www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ciniti lose?
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
Yasmin
Banovan!

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 58

Datum registracije: 31 Avg 2004
Poruke: 14175
Mesto: zemlja nedodjija

netherlands.gif
PorukaPostavljena: Pon Dec 13, 2004 11:38 am    Naslov poruke: Ciniti lose? Na vrh strane Na dno strane

Mozemo li raditi ono što nam se cini da je lose?

Meni se cini da ne mozemo... Da covek nuzno radi ono sto mu se cini da je bolje. Pri tome ne razlikujem 'dobro po sebi' i 'dobro za mene'...
Recimo lopov radi ono sto mu se cini da je bolje: ..'bolje imati nego nemati'.... 'bolje ne raditi nego raditi'. Ubica mozda misli... 'i on bi mene! ..Bolje ja njega nego on mene.'.. Svetac cini ono sto misli da je bolje, ne samo za njega, vec sto je uopste bolje....
Sta vi mislite? Mozemo li odabrati da uradimo ono sto nam se cini losijim????



_________________
 
Manhattan
Psycho Killer
Psycho Killer



Godine: 46

Datum registracije: 15 Jul 2004
Poruke: 4031
Mesto: ...where the wild roses grow!

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Dec 14, 2004 10:37 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

......priznajem, pomalo sam zatečena - tvoja postavka ne zvuči uverljivo ni na prvo čitanje; ....jer, kako pravdaš savest? I, premda verujem da je osećaj krivice za modernog čoveka još samo bolest, ona je još uvek sveprisutna, svakodnevno.......jesmo li to nadrasli Zločin i kaznu?

PostScript......."dobro po sebi" i "dobro za mene" ne mogu da budu jednake kategorije, jer sadista ili mazohista (ekstremni primer) imaju dijametralno različitu perspektivu "dobrog" od onog koji nije nijedno......zapravo, verujem da ne postoje 2 identična "dobra za mene" (subjektivno dobro jednog pojedinca), a planeta broji preko 6 milijardi ljudi; nije li to onda paradoks ili je "dobro po sebi" (ono objektivno Dobro) fleksibilan pojam koji trpi nebrojeno suprotnih ličnih "dobara"?
 
komshinica
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 47

Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 163

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Dec 19, 2004 7:32 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

E Manhattan, a sta cemo sa sadomazohistima koji imaju obe perspektive? Very Happy

Ja se slazem s Yasmin... zaista verujem da niko ne misli da "cini lose" u trenutku dok to cini. Svako ima neki svoj razlog koji nikad ne ide na sopstvenu stetu.

_________________
Nista u zivotu ne razveseljava tako kao kad nas gadjaju pa promase!
 
eko-eko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 43

Datum registracije: 25 Feb 2005
Poruke: 12

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 2:56 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

to ti se pitanje poklapa sa onim dali cilj opravdava srestva,do srece je trnovit put i ucinit cemo punu losih stvari ako vjerujemo da je ktajnji ishod dobar za nas,a eventualno i za druge.
Ja se trudim da sve sto napravim bde dobro za mene ali i za ljude oko mene,jer moje dobro ne mora biti nuzno i njihovo dobro
 
stamenid
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 06 Jun 2004
Poruke: 9671
Mesto: daS ivoN

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Feb 25, 2005 3:16 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

e pa ono stya je lose po mene neradim....osima ko nisam svestan svoje nesvesti....mada je to retko...

_________________
турбопичећи новосадиста

:s: :t: :a: :m: :e: :n: :i: - :d:
 
ana86
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 38

Datum registracije: 20 Feb 2005
Poruke: 23

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 10:29 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mozemo ciniti ono sto nam se cini losem, ali uzmi filozofiju za IV razred gimnazije, o dobru i zlu imas u svim varijantama. Skoro smo bas ucili o tome, ali nesto se bas ne seca dobro Twisted Evil
 
srdjani
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 14

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Mar 02, 2005 4:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

mozda je sve to istina sto vi pricate, ali i onaj najgori covek (monstrum) jeste dobar ako se imalo pita o onome sto je dobro!
 
Zeljo1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 9

blank.gif
PorukaPostavljena: Pet Mar 04, 2005 2:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ne mozes ti nista lose uciniti , a dobrim se nadati !
 
darijanrijan
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 28 Feb 2005
Poruke: 25

vietnam.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 12:05 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

desavalo se da iz besa radim nesto i znam da radim lose. nekom drugom lose a sebi ni dobro ni lose... onda se posle kajem ali bes je afektno stanje suzenog razmisljanja i sl.
 
ZvezdanaST
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 35

Datum registracije: 04 Mar 2005
Poruke: 30

serbia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 05, 2005 1:14 am    Naslov poruke: Zavisi... Na vrh strane Na dno strane

Opet kazem-sve zavisi od situacije. Neverovatno je sta sve prodje coveku kroz glavu u odredjenom trenutku! Tako da sad nemozemo reci shta bi uradili, a sta ne bi, ili sta je lose a sta dobro....

_________________
Zvezdana
 
deniko
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 14 Feb 2004
Poruke: 20

PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2005 1:43 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zatecena situacija daje pravac desavanju
 
Gabor
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 15 Dec 2004
Poruke: 41
Mesto: Zemun

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 07, 2005 4:14 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Mislim da vecina ljudi danas radi lose
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ciniti lose? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 1 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon