www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Da li cilj opravdava sredstva???
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  
Autor Poruka
skevaskeva
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 40

Datum registracije: 30 Nov 2004
Poruke: 15

blank.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 2:21 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Zavisi od cilja, tj. sta postizemo time. Ako je zarad dobrobiti covecanstva, onda naravno.

 
zilika
Banovan!

Veštica sa bičem
Veštica sa bičem



Godine: 39

Datum registracije: 10 Nov 2004
Poruke: 19331
Mesto: na brdovitom balkanu,izmedju istoka i zapada,tamo gdje narod voli da puca i jedan drugog da napada..

croatia.gif
PorukaPostavljena: Pon Apr 18, 2005 9:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

stvarno ne opravdava!!!!!! Evil or Very Mad zato jeste svjet krenuo naopacke sto se sve opravdava ciljem!

_________________
:macka: mos me pljuvat,slobodno pljuj...al pred mnom imas tremu,ja sam broj jedan za tebe pi*** ovdje u svemu
 
duhesa
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 57

Datum registracije: 28 Nov 2004
Poruke: 180

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 01, 2005 6:18 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pitanje da li cilj opravdava sredstvo meni lici na pitanje -prodati dusu djavolu ili ne?Nema cilja zbog kojega se vredi posluziti sredstvima kojih cemo posle da se stidimo.
 
dole
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 15

PorukaPostavljena: Uto Maj 03, 2005 7:47 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

cilj ne bira i ne opravdava sredstva New Evil
bez cilja nema ni uspeha Wink
 
danijelns
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Maj 2005
Poruke: 19

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 04, 2005 12:55 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Eh taj makijavelizam. Istina je da mozda nekad postoje neki visi ciljevi ali ko daje recimo jednom predsedniku da zrtvuje nekoga zarad dobra drugog. Mislis da bi se taj recimo predsednik zrtvovao. Cilj opravdava sredstva ali samo do odredjenih granica kada ne ugrozavamo neciji zivot ili bolje recno egzistenciju. Onaj ko kaze da od zrtvovanja jedne vrste zavisi opstanak druge treba samo reci da priroda bira i uvek je birala koje najjaci i ko ostaje. Ni jedan cilj ne moze da opravda neka sredstva zbog kojih se treba kajati ili koja nisu moralna.
 
tea-17-os
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 36

Datum registracije: 21 Apr 2005
Poruke: 43
Mesto: osijek

croatia.gif
PorukaPostavljena: Ned Maj 08, 2005 8:22 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

"Cilj opravdava sredstvo" je samo izgovor za učinjena djela, najčešće zlodjela. Lijepo je govoriti o moralu i ostalim vrijednostima, ali stavite se u situaciju da morate žrtvovat rođenog brata ili sestru za dobrobit tisuće ljudi koje ne znate, JEL BI MOGLI?!? Ja znam da ne bih mogla, nikada. Iako volim pomoći drugima, u ovakvoj situaciji bi bila sebična! A osim toga, odakle nama pravo da izigravamo Boga, i miješamo svoje prste svud gdje stignemo! Najbolje je živiti samo svoj život, ako te nitko ne dira nemoj ni ti njega dirati i neka sve ide svojim tokom! Jer što se treba dogoditi, dogodit će se, htjeli mi to ili ne!!

_________________
...griješiti je ljudski, ali osjećaj je božanski...
 
mracninone
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 04 Jun 2004
Poruke: 93

blank.gif
PorukaPostavljena: Sre Maj 11, 2005 4:19 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

u svakom slucaju da cilj opravdava sredstvo u velikom broju slucajeva, ali ovdje je takodje vazno i to koji je slucaj u pitanju, jer nije bas ni svako sredstvo odgovarajuce da bi se sa njim stizalo do cilja...
 
aspirin1
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 48

Datum registracije: 09 Avg 2005
Poruke: 17
Mesto: Nis

serbia.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 04, 2005 3:38 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Uvek imadju crne i bele zone postoji siva zona. A stvar je umeca i kako neko ovde rece u zavisnosti od situacije da li ce se neko odluciti za cnu ili belu zonu.
Ako se ttreba zrtvovati jedan da bi spasao ostalih 999 onda neka se zrtvuje, ako se ne moze naci neko drugo resenje.

_________________
Si tacuisses,philosophus mansisses
( da si cutao, ostao bi mudar )
 
PantaOz
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Maj 2005
Poruke: 23
Mesto: Brisbane

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 06, 2005 1:57 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zilika je napisao/la sledeće:
stvarno ne opravdava!!!!!! Evil or Very Mad zato jeste svjet krenuo naopacke sto se sve opravdava ciljem!


A razlog je sto SVAKI POJEDINAC ima svoj cilj i svoje sredstvo! Usput svi postanemo zrtve... Sad
 
Belphegor
Cute Blondie's devil
Cute Blondie's devil



Godine: 38

Datum registracije: 22 Avg 2005
Poruke: 3385
Mesto: Beograd

serbia.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 06, 2005 4:11 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Najveći problem je što je taj POJEDINAC uvek neki budža, koji ima i para i moći da ostvari svoje ciljeve i koji misli da sve može da se kupi parama i da ne postoji nešto što se ne može uraditi. Kad se tako nešto desi uvek stradaju nevini a broj žrtava nije baš mali...

Malo politike ali šta da se radi, slučaj je više nego zgodan za ovu situaciju:
Pogledajte šta se trenutno dešava sa Al Kaidom. Amerima je cilj da se dokopaju nafte, boli njih uvo za Bin Ladena, to je samo izgovor da nebi naišli na negodovanje kod ostatka sveta. To isto rade sa svima koji im se ne sviđaju a imaju nešto što njima treba. Mi smo živi primer za to: "Kosovo".

Malo sam se zaneo... Sorry...

_________________
 
bojcetic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 29 Mar 2005
Poruke: 13

blank.gif
PorukaPostavljena: Čet Sep 15, 2005 11:12 am    Naslov poruke: cilj Na vrh strane Na dno strane

cilj opravdava sredstvo samo ako je cilj mnogo vayniji od sredstva, a sredstvo nije opasno na negativan nacin
 
banelazic
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 42

Datum registracije: 02 Mar 2005
Poruke: 167
Mesto: Belgrade

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 26, 2005 10:34 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

naravno da opravdava. tako je napoleon osvojio evropu!

_________________
mislim, dakle postojim
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Da li cilj opravdava sredstva??? Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  sledeća
Strana 4 od 9

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon