www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Ciniti lose?
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
diviner
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 39

Datum registracije: 23 Okt 2004
Poruke: 10

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

drljilja je napisao/la sledeće:
ja se drzim ovog

NE CINI ONO STO NE ZELIS DA TI SE CINI!!!

Veoma jednostavno i lako, ako nisi proklet.Naravno!


jos bolje. i onima koji ti cine lose cini dobro!


 
yelena_cca
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 05 Apr 2005
Poruke: 12

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Apr 10, 2005 7:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

ja mislim da stvari koje si navela ne sastoje se od opravdanja da su one dobre tim licnostima koje ih rade, nego da su vise sebicnost, a to onda nije dobro u nijednom smislu.
sebicnost je covekova najlosija mana, jer se samo osnuje oko mene, znaci 'ja sam centar sveta'. prava osobina i dobrina je ona, koja stavlja druge ispred sebe, a nazalost malo ljudi imaju takvo misljene.
 
docc61
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 12 Apr 2005
Poruke: 8

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Apr 12, 2005 5:53 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ciniti lose je uvek lose. Nema realnog razloga za to, a i kuda bi to dovelo da ljudi jedni drugima cine lose.
 
veckson
Upućeni član
Upućeni član



Godine: 50

Datum registracije: 22 Apr 2005
Poruke: 417
Mesto: HEll...AINT A BAD PLACE TO BE

sweden.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 3:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

[quote="komshinica"]E Manhattan, a sta cemo sa sadomazohistima koji imaju obe perspektive? Very Happy

Ja se slazem s Yasmin... zaista verujem da niko ne misli da "cini lose" u trenutku dok to cini. Svako ima neki svoj razlog koji nikad ne ide na sopstvenu stetu.[/quote]

Pa ne bih mogao da se slozim sa komshinicom iz jednog razloga.
Ranije sam napisao odgovor (u vezi mrznje) da sam osvetoljubiv.
Ucini mi nesto nazao, vrati cu ti to, pitanje je samo vremena.
Oko za oko, zub za zub. samo ja se pobrinem da je njegovo/njeno oko/zub vece od moga. Da osveta vise boli. Znaci svesno sam los/zao. SAMO kad me natjeraju na to.

_________________
If there is life after death, then there is no death... And if death does not exist- we do not live.
 
Boky
¤ The King of Kolo ¤
<b>¤ The King of Kolo ¤</b>



Godine: 39

Datum registracije: 23 Maj 2004
Poruke: 29947
Mesto: Kiciner

canada.gif
PorukaPostavljena: Sub Apr 23, 2005 6:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

nemam nameru da nekome ucinim lose jer kako kazu " ko drugome jamu kopa sam u nju upadne " e pa ja ne bih voleo da u tu jamu nikad upadnem nego da zivim zivot sretno i dugovecno

_________________
Bojan Cvjetković @ Domaci.com; Ovako je sve počelo
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam
Omiljeni delovi foruma: Vesti; Trač; Igre bez granica; Sport; Dijaspora.
 
*jovance*
Veštica
Veštica



Godine: 37

Datum registracije: 21 Feb 2005
Poruke: 1952
Mesto: los angeles, socal

usa.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 9:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja nastojim da radim po meni dobre stvari. Pokusam da sto vise pratim mudre reci Naseg Isusa Hrista i sve sto je napisano u Bibliji, ali ja nemogu da sudim o mojim delima, to ce Sam Bog osuditi na strasnome Hristovom Sudu.
Sto se tice dobroti prema onima koji cine lose......Ne mrzim nikoga, pokusam da drzim neprijatelje blize nego prijatelje......ka sebi. Ne zelim nikome lose, ako smo u nesporazumu ja cu uvek da popustim....i to je to.
 
boban11
Upozorenja: 2 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 39

Datum registracije: 03 Mar 2005
Poruke: 19847
Mesto: Gradiska

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Čet Maj 05, 2005 9:37 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ja se trudim uvek ciniti dobro, mada se naravno desi da se ponekad desi i neka losa stvar, ponekad slucajno nekad da bi sam sebe zastitio. Volim pomoci drugima ako mogu...nevolim nikome biti problem i tako stvoriti sebi da kazem neprijatelje, eto cak me i sudije znaju kao jako postenog fudbalera, pa kad malo poludim i ja onda se svi iznenade. Dobro je dobro ciniti, uvek se vrati, kao sto se i lose stvari kad tad vrate...

_________________
Vilenjakinja & Ja Post Team
Ika & Ja Super Team
 
clark
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 10 Maj 2005
Poruke: 3

PorukaPostavljena: Uto Maj 10, 2005 9:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Da,lose se stvari kad tad vrate iako mnogi ne vjeruju u to!
Al istina je!
 
milicaanchy
Dobro upućeni član
Dobro upućeni član



Godine: 33

Datum registracije: 11 Mar 2005
Poruke: 649
Mesto: Under the division bell

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 7:14 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi...
Nekad tek posle shvatis neke svoje greske...
Ali ima i ljudi koji namerno i savesno cine zlo...To je vec problem.

_________________
Crvenokosa lutalica
 
HONEY-72
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 06 Maj 2005
Poruke: 32

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 2:25 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

meni imaju obicaj u zivotu reci kako sam previse dobra i kako nisu ljudi takvi kakvi nam se cine.ne znam.znam samo da ne mogu uvrijediti nikoga niti ga osuditi unaprijed.I znam,da mi je dobrota puno vise dobrog donijela u zivotu nego loseg.zato nastavljam ovako Laughing
 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Problem ov teme je to sto ne postoji apsolut za dobro i zlo. To znaci da ni jedno ni drugo ne postoji, jer sto je dobro za nekog to je lose za nekog drugog. uzmite najobicniji primjer kradje necega. Tom koji je ukrao kradja je donijela dobro, jer on je dobio to sto je zelio, ali onaj kojem je stvar ukradena je izgubio neku stvar konkretno i njemu je ta ista kradja donijela lose. Cist primjer da jedna te ista stvar moze biti i dobro i lose. Sto automatski navodi na zakljucak da ni jedno ni drugo ne postoje u opstem smislu, vec postoji samo subjektivni osjecaj za razlikovenje dobra i zla ALI!!! samo u ljudskim zakonima, nikako u opstem smislu...
 
poison
~Chase The Sun~
<b>~Chase The Sun~</b>



Godine: 40

Datum registracije: 10 Jul 2004
Poruke: 6599
Mesto: ¤In The Land Of The Holy Sun¤

croatia.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 7:12 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

govorim iz iskustva jer do prije godinu sam za svoje dobro cinila nekom drugom stetu iako se meni cinilo da uopce ne ugrozavam tu osobu i da joj ne cinim nikakvo zlo.i danas kad se osvrnem na taj dogadjaj istog sam misljenja kao i onda ali eto u jednom trenutku odlucila sam ne ciniti toj drugoj osobi stetu jer su me drugi pa cak i moji najdrazi,ne osudjivali,nego mi dali do znanja da to sto radim nije dobro,da nekom cinim zlo.a onda sam ja rekla pa ako mi to bas svi govore pa valjda su onda u pravu i prestala sam.kazem,iz moje perspektive izgleda i dalje kao da da toj osobi nisam ucinila zlo i kad bih radila po svome ne bi se odlucila da se povucem i prestanem s tim al sam odlucila vjerovati onom sto drugi (vecina)kazu jer oni gledaju na to objektivno.dakle ja sam radila nesto sto je lose a da toga nisam bila svjesna ali mislim da je dosta ljudi kad pate ili kad zarko nesto zele spremna raditi na tudju stetu i svjesno.ja eto na zalost (jer danas patim zbog svoje odluke da prestanem s tim) ili na srecu nisam jedna od tih koji to mogu.

_________________
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Ciniti lose? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5  sledeća
Strana 3 od 5

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon