www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Jugoslovensko - Italijanski rat 1972
Strana 1, 2  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~
::  
Autor Poruka
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 10, 2006 10:35 pm    Naslov poruke: Jugoslovensko - Italijanski rat 1972 Na vrh strane Na dno strane

Jedan stariji kolega nam je pricao da je ucestvovao u tom ratu, tj. bio je stacioniran negde u Istri. Naime, Italijani su hteli da povrate nazad zonu A, pa se umesala i sesta americka krstarica itd.

Zna li neko nesto vise o tome?



_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
Konjanik
Ludi Bosanac
<b>Ludi Bosanac</b>



Godine: 44

Datum registracije: 29 Avg 2006
Poruke: 24027
Mesto: Na žalost, Velenje

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 11, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Re: Jugoslovensko - Italijanski rat 1972 Na vrh strane Na dno strane

coco_bill je napisao/la sledeće:
Jedan stariji kolega nam je pricao da je ucestvovao u tom ratu, tj. bio je stacioniran negde u Istri. Naime, Italijani su hteli da povrate nazad zonu A, pa se umesala i sesta americka krstarica itd.

Zna li neko nesto vise o tome?


Ko god da ti je pričao, dobro te navuk'o, nikakvog rata tu nije bilo. Jedino stalno prepucavanja (usmena) graničara.

O teome jedan vic:
Na Jugoslovensko-Italijanskoj granici dolazi da služi armiju Srbin. Pa kako več beše red, da se prepucavaju, naši njima, ovi nama i tako dalje, Srbin samo čuti. Veli mu jedan:"Pa što i ti ne psuješ, kao svi mi?" Kaže:"Neznam ja k'o vi?" Pa psuj po svome, nema veze!"
I Srbin če: "Ej 'Talijani, mamu vam bugarsku ++bem!"

_________________
Kako bolan nema Bosne, a Neretva huči, kako bolan nema Bosne a Miljacka teče, kako bolan nema Bosne a Sana ide.
Ti misliš da ona ne ide, ali sagni se hajvanu, pogledaj, ide Sana, ide Sava, ide Drina, ide Vrbas, ide Bosna, ide Ukrina, ide Lašva.
 
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Pet Sep 15, 2006 9:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Dok sam bio klinjo imali smo kucicu u Umagu (vrlo blizu Italiji) i znali bi moji da je tad takvog rata bilo ali - nije!

_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
Charmed
Malo ~ mače ~
Malo ~ mače ~





Datum registracije: 03 Avg 2004
Poruke: 14625
Mesto: Nije bitno ko je odakle bitno je ko je kakav covek

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Sep 16, 2006 7:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja ovo sad prvi put cujem,mozda je bilo nekog koskanja :-k uostalom tek godinu dana posle sam rodjena 8)

_________________
Pre nego sto se dodje do brzopletog zakljucka i pre nego sto se pocne misliti lose, Gledaj sa paznjom detalje, vrlo cesto situacija nije onakva kako izgleda nama na prvi pogled!!!!
 
Bajadk
Odomaćeni član
Odomaćeni član



Godine: 49

Datum registracije: 08 Mar 2004
Poruke: 1077
Mesto: Podgorica - Danmark

montenegro.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 12:21 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nije bilo rata, ali je bilo koskanje oko granica. Ono usmeno valjda. I pitanje gtanica SFRJ i Italije rijeseno je nedje oko 1972 ili 1974. Tada je mislim (ali nisam sihuran i Trst zvanicno posta talijanski grad.
Ima cak i jedan talijanski film na tu temu, ali se ne mogu sjetit kako se zove.

_________________
E da mi je, da mi je
 
Reponja
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 38

Datum registracije: 13 Avg 2005
Poruke: 335
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 12:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Znam da je 50-ih bilo napeto tamo i da je moj deda pozvan u vojsku, jer je Trst vracen Italiji. Pre toga je bio pod okupacijom JNA.

_________________
Milo moje, mimo tvoje volje
sve nas ceka pet asova ka dolje!
 
coco_bill
Zli carobnjak-lingvista
Zli carobnjak-lingvista



Godine: 43

Datum registracije: 22 Mar 2006
Poruke: 33433
Mesto: Novi Sad

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 9:44 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

U zonu A su spadale opstine Buje
, Piran, Koper i Izola [SLO]. Zona B [od Trsta do Monfalkonea] je 1954 predata Italiji jer su se Italijani masovno selili iz A u B. Time je prestala da postoji "Slobodna teritorija Trsta".

A i ovo sto sam spomenuo je bilo koshkanje. Kaze kolega da su ljudi plakali kad je vojska odlazila.

_________________

ı¤¤¤¤¤¤¤¤ı••••••••••••ı
 
MIKYE1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 46

Datum registracije: 25 Mar 2006
Poruke: 125

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Sep 27, 2006 12:51 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zona A Jugoslaviji pola zone B Italiji!
 
Abramovicnebojsa 22
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 18 Sep 2006
Poruke: 46

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Okt 23, 2006 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Italijani su hteli da povrate nazad zonu A, pa se umesala i sesta americka krstarica itd.
 
Бојан
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 21 Nov 2006
Poruke: 40
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Nov 27, 2006 10:50 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Мало познајем ситуацију у Италији па могу да кажем... Италијани су све до деведесетих имали јединице (у војсци) које су служиле за одбрану од евентуалног напада из СФРЈ!!!
Тек после распада земље (потенцијалног нападача) одлучили су да могу да распусте те јединице...

Какав трип...!!!??

_________________
ENA DYO TRIA ΣYNOPA METH ΣEPBIA
 
g0r4n
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 26 Nov 2005
Poruke: 12
Mesto: Maribor

slovenia.gif
PorukaPostavljena: Pet Dec 29, 2006 11:03 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da nije bilo nikakvog rata tamo ako bi bio znalo bi se

_________________
zvezdoo zvezdanaa tebe ludo volim jaa bila prva il poslednja s tobom sam do kraja;)
 
darko_calic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 09 Feb 2007
Poruke: 49

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Feb 13, 2007 4:41 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja prvi put to cujem...ali politika tadasnjeg vermena nije dopustala curenje takvih informacija...ljudi dali smo im Trst, a niko rec nije reko.ali imalo se puno toga....no teme o politici su ovde zabranjene..tako da se necu tu zadrzavati, samo sam hteo da napomenem na poseldice i koristi apsolutistickog rezima...
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Istorija sveta ~ -> Jugoslovensko - Italijanski rat 1972 Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2  sledeća
Strana 1 od 2

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon