www.domaci.de Forum Indeks Home
Portal • Forum • Novi upisi • Pretraga • Link do nas • Domaći filmovi • Lista korisnika • Tim sajta • Proverite privatne poruke • Prijava • Registracija
Pravilnik • FAQ • Profil • Favorites • Galerija slika • Top lista • Download MP3 • MP3 razno • Spotovi • Noviteti 2013 • Muzički noviteti 2014

Prioritet života
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~
::  

Prioritet mog života je:
Učiniti nešto za buduće generacije (kreativnost)
9%
 9%  [ 2 ]
Sticanje zemljišta, kuća, novaca
9%
 9%  [ 2 ]
Sticanje slave
0%
 0%  [ 0 ]
Sticanje brojnog potomstva
4%
 4%  [ 1 ]
Radost i uživanje u svemu što život pruža (hedonizam)
28%
 28%  [ 6 ]
Učenje o onome što smo bili
0%
 0%  [ 0 ]
U iskrenoj predanosti jedinom Bogu
0%
 0%  [ 0 ]
Predanost mojoj religiji po svaku cijenu (uključujući rat protiv drugih religija)
0%
 0%  [ 0 ]
Slušanje i iščekivanje, jer ne znam što je moj prioritet
4%
 4%  [ 1 ]
Življenje dana za dan (Carpe Diem)
19%
 19%  [ 4 ]
Nešto nenavedeno
23%
 23%  [ 5 ]
Ukupno glasova : 21

Autor Poruka
aureliano
♣ El Capitán ♠
♣ El Capitán ♠





Datum registracije: 15 Mar 2005
Poruke: 9092
Mesto: U zraku, na vodi i ponekad na Zemlji

california.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 5:57 pm    Naslov poruke: Prioritet života Na vrh strane Na dno strane

S danom rođenja dat nam je naš najveći dar, naš život. A onda, prođu godine, i nakon, dvadesetak, tridesetak, pedesetak itd. godina pri rezimiranju naše prošlosti, suočimo se s promašajima i uspjesima, svatko sa svojim prioritetima. Život, kompleksan i nepovrativ, nosi svoj smisao do kojeg mnogi nikad ne dođu, ili bar tako misle.
Što je PRIORITET vaših života?
Da li nas naglašena potreba za zadovoljenjem materijalnih potreba udaljuje od pravih ciljeva? Trebamo li činiti sve za budućnost samo svojeg potomstva ili pokušati učiniti što za kompletno čovječanstvo? Da li nas potraga za istinom vodi kroz laži koje ne možemo dokučiti? Za što smo spremni dati svoj život (da li samo za članove bliske porodice, ili za prijatelje, ili za svoju religiju, ili smo spremni riskirati ga za dobrobit mnogih)?



_________________
I tad su došli popovi... Pa topovi... Pa lopovi...
I čitav svet se izobličio...
Ispuzali su grabljivci... Pa lažljivci... Snalažljivci...


 
foryou10
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 63

Datum registracije: 13 Jan 2006
Poruke: 903

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 10:20 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Ako nisi zadovoljan i ne znaš uživati u onome što život pruža,nikakva materijalna dobra ne mogu te usrećiti.

_________________
Da sam ja neko,kako bi se zivjelo i kako bi se voljelo i kako bi sve dobro bilo.
 
budidobar
Upozorenja: 1 od 3

Prijatelj foruma
Prijatelj foruma





Datum registracije: 18 Avg 2004
Poruke: 3354

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Sep 17, 2006 10:23 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

porodica.ljubav....sve drugo dolazi po sebi

_________________
....zelja je samo moja. da ne bude zabune..lepo vreme i dobro zezenje na sajtu.
 
pinkie
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma



Godine: 44

Datum registracije: 01 Okt 2004
Poruke: 19325
Mesto: u skrivenom kutku

serbia.gif
PorukaPostavljena: Pon Sep 18, 2006 2:00 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

zivim za svoje dete...za sebe...za svoju porodicu pre svega, u globalu..zivim da svom detetu pruzim ljubav najbolje sto mogu, da obezbedim toplinu koju svako dete treba da oseti, bez koje dete nije dete,da mu omogucim neki normalan pocetak i sto bolje moguce uslove za uspeh..a da onda, kada dete izvedem na pravi put mogu smireno da uzivam u zivotu i svim blagodetima koje zivot pruza Wink

_________________
Cutanje je tesko samo onima koji ne misle(Ivo Andric)
Beskorisno je pobijati tudje misljenje; ponekad covijek uspije da pobjedi nekoga u diskusiji, ali da ga uvjeri -nikada.Misljenja su kao ekseri: sto vise udaramo po njima, to dublje prodiru (Dumas Aleksander)
 
natamia
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de





Datum registracije: 19 Sep 2006
Poruke: 59

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 12:56 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Prioritet je sreca , a nacini na koji je ostvarujemo su nam razliciti, bitno je da se nasa savest sa njima slaze.

Rece jednom davno jedan filozof : "Zvezdano nebo nadamnom i moralni zakon u meni"
 
Pedjanbg
Početnik Domaćeg.de
Početnik Domaćeg.de



Godine: 41

Datum registracije: 20 Jan 2006
Poruke: 229
Mesto: Novi Beograd

blank.gif
PorukaPostavljena: Uto Sep 19, 2006 9:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Jedan profesor je držao predavanje svojim studentima. Doneo je teglu
za džem i napunio je lopticama za golf do vrha. Kada je pitao svoje
studente da li je tegla puna, odgovorili su da jeste. Onda je sipao
sitne
kamenèiæe, koji su ušli u prazan prostor oko loptica za golf. Ponovo
je postavio pitanje da li je tegla puna i studenti su odgovorili da
jeste.
Kada je sipao šaku peska preko svega toga, pesak je popunio sitne
praznine, a studenti su ponovo odgovorili da je tegla puna. Onda je
profesor sipao kafu, koja je sve to natopila. Definitivno, tegla je
sada
bila puna.
Onda je profesor rekao:

Ova tegla je vaš život. Loptice za golf su sve najvažnije
stvari u vašem životu, kao što su porodica, ljubav,
prijatelji. Mali kamencici su posao, auto, kuca, a pesak je
sve ostalo, kao što je cišcenje kuce, popravka
veš mašine, popravka auta... Ako prvo stavite pesak ili
kamencici, nece biti mesta za loptice za golf. Onda nikada
necete imati mesta u svom životu za one stvari koje su vam
najvažnije. Ako se velike i važne stvari uklone iz vašeg
života, onda vam ostaju one male, ali ne suštinski važne.
Zato, budite veoma kriticni u svom životu. Kucu uvek
možete pocistiti. Vodite racuna o prioritetima, jer sve
ostalo je pesak.

A onda je jedan student zapitao šta je sa kafom. Profesor je odgovorio:

Ti si veoma pametan momak i poenta mog predavanja je upravo u kafi. Bez
obzira koliko ti se život cinio prepun od svega onoga što
ga cini, uvek postoji još malo prostora da se setiš svojih
prijatelja i popiješ šolju kafe sa njima.

_________________
Life sucks. Then you die.
 
¤ Idealno_losha ¤
OriginaL ღ
<b>OriginaL ღ</b>





Datum registracije: 01 Feb 2009
Poruke: 3416

blank.gif
PorukaPostavljena: Ned Feb 08, 2009 10:59 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Arrow Sticanje zemljišta, kuća, novaca

Nisam materijalist, al oduvik težin svome stanu, vlasništvu Embarassed Mr. Green
 
šamar
Iskusni član
Iskusni član



Godine: 115

Datum registracije: 29 Dec 2008
Poruke: 906
Mesto: diznilend

jamaica.gif
PorukaPostavljena: Pon Feb 09, 2009 12:30 am    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Pa šta znam,valjda mi je prioritet u jednom dijelu života,bio da nađem osobu sa kojom mogu da živim,ili jednostavno ljubav.
Onda vezano sa tim,normalno krov nad glavom i materijalna sigurnost.
Pa djeca.I kada to sve čovjek postigne,onda mu treba samo puno zdravlja i sreće.Da to sve opstane i funkcioniše normalno.
Sve je to jako povezano,pa tako kada čovjek od ovoga nešto ne uspije da uradi,
ne može se reći da je uspio u životu.Koliko god glupo zvučalo dosta stvari u životu čini novac.
Znam ima i onih koji kažu da im nije bitan novac,to kažu oni koji ga imaju.ili što nemaju pojma o životu.Pa bez novca ne možeš ni da živiš zdravo,ni da budeš srećan ni da imaš normalan život.Ne mislim na sume novca sad u iznosima ...
Jer da bi čovjek bio zdrav,mora da se zdravo hrani ,a ako nema novac ne može
da sebi priušti zdravu hranu.Pa dali je onaj srećan koji mora da razmišlja kako će da plati kiriju prvog,radi u firmi u kojoj je plata ne poznata reč.Ili je toliko mala da snjom može samo tu kiriju da plati.Ne nemože da bude srećan sigurno.
Kako god ko mislio novac je svakako u današnje vreme najbitniji faktor,za sve pa i za sreću,zdravlje i normalan život.
Kada dobro zarađuješ,ti si sretan,a kada si sretan onda si i zdrav.
Dakle svodi se na to da je novac prioritet.

_________________
Oprezni ljudi koji na sve misle, koji sve predviđaju, stalno upadaju
u klopke, jer računati na poteškoće,
znači stvarati ih.
 
filicka
*hoppípolla*
<b>*</b>hoppípolla<b>*</b>



Godine: 32

Datum registracije: 28 Jan 2006
Poruke: 10884

yugoslavia.gif
PorukaPostavljena: Sub Mar 21, 2009 5:57 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

Nema tu prioriteta niti može da ga ima.
Danas mi je bitno da završim seminarski iz filozofije, sutra će mi biti bitno da izadjem na svež vazduh i prošetam sama, tako i sa krupnijim stvarima.

Uvek je nešto prioritet, pa je onda nešto drugo prioritet, pa nešto treće, bilo bi sebično da imamo samo jedan cilj.

Ja lično težim ka tome da upoznam svaki delić sebe, da postignem harmoniju i sklad u stvarima koje radim ( koliko god je to moguće), da živim zdravo, volim i dajem onoliko koliko osećam da treba ( jer me je život naučio tome da nikada ne treba preterano davati), i svašta, svašta još.

Jako komplikovana tema.

_________________
DROP IT LIKE IT'S HOT
 
crnibiser
samotvoja24
samotvoja24



Godine: 47

Datum registracije: 22 Maj 2005
Poruke: 11005
Mesto: Sarajevo

bosnia_herzegovina.gif
PorukaPostavljena: Pon Mar 23, 2009 4:39 pm    Naslov poruke: Na vrh strane Na dno strane

@Pedjanbg prelijepa priča koju je igrom slučaja i nama naš profesor kada smo bili brucoši ispričao i opisao. I u suštini tako nekako i jeste.

Moji prioriteti u životu jesu moja djeca i moja porodica , pa borba za stavaranjem onoga što je potrebno za normalan život i sve ono što slijedi iza toga.

Ali ipak mislim da su mi pod brojem jedan prioritet moja djeca i moja porodica.

_________________
Ljubav je uvijek put prema sreći , ali život ponekada ima drugačije namjere.....
 
Prikaz poruka:   
Upišite novu temu   Odgovorite na temu    www.domaci.de Forum Indeks -> ~ Filozofija ~ -> Prioritet života Vreme je podešeno za GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

 
Pređite u:  
Vi ne možete otvarati nove teme u ovom forumu
Vi ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Vi ne možete menjati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete brisati Vaše poruke u ovom forumu
Vi ne možete glasati u anketama u ovom forumu
Vi ne možete postavljati fajlove u ovom forumu
Vi ne možete preuzeti fajlove sa ovog foruma





- Burek Forum - Doček Nove 2018. godine - Venčanja, svadbe - Proslave - TipoTravel - Kuda večeras - Anwalt - legal -

Bookmark to: Twitter Bookmark to: Facebook Bookmark to: Digg Bookmark to: Del.icio.us Bookmark to: StumbleUpon