www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li pričati o bivšim vezama?
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~
::  
Autor Poruka
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 24, 2010 11:10 pm    Naslov poruke: Da li pričati o bivšim vezama? Na vrh strane Na dno strane

Gotovo nesvjesno, ili protiv naše volje, pobjegne nam pitanje o njegovim/njezinim bivšim vezama. Isto tako, i oni nama povremeno postave takva pitanja. Kako se postaviti u takvim situacijama, šta odgovoriti i s koliko detalja?

Ključ je očito u tome da se pronađe prava mjera u detaljnosti odgovora! Naravno, ako neprestano izbjegavamo odgovoriti na pitanja, to će pobuditi sumnju u našu iskrenost. Naši će partneri pomisliti da nam ne mogu vjerovati kad ne možemo odgovoriti iskreno čak ni na takva pitanja o prošlosti.

Volim te kao nikoga prije

S druge strane, ako odgovorimo s previše detalja, dovodimo se u opasnost da partner požali što nas je uopšte nešto pitao. Neće biti dobro ako sazna stvari koje bi bilo bolje ostaviti zakopane duboko u prošlosti.

Zato je najbolje odgovoriti iskreno, prikazati prošlost onako kako je vidimo i kako je se sjećamo – ali ne kopati preduboko, ne ići u detalje! I naravno, treba izbjeći zamku uspoređivanja sadašnje veze s prošlima.

Ako baš moramo napraviti nekakvu usporedbu, neka ona bude usmjerena afirmativno prema sadašnjoj vezi. Lijepo je čuti "nikad nisam bio tako sretan/sretna u prošloj vezi kao što sam sada s tobom" – ali nije lijepo ako kažemo da nas je bivši partner doduše varao, ali je recimo "seks s njim bio puno bolji". Budite iskreni u odgovorima, ali umjereni u detaljima!

Ljubav treba iskrenost i povjerenje

Sad kad smo pretresli onaj "naš" dio odgovornosti, sad kad znamo da je za prošlost često bolje da ostane iza nas (odnosno da joj tek povremeno dozvolimo da malo pomoli nos i pojavi se u sadašnjosti), razmislimo malo o našim novim partnerima. Kako se postaviti prema njima i njihovoj radoznalosti?

Šta ako je taj naš novi partner previše radoznao, šta ako nikako ne može odustati od kopanja po našoj prošlosti? Neprestano nas nešto zapitkuje, stalno traži da uspoređujemo novu i staru vezu?

Obično se takva potreba javlja kod nesigurnijih osoba. Ako je to slučaj s vašim partnerom, pomozite mu da se opusti uz vas i prestane se bojati – ali mu ne dajte da do besvijesti kopa pa vašoj prošlosti.

Rekli smo već da je na pitanja najbolje odgovoriti iskreno i bez sakrivanja nezgodnih činjenica, ali ipak uz osjećaj za mjeru i bez inzistiranja na detaljima. Vaš partner ima pravo pitati vas što god želi, ali i vi imate pravo ne odgovoriti na određena pitanja ako se odnose na stvari o kojima radije (još) ne bi htjeli govoriti.

Ako vam se neko pitanje ne svidi ili vam se učini previše indiskretno, zamolite partnera za razumijevanje. Recite mu da u ovom trenutku ne želite pričati o toj temi. Naglasite da ne skrivate od njega ništa ružno, da mu ne želite lagati, ali da su vam ta tema ili ta razina detalja previše u ovom trenutku. Radije ne bi pričali o njima.

Na kraju krajeva, slobodno recite ako smatrate da biste takvim razgovorima u sadašnju vezu unijeli negativnu energiju iz prošlosti. To sigurno ne želite ni vi, niti vaš partner/partnerica.

Pričajte više kad se veza ustabili

Detalje naročito izbjegavajte na početku veze, dok još niste stvorili čvrstu povezanost s novim partnerom. Bit će vremena za eventualna detaljna prepričavanja kasnije, kad vaša veza uđe u zreliju fazu!
Na početku nove ljubavi vas se dvoje još ne poznajete dobro. Još uvijek možda ne možete ispravno procijeniti njegove reakcije. Ne znate kako će reagirati na vaše uspomene i pojedine detalje iz vaše prošlosti.

Izbjegavajte zato škakljive pojedinosti!

Jednom kad se dovoljno upoznate, kad steknete uzajamno povjerenje i kad vas ljubav čvršće poveže, tek tada možete ispričati detalje koji ga zanimaju ili ih vi baš silno želite podijeliti s nekim.No, u toj fazi vam prošlost neće više biti tako važna, i sumnjamo da ćete imati potrebu pričati o njoj.

Zapamtite: o čemu god da pričate sa svojim novim partnerom, neka vam cilj bude postizanje većeg osjećaja bliskosti i povjerenja s njim. Neka zato i priče o prošlosti budu usmjereni prema tom cilju. Nastojte da vaši odgovori postignu da se partner osjeti sigurno i voljeno, a ne da mu nerazumno ispričanim detaljima srušite samopouzdanje i udaljite ga od sebe!

Na kraju krajeva, prošlost je važna samo onoliko koliko joj važnosti damo. Što je bilo – bilo je, zaboravite na to i krenite dalje!



_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 24, 2010 11:16 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Došlo je vrijeme da progovorimo koju i o jednoj vrlo škakljivoj i potencijalno nezgodnoj temi: treba li i koliko uopće na početku nove veze pričati o prošlim vezama?

Svi smo to prošli i svi znamo o čemu se radi: upoznali smo nekog, počnemo izlaziti s njim, polako ga upoznajemo, svakog dana osjećamo se bliži... A onda nam odjednom izleti nekoliko nesmotrenih riječi o nekoj prošloj vezi, i evo problema!

Ili vam je možda poznata ovakva situacija? Sjedimo jedno pored drugog, nježno šapućemo i gugućemo o svemu i svačemu, kad naša nova ljubav iznenada ispali pitanje: koliko si ih imala prije mene, ili kakva ti je bila bivša djevojka, ili nešto u tom stilu... I što sada reći?


LJUBAV JE SAMO ZA DVOJE

Na početku veze prirodno je da novog partnera uspoređujemo s onima iz prošlosti. Tražimo sličnosti s prethodnim vezama, dijelom stoga jer nastojimo shvatiti njegove postupke uspoređujući ga s ljudima koje smo u prošlosti bolje upoznali, a dijelom i zato što želimo izbjeći pogreške koje smo napravili u davno propalim vezama.

Sve je to je potpuno normalno. Ljudski je da smo nesigurni kad se nalazimo u nepoznatoj situaciji, a najbolje se osjećamo onda kad nam se čini da vladamo situacijom i da točno znamo kako se ona razvija. Zato novog partnera i novu vezu pokušavamo ukalupiti u obrasce koje smo ranije naučili. Ako ga uspijemo usporediti i povezati s nekim drugim, po prilici ćemo znati kako se postaviti prema njemu i kakve reakcije možemo od njega očekivati: ali ako ga ne možemo usporediti baš s nikim, kako da se onda ponašamo i što da očekujemo?

To "ukalupljivanje" normalna je ljudska reakcija. Ali – naravno da dolazimo do jednog "ali" – to ne znači da te usporedbe moramo i smijemo iznositi na glas i prepričavati ih novom partneru. Možda su on ili ona doista jako slični nekoj našoj bivšoj ljubavi – ali to im ne moramo stavljati na nos! Oni sigurno ne žele slušati o tome.

Jednako kao i mi, tako se i naši partneri žele osjećati posebni, jedni i jedini. Neprestanim usporedbama u stilu "stvarno nevjerojatno ličiš na moju bivšu curu" ili "lijepo mi je u krevetu s tobom, podjednako kao što mi je bilo i s bivšim" zasigurno nećemo postići atmosferu prisnosti i intimnosti.

Da bi se u društvu s partnerom osjećali ugodno i blisko, moramo stvoriti svijet samo za sebe; ali to nećemo postići ako neprestano prizivamo nekog trećeg, pa makar samo kroz riječi i kroz stare uspomene.

STARE VEZE I STARE LJUBAVNE RANE NEKA OSTANU U PROŠLOSTI

A što ako smo upravo izašli iz neke vrlo ružne veze, takve u kojoj smo ostali povrijeđeni i razočarani? Tipične su takve situacije razvod, veza obilježena nasiljem ili veza koja je završila saznanjem o partnerovoj nevjeri.


Emocije su još jake, rane svježe, ljuti smo i žudimo za osvetom kad se prisjetimo razočaranja koja smo doživjeli.

Ali naši novi partneri nisu krivi za ono što smo proživjeli u prošlosti! Njihov zadatak nije da nas tješe ili da nam posluže samo kako bi lakše preboljeli bivše veze. Ako neprestano izvlačimo ružne slike i emocije iz prošlosti, time ne postižemo ništa konstruktivno, ali opterećujemo sadašnju vezu. Kakva je korist od toga? Nikakva, naravno! Bivši su nas partneri povrijedili i upropastili nam jednu vezu – najgore što možemo napraviti je da im dozvolimo da nam upropaste i ovu!


Da, ružno je i nemoralno ako su vas bivši suprug ili supruga prevarili. Ali nemojte svoju ogorčenost neprestano izvlačiti na površinu, nemojte stalno iznova o tome govoriti novom partneru. On ima jednako pravo na lijepu vezu kakvo ste nekada dali bivšim partnerima – i zato se potrudite ne opterećivati sadašnjost ružnim stvarima iz prošlosti!

POKAŽITE ONOM KOGA VOLITE DA VAM JE POSEBAN

Prošlost mora ostati iza nas. Danas je novi dan, i vrijedi živjeti samo za njega ili planirati za sutra – ono što je bilo jučer neka i ostane tamo!

Jedna od muškarcima posebno bolnih tema su prijašnja seksualna iskustva njihovih partnerica. Naravno da svaki muškarac shvaća da svojoj djevojci vjerojatno neće biti baš prvi, posebno ako su započeli vezu u njezinim dvadesetim godinama ili još kasnije.

Očekivati da će djevojka sto godina čekati svojeg princa ipak je malo previše! Ali s druge strane, ni jedan muškarac doista ne želi čuti o tome koliko je ona partnera imala i kako joj je s njima bilo.

Nešto se bolje s prošlosti svojih izabranika nose žene, ali ni one ne žele slušati detaljan opis svega onoga što su nekad davno radili s bivšim djevojkama. Ako su nešto usput naučili, super! – ali nemojte molim vas daviti sa slikovitim opisima.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
gkukolj
-tončica-palončica-
<b>-tončica-palončica-</b>





Datum registracije: 09 Dec 2009
Poruke: 39085

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 25, 2010 11:08 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ovaj bi tekst zaista trebali da pročitaju svi, i oni koji su sve to već prošli, a tek i posebno oni koji su mladi i ne znaju još za sve opasnosti prelaska iz jedne veze u drugu. Korisno za znati a i početi praktikovati i upamtiti, da se kasnije ne bi kajali. Vjerujte, sve je ovo poprilično tačno, samo od vas zavisi sve, koliko ste sposobni i lukavi (ne u onom lošem kontekstu, već, prije bi se reko, mudri), a mnogi mladi ljudi to ipak nisu, kasnije će shvatiti koliko grešaka mogu napraviti i koliko im se to može razbiti o glavu.

_________________
Došla je i otišla.
Neću je ponovo vidjeti sa one strane groba.
Moj život je samo moj.
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 26, 2010 12:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne treba pricati o bivsim vezama niti ispitivati.

Ne pricam o bivsim vezama.

Sta je bilo, bilo je.

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Čet Jun 03, 2010 9:58 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne treba u smislu da se bivsi/a spominje svakih 5 minuta ali treba da se zna kakva je bila veza, jer tako mozemo da saznamo sta nasem partneru smeta, a i u sustini kakav je?

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Makro
Sudbina Pravi Greske
<b>Sudbina Pravi Greske</b>





Datum registracije: 01 Jul 2005
Poruke: 2090
Mesto: P!zd!land

australia.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 04, 2010 2:35 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

*Mayche* je napisao/la sledeće:
....ali treba da se zna kakva je bila veza, jer tako mozemo da saznamo sta nasem partneru smeta, a i u sustini kakav je?


Uopste se ne slazem s time. Osoba se upozna kroz vreme i prepoznaju se dobre i lose osobine. Nije to kafa da se servira na tacni Very Happy Wink

_________________
Na pesku smo se videli, još ni gaće nismo imali.
Upi’kila si se na dodir moj, od tog trenutka ja sam samo tvoj!
_________________________________________
"Ko Crkvi Daje, Bogu Pozajmljuje, A Bog Nikom Duzan Ne Ostaje!"
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pet Jun 04, 2010 8:15 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa dobro, to je tvoje misljenje...meni je ipak drago sto znam tu proslost svog decka, a i sto on zna moju, veoma se drugacije onda mozes postaviti u vezi.

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 05, 2010 1:04 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mayche, otkud znas da je to sto ti je on rekao istina?

Sto se mene tice, moze da mi prica ako hoce, a i ne mora ako nece. Svejedno joj necu verovati. Razz

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sub Jun 05, 2010 1:26 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa kad bi ulazila u vezu gde mislim da laze, onda bi razmislila dal bi uopste usla u tu vezu. A naravno, uvek imaju 2 strane 1 price. Al kad dobro skontas, zasto bi on meni, novoj devojci, lagao o vezi sa bivsom devojkom? Sta on dobija sa time?

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
jerotije
rank
<b>rank</b>



Godine: 41

Datum registracije: 13 Mar 2005
Poruke: 5676

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 07, 2010 1:31 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Otkud znam, mozda hoce da ti se prikaze u boljem svetlu, mozda neke stvari hoce da sacuva samo za sebe, mozda je jos uvek voli, a ne zeli da ti to prizna... Postoji jos 1000 razloga zasto bi slagao, a vrlo malo onih zbog kojih bi ti rekao istinu. Wink

_________________
Inside my heart is breaking
My make-up may be flaking
But my smile still stays on...
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Sre Jul 07, 2010 3:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dobro, necemo sad komentarisati moju vezu. Meni je licno ok da se prica o bivsima, lagao ne lagao...

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
*Mayche*
.:Lust Stained Despair:.
<b>.:Lust Stained Despair:.</b>



Godine: 38

Datum registracije: 17 Dec 2007
Poruke: 13168
Mesto: Zvezdica na nebu

demrepcongo.gif
PorukaPostavljena: Pon Avg 30, 2010 6:54 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Deset stvari koje on ne bi trebao znati o vašem bivšem!


Istina nije uvijek najbolja opcija. Ona ostavlja velike posljedice ,često negativne.

Tu su 10 stvari koje vaš dečko ne bi trebao ćuti o vašem bivšem dečku iz vaših usta:

1) Nikad ne recite:“ Svi su ga voljeli i cijenili“! Svaki muškarac volida njegova drga o njemu ima mišljenje kao o najboljem čovjeku na svijetu,a tako da veliko hvaljenje bivšeg nije dobrodošlo!
2) Nikad ne recite“ On je dobro zarađivao“. Pogotovo ako vaš dečko ima lošiju poziciju na poslu i manje zarađuje nego vaš bivši. To će ga poniziti i osjćat će se manje vrijednim.
3) Nikad ne recite "On mi je slomio srce“. Vaš sadašnji izabranik bi mogao pomisliti da još uvijek patite zbog bivšeg, a to naravno ne želite.
4) Nikad ne recite kako je vaš bivši super ili sretan, odnosno on nikako ne treba znati da ste se sreli s njim ili ne daj Bože čuli preko telefona.
5) Ako se zadesite a nekom mjestu gdje ste izlazili sa bivšim dečkom, nikada to ne recite pred sadašnjim. Bit će mu krivo i nikada više neće poželjeti da dođe na to mjesto.
6) Ne recite nikad „On mi je ovo kupio“, u slučaju da on vas pita gdje ste kupili nešto, nakit, majicu i sl. Pomislit će da to nosite jer vam je drago zbog bivšeg!
7) Nikad ne recite :“on i ja smo planirali da....“.To je totalni promašaj!
8) Ne recite nikada da vamje bivši bio zabavan i da vas je nasmijavao do suza! Vaš dečko će pomisliti da nije dovoljnio dobar u tome i osjećat će se ugroženo.
9) Ne recite nikada da se zbog vas vaš bivši potukao s nekim. Vaš dečko će misliti da smatrate da je vaš bivši vaš heroj i danas!
10) Niakd ne recite da vam je s bivšim bilo dobro ili loše u krevetu. Vaša intima je samo vaša,a vaš novi dečko je sasvim nova priča!


{Ljepota}

_________________
*"...~ I hear it all the time...the sound of missing you ~..."*
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ NJIHOVA soba ~ -> Da li pričati o bivšim vezama? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon