skoro za svaki prog. jezik postoji .exe compiler!

_________________
.:: don't learn to hack, hack to learn! ::.
.:: Unfortunately, no one can be told what the Matrix is. You have to see it for yourself ::.
.:: What is "real"? How do you define "real"? ::.
.:: I hack for glory! ::.
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 27, 2009 4:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

1337 je napisao/la sledeće:
Pa programski jezik zavisi, kakav program hoces praviti...
Skoro za svaki prog. jezik postoji .exe compiler!


Ajd molim te mi definisi .exe kompajler? Kompajler prevodi izvorni kod (onaj razumljiv programeru) na masinski kod - najprostije recheno.

Sto se velicine programa tice, najbolji nacin za smanjenje programa jeste optimizacija koda. Sad opet sa druge strane zavisi za sta pravite program, pa onda u odnosu na to birate alat (programski jezik) kojim cete to najefikasnije uraditi ... itd...

Inace samo uzeto .exe fajl i smanjiti bez gubitka informacija - jako tesko.
 
Vaxter
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 39

Datum registracije: 27 Sep 2004
Poruke: 605
Mesto: Šimanovci

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 27, 2009 11:49 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Kompajler prevodi jedan kod u drugi.
Ne mora da znachi da prevodi programski kod jednog jezika u mashinski.
Moze da prevodi, npr, c u c++ ili shta vec.
Bitno je samo dobro napraviti leksichki analizator samog kompajlera, i sve moze da se prevede u sve.
Bitan je i izbor jezika, i izbor kompajlera za odredjeni jezik.
Ne rade svi kompajleri optimizaciju mashinskog koda na isti nachin.
Npr, regosled samog dohvatanja promenljivih i i funkcija sa registra ne mora biti isti na dva razlichita kompajlera jednog istog jezika.
Primer moze lepo biti kompajliranje c programa sa gcc-om i g++-om.
Konachno, pomenuti EXE kompajler.
To bi kao trebalo da predstavlja kompajler koji osnovni kod u nekom jeziju pretvara u masinski kod optimizovan za pokretanje pod windows-om.
I ne, nema svaki jezik ovo... Smile
Neki imaju i po nekoliko, a neki nemaju ni jedan!
Jeste teshko samo smanjiti exe fajl, ali nije nemoguce.
Postoje exe kompresori koji vrshe optimizaciju samogmasinskog koda.
|Pogotovo su primenljivi na programe kompajlirane sa ms-ovima C++ kompajlerom za Visual Studio 6.

_________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse
 
Mr. Bond
IntruderSRB™
<b>IntruderSRB™</b>



Godine: 34

Datum registracije: 04 Apr 2005
Poruke: 2904
Mesto: Beograd - Novi Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 28, 2009 9:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Sto se MS-ovog kompajlera u VS-u tiche on uvek ima neke svoje peripetije koje nema nijedan drugi :S Po meni najbolji (ako vec moram da istichem neki) kompajler za C je gcc.

Vaxter ne bih se slozio sa tobom oko .exe kompajlera. Kompajler uvek prevodi kod u masinski (ili jednostavno nizi programski jezik). Linker je taj koji radi zavrsnu obradu povezivanja objekata u jedan fajl.

Sto se konkretno C-a i C++ tiche oni jos imaju i pretprocesor koji radi dodatno sredjivanje i preradu pisanog koda (mislim da ga neki drugi nemaju).

Dakle, .exe fajl nije krajnji rezultat kompajlera! Samo sto neki IDE-ovi imaju u jednom paketu, dakle samim tim sto se uradi kompajliranje, i linkovanje, dok drugi to rade zasebno (kao npr. VS). Al kompajler ne moze davati .exe fajl.
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Programiranje ~ -> Mali *.exe fajl |KAKO| Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2
Strana 2 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon